Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Аз имам едно въпросче - наистина ли са премахнали TLC, канала - който го гледах нй-много и на негово място са ми сложили Утисима или там както й е името на тази простотия? Има ли шанс отново да си гледам програмата, ако не - да видя какви са ми опциите тогава. Мерси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Че то TLC нямаше - няколко човека сме писали за него, furiozo каза, че за момента нямало как да се пусне. Освен последния месец да е бил добавен, пък да не съм разбрал. Иначе преди имаше Discovery Travel & Living, който си беше предшественика, но все пак е различен канал. Скоро не съм стигал до тези канали, та не знам какви промени са станали, освен смяната на HD каналите.

Link to comment
Share on other sites

TLC и Discovery Travel & Living нямат нищо общо като програма, освен, че са на Discovery. TLC е локализиран канал за България, озвучен на български. Discovery Travel & Living, за който, предполагам, пита TAZ, си е канал, който Булсатком /N3 свалят от Булсатком/ излъчваше до вчера в пакета си. Сега наистина на негово място има Utilisima, но от известно време готвят симулкрипт с румънските Dolce за Discovery Travel & Living, Discovery World и Discovery Science. И да го пуснат, обаче, няма как N3 да продължат да го излъчват, защото Irdeto картите, които ползват N3 не отвярят каналите на симулкрипт с румънците.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

TLC никога не е бил озвучаван на български, но имаше субтитри. Миро - този канал си го гледаме с половинката повече от 2 години вече. За да не стават недоразумения с Travel & Living - ето я и програмата:

 

Anthony Bourdain: No Reservations

Cake Boss

Europe's Richest People

Flip That House

Grand Designs

Jon & Kate Plus 8

LA Ink

Little People, Big World

Miami Ink

Say Yes to the Dress

Superhomes

Take Home Chef

The World's Richest People

Toddlers & Tiaras

What not to wear

While You Were Out

 

Колкото до историята и промените, които правят от Discovery Networks Europe, ето инфото:

Discovery Travel & Living Europe е канал, който се излъчва в няколко европейски страни. Оригиналното наименование на канала е Discovery Travel & Adventure Channel, но от Февруари 2005 година му променят името на Discovery Travel & Living. Май 2009 си променя облика, както и логото - 150px-Tlc-logo-png.png.

С началото на 2010 година Discovery Networks заменят Pan-European Discovery Travel & Living с канала TLC, било то TLC Poland, TLC Norway, TLC Balkans, TLC Sweden и TLC Romania - който е започнал да се излъчва от Януари 2011.

 

Та това е общо взето всичко, относно канала, който ме интересува. За повече информация - клик и клик

Link to comment
Share on other sites

Е добре, как тогава в нас на N3 имаше Travel & Living, пък в същото време у нашите на Евроком TLC и програмите бяха различни като предавания.

Link to comment
Share on other sites

Това, че от Discovery пускат локализирана версия TLC, далеч не означава, че другия канал Discovery Travel & Living е спрян. Попитай някой, който гледа Булсатком, какъв канал е имало до вчера на мястото, на което сега се излъчва Utilisima ;)

Относно превода на TLC - може и да не е дублиран, признавам, че нямам интерес към такъв тип канали и не съм го гледал, а от това, което пише в нета съм останал с впечатление, че е дублиран. Днес, ако ми остане време, ще го погледна.

Теб те интересува TLC, а не Discovery Travel & Living, така ли?

Ако е така, вероятно има някакво съвпадение с промени при N3 и това, което аз казвам, защото от вчера по някое време на мястото на Discovery Travel & Living в пакета на Булсатком се излъчва Utilisima и оттам съм се заблудил, че ти питаш за Discovery, а не за TLC :)

Едит: Определено говориш и си гледал Дискавъри, а не TLC. Сега гледам TLC и както писах преди малко, каналът си е напълно дублиран на български език!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

За TLC питам аз, а колкото до това, което пита Миро - Lucky Luciano правилно отговори, N3 излъчваха и двата - на единия си беше програмата - която съм описал по-горе, а другия си беше за ядене, пътувания из различни страни и пак ядене и т.н. Има си страни в Европа, където Discovery Travel & Living си се излъчва, има такива където Travel & Living е станал TLC.

