Jump to content
BulForum.com

eBay says it may have to shut down Skype


Recommended Posts

така е, ама гугъл ги интересува с една регистрация да те "вкарат" във всичките си услуги и продуки

 

Много правилно, че и действа много ефикасно. PICASA е челен пример.

 

Аз лично винаги съм бил с ICQ, Скайп ползвам много рядко и поради технически причини. Никога не съм го харесвал. Това, което ми е осигурило ICQ за повече от 10 години безаварийно, Скайп трудно би могъл да направи за 10 напред. Лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
А гугъл никога няма да направят това, както каза овърман... с един акаунт да са достъпни всички услуги.

 

ами те СА достъпни с един акаунт всички услуги на гугъл... продължаваш да си мъгла.

Link to comment
Share on other sites

ами те СА достъпни с един акаунт всички услуги на гугъл... продължаваш да си мъгла.

Чудно, искам да кажа същото като вас, обаче нищо не се получава хахаха, за това ще спра с писането докато се занимавам с други работи, че не мога да си подредя мислите нещо.

:)

Link to comment
Share on other sites

но не знам колко хора, ако им се даде пълна свобода да си изберат който и да е автомобил, ще изберат това.

Мда - поредното неуместно сравнение.Скайп от колко милиона хора се ползва за разлика от другите чат - програми?И защо - ще ми обясниш ли?Бах тия малоумници - те били страшно много бе :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Е, най-накрая, тъкмо си помислих, че хората са почнали да ме разбират! :laughing:

 

Като идея може да се направи ИД да отговаря на емайл, така пак ще са заедно емайла и програмата, обаче ако се добавят накои функции на гталк за да се отдели почти напълно от емайла ще е точно като чат програма.

А гугъл никога няма да направят това, както каза овърман... с един акаунт да са достъпни всички услуги.

 

Пак няма да ме разбереш сигурно!

:)

 

Не те разбирам бе пич. Ама май наистина си говорим за едно и също.

 

Много правилно, че и действа много ефикасно. PICASA е челен пример.

 

А YouTube е пример за обратното. Използва се и с отделен акаунт и с Gmail акаунт.

 

Мда - поредното неуместно сравнение.Скайп от колко милиона хора се ползва за разлика от другите чат - програми?И защо - ще ми обясниш ли?Бах тия малоумници - те били страшно много бе :laughing:

 

Скайп не е най-разпространената чат програма на света.

Link to comment
Share on other sites

Много са, Сашо, ужасно много са! И като полвината ти роднини, които са компютърни илитерати, си сложат скайп, а след 6 месеца всичките ти познати, които са с бегли познания, но разбират достатъчно да си направят акаунт в скайп, а след тях и хората, с които говориш от всички други протоколи са на скайп, ето така се принуждаваш и ти да си сложиш. За това ставаше дума.

Link to comment
Share on other sites

ютюб го взеха готов с хиляди акаунти регистрирани вече в него... това е причината сигурно да е все още така.

 

A recent study by market researcher TeleGeography found Skype carried about 8 per cent of all international voice traffic, making it the world’s largest provider of cross-border voice communications.

 

не чата е тежестта на скайп. а в горното...

 

което прави още по-странно поведението на адвокатите на ибей ебати.. как може да не купиш най-важната част, без която скайп става едно нищо просто...

 

 

а се използва от толкова милиони заради едно нещо което се нарича "ефект на снежната топка"... горе долу Курунир го е обяснил правилно...

Link to comment
Share on other sites

Много са, Сашо, ужасно много са! И като полвината ти роднини, които са компютърни илитерати, си сложат скайп, а след 6 месеца всичките ти познати, които са с бегли познания, но разбират достатъчно да си направят акаунт в скайп, а след тях и хората, с които говориш от всички други протоколи са на скайп, ето така се принуждаваш и ти да си сложиш. За това ставаше дума.

 

 

Абсолютно! Аз за това си забравих и паролата за ICQ ( което принципно не харесвам , но имам акаунт от сума време)

 

Пък явно е по лесно да се помни user name : mimi81 , от колкото 13684***3 , нали ?

