Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

За показанията на скоростите, които показвате голямо значение има и браузъра-Например ако мерите с "мозила'-3.6 , сваляте с 10Мв, с ' опера' в същото време сочи 20Мв,а с 'мозила' 4бета-30.Мб. За мен най-точния скоростомер си е ....u-torent ,т.е. пробвайте реали неща, не някакви ХХХмери....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За показанията на скоростите, които показвате голямо значение има и браузъра-Например ако мерите с "мозила'-3.6 , сваляте с 10Мв, с ' опера' в същото време сочи 20Мв,а с 'мозила' 4бета-30.Мб. За мен най-точния скоростомер си е ....u-torent ,т.е. пробвайте реали неща, не някакви ХХХмери....

 

 

Аман от хора, където си мислят, че интернета е торенти....

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Надявам се въпросът ми да не ви прозвучи много смешно,но не мога да си обясня защо се получава това.От известно време на компютъра на сина ми при сваляне с u-torent се получава така,че скоростта на качване е по-висока от тази на сваляне и самото сваляне става доста бавно.

В момента дори сваля с 83,7кВ/с,а качва с 704 кВ/с.

При мен обаче това не е така и свалям добре.Връзката с интеренет и на двамата е зад рутер.

Моля Ви ако на някой му се занимава нека ми каже защо се получава така и как би могло да се отстрани.В настройките на u-torent не са зададени лимити на скоростите.

Предварително Ви благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Надявам се въпросът ми да не ви прозвучи много смешно,но не мога да си обясня защо се получава това.От известно време на компютъра на сина ми при сваляне с u-torent се получава така,че скоростта на качване е по-висока от тази на сваляне и самото сваляне става доста бавно.

В момента дори сваля с 83,7кВ/с,а качва с 704 кВ/с.

При мен обаче това не е така и свалям добре.Връзката с интеренет и на двамата е зад рутер.

Моля Ви ако на някой му се занимава нека ми каже защо се получава така и как би могло да се отстрани.В настройките на u-torent не са зададени лимити на скоростите.

Предварително Ви благодаря!

https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=37192

Link to comment
Share on other sites

Аман от хора, където си мислят, че интернета е торенти....

Сам ли го реши това, че приравнявам нета с торенти? Ако не схващаш нещо в дадено мнение, не го коментираш,а питаш ! Ако не си съгласен с мнението, давай по същество!

 

Това е начина, за да разберете нещо по-реалистично за скоростта си, а не онези картинки от 'спиидтест'

Link to comment
Share on other sites

Сам ли го реши това, че приравнявам нета с торенти? Ако не схващаш нещо в дадено мнение, не го коментираш,а питаш ! Ако не си съгласен с мнението, давай по същество!

 

Това е начина, за да разберете нещо по-реалистично за скоростта си, а не онези картинки от 'спиидтест'

 

 

Стига се излагай, моля те...Да не твърдиш, че като пусне торент клиента и види скоростта, това ще трябва да означава, че е реалната скорост....? Ако е така, моля те замълчи!

 

Това в коментара ти за "реалистичност" просто не искам да го коментирам.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Надявам се въпросът ми да не ви прозвучи много смешно,но не мога да си обясня защо се получава това.От известно време на компютъра на сина ми при сваляне с u-torent се получава така,че скоростта на качване е по-висока от тази на сваляне и самото сваляне става доста бавно.

В момента дори сваля с 83,7кВ/с,а качва с 704 кВ/с.

При мен обаче това не е така и свалям добре.Връзката с интеренет и на двамата е зад рутер.

Моля Ви ако на някой му се занимава нека ми каже защо се получава така и как би могло да се отстрани.В настройките на u-torent не са зададени лимити на скоростите.

Предварително Ви благодаря!

