Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Не сам срещал CA модули произведени специално за някоя марка телевизори. Стандарт за CA модули да, а не за Сони, Панасоник и т.н.

А защо не приемник за по-стари телевизори и такъв с HDMI изход за по-нови?

 

 

 

Приемника е турски Neta 5512 DCR, сигнала на входа е цифров, а на изхода има модулиран аналогов сигнал RGB. Да приемника е цифров.

През Scart по стандарт не може да се прекара цифров сигнал.

Телевизора ми е приличен. Снадките и буксите сам ги проверил.

"Ако телевизора ви има вграден цифров тунер, който поддържа DVB-C стандарт можем да ви предложим да си закупите от нас CA модул CONAX на цена 70 лв."

А относно това: тип екстра ако искаш да ползваш едно дистанционно - това на телевизора ти. А ако няма DVB-C тунер гледаш модулиран аналогов сигнал. а не цифров, понеже не предлагаме приемник с цифров изход.

Недоволен съм от начина на представяне на нещата. И искам да получавам за това което плащам и съм се обвързал с договор.

Edited by reklama
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Toва е като да си купиш базов модел на някоя кола и да оревеш орталъка защо нямаш кожен салон, климатик, лети джанти и всякакви други технологични джаджи.

 

Първи принципен въпрос:

Какво се предлага като решение на тези, които имат телевизори с цифров вход, но са без вграден DVB-C тунер?

 

Втори принципен въпрос:

Каква част от качеството на пренасяното изображение и цветовото пространство се губи при преобразуването му до нискочестотен RGB-сигнал?

 

Трети принципен въпрос:

Кой от спорещите тук е сравнявал двете изображения:

- цифров сигнал -> (STB) цифров ъпскейл до 1080i -> пренос по HDMI(цифров)/YPbPr(аналогов) -> (TV) изобразяване в/у матрица 1920х1080

- цифров сигнал -> (STB) нискочестотен RGB-сигнал -> пренос по RGB -> (TV) ъпскейл до 1080 за изобразяване в/у матрица 1920х1080

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Въпросът ми е:

Има ли видима разлика в качеството на цифровата телевизията през СА модул и през стандартния приемник на оператора.Не коментирам HD. В момента и аз се замислям за монтиране на CA модул,но искам мнение от хора които са го пробвали.Основният показател е качеството на картината,второто дистанционно е на втори план.

Link to comment
Share on other sites

относно:

1. от Н3 нищо не се предлага

2. каква част не мога да ти кажа

3. кабела директно в телевизора SD 576i на 32inch 1920x1080 добро качество за гледане

през приемника RGB по Scart към телевизора не добро качество

 

Въпросът ми е:

Има ли видима разлика в качеството на цифровата телевизията през СА модул и през стандартния приемник на оператора.Не коментирам HD. В момента и аз се замислям за монтиране на CA модул,но искам мнение от хора които са го пробвали.Основният показател е качеството на картината,второто дистанционно е на втори план.

Разлика в качеството има видимо.

Но CA модула е неоходим не за гледане на цифрова телевизия, а за да може да се гледат кодирани от оператора цифрови канали.

Link to comment
Share on other sites

относно:

1. от Н3 нищо не се предлага

2. каква част не мога да ти кажа

3. кабела директно в телевизора SD 576i на 32inch 1920x1080 добро качество за гледане

през приемника RGB по Scart към телевизора не добро качество

 

 

Разлика в качеството има видимо.

Но CA модула е неоходим не за гледане на цифрова телевизия, а за да може да се гледат кодирани от оператора цифрови канали.

Да така е,в него се поставя картата на оператора,но се избягва това преобразуване на сигнала от set top boxa и гледаш това което ти подават .В крайна сметка какво ще ме посъветвате :да слагам ли СА модул?

Link to comment
Share on other sites

Да така е,в него се поставя картата на оператора,но се избягва това преобразуване на сигнала от set top boxa и гледаш това което ти подават .В крайна сметка какво ще ме посъветвате :да слагам ли СА модул?