 

ЕDIT:

 

Discovery Travel & Living в някой страни е станала TLC със следната програма -

Anthony Bourdain: No Reservations

Cake Boss

Europe's Richest People

Flip That House

Grand Designs

Jon & Kate Plus 8

LA Ink

Little People, Big World

Miami Ink

Say Yes to the Dress

Superhomes

Take Home Chef

The World's Richest People

Toddlers & Tiaras

What not to wear

While You Were Out

 

N3 излъчваха канал, който предаваше АБСОЛЮТНО същата програма и предаванията не бяха дублирани. Това как ще я наречем - TLC, Travel & Living или Travel & Adventure не е чак толкова важно на този етап, защото на практика става въпрос за един и същ канал - който за различните държави има различно наименование и 2 - 3 различия в програмната схема.

Аз се придържам към програмата, на европейския сайт на Discovery - въпросната програма си се отнася за канала TLC, да не говорим, че TLC е абревиатура на Travel & Living Channel. Но ние доста задълбахме в подробности май, моя грешка.

Link to comment
Share on other sites

Това за абревиатурата е ясно, но има доста различия в излъчваните програми. Трябва да видя при румънците програмата на Travel & Living и ще ти кажа дали има съвпадения и разлики :beerchug

Иначе дискусията е градивна - поне ще разберем дали дават едно и също или не :))

 

06:00 COUNTRY LIVES Episode 5

06:25 COUNTRY LIVES Episode 6

06:50 PROPERTY VIRGINS 5 Ashli & Pete

07:15 PROPERTY VIRGINS 6 Holly & Dan

07:40 SELLING HOUSES SPECIALS

08:30 MY FIRST HOME

09:00 COUNTRY LIVES Episode 3

09:30 COUNTRY LIVES Episode 4

...

 

Това е програмата на Discovery Travel & Living за днес, която намирам в сайта на Дискавъри, но не за Европа, а за UK, като мисля, че Discovery Travel & Living има само едно излъчване и то си е за UK и точно това се излъчваше от Булсатком. Имам смътен спомен, че съм мяркал това My First Home, но не съм напълно убеден...

 

Edit: Сега се разрових и каналът, който е излъчван от Булсатком се води Discovery Travel & Living Europe. Сваляли са го от спътник Amos 2 на 4° West. Излъчва се също и на Thor на 0.8°W. Програмата, която се дава за този канал и препратката е за същия канал, на който по-горе съм цитирал предаванията, а именно този. Логото е същото и всичко останало. Това е единствения канал Discovery Travel & Living. Каналът TLC е локализирана версия за балканските страни и се води TLC Balkans и програмата е тази, която цитираш ти.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Дам, сега само furiozo да каже дали има някакъв шанс отново да го гледаме този канал и всичко ще си доиде на мястото ;)

Колкото до англичаните - аз отдавна съм се отказал да гледам тяхно инфо, защото те са крива нация - всичко им е наобратно.

Аз съм се ровил доста из нета за информации относно Discovery-тата (любими канали са ми), ето и инфо за всички програми, които се излъчват за Discovery Travel & Living EMEA клик - нищо общо с UK, та и за това англичаните не ги броя и чета изобщо :laughing: Германците и те имат леки разлики.

 

Мерси все пак и съжалявам, че те отнемам от времето Lucky Luciano, остани със здраве!

Link to comment
Share on other sites

извинявам се че пак 6те пиша по моя въпрос.снощи кам 2 часа през ноща я имаше всичката информация за каналите и такмо се зарадвах, днес обаче пак е същото :confused

незнам кво става

Link to comment
Share on other sites

FOX пусна новия си телевизионен канал Utilisima

Utilisima (Ютилисима) e сред най- предпочитаните канали за забавление сред 21 милиона абонати в общо 34 държави от Латинска и Северна Америка, Австралия и Европа. 100% от програмата е създадена специално за канала и неговата дамска аудитория.

 

„Ние сме убедени, че ще имаме сериозна конкуренция като брой канали, но не и като съдържание и стойност на продукта”, споделя управляващият директор на Фокс Интернешънъл Ченълс (ФИЧ ) за България и Балканите Красимир Николов.

 

След сериозно проучване на телевизионния пазар у нас ФИЧ и Ютилисима избрха да представят на българските зрители локална продукция, насочена към кулинарията, красотата и здравето и грижата за дома.

 

"Такова нещо няма в България!”, категоричен е изпълнителният продуцент на „Глобал Филмс” Николай Йорданов - Гилъна. Продуцентската къща засне за Ютилисима две предавания „Красива, но как...” и „Колко лесно”. Третото 30-минутно шоу – „Мъже в кухнята”, бе поверено на екипа на Красимир Ванков и „ХП Медиа”. „Не мога да кажа, че беше лесно и че всичко стана от първия път. Изискванията на FOX бяха високи, но се получи един наистина добър продукт.”, коментира Ванков.

