Jump to content
BulForum.com

Mass Effect 2


Lil Scrappy

Recommended Posts

Жив и здрав да си. Веднага ги разкарвам тия 180 драйвъри и качвам 170.

___________

 

A коя версия точно ползваш? Сега ще пробвам 178.24

 

___________

 

Ама аз съм с win7 x64 и май ще прави проблем. Версията за Виста само намирам.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Добре де, аз съм със същия уиндоус и с 9800GT и нямам грижи. Мисля че съм с драйверите от диска на картата, даже не знам коя версия са. Бачка идеално и то не само на тая игра ами на всяка дето съм качил. Нещо друго да не е при тебе. Колкото до играта... не мисля че ще я изиграя цялата, честно казано. Нещо ми идва тъпа :)

 

П.С. Сега се сетих, че май съм с уиндоуски драйвери или поне ги ъпдейтвах през на уиндоуса ъпдейтъра.

Link to comment
Share on other sites

Сай-Фай харесвам ама не е там проблема. Нещо не успява да ме грабне играта. Не знам защо. Хем не очаквах чудеса от тая игра. Абе ще поиграя още малко и ако ми е все такова усещането я зарязвам :)

Link to comment
Share on other sites

Сай-Фай харесвам ама не е там проблема. Нещо не успява да ме грабне играта. Не знам защо. Хем не очаквах чудеса от тая игра. Абе ще поиграя още малко и ако ми е все такова усещането я зарязвам :)

Виж първата по-добра е за мен особено откъм геймплей - много по-близка до KOTOR за ралика от МЕ2

Link to comment
Share on other sites

Продължавам да имам проблеми с изхвърляне и забиване, но закрепих до поне 50-60 минути непрекъснат геймплей.

 

До сега съм играл има-няма 15 часа и съм... абе не знам, може би малко след средата. Но определено не съм разгледал всичко възможно.

 

А атмосферата, музиката, визията (с най-най-новите драйвъри на NV (бетата от вчера) играта изглежда супер).

 

От мисия в мисия, от персонаж до персонаж...различно усещане, но все пак запазва нишката. Плътен, хомогенен, но същевременно и богат като възможности свят са изградили. За мен това определено е играта на 2010 - знам, че е още Януари.

 

За мен проекти като този са бъдещето. Това не е игра. Това е цялостно съпреживяване. По-скоро смесица от пълнометражен филм, сериал и игра ако трябва да дадем някакви жанрове и х-ки.

 

Честно казано не искам да гледам повече филми искам да ги изживявам по този начин - от сцените с действие, до сцените с фабулно развитие. Това което са постигнали тук за мен е много по-близко до четенето на книга - като приятно изживяване.

 

Не съм сигурен, че така ще видят нещата хората които играят за да разпускат, но за целевата група в която попадам аз - 9.9/10.

 

____________________

 

Ако не ми се разбира горе, все едно изиграх Star Wars с целия кеф който има и да ги гледа човек за сефте - нещо което Лукас така и не направи на която и да е платформа.

 

____________________

 

След превъртането (над 26 часа геймплей) мога да кажа, че цялостната ми оценка пак е същата, но вече тази -0.1 има причина освен осакатената RPG част - завършека. Но нека всеки сам прецени.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Вчера я започнах - 16 часа non-stop. Това май е достатъчно като коментар :)

Сега си допивам кафето и продължавам.

 

 

Това беше едно от най-невероятните гейм преживявания! Няма Oblivion, няма Fallout, няма Dragon Age - ME2 ме разби тотално!

 

host го каза много добре - това не е игра. Това е екстази.

 

В никоя друга игра не ми е пукало толкова за героите. Изслушах историите на всички, а специалните им мисии са перфектни.

 

Последната битка е просто епична. Въобще имах чувството, че аз съм Шепард и всичко се случва наистина около мен. Невероятна атмосфера!

 

Мисля да я изиграя още няколко пъти с различни развитие. След това ще изиграя и първата част, че навремето нещо не я оцених.

 

А в края на 2011 - MASS EFFECT 3!