Ами слагай, но си го вземи от оператора да не се косиш после.

Link to comment
Share on other sites

Провери цените, на които го продават отделно и виж за колко го получаваш от N3 и след това се оплаквай, че не ти го дават за без пари. (Даже до колкото знам от blizoo взимат дори повече ако искаш да вземеш от тях conax модула)

 

Както всеки друг оператор за Standart Definition канали, N3 са осигурили вариант за гледане на телевизията им. В 90% процента от случаите влошаване на качеството на аналоговата телевизия се дължи на трасето, което както знаеш се елиминира при цифровия пренос на услугата, че било и то само до приемника. Качеството на телевизията на LCD тв от приемника е приемливо и за хората като нас, които искат максималното от телевизията, която получават, е дадена възможността с конакс модула, която погледнато от гледна точка на доставчика и тази клиентите добър компромис според мен.

 

@alcant - аз съм доволен от качеството на телевизията през DVB-C тунера, тъй че ти препоръчвам да си сложиш конакс модул, за да можеш гледаш каналите направо през него.

 

Поздрави

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Не сам срещал CA модули произведени специално за някоя марка телевизори. Стандарт за CA модули да, а не за Сони, Панасоник и т.н.

А защо не приемник за по-стари телевизори и такъв с HDMI изход за по-нови?

 

И какво? Телевизията не е HD. Какво значение има по какъв кабел минава след като разлика в качеството няма? И като цяло телевизията е цифрова между N3 и приемника. Преди N3 колко е цифрова bTV или NOVA?

 

И не знам каква е разликата между CA модулите, моя е Сони и се продаваше като аксесоар към телевизора. Може и да е стандарт, но бих предпочел да си го взема заедно с телевизора и да е същата марка.

 

 

да слагам ли СА модул?

 

Ако те дразни да размотаваш 2 дистанционни - слагай. Между другото на телевизора дистанционното хваща в пъти по-добре от това на модула :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

@djadomraz: Технически погледнато разлика в качеството има в полза на вградения тунер, но не е фрапантна.

Все пак преобразуването към аналогов сигнал, не може да не се отрази на картината, но поради късите разстояния на кабелите няма сериозно отражение върху качеството.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

А изобщо нещо забележимо? То и DVD-то е през scart входа, но гледам никой не се е оплакал че се прецаква картината... HD филмите са друга тема но за не-HD разлика не виждам как ще забележиш.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Цената на която предлагат модула е приемлива, но предполагам цената на приемника който ми дадоха и събира прах едвали е по малка.

Не рева за CA модул. Искам да гледам с качество като от DVB=C тунера доволен сам, а не с приемник който прецаква качеството и не с CA за който ме изнудват да плашам допълнително .

Link to comment
Share on other sites

Цената на която предлагат модула е приемлива, но предполагам цената на приемника който ми дадоха и събира прах едвали е по малка.

Не рева за CA модул. Искам да гледам с качество като от DVB=C тунера доволен сам, а не с приемник който прецаква качеството и не с CA за който ме изнудват да плашам допълнително .

 

ама ти що си мислиш че за 10лв/мес хората трябва да ти свалят звезди :laughing: ??

това което ти предлагат стандартно като качество е много добро за повечето потребители

ако не си доволен и искаш повече - плащаш :))

Link to comment
Share on other sites

ама ти що си мислиш че за 10лв/мес хората трябва да ти свалят звезди :laughing: ??

това което ти предлагат стандартно като качество е много добро за повечето потребители

ако не си доволен и искаш повече - плащаш :))

Плащам си за услугата цифрова кабелна телевизия.

Ако някъде в сайта им пише услугата цифрова кабелна телевизия до приемника и аналогова до вашия телевизор - извинявам се несъм видял.

Не искам звезди. Ако цифрова да е цифрова. Както пишат за интеrнет услугата им: "до вас е така наречената FTTB (Fiber To The Building)",

да бяха написали и цифрова до приемника-аналогова до телевизора.

Аиде сполай ви.

