Jump to content
BulForum.com

конфигурация-ново PC


Recommended Posts

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

мисля, че ще бъде нещо подобно:

MA785GMT-UD2H, AM3, 785G+SB710, ATX, DDR3

Athlon 64 X2 6000+ (3.1GHz, 2MB, 125W, AM2) tray

2 х DDR3 2GB PC10666/1333 64x 8 CL5.0 APACER

SVGA CARD nVidia 9600GT 1024Mb GDDR3, 256bit, Zalman

1000GB Seagate SATA, 16 cashe, 7200rpm *тук или ще се прежаля за 16-те кеш или ще взема същия от друго място с 32, защо 32 кеш е на 1500МБ а там цената е с 50 лв отгоре...

 

надявам се да се доближавам до перфектната комбинация в перфектното отношение цена/качество

Link to comment
Share on other sites

Видеото както ти казаха, не си струва с 1ГБ памет. Освен ако разликата между нея и версията с 512МБ е малка, изразена в парични знаци. Има ли 9600ГТ с 1 ГБ памет?

 

За процесора, който си избрал да те предупредя, че е МНОГО горещ. Не ти го препоръчвам. Аз затова седя на 5600+ (89 вата), докато тоя твоя е 125 вата. Ще видиш зор да го охладиш добре.

А разликата с 5600+ ще е минимална.

От друга страна това е АМ2 процесор, дали ще стане на АМ3 дъното? Виж тоя въпрос. Аз лично такива междусокетни изпълнения не харесвам, малко като междувидов секс.

Вземи ако трябва най-малкия АМ3 процесор.

Link to comment
Share on other sites

Дъното ако е само за АМ3 няма да стане тоя процесор. Освен това е печка. Буквално. Насочи се към Athlon II X2 250. С Seagate 1TB 32 кеш съм аз и да ти кажа откъм бързина, тишина и цена за мен е точния избор. Не взимай nVidia с АМД - зависим е то процесор и по точно от честотата му. А АМД с много възелин стигат до 4 Гхц което означава, че няма да видиш картата в пълния и потенциал. По-добре се насочи към радеон 4770. Ако не може и 9600 но ако не работиш с резолюция >=1920x1200 1GB версията е малко безмислена.

 

Edit: Има с 9600 GT с 1GB даже е фабрично клокната.

Link to comment
Share on other sites

добре де, колкото и да е микро, пак си има....

 

Не разбираш ли, че микро дъната са бюджетни серии за офис компютри, интернет зали и тн, не за гейминг или уъркстейшън.

Може да имат "екстри", но са осакатени откъм перформанс и безпроблемна работа - най-прост пример са орязаните елементи в стабилизаторите на процесора (обикновено 2-3 пъти по-малко от на голямо дъно). Главният проблем не е, че това пречи на клока, а че като са по-малко елементите се товарят повече(защото натоварването не се дели на 18транзистора, а на 6), дъното не се държи добре с мощни процесори, след някоя година пръска кондензатори и тн.

Aтлоните сега са печки, а интел минаха на 45нм технология - един Е8400, по дефолт на 3,0GHz е към 50-60W под товар и 20-30 idle, плюс това мачка феном и се клоква до 4.5GHz, като и тогава грее по-малко от атлона 6000+ !!!

Всяко нещо си има цена, но мисля че по-нов модел (45нм) интел от бюджетните серии е по-далавера откъм парите/производителнос/греене.

Link to comment
Share on other sites

понеже нямам навика да си приключвам темите, искам да поправя това!

Та, темата може да се затваря - поръчах си дъно, процесор, рам и хард; по-нататък ще взема видео, записвачка и монитор :)

 

за сега съм на

Дъно MA790GP-UD4H,AM2,AMD 790GX+SB750,5200MHz bus

Твърд диск 1500GB Seagate SATA, 32 cashe, 7200rpm

Памет 6GB kit 3x2GB DDR3, 1333MHz 3x240 DIMM, Unbuffered8-8-8-24 /kit of 3 от които ще взема 2 :)

CPU 2,8 АМ3 Dual Core

 

благодаря ви за съветите и препоръките

 

п.с.

приготвил съм си XP от Април или Август + СП2 х64, дано е читаво, но това е за друга тема.

Ако искате да ми препоръчате нещо, от което сте доволни, можете да го направите на ЛС, за което ще съм ви благодарен

Link to comment
Share on other sites

XP е хубаво за пентиум 4ки или поне аз на които съвременни компютри съм инсталирал виста/2008/7 бета се държат по-добре и по-бързо, но се чудя защо съм толкова тъп да си хабя клавиатурата, след като питаш за да се потвърди твоя избор, а не за съвет :confused

Link to comment
Share on other sites

Видеото както ти казаха, не си струва с 1ГБ памет. Освен ако разликата между нея и версията с 512МБ е малка, изразена в парични знаци. Има ли 9600ГТ с 1 ГБ памет?

 

За процесора, който си избрал да те предупредя, че е МНОГО горещ. Не ти го препоръчвам. Аз затова седя на 5600+ (89 вата), докато тоя твоя е 125 вата. Ще видиш зор да го охладиш добре.

А разликата с 5600+ ще е минимална.

От друга страна това е АМ2 процесор, дали ще стане на АМ3 дъното? Виж тоя въпрос. Аз лично такива междусокетни изпълнения не харесвам, малко като междувидов секс.

Вземи ако трябва най-малкия АМ3 процесор.

100 процента ще стане АМ2 процесор на АМ3 дъно.Обратното е малко по-трудно защото като дъното е АМ2 Hyper transport пада от 5200 на 1000 мб/с(мисля че беше).

И аз до преди година бях с АМД подкрепям Overdrive-вземи си интел.И да клокваш и да не клокваш са си по-добри.

Моя съвет е да забиеш едно дъно 775 един E5200,5300 2х2 гб рам.Мисля че ще се получи по-добре от Атлон 2 ри.За съжаление май във форума нямаме резултати за сравнение.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...