Jump to content
BulForum.com

TERA


RaptoR

Recommended Posts

Корейците отново подговят страхотно (поне визуално) MMORPG:

 

tera2qg9.png

 

tera_03.jpg

 

Официален сайт: ТУК (английски не мога да открия - натискйте по бутоните и може да видите някои неща)

 

Трейлър:

 

Снимки:

 

tera_004.jpg

 

tera7cm0.jpg

 

tera_02.jpg

 

s092208.jpg

 

s092211.jpg

 

s09020603.jpg

 

В трейлъра има основна информация относно особеностите и нововъведенията. Лично аз за първи път след Lineage виждам толкова добра MMORPG в графично отношение. Твърди се, че играта е в beta фаза. Ще очакваме новини относно старта й.

Link to comment
Share on other sites

Нещо много ама много ми прилича на Л2. Да не е някво продължение в друго измерение или континент? Особено втората снимка отгоре надолу ми прилича на лоад скриина на на С6, даже сградите и светлинити излизащи от тях са 1:1. Предпоследната е все едно от windawood manor близо до ant nest, тази преди нея от Аден. Иначе и за мен това е първата игра която ми харесва като графика след Л2.

 

ПП: Изгледах 2 пъти клипчето и прилича на Л2 на стероиди.

ПП2: Работата е ясна

■ Bluehole Studio was found on March 2007 by a serial entrepreneur Byung-Gyu Chang and former core members of NCsoft.

■ Bluehole's development team includes the former development team members of Lineage II including Producer, Lead

Game Designer, Lead Programmer, and Art Director.

■ Currently Bluehole Studio has over 100 employees, mainly in the development side.

Link to comment
Share on other sites

Лошото е, че след старта ще чакаш и да дойде в Европа. Това е по-неприятната част...

 

Тя ще дойде все някога, аз играя Lineage и нямам намерение да се местя където и да е. Въпроса е да се види за какво става въпрос и да с напълни окото

 

Нещо много ама много ми прилича на Л2. Да не е някво продължение в друго измерение или континент? Особено втората снимка отгоре надолу ми прилича на лоад скриина на на С6, даже сградите и светлинити излизащи от тях са 1:1. Предпоследната е все едно от windawood manor близо до ant nest, тази преди нея от Аден. Иначе и за мен това е първата игра която ми харесва като графика след Л2.

 

ПП: Изгледах 2 пъти клипчето и прилича на Л2 на стероиди.

ПП2: Работата е ясна

■ Bluehole Studio was found on March 2007 by a serial entrepreneur Byung-Gyu Chang and former core members of NCsoft.

■ Bluehole's development team includes the former development team members of Lineage II including Producer, Lead

Game Designer, Lead Programmer, and Art Director.

■ Currently Bluehole Studio has over 100 employees, mainly in the development side.

 

Не е чак толкова важно кой точно е авторът, важното е че прави нещо страхотно. Не знам дали обърнахте внимание на character и terrain детайлите - красота. Обърнато е внимание и на най-дребни детайли. Магиите са с много добри светлинни ефекти, също сенките, небето. Като цяло е постигнато много високо ниво на визуален реализъм.

 

-----------------

 

Сега прегледах

и ми се кръстосаха очите. Най-добрите продукции са на NC SOFT и NHN като гледам. Интересно зaщо не фигурира WOW...

 

---------------------

 

Още за TERA - ТУК,

,
, общо взето следвайте линковете отдясно...

 

Прави ми впечатление, че повечето игри са с WASD контрол.

Link to comment
Share on other sites

Blade and soul обърна ли внимание - физика в ММО. Да можеш да трошиш бекграунд с тия дескруктивни скилове no comment. За на Aion скиловете не коментирам. Няма и как иначе да е. ММО-тата са най-сладката хапка, защото ги хранят всеки месец. Ти какво очакваш.

Link to comment
Share on other sites

( никакви MMO-та не съм играл да кажа първо )

Като човек който до сега никакво RPG - сериозно такова - не ми е допадало, то тази игра направо ме залепи за монитора.Аз съм точно от онзи тип геймъри за които е важен fun factor-a.Дали ще е заради цялостния продукт или негов елемент не ми дреме.Тази игра ми изглежда точно като цялостен продукт който може да ми хареса - единствено до сега такъв е PES серията.

