Jump to content
BulForum.com

eBay says it may have to shut down Skype


Recommended Posts

и на секундата ще цъфнат чичковците-онователи, дето още си държат лиценза, и ще ревнат - we neeeeed money, moooore moooney! - плащай лиценз!! мислиш ли, че до сега никой не е успял да направи работещ плъгин?

Абе ако бяха измислили щеше поне нелегално да се разпространява, имам чувството че все още няма...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply
Дааа и ти случайно си от някакви секретни организации (които едва ли използват скайп) и не искаш никой да разбира за какво си чатиш, нали уцелих? :laughing:

Все едно не можеш сам да си криптираш връзката през някой друг клиент.

Стенли, любопитно е да разберем как ти криптираш врзъката използвайки месенджър без тези способности от себеси до Гъдьо Гъдев например, който има ферма за овце в Нова Зеландия и познанията му за компютрите са колкото тези в областта на квантовата физика? Дай ни някакъв пример да се светнем, щото е изключително интересно. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Визирах "юзъри" като теб... другите да си използват скайп вече!

 

А, в по-горният ми пост имах на предвид, че може да използваш една програма за обаждания и една за чат, голяма работа, че скайпа ги има и двете!

:)

Link to comment
Share on other sites

Визирах "юзъри" като теб... другите да си използват скайп вече!

 

А, в по-горният ми пост имах на предвид, че може да използваш една програма за обаждания и една за чат, голяма работа, че скайпа ги има и двете!

:)

Юзъри като мен не могат да направят нищо, ако от другата страна на комуникацията стои юзър, който знае само как да пусне компютъра и да кликне върху иконата на скайп. Затова сериозните криптиращи възможности на протокола, който използва скайп са голямо предимство.

Нищо не пречи някой да създаде и отворен протокол, който по подразбиране да използва силно криптиране като това в IPSec, SSL или SSH, но за съжаление все още няма такива.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, какво толкова си говорите в чата, че ви трябва здраво криптирана връзка, не виждам много смисъл?

:)

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам, ама едно време в дивите ми чатърски години като почнах с ник "Osaba_bin_Laden" да скандирам "JIHAD, JIHAD" в #Terrorist в quakenet нещо доста често ме спираха за рутинни проверки :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Присъединявам се към тези който ползват скайп само защото приятелите им го ползват.

Да го затрият - все ми е едно чесно казано и преди скаип си чатихме и след него ще го правим, останалите - "не-технически" потребители - да се спасяват...да евулюират.

Най-вероятно ще се разпръснат по-дргуги програми докато не изкочи нещо друго "революционно"

 

Скайп го признавам заради найстина качественото криптиране и от там - невъзможноста за подслушване (може пък и да имам какво да си кажа).

Не признаваше фаеруоли.

 

Минуси

Беше си p2p програма за тва съобщенията пристигаха само когато и двамата са онлайн.

По подразбиране пази хисторито - некриптирано.

Пак по подразбиране ти смучи целият нет за да може другите да се възползват от него (супернод).

Черпи много ресурси особено при разговор.

Link to comment
Share on other sites

С две думи на български - поради лицензиционни спорове с новата фирма на основателите на Скайп, може да се наложи иБей да закрие Скайп. В момента върви дело в Англия, което ако не се реши в полза на иБей, които са собственици на Скайп в момента, те ще спрат услугата.

 

Честито на всички скайп юзъри. Ето за това затворения код и затворените протоколи са evil. Ако скайп протоколите бяха отворени, или ако скайп използваше отворени протоколи, не би било никаква трудност всичките тези 480 милиона потребители да продължат да ползват услугата и без Скайп. Но понеже са избрали да използват за комуникациите си затворен софтуер/протокол - сега има реална опасност да се лишат от тях, без да могат да направят каквото и да било.

 

Ами да я спират тази услуга. Има други свободни програми, а и ми омръзна да им гледам рекламите в скайпа и агитиранията make your free call to phone. Писах им и ги питах дали има настройка някаква да не виждам message-a и снимката на контактите ми. Отговориха, че не, нямало възможност за това. Според мен един отворен протокол и няколко различни клиента ще е по-добре. Сега твърде много хора са на скайп и затова всеки иска или не го ползва.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...