Jump to content
BulForum.com

Шампионска Лига - сезон 2009/2010


Stenli

Recommended Posts

Пешо, ще ми кажеш ли каква е тайната на избирателната ти памет? Хубаво Барса ги подпряха срещу Челси, обаче никой не си спомня, че каталунците играха 60мин след измислен червен картон на Пике. Ама щом ви помога да заспите по-лесно живейте си с мисълта, че Барса не заслужаваха финал.Относно вчерашниия мач Интер направиха каквото трябва, срещу 10 човека в наказателното поле се играе трудно колкото и гениални футболисти да имаш в отбора. Все пак целта оправдава средстава и подобни отбори ще ги има винаги :> Барса трябваше да започнат още в началото с Боян, а не с дръвчо Ибрахимович, който правеше повече фалове в нападение отколкото да създаде някаква реална опасност.И една интересна статистика, която лично мен ме развесели до известна степен след мача...краен брой подавания Интер: 69 краен брой подавания Шави 108 :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Определнео Интер се справиха със задачите си и заслужено се класираха напред. В първия мач биха безапелационно Барса и ги надигрха, във втория успяха да им продиводйестват успешно и да се отрабяват добре дори и със 10 човека. Игхраха дисциплинирано,правилно тактически, спазвахи всичко както трвбваше, раздадоха се докрай. И в двата мача обезличиха напълно и Меси, и Шави и то чисто без никаква груба игра. За разлика от тях и в двата мача Меси си се опита много сериозно да контузи Майкон. Наистина Жозето е много добър треньор. Като цяло Барселона направиха какви ли не селски изцепки- някви фенове се гавреха с колата на Моуриньо, пред хотела на Интер посред нощ някви други цяла нощ вдигали шум и пеели за да не могат футболистите да спят както трябяа, Бускетс направи си симулира за червения картон, след карая на мача Валдес реши да тръгне на саморазправа с Жозе, незнайно защо и накрая решиха да пуснат пръскачките на стадиона, още преди всички да са напуснали и докато имаше основно футболисти на Интер. Не могат да губят барса и тва, все някой им е виновен и все с някви оправдания излиат. В крайа сметка се оказва, че нито са толкова матретирани, нито че са чак толкова божествени, щото е лесно да играеш срещу осакатения състав на Арсенал и срещу Щутгарт и да приказваш колко си велк, но положението става съвсем друго, когато се изправиш срещу сериозен отбор. Освен това и Ибрахимович, както винаги си беше пълна дупка и отново нищо не направи и беше нормално изкаран рано-рано. Толкова много направи Ето'о за отбора, като често се жертваше заради него, а те го смениха срещу съмнителен индивди, за който е ясно, че в големите мачове по традиция се крие, и който никога няма да направи и малка част от това, което направи Самуел за Барса. А Ето'о дори и като трябваше да играе като защитник при червения картон пак го направи. Беше време някой да свали Барса на земята и мисля, че това беше идеалният момент.

Link to comment
Share on other sites

щото е лесно да играеш срещу осакатения състав на Арсенал и срещу Щутгарт и да приказваш колко си велк, но положението става съвсем друго, когато се изправиш срещу сериозен отбор.

 

 

Да разбирам ли, че слагаш любимия Реал в графата 'несериозни отбори'?

Link to comment
Share on other sites

В момента става въпрос за ШЛ. Пък и така да е - в мачовете с Реал не се получи таква разлика, Меси не му бе дадено да гъкне и не беше окачествяван като божество и никъде след тези мачове за Бара не бе говорено така като след Щутгарт и Арсенал. Освен това ситуацията в тея мачове беше друга.