А не съм сигурен , но ICQ май след Skype пуснаха Talk to Talk ( или както се казваше функцията)

Link to comment
Share on other sites

Нямам против да използвам и друг чат клиент , ама колко хора на мойта възраст ще сложат G-talk , ICQ или MSN... говоря за 16-20 годишни хора , затва не искам да го махат , щото след тва тряа да съм с няколко клиента за да мога спокойно да имам връзка със всички :]

Link to comment
Share on other sites

Аз имам скайп, а за всички останали използвам Pidgin програмката.

:)

Link to comment
Share on other sites

Дано да не го спират...само като се сетя колко стотици левове ми е спестила тази програмка от телефонни разговори :lol: :wub:

Link to comment
Share on other sites

А бе и да го закрият няма да е фатално-на пазара ще се появи друг продукт,хората ще мигрират към него(не че аз съм от анти-скайп коалицията). :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дано да не го спират...само като се сетя колко стотици левове ми е спестила тази програмка от телефонни разговори :lol: :wub:

 

Точно това е. Че Skype не е пионер. Има и други ПО-ДОБРИ алтернативи.

Link to comment
Share on other sites

Кой кого е принудил бе - ти мислиш ли като ги пляскаш тези глупости въобще? :blink:

 

по темата - дано не се осъществи - доста народ ще изгори...за мен лично е най-удобната и лесна програма за комуникация...дреме ми че товари софтуера :rolleyes:

 

точно ;). и аз така мисля.

Link to comment
Share on other sites

Кой кого е принудил бе - ти мислиш ли като ги пляскаш тези глупости въобще? :blink:
Сашко, глупостите пак са твое дело, но то май само драките като мен ти обръщат внимание.

 

Сега ще се опитам да го обясня така, че и ти да го разбереш: Понеже Катето от курса ми в ПеУто, Антония от ФзФ в София, Тошко от Q electronic, Хамстера от вело средите, както и една кофа народ ползват скайп, за да не загубя контактите си с тях - съм принуден да го ползвам и аз. Сега разбра ли, или трябва да ти го нарисувам?

Мда - поредното неуместно сравнение.Скайп от колко милиона хора се ползва за разлика от другите чат - програми?И защо - ще ми обясниш ли?Бах тия малоумници - те били страшно много бе :laughing:
Кажи момчето ми, кои са повече според теб - технически грамотните, или пълните ливади? Като обща статистика.

 

 

Апропо - ако можех да убедя контактите си в скайп да преминат към друг chat/talk клиент - с лекота и удоволствие бих го премахнал от компютъра си. И с радост бих поздравил спирането на този вирус. А алтернативи винаги ще се намерят. Просто ще се наложи малко хора да поразмърдат мухлясалото си сиво вещество и да се научат да ползват нещо различно.

Link to comment
Share on other sites

Arise ICQ - Lord of messengers!

 

еееех спомням си носталгично как едно време като видиш някой с малък номер на ICQ и си викаш "тоя ще да е хиена някоя..."

 

Откакто налази тая смрад Скайп, винаги ме е дразнело как трябва и двамата да сте на линия, за да се получи съобщението, което си пратил преди 2 дена, ако не ти забие 2-3 пъти преди това клиента...

 

Само да го спрат и всичките чичковци и лелки, които преди скайп не са и чували за такива услуги, бързо ще се пренасочат към другите утвърдени мрежи, защото вече са свикнали с IP телефония, чат, емотиконки и тн...

 

Имам някакво усещане, че по популярност, ако умре Skype ще го замести Windows Messenger и пак ще трябва да му свиквам пък на него, заради всички останали ама да видим...

Link to comment
Share on other sites

Странно е обаче как се плащат 2.6милиарда долара за скайп, като реално не купуваш call engine-a

 

Като знам някои от нашенските приоми - като нищо човека взел решението да плати въприните милиарди е получил една част от тях под масата, а сега това дело е начин да се приберат още кинти за да може да не отиде предходната инвестиция на вятъра пък и репутацията също струва пари и т.н. Искате ли да се хванем на бас че че се споразумеят и че евентуално единия от директорите в ebay ще го уволнят но тъй или иначе човека ще е значително по-богат и няма да му се работи и без това...

