Jump to content
BulForum.com

Drivers


dinko

Recommended Posts

Аз преди имах fx5200 и нямаше такова превключване, както казваш. Иначе за оптимални драйвери не знам, но на сайта на nvidia от един drop-down box можеш да си избереш от коя серия ти е картата, ОС и т.н. и системата ти казва кой е най-добрият драйвер (обикновено е най-новия, но за по-старите карти не е).

 

За FX вади тоя драйвер - http://www.nvidia.com/object/winxp_175.19_whql.html

Най-новият е.

ами точно това е, че при nvidia дава най-новия драйвер, а в повечето случаи за старите карти той не е оптималния :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 467
  • Created
  • Last Reply
ами точно това е, че при nvidia дава най-новия драйвер, а в повечето случаи за старите карти той не е оптималния :)

 

Пробвай с ролбак :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Човек , който има диска за Нокия 6120 класик , ако може да го копира или да ми даде линк да си го сваля , че нямам фаел менаджера ... направо целия диск да копира ако може .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Трябва ми драйвър за Delux DLV-B10 Webcam. Не успях да намеря никъде в нета...

 

Благодаря предварително!

 

Stenly, дай скайп, ще ти го пратя!

Link to comment
Share on other sites

Имам малък проблем с настоиките на Windows-а.Ако някои даде компетентно мнение ще му бъда много благодарен.Та така:

Наскоро си принсталирах Windows-а и ми се появи проблем с една игра която си бях качил.Преди перинсталацията вървеше без никакви проблеми сега обаче като я стартирам и компа ми забива.Т.е. като забие и като отворя task managera и дам на performance това CPU Usage ми е на 100 процента и неще да спадне.Разпитах напред назад и ми казаха че било от драиверите.Аз си изтеглих наи новите драивери за моята видео карта инсталирах ги и пак ми дава същият проблем.Това ме навежда на мисълта че има някаква настроика на Windows-а която не съм оправил обаче не знам нито коя е нито къде е?Затова очаквам предложения и предположения Мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

значи, проблема ми е следния....

пиша от англия и нямам пълния достъп до БГ сайтове за да имам 100%товия потенциял за да си оправя проблема...

та дадоха ми 1 лаптоп на който имаше виста но много осрана.. бъгавпдейтвана... и неъпдейтвана...

след като я ъпдейтнах нещата дори се влошиха.. стана още по бавна и бъгава....

дори 1 ден ми каза че има грешка в харда и неможе да продължи стартирането... след което пробвах с рековърито да я оправя, също и с рестора... ама никакъв ефект..

и след като с този проблем неможех да пусна лаптопа и да си свала друга виста... и след като имах под ръка 1 XP сложих него..

никви драйвери обаче... тръгна както и да е ... върви идеално... с доста зор намерих драйвери за всичко .. ама уж.... никъв звък не ебава да тръгне...

сложих уж някви драйвери които са били спецялно за версията на лаптопа ... свалих и най новия Реалтек с който беше и когато беше виста... ама уви...

като проверя в инсталираните програми... показва че е там... ама нито има икона в контрол панела нито ми я има и иконата в трея.... та дори и базовата икона на звука на уиндоуса с тонколонката я няма в трея.. а в контрол панела я има като я отворя.. сичко е забранено за пипане...

дори като влезна в папката на реалтека в програм фаелс-а и пробвам да пусна ехе-то се едно ми вика кво ме занимааш... вообще и не се занимава да тръгне... даже и не ми мига че мисли ПЦто

 

сички драйвери (видео, процесор... и т.н.) вървят.. ама звука не се обажда никакъв..

ако някой си има няква идея дали и как може да се оправи тва чудо.. много благодарности ако драсне нещо...

и ако ли не...

ако сложа пак няква виста.. на която не съм и фен... дали няма и на нея да ми направи същия проблем...

но е желателно и приоритет ако има начин да си оправя звука докато съм с XPто...

благодаря предварително...

Link to comment
Share on other sites

Трябва ми драйвър за Delux DLV-B10 Webcam. Не успях да намеря никъде в нета...

 

Благодаря предварително!

 

Stenly, дай скайп, ще ти го пратя!

Пратиха ми вече диска , забравили да го сложат в кутията ... такива неща се случват на последък .

Ще погледна за драйверите .

После ще те пм ако открия нещо .