Link to comment
Share on other sites

Определнео Интер се справиха със задачите си и заслужено се класираха напред. В първия мач биха безапелационно Барса и ги надигрха, във втория успяха да им продиводйестват успешно и да се отрабяват добре дори и със 10 човека. Игхраха дисциплинирано,правилно тактически, спазвахи всичко както трвбваше, раздадоха се докрай. И в двата мача обезличиха напълно и Меси, и Шави и то чисто без никаква груба игра. За разлика от тях и в двата мача Меси си се опита много сериозно да контузи Майкон. Наистина Жозето е много добър треньор. Като цяло Барселона направиха какви ли не селски изцепки- някви фенове се гавреха с колата на Моуриньо, пред хотела на Интер посред нощ някви други цяла нощ вдигали шум и пеели за да не могат футболистите да спят както трябяа, Бускетс направи си симулира за червения картон, след карая на мача Валдес реши да тръгне на саморазправа с Жозе, незнайно защо и накрая решиха да пуснат пръскачките на стадиона, още преди всички да са напуснали и докато имаше основно футболисти на Интер. Не могат да губят барса и тва, все някой им е виновен и все с някви оправдания излиат. В крайа сметка се оказва, че нито са толкова матретирани, нито че са чак толкова божествени, щото е лесно да играеш срещу осакатения състав на Арсенал и срещу Щутгарт и да приказваш колко си велк, но положението става съвсем друго, когато се изправиш срещу сериозен отбор. Освен това и Ибрахимович, както винаги си беше пълна дупка и отново нищо не направи и беше нормално изкаран рано-рано. Толкова много направи Ето'о за отбора, като често се жертваше заради него, а те го смениха срещу съмнителен индивди, за който е ясно, че в големите мачове по традиция се крие, и който никога няма да направи и малка част от това, което направи Самуел за Барса. А Ето'о дори и като трябваше да играе като защитник при червения картон пак го направи. Беше време някой да свали Барса на земята и мисля, че това беше идеалният момент.

 

punk.gif Абсолютно съм съгласен с теб ! punk.gif

Link to comment
Share on other sites

Стефан Стоянов, gong.bg:

 

Жозе, извини се на журито

 

Гледам и не вярвам на очите си! Слушам и откровено се дразня. Моуриньо трябва да бъде застрелян. Всички защитници на земята да бъдат най-малкото обесени. Италия трябва да бъде закрита като държава. Барселона трябва да играе на финала, не само това, трябва да го спечели, служебно, защото „каталунците" владеят най-дълго топката, защото треньорът им се облича най-хубаво, защото в школата им правят чудеса! Барса може всичко, но не и да губи. Снощи отново го показаха, че не умеят да падат с чест. Някой пусна пръскачките, а Виктор Валдес, който вероятно мечтае да носи водата на Икер Касияс в националния, почна да се прави на мъж. Мъж, като едно нещо на дъжд, дъжд, идващ от пръскачките на Ноу Камп! Така излиза. Така казват футболните „естети"! Футболът обаче има правила, които са измислени преди много години. Казват, че англичаните са открили магията, въпреки че не е доказано. Основното правило, е че побеждава този, който вкара повече голове. Интер на Жозе отбеляза три, а Барселона вкара два! Това не е правилно, това не се харесва на „естетите", но е факт. Барселона има чудесен отбор. Най-добрият на света. Хосеп Гуардиола е страхотен, но Жозе от Португалия го победи. Стилът на испанците е неповторим и овладян до истинско съвършенство. Моуриньо няма подобен стил. Неговата сила е друга, той просто има няколко стила и в точния момент вади необходимия начин на игра. Когато трябва атакува, когато се налага провокира, когато реши, играе с цял отбор защитници. Щом целта го изисква, Ето`о ще играе до левия бек. Така може, така го прави, така бие, така би Барселона, за което задължително трябва да се извини на „естетите", на футболните специалисти, които се правят на ревностни последователи на Нешка Робева. Снощната „феерия" доведе до скромните четири голови положения. Футболът не се оценява от жури. Да, съдията сбърка на „Сан Сиро" и с този гол на практика Интер продължи, но никой не знае, какво щеше да избере Моуриньо, ако мачът в Милано беше завършил 2:1 за Интер. Няма доказателства, че „нерадзурите" нямаше да го направят и по друг начин. Преводачът не е научил изцяло философията на Барселона, но знае две и двеста, за разлика от „правилните каталунци". За 6 години Жозе Моуриньо спечели 14 купи, до няколко седмици може да станат и 17. „Естетите" не могат да го преживеят. Журито иска отнемане на тези „позорни" трофеи. Иска, иска, ама няма…