 

Това при мен се получава само като ползвам чужди тракери (или има много пиъри чужденци) - ако ъплоудът (към чужбина) достигне максимума си (около 100КБ/с при мен) всякакви опити за сваляне на съдържание от какъвто и да било вид от чужди сайтове, или торенти, при които сийдърите са чужденци, са обречени на даунлоуд от този тип. Напоследък съм забелязал, че в замунда са се навъдили бая турчаля, и почти винаги като пусна uTorrent-a ъплоудът към чужбина ми се запълва. Разбира се, правя си и ъплоуд към българи, което замаскира ъплоуда към турците. И ако, да речем, тръгна да гледам нещо от youtube с така вървящи торенти, повече от 480п не мога да стриймвам. Същото важи ако тръгна да свалям от The Pirate bay - трябва да се ограничи ъплоуд скоростта до някакво ниво под максимума, за да може даунлоудът да се "развихри".

 

 

Всичко това важи само за трафик, който не е към България. В другите случаи нямам почти никакви проблеми. Този ефект, като цяло, furiozo беше обяснил, че е заради начина, по който работи TCP/IP. Някъде назад в темата е постът му.

 

 

 

 

Разбира се, може има и съвсем други, незнайни за мен, причини за конкретния случай. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Относно така наречената услуга "цифрова телевизия", да ама не.

Недоволен сам от отношението и заблуда.

"Добре дошъл в света на Цифровата телевизия" да на входа на приемника и не на изхода към телевизора ми.

Включих кабела директно към телевизора и останах доволен от качеството, но се оказа че някои от каналите са кодирани /не платените/.

Говорих с оператор и казвам искам да гледам цифрова телевизия и кодираните канали, да заменя скапания приемник с CA модул. Не може, трябва да си купите CA модул. Защо да не може да го заменя, защото CA модула бил част от телевизора, и трябва за го купя, За какво ми е да го купувам, никъде в договора не пише че трябва да си купя модул за да мога да гледам цифрова телевизия. Разочарован сам, такова нелепо обяснение. Не държа на CA модул, цифров приемник с цифров изход също ме устройваше, но отговора на въпроса ми "ами не предлагате ли такива приемници" = не, не предлагаме.Я си представете бай Пешо с телевизор JVC от 95-та година и как той ще гледа телевизия, това което предлагаме е компромис за може всички да са доволни. Да ама не са доволни всички. На бай Пешо му предложете този приемник с модулиран аналогов изход няма проблем, а на мен предложете вариант на приемник с цифров изход, а не ме карайте да влизам в разход и да си купя CA модул. И както се казва "Добре дошъл в света на Цифровата телевизия" бай Пешо. Да такава е действителноста. Егати циганията.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти такъв модул, за да ти сложат картата, която иначе се слага в сет топ бокса. Тя е нужна да бъдеш идентифициран като потребител и да са активирани сътоветните услуги на твоя применик. Другите оператори, с подобна кабелна мрежа (blizoo), също използват такива карти и каналите им са кодирани ако нямаш налична. Така най-малкото се предотвратява и краденето на телевизия. Трябвало е малко да поразпиташ преди да се включиш или поне да хвърлиш един поглед в темата за Н3 отгоре. На всяка втора страница се пита какво е нужно, за да гледаш тв с вградения цифров приемник. Иначе наистина е кофти, че не предлагат HD приемници все още.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Въпроса е принципен, рекламират цифрова телевизия, а гледаш аналогова. За да гледаш цифрова трябва да си купиш модул. Това не го пише в сайта им, не го пише и в договора. услуга "цифрова телевизия" . А не говоря за HD канали, за SD каналите. Най малко смятам, че сам прав да искам това за което сам платил, а не да ми искат още пари. Замислих се и за смяна на оператора, но вероятно и там е същата боза, а съм обвързан и с договор - неустойки-тъпотия.

Link to comment
Share on other sites

Той въпросът е принципен, но и по принцип няма да може към никой оператор (освен ако не дава всички канали разкодирани като дцц преди) да гледаш телевизия, освен ако не разполагаш с такъв модул, вкаран в телевизора. Така или иначе трябва да се закупи, а и до колкото си спомням даже излиза на оферта да се купи от н3, щото на другите места е по-скъпо. После този модул си остава изцяло твой. Струва ми се, че за всяка друга алтернатива ще ти се наложи да закупиш тази джаджа, а и ако се вържеш на куулбокс-а даже няма да можеш да ползваш приемника на телевизора.