смятам с това да сложа край на коментарите по тази тема

Edited by reklama
Link to comment
Share on other sites

Плащам си за услугата цифрова кабелна телевизия.

Ако някъде в сайта им пише услугата цифрова кабелна телевизия до приемника и аналогова до вашия телевизор - извинявам се несъм видял.

Не искам звезди. Ако цифрова да е цифрова. Както пишат за интеrнет услугата им: "до вас е така наречената FTTB (Fiber To The Building)",

да бяха написали и цифрова до приемника-аналогова до телевизора.

Аиде сполай ви.

смятам с това да сложа край на коментарите по тази тема

N3 предоставят DVB-C, това Е цифровата телевизия. Тоест mpeg2 , transport stream и qam модулация.

 

Сега си представи че нямаш изобщо телевизор, обаждаш се на N3 да ти пуснат телевизия и след това започваш да мрънкаш "Ама как ще гледам телевизия без телевизор! Защо не ми давате безплатен телевизор да гледам това за което плащам."

Ами ще си купиш.

 

Иначе ти споменаваш нещо за това че те карат да плащаш приемника.

Ако си с безсрочен договор и си го платил на ръка, тогава би трябвало да можеш да го върнеш по всяко време без проблем и да ползваш парите за да си купиш конакс модула.

 

Ако си на срочен договор, то ти не си плащал нищо за приемника, така че е нагло да се оплакваш че си ощетен.

 

Но дори да си на срочен договор, намирам искането ти да заминеш приемника с конакс модул за напълно основателно. Чудно къде се губи furiozo.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

N3 предоставят DVB-C, това Е цифровата телевизия. Тоест mpeg2 , transport stream и qam модулация.

Да, цифрова е, но до приемника, а не до телевизора. Ти телевизията на приемника ли я гледаш или на телевизора?

 

 

EDIT:

Според мен проблема ще се реши ако от N3 започнат да предлагат и приемници с HDMI изход и като скючваш договора да те питат "От кой приемник искате да ви дадем?"

Edited by Nikon
Link to comment
Share on other sites

Да, цифрова е, но до приемника, а не до телевизора. Ти телевизията на приемника ли я гледаш или на телевизора?

Обърка си акаунтите. Господин скрита реклама.

Все пак само за спора, кои приемници имат HDMI, работят с конакс и/или грифин и струват колкото обикновен SD приемник?

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Предполагам да предлагат приемници с HDMI изход би оскъпило услугата. Има оператори, които правят това и естествено цената е друга :D.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Предполагам да предлагат приемници с HDMI изход би оскъпило услугата. Има оператори, които правят това и естествено цената е друга :D.

 

Добре де! Да направят така:

 

Услуга 1 - Цифрова телевизия до приемника -> аналогова до телевизора (приемника от фирмата) = цена X лева.

Услуга 2 - Цифрова телевизия до приемника -> цифрова до телевизора (приемника от фирмата) = цена X + 3/5/n лева. (Или директно "Фирма N3 ви предлага да си закупите(по желание) приемник с HDMI изход за Y лева.) (При закупуването на приемника цената пак да става X лева.)

Link to comment
Share on other sites

Обърка си акаунтите. Господин скрита реклама.

Все пак само за спора, кои приемници имат HDMI, работят с конакс и/или грифин и струват колкото обикновен SD приемник?

 

Става въпрос за предлаганата услуга рекламирана като цифрова кабелна телевизия.

Ако искаш да гледаш цифрова телевизия си бучнете кабела в тевизора - каза оператора, ако има цифров тунер. Имаш цифров тунер ок. О някои от каналите са кодирани. Добър ден Какво правим - ами забравихме да ви кажем да си купите CA модул за да може да гледате и кодираните цифрови канали, а и нали си плащате за услугата цифрова кабелна телевизия дали сте 1500лв за TV проблем ли са още 70лв?

 

А ако нямаме цифров тунер и искаме да гледаме цифрова телевизия с добро качество - какво правим тогава ? Нищо.