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Брех, колко глупости се изприказваха в оправдание на уникалната грозотия която сътвориха Интер и Жозето!

Всичко това щеше да е коренно различно, ако беше признат втория гол на Барса.

Link to comment
Share on other sites

Барса и феновете им се държаха, като абсолютни **тки... абсолютна никаква класа и достойнство... то не бяха симулации, не бяха фалове, пеене пред хотела на Интер по нощите, а пък за пръскачките няма да говоря...

дребни душици, които се мислеха, че всички ще им играят по свирката... миналата година съдията ги добута до финала (откъдето и да го погледнем Челси тактически ги насраха), но този път не им върза...

първия мач завърши 3-1, а можеше да зъвърши и 6-1... Интел ги попиля с красива игра, грамотен футбол и класа...

 

не знам какво плюете Жозето за защитната игра втория мач... кой наркоман би тръгнал да си надиграва с Барса на Камп Ноу, при положение, че води 2 гола, а и е ясно, че Барса изпитват проблеми, когато срещу себе си имат отбор играещ защитно...

 

 

тъй че Интер си се класира напълно заслужено... надявам се моя Байерн да им напука гъзо на финала :bgrin:

 

btw... Ибра blows >

Link to comment
Share on other sites

Аз пък се надявам Барса още дълги години да ви е в устите!
Абе то и Локо и Ботев са ни в устите, щом това е показателно ;)
Link to comment
Share on other sites

Брех, колко глупости се изприказваха в оправдание на уникалната грозотия която сътвориха Интер и Жозето!

Всичко това щеше да е коренно различно, ако беше признат втория гол на Барса.

 

Айде да не намесваме тогава първия гол на БарЦа...

 

Защо БарЦа не могат да играя срещу всеки... нали са БОГОВЕ ?! Да бяха напълнили шушоните на Интер, та да им затворят устите! А сега к'во? Моралните победители били... хахахаха biggrin.gif

 

Един път съдията не ги побутна и се разреваха като малки момиченца.

А това за феновете не бях го чул... много "добре" говори това за тях! lol.gif

Link to comment
Share on other sites

всеки говори за миналогодишния реванш с Челси, ама всеки забравя как съдята даде измислен червен още в началото на мача и подкрепи много здраво Челси

Link to comment
Share on other sites

Всъщност най-фрапантната съдийска грешка на полуфиналите ТАЗИ година беше зачетеният абсолютно нередовен гол на Милито в Милано. И съдийската тройка бяха португалци, ако не бъркам .......... И този гол до голяма степен предопредели и крайният победител.

Link to comment
Share on other sites

Това вече минава всякакви граници.

 

Вие какво? Мислите си, че гледахте Велбъжд - Етрополе? Тука грешка, там грешка. Асене, върни!!!

 

Стига, де. Да, грешки стават. Гола на Милито от засада, гола на Бускетс от засада. Меси - дупка. Шави - слаб. И какво да направим сега? Интернационале изнесоха 180 минути изключително грамотен футбол. Това мисля беше видимо за всеки един човек гледащ мача.

Само да изясня какво Не беше този полуфинал. Не беше като мача Реал М - Барселона в който домакините опитаха да осакатят Меси и играха толкова грубо, все едно гледаме източната "В" група у нас.