 

Също, не знам кои канали не са кодирани сега, но преполагам са същите като от аналоговия пакет, защото на теория можеш да си плащаш 8 лева за аналогова, а да бучнеш кабела в телевизора с цифров приемник.

ПП Аргументът "Въпроса е принципен, рекламират цифрова телевизия, а гледаш аналогова." според мен изкривява истината. Да, използва се СКАРТ кабел за връзка между сет топ боска и телевизора (или аудио и видео кабелче), но това, което получаваш, трудно може да се сравни с аналогова телевизия.

 

 

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Нямам нищо против кодирането на каналите, а съм против изнудването за закупуването на CA модул. За абонати с телевизори без цифров вход да предлагат този тип set top box-сове, за качеството спрямо аналоговата телевизия няма спор,но да предлагат алтернатива за абонати с по съвременни телевизори, а не купете за да гледата. Нали си плащам за услуга цифрова телевизия, а не цифрова телевизия само ако си купите допълнителен модул. Защо не гледам цифрова телевизия, ами защото бай Пешо да може да гледа на по стария си телевизор.Защо плащам за услугата цифрова телевизия за да мпже бай Пешо да гледа на стария си телевизор - а ти купи и всичко ще ти е наред, нищо лично бизнес.

''ENTRY те приветства с Добре дошъл в света на Цифровата телевизия. Избери най-подходящите пакети за теб и твоето семейство и ще се убедиш, че телевизията вече е различна. Един съвършено нов и различен свят...

 

Защото сега можеш да избираш.''

 

Той въпросът е принципен, но и по принцип няма да може към никой оператор (освен ако не дава всички канали разкодирани като дцц преди) да гледаш телевизия, освен ако не разполагаш с такъв модул, вкаран в телевизора. Така или иначе трябва да се закупи, а и до колкото си спомням даже излиза на оферта да се купи от н3, щото на другите места е по-скъпо. После този модул си остава изцяло твой. Струва ми се, че за всяка друга алтернатива ще ти се наложи да закупиш тази джаджа, а и ако се вържеш на куулбокс-а даже няма да можеш да ползваш приемника на телевизора.

 

Също, не знам кои канали не са кодирани сега, но преполагам са същите като от аналоговия пакет, защото на теория можеш да си плащаш 8 лева за аналогова, а да бучнеш кабела в телевизора с цифров приемник.

ПП Аргументът "Въпроса е принципен, рекламират цифрова телевизия, а гледаш аналогова." според мен изкривява истината. Да, използва се СКАРТ кабел за връзка между сет топ боска и телевизора (или аудио и видео кабелче), но това, което получаваш, трудно може да се сравни с аналогова телевизия.

 

Да вярно, но и трудно може да се сравни с цифровата телевизия.

извинявам се, но сам малко афектиран

Link to comment
Share on other sites

Голямо мрънкане,голямо чудо.

 

Ще цитирам директор на един друг доставчик,човека е доста прав.

 

Ти ако си гледаш твоя кеф, ние гледаме кефа на 60 000 потребителя и не можем да правим неща с които да ти е добре на теб ама да им е зле на други!
Link to comment
Share on other sites

Голямо мрънкане,голямо чудо.

 

Ще цитирам директор на един друг доставчик,човека е доста прав.

 

Грешно си ме разбрал, не искам на бай Пешо да му е зле, искам и аз да съм добре - алтернатива,а не изнудване. А относно този директор интереса клати феса.

Link to comment
Share on other sites

Ами мога да ти кажа, че за да гледаш цифрова на телевизора (ако той има DVB - C) няма нужда от приемник и си гледаш директно! Какво повече от това?

Някои от каналите са кодирани. За да се гледат е необходим CA модул, в който да се сложи картата.