 

... продължаваш да си мъгла.

 

той не е преставал да е мъгла и съм сигурен че ако седне да чете старите си постове половината няма изобщо да стопли какво е искал да каже :lol:

 

Дано да не го спират...само като се сетя колко стотици левове ми е спестила тази програмка от телефонни разговори :lol: :wub:

 

Не е като да няма алтернативи - и преди да излезе скайп съм говорил "по телефона" с хора от другия край на земята. То бяха AOL/MSN/Yahoo messengers, то беше ICQ (абсолютно некадърно за voice или поне аз все на някакви проблеми се натъквах) то не бяха и разни програмки ползващи SIP протокола и връзващи се по IP, а вече и gtalk който пък работи повече от перфектно

 

Gtalk не е достатъчно шарен че да го полват момиченцата а те са основен движещ фактор в разпространението на някой софтуер особено сред тинейджърите... а да и там няма снимки, мисли, и прочее излишни простотии които обаче са изключително "cool" докато си на 15..

 

 

ICQ 2000/2002 си беше идеално оттам насетне АОЛ го оакаха мощно... и добре че има алтернативни клиенти но пък кой им гледа рекламите на AOL които на тях им се ще да пробутват?

 

Между другото - къде са рекламите в този скайп че аз нещо съм пропуснал да ги забележа?

 

 

PS: MSN/Windows messenger не е толкова лош... освен това Miranda ги поддържа като протокол и съм почти сигурен че и останалите го поддържат (поне за чат)

Link to comment
Share on other sites

PS: MSN/Windows messenger не е толкова лош... освен това Miranda ги поддържа като протокол и съм почти сигурен че и останалите го поддържат (поне за чат)

Стар дългогодишен фен на Миранда още от първите и версий съм, но наистина ще ме изкефи, ако пуснат плъгин за Skype, ама истински дори и само за чат модула, а не частичен емулатор дето работи само при наличен пуснат Skype.

Така ще избегнем досадния клиент и всичко ще е леко, леко...

Link to comment
Share on other sites

и на секундата ще цъфнат чичковците-онователи, дето още си държат лиценза, и ще ревнат - we neeeeed money, moooore moooney! - плащай лиценз!! мислиш ли, че до сега никой не е успял да направи работещ плъгин?

 

 

Дядо, не съм ползвал ICQ/YM и прочие дето и изброил от години... но ако не се лъжа те нямат опция за разговори със стационарн и мобилни телефони... овен ако вече имат. Това е което прави скайп специален.

 

Но като че ли за вбъдеще не само скайп, а всички подобни програми ще имат проблеми... Видяхме как Апъл под натиск от at&t изхвърлиха всичкия подобен софтуер за айпи телефония от iPhone... на at&t не им харесва, че хората предпочитата да говорят не по техните телефонни линии...

Link to comment
Share on other sites

В България може и да е така.... по света - надали...

 

Обаче извинете, ако ще ползвате скайп за прост месинджър, защо тогава изобщо го използвате?! Силата му е там, че подбива цените на телекомите, използвайки интернет. Месинджъри бол. Войс също има.

Link to comment
Share on other sites

Обаче извинете, ако ще ползвате скайп за прост месинджър, защо тогава изобщо го използвате?!

Защото скайп предлага протокола с най-сериозното криптиране от всички месинджъри. ;)

Link to comment
Share on other sites

Защото скайп предлага протокола с най-сериозното криптиране от всички месинджъри. ;)

Дааа и ти случайно си от някакви секретни организации (които едва ли използват скайп) и не искаш никой да разбира за какво си чатиш, нали уцелих? :laughing:

Все едно не можеш сам да си криптираш връзката през някой друг клиент.

 

Има и други програми които предлагат възможността за обаждане към телефон на ниски цени. А, за чат пак се намират програми... скайп залязва *биг диъл* и цъкам един уннинстал след това.

:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...