Е това НЕ беше. Да, втория мач беше много напрегнат, с малко положения. Ама да се говори, че Интер нищо не били играли!? Айде, бе. Ами като е толкова лесно да видим и друг да го направи. Факт, че Барса излязоха - за мен - без никаква тактическа подготовка за конкретния мач при конкретния резултат от Милано. И загубиха.

Поведението след мача има ли смисъл да го дъвчем повече? Ясно е, че няма нищо спортсменско в него - не, че Мауриньо пък трябваше и да се държи така.

 

Сега ни чака един - за мен - много странен финал. Моя глас отива за Интер, просто наистина не харесвам Байерн Мюнхен.

 

____________________

 

Да не стане грешка - аз предпочитах финал на Барса (като всеки предполагам, все пак всички искаме атака след атака).

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам само, защо срещу Барселона, ВСЕКИ противник трябва да играе отворен фурбол, с много пасове и много техника?

Това някакво правило ли е? Айде стига!

Когато играха Интер и Челси, да не би Интер да игра защитно ? Без мисъл... без пасове....

Просто е супер глупаво да почнеш да натискаш Барселона! Както се казва всеки играе толкова - колкото му позволява противника!

Според мен Барса заслужено отпаднаха! За нещастие на рекламодателиТЕ "В НАЙ КОМЕРСИАЛНИЯ ТУРНИР"

Смятам сте на едно мнение, че едно е финал - Man. UTD VS Barca , едно е Интер и Байерн , ако искаш да печелеиш максимално!

 

А за футболистите нямам думи! Като ония келеш от Лион. Може ли твоя отбор да иде на полуфинал за пръв път от 1 век и да си изпросиш червен картон?!?!?!? ;)

Link to comment
Share on other sites

Айде Баварската машина!! Време е да се даде паста на жабетата (те нямат италианци в отбора де, ама както и да е) и "The One and Only" Жосе.

П.П. Не злорадствам, не съм фен на БарЦа - просто не харесвам италианският футбол и отборите в тази страна.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам само, защо срещу Барселона, ВСЕКИ противник трябва да играе отворен фурбол, с много пасове и много техника?

Това някакво правило ли е? Айде стига!

 

Не е правило много ясно, ама пък ако ВСЕКИ отбор тръгне да играе като Интер срещу Барса с цял отбор в защита, много хора изобщо няма да гледат повече никога футбол, а ще превключат на по-динамични и резултатни игри като софтбола, примерно :)

Link to comment
Share on other sites

Не е правило много ясно, ама пък ако ВСЕКИ отбор тръгне да играе като Интер срещу Барса с цял отбор в защита, много хора изобщо няма да гледат повече никога футбол, а ще превключат на по-динамични и резултатни игри като софтбола, примерно xmas.gif

 

 

Ясно е това , но при 3:1 за какво да се напъват ?

Link to comment
Share on other sites

Вижте в Англия как играят срещу Арсенал (изключвам последните няколко мача, в които и ФК Чепинец ще ги надиграе). Дразнещо е, но не можем да го обвиняваме като практика. След като знаеш, че ако играеш по определен начин, ще изгубиш, е абсурд въпреки това да играеш по този начин... От по-техничния, атакуващ и т.н. отбор в сценария зависи да измисли начин да противодейства на подобна тактика. Исках Барса да продължат (въпреки, че ни изхвърлиха), но Интер обективно погледнато спечелиха съвсем честно и почтено и си заслужиха финала на 100%, всичко друго е търсене на оправдания.

Link to comment
Share on other sites

Ясно е това , но при 3:1 за какво да се напъват ?

Няма за какво да се напъват наистина, но аз нямах предвид само този мач, тъй като Моуриньо почти винаги залага на доста дефанзивни схеми. Ти си го спомняш добре и в Челси как постоянно печелеше с 1:0. Но пък някои казват, че целта оправдава средствата. Може и да са прави, знам ли. Мен ми се гледа по-резултатен футбол и се надявам довечера Рома да бият Интер с 5:4 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...