Link to comment
Share on other sites

-----------------

 

Сега прегледах

и ми се кръстосаха очите. Най-добрите продукции са на NC SOFT и NHN като гледам. Интересно зaщо не фигурира WOW...

 

---------------------

 

Това е едно от най-незначителните филмчета, от които можеше да избираш. Как може някоя игра да е в ТОП10 преди да е излезла? В тази класация видях 3 такива. Другата беше показана със Трейлър или Cinematic от играта,

 

WOW я няма, защото този дето е монтирал клипчето, не я играе. Виж реални класации на игри и виж къде се класира WOW.

 

Колкото до играта, на мен ми хареса снимката на града и огромната структура стърчаща по средата. Страшна работа...

Link to comment
Share on other sites

Това е едно от най-незначителните филмчета, от които можеше да избираш. Как може някоя игра да е в ТОП10 преди да е излезла? В тази класация видях 3 такива. Другата беше показана със Трейлър или Cinematic от играта,

 

WOW я няма, защото този дето е монтирал клипчето, не я играе. Виж реални класации на игри и виж къде се класира WOW.

 

Колкото до играта, на мен ми хареса снимката на града и огромната структура стърчаща по средата. Страшна работа...

 

Някакви засегнати WoW фенове тука се обаждат тотално извън темата ми се струва...

 

Тук изобщо никой не е седнал да гледа кой на кое място и в каква класация е. Тук говорим преди всичко за визуално изпълнение и атмосфера. Филмчето съм го сложил с цел хората да видят нещо, което по никакъв начин не се засяга WoW, като изключим факта, че я няма в клипа. Което няма никакво значение.

 

Много отдавна и в други теми многократно сме стигали до извода, че всеки има право да играе това, което му харесва. Това не го задължава да се съобразява с педпочитанията на останалите, нито му дава право да ги подценява. Защото иначе освен разправии друго не се получава. Сега аз ако ти кажа пък моето мнение за WoW хич няма да ти е приятно. Затова всеки да си гледа в канчето. На вкус и на цвет - товарищи нет!

 

След като си фен на WoW какво търсиш тук? Или си дошъл да ни просветляваш колко е велика играта, която ТИ харесваш? Има си тема за нея, прави го там. Да припомня - темата е преди всичко за новата игра ТЕРА. Нека не се превръща в място за бесмислени и безпредметни спорове.

 

Аз между другото разбрах защо WoW (както и други от познатите ни) не присъства в списъка. Много просто - всичко това ПРЕДСТОИ да излезе през 2009-та година - игрите са САМО НОВИ.

Link to comment
Share on other sites

-----------------

 

Сега прегледах

и ми се кръстосаха очите. Най-добрите продукции са на NC SOFT и NHN като гледам. Интересно зaщо не фигурира WOW...

 

---------------------

 

 

 

Релакс ... Спорът вероятно без да искаш ти го започна :)

Link to comment
Share on other sites

Някакви засегнати WoW фенове тука се обаждат тотално извън темата ми се струва...

 

Тук изобщо никой не е седнал да гледа кой на кое място и в каква класация е. Тук говорим преди всичко за визуално изпълнение и атмосфера. Филмчето съм го сложил с цел хората да видят нещо, което по никакъв начин не се засяга WoW, като изключим факта, че я няма в клипа. Което няма никакво значение.

 

Много отдавна и в други теми многократно сме стигали до извода, че всеки има право да играе това, което му харесва. Това не го задължава да се съобразява с педпочитанията на останалите, нито му дава право да ги подценява. Защото иначе освен разправии друго не се получава. Сега аз ако ти кажа пък моето мнение за WoW хич няма да ти е приятно. Затова всеки да си гледа в канчето. На вкус и на цвет - товарищи нет!

 

След като си фен на WoW какво търсиш тук? Или си дошъл да ни просветляваш колко е велика играта, която ТИ харесваш? Има си тема за нея, прави го там. Да припомня - темата е преди всичко за новата игра ТЕРА. Нека не се превръща в място за бесмислени и безпредметни спорове.

 

Аз между другото разбрах защо WoW (както и други от познатите ни) не присъства в списъка. Много просто - всичко това ПРЕДСТОИ да излезе през 2009-та година - игрите са САМО НОВИ.