Link to comment
Share on other sites

Ами много хитро е измислено и може въпреки, че не си играл 1 пак да разбереш почти всичко през преразказите на екипажа ти ;)

 

А впрочем днес докато си доглеждах X-Files забелязах, че бая неща са краднали от там като фабула ама нищо, нека не разваляме на другите кефа. Въпреки заемките, историята е изкл. добра и реализирана на страхотно ниво.

Link to comment
Share on other sites

Историята да е жива и здрава, епично ли е? Бойната система добра ли е, походово ли е?

Супер епично даже на моменти..., включва неща като произнасяне на речи (за надъхване на екипажа), казионната вече възможност да си легнеш с някой/я от партитата ти и т.н. Графиката не е нищо особено, аудиото също... И не, не е походово, риълтайм си е.

 

П.с. А, да. Щях да забравя. Уменията ти с различните оръжия както и способностите ти се развиват с ъпгрейди и трупане на опит....

Link to comment
Share on other sites

Супер епично даже на моменти..., включва неща като произнасяне на речи (за надъхване на екипажа), казионната вече възможност да си легнеш с някой/я от партитата ти и т.н. Графиката не е нищо особено, аудиото също... И не, не е походово, риълтайм си е.

 

П.с. А, да. Щях да забравя. Уменията ти с различните оръжия както и способностите ти се развиват с ъпгрейди и трупане на опит....

 

OST и гласовете на героите са по-добри от тези на огромна част от филмите - ши ма извиняват ама на "Аватар" OST е направо посредствено спрямо това.

Link to comment
Share on other sites

Започнах първата част на МЕ и не мога да не отбележа колко много по-добра е втората! Не само откъм графика - битките са много по-динамични, използването на умения и контролирането на екипа е много по-удобно. Все пак ще я доиграя, защото искам да пребия Saren :)

Link to comment
Share on other sites

Малко офф.

Гледах аз трейлъри, зариби ме двойката, ама навремето единицата ме е подминала някакси. Та свалих си и двете и започнах с първата. Изненада - получи се тотално забиване - наложи се да дръпна захранването направо. След това, като влязох пак - още по-голяма изненада. Имам някаква мисия, нещо за друга планета, ама няма никакви индикации как да ида там?! Не съм я взимал преди забиването?! Какво да правя?

За справка - намирам се в началото. Таман изобличих Saren с аудио записа на оная мадама(космически технологии и аудио запис за доказателство, няма проблеми :D :D :D :D :D).

 

А сега накъде?!

Link to comment
Share on other sites

E как контрола на екипа няма да е по-добър. Все пак в първата имаш 4 пъти повече активни скилове, съекипниците и те - в първата 5-6 скила във втората 2 или 1 от които обикновенно единия е някакъв ammo power който го пускаш веднъж на 30 минути... А да и контрома им е да им кажеш да отидат някъде и... всъшност това е - 1 активен скил е да им кажеш да клекнат зад някоя друга преграда, което в повечето случаи е излишно защото са с АI на заклано пиле и ще направят 3 кръгчета преди да клекнат след което ще трябва само да ги съживявам. А да в старата може да се избират между всички оръжия - не само 2. Да кажем следната ситуация която може да се случи и в първата и във втората - имаме в екип Тали и Гарус - убиват Гарус и няма с какво да го реснем остава Тали - в първата част ефективно или не може да и наредим да ползва автомат - да прави го зле но все пак измъква от гадна ситуация - във втората може да ползва нормално само помпа - от която никакъв смисъл и от Тали общо взето никакъв смисъл... Няма инвентар - броните са кът или са цели и не стават за чеп за зеле или са от съставни части. Релно в играта се ползва 1 броня с най-различни сменяеми части. Няма ъпгрейди на броните, няма инвентар, няма индивидулни ъпгрейди за всички оръжия - ъпгрейдти и броя на оръжията са 1/4 от единицата скиловете и те така, няма втора професия, повече от 30 лв няма смиъсъл да е героя, за разлика от първата където можеше да стане и 60 левел. Няма Мако, съотборниците с тия орязани скилове са горе долу едни и същи или поне няма особена разлика кои ще вземеш с теб само да влиза в определения му клас - между Джак, Самара и Миранда реално разликата е толкова малко че е все тая кой идва с теб. Същото е и с Теин, Гарус и Легион. Първата имаше 6 човека поне всеки беше уникален и имаше огромна разлика какъв точно съотборник ще ползваш - сега... На някои хора им харесва повече заради пуцалката. Защото втората си е пуцалка. Първата е РПГ и между двете разликата е от земята до небето. За графиката и звука нищо лошо не мога да кажа. По принцип в това отношение всяка игра на bioware е перфектна.