Link to comment
Share on other sites

Супер недоволен съм че нямат покритие на двата адреса които ми трябват, просто безобразие .... reklama да ти имам проблемите

Link to comment
Share on other sites

Какво изнудване бе човек. Имат такива цифрови приемници - стандартно това дават. Като искаш нещо по-така вземи си HD телевизията на близууу където имаш има-няма 5 HD канала от които 1 български и то чат-пат. Той е с HDMI изход.

 

Какво толкова като си купиш модула за телевизора. И за КОЙ МОДЕЛ ТЕЛЕВИЗОРИ говорим всъщност? Защото модула за Сони е един за Самсунг е друг. Нали се сещаш че те няма как да поддържат на склад 50 различни модула за да може като дойде гъзар като теб или мен да му дадат правилния модул. Освен това говорим за 100лв. Каква е логиката да си купиш телевизор за 1500+лв (че и двойно) и да се циганиш за 100лв после? Или въпроса е принципен и трябва да се мрънка по форумите?

Link to comment
Share on other sites

Дядо ви мраз го обясни нааай-добре....Повече няма какво да се говори.

 

Да няма какво да се говори. Факта си е факт. Плащаш и не получаваш.

А ти Danzki щом си доволен добре, но бебето когато е гладно реве, а иначе ще си останеш от ония 60 000.

Link to comment
Share on other sites

Може и от ония 80 000 да съм.Купих си тв за 2 бона и 100 лева за устройство не ме карат да опищя форумите.

 

Да си го ползваш с удоволствие, но май изпусна мисълта ми.

А относно форумите те са за споделяне.

Link to comment
Share on other sites

Искаш устройство конкретно като за твоя телевизор, нали? Е добре ама за кой точно? Сони, Самсунг, JVC, Sharp, Panasonic, Philips... Еднакви ли са за тези устройства за всичките марки телевизори? Май не са... Те едни карти памет не могат да се разберат за фотоапаратите та само за телефоните май ползват microsd заради размера та ти за conax четеца говориш. И отговори ми, как тогава N3 или blizoo да поддържат на склад, нещо което я го поиска някой я не. Имат универсален приемник - това е. Освен това телевизията може и да е цифрова но не е HD, за чий х*й ти е HDMI след като тъй или иначе качеството ще е в най-добрия случай като на DVD - т.е. през SCART изхода е достатъчно.

 

И пак - като дадеш 1500+ лв за телевизор можеш да си купиш и приемника щом ти е толкова важно. Аз така направих и съм доволен, защото цифровата си я сменям от дистанционното на телевизора не това на приемника който са ми дали. Защото сега имам 1 дистанционно а не 2 освен това менюто на телевизора смятам че ми е по-удобно.

 

Отделно телевизорите с DVB-C приемник са по-новите и не най-евтините. Къде е проблема тогава да си вземеш и такава карта тъй и тъй броиш толкова пари за нов телевизор?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да няма какво да се говори. Факта си е факт. Плащаш и не получаваш.

А ти Danzki щом си доволен добре, но бебето когато е гладно реве, а иначе ще си останеш от ония 60 000.

След многобройните ти простотии, бих казал - ти изобщо чел ли си им сайта? Това е един от малкото оператори, които си обяват всичко точно и ясно (като за малоумници). Та нека разгърнем сайта и да видим какви неща са ти обещали:

"Вие се нуждаете от цифров приемник. Ние избрахме за Вас най-подходящия модел от продуктовата гама на един от световните лидерите в производството на цифрови приемници - Корейската фирма GLOBALTEQ."

 

Да видим какво се крие при Условия и възможности.

"Ако телевизора ви има вграден цифров тунер, който поддържа DVB-C стандарт можем да ви предложим да си закупите от нас CA модул CONAX на цена 70 лв."

Никой нищо не е крил, нито те е лъгал, така че вината си е твоя.

 

Toва е като да си купиш базов модел на някоя кола и да оревеш орталъка защо нямаш кожен салон, климатик, лети джанти и всякакви други технологични джаджи.

 

 

Цифровата телевизия си е с добро качество и през приемника, затова преди да пищиш е добре също да провериш снадките и буксите, ако трябва ги направи наново.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...