Ако искаш можеш да се търсиш друг оператор. Да , но ако си на договор трябва да платиш неустойки, защо защото си бил подведен от суперлативите "Добре дошъл в света на Цифровата телевизия."

Гледаш с кофти качество или си купуваш CA модул.И така свършва ти договора отиваш при друг оператор и се започва наново. и така един затворен кръг.

 

А относно цената на приемници с HDMI изход спор няма , че са по скъпи от обикновените, но ценатана обикновение е съизмерима може би с цената на един CA модул.

 

Проблема може да реши ако от N3 си направят труда да предлагат приемници за собственици на CRT или CA модули за такива с цифров тунер, а за тези които нямат цифров тунер да пият по една студена вода.

Говорих с оператор и той каза че не можело да се замени NETA с CA модул, понеже модула ставал част от телевизора и можело да изгори или нещо подобно. И питам ами ако ми изгори телевизора и по скарта изори и NETA-ta - това не е ли равносилно. ми ми. повече няма да се занимавам

Edited by reklama
Link to comment
Share on other sites

Тъй като играя доста игри, бих оприличил ситуацията така:

 

Купуваш си Crysis, но искаш с играта безплатно да върви и нова видео карта, щото на старата играта ще тръгне, ама ще сече и няма да върви на high настройки. Защото, видиш ли, на рекламата на играта пише, че е с най-добрата, невиждана до сега графика, обаче никъде не се споменава, че за да я видиш тая графика ти трябва high-end хардуер.

 

По същия начин, и тук ако не разполагаш с нужния хардуер (модул), просто не можеш да ползваш услугата, или поне не пълноценно. 

 

Друг е въпросът за примениците с hdmi. Сигурен съм, че много голям процент от домакинствата ползват CRT телевизори. За там сегашният применик е напълно достатъчен. Друга част са с нови телевизори с DVB-C и могат да си купят модул и да гледат директно телевизията. Спорът отиде натам, какво правят останалите (т.е. тези с т.нар. HD-Ready телевизори, които обикновено нямат dvb-c, но имат hdmi). Ами, да, те са прецакани, защото не се предлагат применици с hdmi. Но пък се замислете какъв процент са тези хора?

 

 

Link to comment
Share on other sites

извинявай, ти от кое заведение си избягал ?

 

като аналогова ли да я рекламират ??? :D

сега какво, някой трябва да си изгуби времето да ти обяснява принципните разлики с цифровата телевизия ли ??

защо не отидеш да мрънкаш на производителя примерно, че нямаш CA в комплекта на ТВ-то ?

щото най-вероятно ще те пратят да си го купиш като екстра.... ;)

 

 

Става въпрос за предлаганата услуга рекламирана като цифрова кабелна телевизия.

Ако искаш да гледаш цифрова телевизия си бучнете кабела в тевизора - каза оператора, ако има цифров тунер. Имаш цифров тунер ок. О някои от каналите са кодирани. Добър ден Какво правим - ами забравихме да ви кажем да си купите CA модул за да може да гледате и кодираните цифрови канали, а и нали си плащате за услугата цифрова кабелна телевизия дали сте 1500лв за TV проблем ли са още 70лв?

 

А ако нямаме цифров тунер и искаме да гледаме цифрова телевизия с добро качество - какво правим тогава ? Нищо.

Ако искаш можеш да се търсиш друг оператор. Да , но ако си на договор трябва да платиш неустойки, защо защото си бил подведен от суперлативите "Добре дошъл в света на Цифровата телевизия."

Гледаш с кофти качество или си купуваш CA модул.И така свършва ти договора отиваш при друг оператор и се започва наново. и така един затворен кръг.

 

А относно цената на приемници с HDMI изход спор няма , че са по скъпи от обикновените, но ценатана обикновение е съизмерима може би с цената на един CA модул.

 

Проблема може да реши ако от N3 си направят труда да предлагат приемници за собственици на CRT или CA модули за такива с цифров тунер, а за тези които нямат цифров тунер да пият по една студена вода.