п.п. Пробвай с басик хп драйверс от виндолса и виж дали ще тръгне .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Спешен въпрос към хората, които разбират от драйвери :)

 

Преинсталирах лаптопа на приятел, който след 1 ден заминава за Америка...Но никакви драйвери не бяха намерени от Екс Пи-то и не можем нито да се свържем към нет-а нито да имаме уайърлесс нито звук и т.н .....значи информацията, която иззех от еверест-а за дъното и за чипсета е следната :)

 

Mother board - Dell Inspiron 2200

Chipset - Mobile Intel Alviso-G i910GML

 

Аз мисля, че всичко е вградено на дъното и много ви моля за спешен отговор как да оправя нещата,защото наистина нямам време и ще съм много благодарен. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте искам да попитам дали е възможно да си инсталирам ХП на лаптопа при положение че на официалния сайт има драйвери само за виста и естествено всичко да роботи модела е ASUS M51SE

Link to comment
Share on other sites

Здравейте искам да попитам дали е възможно да си инсталирам ХП на лаптопа при положение че на официалния сайт има драйвери само за виста и естествено всичко да роботи модела е ASUS M51SE

търсиш подобни модели на същия производител, чийто чипове на звук, видео, лан и т.нат. да са същите като на твоя ...

 

това между другото е явно някаква стратегия на ms, с която се цели популизиране на vista-тата ... по-скоро принуждаване на потребителите да ползват виста при закупуването на нови ноутбуци с инсталирана os от майкрософт.

преди време съм си играл с един lenovo, за да го downgrade-на от vista към xp ... и това беше начина - търсиш драйвери на подобни модели със същите чипове, които обаче са за xp.

 

п.п. това се отнася и за поста на cyber4o

Link to comment
Share on other sites

търсиш подобни модели на същия производител, чийто чипове на звук, видео, лан и т.нат. да са същите като на твоя ...

 

това между другото е явно някаква стратегия на ms, с която се цели популизиране на vista-тата ... по-скоро принуждаване на потребителите да ползват виста при закупуването на нови ноутбуци с инсталирана os от майкрософт.

преди време съм си играл с един lenovo, за да го downgrade-на от vista към xp ... и това беше начина - търсиш драйвери на подобни модели със същите чипове, които обаче са за xp.

 

п.п. това се отнася и за поста на cyber4o

 

 

Мерси обаче лаптопа небеше с виста просто драйверите които ми дадоха са само за виста и отгоре на тва новите Asus лаптопи са само с такива драйвери пробвах на сайта да намеря по този начин но нестава.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес си сложих една nVidia Geforce 7300GT 256mb,но забелязах някои странни неща.

 

007850638-big.jpg

 

Нормално ли е посочените със стрелки показатели да са в такъв вид,както и горе в таб-а да пише Unknown?Ако не,то от драйверите ли е проблемът?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Трябват ми драйвъри за Монитор MAG - 15" Innovision LT565S с Touch screen било до колкото разбрах... Към USB се връзва... За XP.

 

http://www.warnet2.pl/czytaj.php?typ=monitor_lcd&opis=1

Тези се водят за всички модели , трябва да стане с тях ... не се сещам за други в момента .

501

565

765

JI463

JI563

LT401

LT530C

LT530F

LT541

LT541C

LT541Sharp

LT561D

LT561E

Проверих ги с антивирусната , за всеки случай .

Надявам се да станат .

п.п. Дано да съм помогнал .

ЛИНК

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

От много време търся драйвери за монитор KSA 785S и безуспешно. :( Къде ли не се рових ... ако някой може да ми помогне , ще съм му много благодарен. :) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте... Ако някой може да ми даде актуални драйвъри за "ati mobility radeon hd 3470" за XP ще съм много благодарен! Весела коледа и благодаря предварително на всички.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте... Ако някой може да ми даде актуални драйвъри за "ati mobility radeon hd 3470" за XP ще съм много благодарен! Весела коледа и благодаря предварително на всички.

Опитай от тук с тази процедура. Ако нещо не ти е ясно, пусни едно ЛС. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте... Ако някой може да ми даде актуални драйвъри за "ati mobility radeon hd 3470" за XP ще съм много благодарен! Весела коледа и благодаря предварително на всички.

Тез нестават ли - http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst...p=xp/radeonx-xp ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...