Link to comment
Share on other sites

Дано 3-тата да има за кежуъл/несериозните играчи опция "опростено меню и геймплей" РС-то да им взима решенията. Не искам пак осакатеното меню и инвентар от 2-ката. Това ми е най-голямата забележка.

 

Не разбирам защо в толкова нови игри (като чета и FF са направили по-опростена играта) вместо да ни осакатяват с малко функции по RPG елементите за да гонят публика, не добавят бутон за това. on/off и толкова.

Link to comment
Share on other sites

Защото трябва веднъж да направят 4 пъти повече неща откъм геймплей за които 90% от играчите няма да се възползват - т.е. излишни неща. Знаеш пазарна икономика. Дори един смотан шутър като COD беше опростен за да могат нообовете да си мислят че могат да направят нещо. Конзолите са чума. Като видя конзолен порт и casual gamer на едно място получавам вече позиви за повръщане.

Link to comment
Share on other sites

ON

За мен цялото това 3d shooter RPG си е булшит. Лично мнение, не искам да обременявам никой с него. RPG за мен си е меч и магия - там виждаш реални резултати от новите скилове. Фабулата в играта, обаче е наистина много добра. Host мисля, каза по-напред, че е като филм. И на мен ми е такова усещането от играта...сякаш гледам филм.

 

OFF

Някой няма ли да ми каже за единицата?!

Link to comment
Share on other sites

Няма да споря, защото реално и двамата сте прави - двойката е орязана откъм рпг елементите.

Лично на мен това не ми пречи. По-важна ми е атмосферата. Единицата все още не може да ме грабне. Вярно, още съм в началото, но като цяло е малко суха и сива.

За АI обаче не мога да се съглася - в единицата хората ми се струват много по-тъпи и умират много по-бързо. Уменията им не могат да се слагат на quick slot-а (или поне аз не съм разбрал как), което много затлачва нещата. А управлението с "q", "e" и "с" в двойката е идеално. Ако искам да играя основно на пауза, ще си пусна Dragon Age. Съвсем друг е въпросът, че накрая аз избивам 99% от гадовете.

А Мако-то супер много ме дразни! Предпочитам цял час да си сканирам и да изстрелвам сонди, отколкото да се друсам в това нещо.

 

 

Assassin - и при мен се получи такова забиване - свали си този крак:

http://zamunda.net/details.php?id=130748&hit=1

Оправя и сейвовете.

Link to comment
Share on other sites

Стигам до извода, че двете игри не трябва да се сравняват. И двете са брилянтни сами по себе си.

Ако третата част комбинира задълбочеността на първата и динамиката и красотата на втората, ще се получи шедьовър.

Link to comment
Share on other sites

Имам една молба... играта ми забива на един момент от играта - преди да се кача в совалката, когато трябва да се тества IFF. Дали някой е съгласен да изгуби 5 минутки от времето си да му изпратя мой сейв, той да мине филмчетата, които следват (заради тях ми забива), след което да направи нов сейв и да ми го изпрати?

Благодаря :)

Link to comment
Share on other sites

Имам една молба... играта ми забива на един момент от играта - преди да се кача в совалката, когато трябва да се тества IFF. Дали някой е съгласен да изгуби 5 минутки от времето си да му изпратя мой сейв, той да мине филмчетата, които следват (заради тях ми забива), след което да направи нов сейв и да ми го изпрати?

Благодаря :)

 

Нямам против, но бих могъл чак в понеделник - сега съм си в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря :)

Винаги може да прекараш един спокоен уикенд, разговаряйки с екипажа :)

Link to comment
Share on other sites

Врътнах единицата вече. Можеше повече да я играя, но нямах търпение и малко бързичко я прехвърлих. Определено ще я играя още 1-2 пъти и нея. Сега вече свалям втората. Гадният Стеам само 700КБ/с ми пуска. Трябва да цъкнат едно сървърче в София от Валв. Жалко, че чак след 2 дни ще мога да я играя :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...