 

Аз просто ти отговарях защо WOW не фигурира. Все пак ТИ сподели, че ти е интересно. И изказвах възмущението си от нелепото клипче, класиращо неизлезли игри. Как може да класираш нещо, което не си видял? На каква основа?

 

Колкото до това дали харесвам WoW и дали карам някой да го харесва, аз не виждам такова нещо. Иначе си имам доводи и ако исках спор щях да кажа нещо против играта, а не че ми харесва нещо от видяното.

 

П.П. Тука мразим РУСКИЙ!

Link to comment
Share on other sites

Аз просто ти отговарях защо WOW не фигурира. Все пак ТИ сподели, че ти е интересно. И изказвах възмущението си от нелепото клипче, класиращо неизлезли игри. Как може да класираш нещо, което не си видял? На каква основа?

 

На основа предоставените предварителни материали (трейлъри, геймплей клипове, алфи, бети и т.н.) и демонстрациите и презентациите (виж презентациите на ТЕРА, последните линкове, които дадох), които производителите правят. Никой не е казал, че това точно ще да е подредбата, а и няма значение. Това са MMORPG игрите на 2009-та.

 

Вече казах по-горе, че си отговорих на въпроса - WoW не предстои да излиза 2009-та, съответно не присъства в клипа.

Link to comment
Share on other sites

В графично отношение изглежда добре-само малко ме дразни онази снимка,на която меча на човека беше почти колкото него...Иначе за мен Lineage си остава фаворит :)

Link to comment
Share on other sites

Ok I'm a fan of nc-soft games, but I am really curious about the latest rumor that flies around, that the project Lineage3 was stolen and is going to be named Terra... Does anyone have a proof of that claim, or there is someone just making fun of ppl ?

 

Това е коментар под клипчето в Ю Тюбе. Ако това наистина е вярно игричката ще е много добра.

Лошо обаче за НС Софт. Съсщите лайна се получиха и с Хелгейт Лондон и в последствие от тва игра не стана.

Ще почакаме ше видим.

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото разбрах, Тера се прави от NHN, които са бивши кадри на NC Soft. За излизане на Lineage III се говори през 2011 някъде, като всичко е мътни приказки. Мен ме касае по-скоро как ще се извърши подобен мащабен преход от едното към другото. Все пак твърде много време е вложено от страна на играчите и всички ще искат създаденото от тях да се запази и да продължават напред.

Link to comment
Share on other sites

Според мен преход няма да има .. Излиза Л3 ако искаш купуваш и играеш. Ако не искаш оставаш да си цъкаш 2ката докато не и спрат сървърите. Тъпо е да има един вид ъпгрейд при положение че 2те игри са коренно различни.

Само се надявам при това много силно да променят левелинг системата и да вкарат много Хай Енд Контент иначе ще си остане Л2 с по добра графика.

Link to comment
Share on other sites

Истината е че Корея се специализира в ММО-тата. Близард може да са добри в това да си изпипват нещата като геймплей ама от към нововъведения са гола вода. "Новото им ММО" е старото предъвкана и изплюто с нова графика и един формално подменен герой. ТЕРА излиза тоя година. По графика Диаблото няма да и стъпи на малкия пръст, въпреки това ще се продава повече, много повече. Феновете на Близард са като червените бабички. Геноцид да им готвят ще си гласуват за БСП-то каквото и да стане. Костеливи орехи са. Ако на това клипче беше излезло лотото на Близард в началото вече да им текат лайна по крачолите ама нали е корейско за тях не е добро.

Мислех, че никога няма да го кажа, но като гледам клиповете на Blade & Soul и Tera мисля, че това са игрити за които бих си платил.

Link to comment
Share on other sites

Истината е че Корея се специализира в ММО-тата. Близард може да са добри в това да си изпипват нещата като геймплей ама от към нововъведения са гола вода. "Новото им ММО" е старото предъвкана и изплюто с нова графика и един формално подменен герой. ТЕРА излиза тоя година. По графика Диаблото няма да и стъпи на малкия пръст, въпреки това ще се продава повече, много повече. Феновете на Близард са като червените бабички. Геноцид да им готвят ще си гласуват за БСП-то каквото и да стане. Костеливи орехи са. Ако на това клипче беше излезло лотото на Близард в началото вече да им текат лайна по крачолите ама нали е корейско за тях не е добро.

Мислех, че никога няма да го кажа, но като гледам клиповете на Blade & Soul и Tera мисля, че това са игрити за които бих си платил.