Говорих с оператор и той каза че не можело да се замени NETA с CA модул, понеже модула ставал част от телевизора и можело да изгори или нещо подобно. И питам ами ако ми изгори телевизора и по скарта изори и NETA-ta - това не е ли равносилно. ми ми. повече няма да се занимавам

Link to comment
Share on other sites

Тъй като играя доста игри, бих оприличил ситуацията така:

 

Купуваш си Crysis, но искаш с играта безплатно да върви и нова видео карта, щото на старата играта ще тръгне, ама ще сече и няма да върви на high настройки. Защото, видиш ли, на рекламата на играта пише, че е с най-добрата, невиждана до сега графика, обаче никъде не се споменава, че за да я видиш тая графика ти трябва high-end хардуер.

 

По същия начин, и тук ако не разполагаш с нужния хардуер (модул), просто не можеш да ползваш услугата, или поне не пълноценно. 

 

Друг е въпросът за примениците с hdmi. Сигурен съм, че много голям процент от домакинствата ползват CRT телевизори. За там сегашният применик е напълно достатъчен. Друга част са с нови телевизори с DVB-C и могат да си купят модул и да гледат директно телевизията. Спорът отиде натам, какво правят останалите (т.е. тези с т.нар. HD-Ready телевизори, които обикновено нямат dvb-c, но имат hdmi). Ами, да, те са прецакани, защото не се предлагат применици с hdmi. Но пък се замислете какъв процент са тези хора?

Обикновено на игрите пише какви с мин. изисквани и какви са препоръчителните изисквания.

Но при Н3 няма такова нещо като: за да гледате цифрова телевизия е необходимо да имате минимум TV с DVB-C тунер, а за да се възползвате пълноценно от услугата и гледате и кодираните от нас канали е необходимо да си закупите и CA модул на цена от 70лв.

А там пише по желание клиента може да си закупи CA модул.

А относно за HDMI - понеже много хора не могат да си позволят да си купят мерцедес, защо да произвеждаме мерцедес, замислете се какъв процент от хората могат да си го позволят?

Link to comment
Share on other sites

Друг е въпросът за примениците с hdmi. Сигурен съм, че много голям процент от домакинствата ползват CRT телевизори. За там сегашният применик е напълно достатъчен. Друга част са с нови телевизори с DVB-C и могат да си купят модул и да гледат директно телевизията. Спорът отиде натам, какво правят останалите (т.е. тези с т.нар. HD-Ready телевизори, които обикновено нямат dvb-c, но имат hdmi). Ами, да, те са прецакани, защото не се предлагат применици с hdmi. Но пък се замислете какъв процент са тези хора?

Ако се предлагаха приемници с HDMI - това ще покрива и хората с HD-Ready/non DVB-c и хората с по-нови телевизори.

Link to comment
Share on other sites

Обикновено на игрите пише какви с мин. изисквани и какви са препоръчителните изисквания.

Но при Н3 няма такова нещо като: за да гледате цифрова телевизия е необходимо да имате минимум TV с DVB-C тунер, а за да се възползвате пълноценно от услугата и гледате и кодираните от нас канали е необходимо да си закупите и CA модул на цена от 70лв.

А там пише по желание клиента може да си закупи CA модул.

А относно за HDMI  - понеже много хора не могат да си позволят да си купят мерцедес, защо да произвеждаме мерцедес, замислете се какъв процент от хората могат да си го позволят?

 

Да, има минимални изисквания. В случая минималното изискване е да имаш телевизор, произведен в последните 20 години, примерно. И Crysis можеш да играеш на стара видео карта. Но по желание можеш да си купиш нова, на която да видиш всичките красоти.

 

 

И да, мерцедеси се произвеждат като бройка много по-малко, от колкото примерно опели, защото масата хора не могат да си позволят да купят мерцедес. Ама се прозивеждат за тези, дето са доста платежоспособни. А при HD-Ready-тата е точно обратното - тях си ги купуват хора (всъщност аз не познавам притежатели на хд-реди телевизор), които не могат да си позволят фул-хд. 

 

 

 

 

Този спор мисля, че може да продължи до безкрайност ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...