 

Mузиката за трите български предавания написа Краси Тодоров от D2, а песента на Ютилисима, част от опаковката на канала, изпя на български Мария Илиева.

За старта си в България Fox International Channels работиха с агенциите Юнит 1 и NEXT DC.

 

Ютилисима стартира разпространиението си по кабел и сателит от днес, 8-ми март. Достъп до канала ще имат абонатите на Bulsatcom, Blizoo, Net 1, Vivacom TV, Satellite BG и др.\\

 

 

 

SOURSE TV GUIDE

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

Малко по-горе се обсъждаше това. На мястото на Травел и Ливинг е. 13 канал.

На мен ми се сториха доста стари предавания, тип Фиеста Тв. Да не говорим, че са някакви тотални глупости...

Едното, което засякох - видове плетене, другото как с някаква тел и клещи украсяваше хартиена чиния :blink:

Няма такива дебилщини :laughing:

Link to comment
Share on other sites

FOX пусна новия си телевизионен канал Utilisima

Utilisima (Ютилисима) e сред най- предпочитаните канали за забавление сред 21 милиона абонати в общо 34 държави от Латинска и Северна Америка, Австралия и Европа. 100% от програмата е създадена специално за канала и неговата дамска аудитория.

 

След сериозно проучване на телевизионния пазар у нас ФИЧ и Ютилисима избрха да представят на българските зрители локална продукция, насочена към кулинарията, красотата и здравето и грижата за дома.

 

На мен ми се сториха доста стари предавания, тип Фиеста Тв. Да не говорим, че са някакви тотални глупости...

Едното, което засякох - видове плетене, другото как с някаква тел и клещи украсяваше хартиена чиния :blink:

Няма такива дебилщини :laughing:

 

Щото не си прочел горния пост :laughing:

След "задълбоченото" проучване трябваше да видят, че се интересуваме повече от нови филми без да се прекъсват от 5 минутни рекламни блокове на 15 минути... дет' са вика - да изгледаш един филм вечер без да се мъчиш да се сетиш до къде е стигнал преди започването на рекламния блок. Българските жени не плетат поне от 20+ години, от толкова време не са и "домакини" а са работещи жени. Мъжете пък отдавна не се занимават с глупости от рода да използват ръчни материали за направата на безумни неща като украсяване на чаши с тел. За кулинарията да не говорим. Сигурен съм, че вече почти 70-80% от хората в големите градове ползват полуфабрикати. Е, сигурно за Латинска америка и Австралия проучването е вярно, както и за някои страни от Европа - като Албания.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Това е единствения канал Discovery Travel & Living. . .

Заповядай един линк за онлайн Dsc T&L, само че е с буквички за румънски език.

Битрейта е около 5 Mb/s

Най-добре се гледа с VLC-плеър.

Препоръчвам включен деинтерлейс и тип на деинтерлейса - Yadif (2x) или Linear, ако компютърът е по-слаб

 

Dsc_T_L_10_03_2011_13_36_18.png

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

199 МХз

Изчезнаха от списъка или ги има в списъка но не работят ?

Няма ги в списъка. Като избера съответния цифров канал (примерно натискам 2), отива в аналоговите.

PS Пробвах ръчно и ги откри. В моя телевизор ли е проблемът или сигналът е бил слаб?

Edited by Mirela__
Link to comment
Share on other sites

ами частично да. Явно има телевизори които при временно отсъствие на канал го изтриват от списъка, и после като се появи канала отново не го възстановяват.

каква марка е телевизора ?

 

евентуалните решения са : някаква настройка тип "автоматично обновяване" която да бъде изключена или обновяване на фърмуеъра на телевизора с по-нов в който този проблем да е оправен.

Link to comment
Share on other sites

Заповядай един линк за онлайн Dsc T&L, само че е с буквички за румънски език.

 

Именно това си е Дискавърито, но с избрани титри на румънски, като от опциите на приемника/картата, който го стриймва може да се избере и български, но явно този, който стриймва не е българин. Иначе това е каналът, който до 8.03 се излъчваше и от Булсатком, а сега пак е на 39Е, но е от пакета на Dolce.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Имам проблеми с външния нет. кв. Смирненски.

 

Първо ме дропна от WoW, после не ми дава да се кънектвам, а и не ми отваря външни сайтове. :(

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...