 

 

post-12-1236068663.gif

Link to comment
Share on other sites

Истината е че Корея се специализира в ММО-тата. Близард може да са добри в това да си изпипват нещата като геймплей ама от към нововъведения са гола вода. "Новото им ММО" е старото предъвкана и изплюто с нова графика и един формално подменен герой. ТЕРА излиза тоя година. По графика Диаблото няма да и стъпи на малкия пръст, въпреки това ще се продава повече, много повече. Феновете на Близард са като червените бабички. Геноцид да им готвят ще си гласуват за БСП-то каквото и да стане. Костеливи орехи са. Ако на това клипче беше излезло лотото на Близард в началото вече да им текат лайна по крачолите ама нали е корейско за тях не е добро.

Мислех, че никога няма да го кажа, но като гледам клиповете на Blade & Soul и Tera мисля, че това са игрити за които бих си платил.

 

Наистина си прав, но именно баланса (или постоянния стремеж към такъв) разделя игрите на Blizzard от останалите и ги прави по-желани.

 

За пример Starcraft. В останалите игри също има баланс , но баланса в другите (еди коя си единица е добра срещу еди какво си, и слаба срещу еди какво си) е малко по-различен.

 

Така е и при MMORPG-тата.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Вероятно скоро предстои да видим повече от ТЕРА:

 

In 2007 the Lineage 2 Team left because of a management issue of NcSoft and formed a company of their own, called BlueHall. They were working on the Lineage 3 Project when a key figure of their team was fired, and they all decided to leave.

After forming their own company they started materialising their efforts in a project called Project S1 wich later became TERRA: The Exiled Realm of Arborea, just the same MMORPG genre as Lineage 2 was and the similiraties are striking. Since they worked on Lineage 2 and the next Lineage 3 wich first was scheduled to make it s debute in 2009, this game of theirs, wich is very similar in terms of concept art to Lineage 2 (just see the city in the trailer wich is almost a copy of Rune) , can be considered a "what Lineage 3" would have been.

During last weeks Hangame Invitational 2009 Bluehole Studio unveiled a first trailer. The game is build on the Unreal 3 Engine and first beta testing is expected in late 2009 / early 2010

 

Налице е вече и клип с character customization

 

Лично аз мисля, че ще удари АИОН, поне от това което виждам до момента.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично много ми харесва това, което видях в трейлъра с героите. Една по-разчупена игра от Lineage. Поне откъм селекция на героите. Предпоследните 2 раси са много весели и свежи.

 

Графиката изглежда доста добре. Дано сега и геймплея да е както трябва и да има някаква реална цел и интересни куестове - като на WoW. :)

Link to comment
Share on other sites

На трейлъра видях Lineage2 с доста по-добра графика и wasd контрол. Абсолютно същите анимации при битка. Типичната манга грандомания с колосалните оръжия, при замах цялата треактория на развяното оръжие блести, същите движения... Тоест всичко, което ме дразнеше в Lineage като анимация на героите е на лице и тук.

Link to comment
Share on other sites

На трейлъра видях Lineage2 с доста по-добра графика и wasd контрол. Абсолютно същите анимации при битка. Типичната манга грандомания с колосалните оръжия, при замах цялата треактория на развяното оръжие блести, същите движения... Тоест всичко, което ме дразнеше в Lineage като анимация на героите е на лице и тук.

 

Любимото ми :laughing:

За сега изглежда супер и наистина много напомня за Л2.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Вече има официален сайт на разбираем език - ТУК

 

Доколкото виждам в момента продукта е във фаза Westernization laughing.gif

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

TERA е вече FREE TO PLAY....Нямам търпение да опитам... 

Тя беше free от доста време ако не се лъжа.

 

Преди около година реших да я пробвам - графиката е на доста добро ниво, начина на прицелване е също нещо по - различно от повечето заглавия в жанра и като цяло е идеална за губене на времето. Куестовете обаче са потресаващо еднотипни - общо взето се изчерпват със следното: отиди до онзи хълм и убий 3 моба от от този вид и 6 от другия вид, после отскочи до съседния хълм убий 6 моба от еди - си-кой вид и още 9 от другия и после ела при мен. При следващия куест - пак така и така до безкрай. Гриндене до тотално затъпяване. В един момент просто ми писна и я зарязах.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...