Jump to content
BulForum.com

Има ли някой,който ще учи в ПУ


Recommended Posts

Но в ПУ не излизаш със специалност.

 

Само ще ти кажа да си помислиш пак.

Аз завърших ПУ и да ти кажа, учудващо излязох със специалност, при това "право".

Поздравявам petia и всички които са успели с кандидатстването и са записали това, което са искали.

 

В ПУ нещата изобщо не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат част от писалите в темата, а и последващата реализация не е никак зле.

Това за липсата на реализация за педагогическите специалности също е признак на обществено късогледство, но близкото бъдеще ще го покаже това.

И споко, всички си знаем, че ТУ си е диагноза :P

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Тази тема не беше за обсъждане на ПУ. Вие с вашите мнения я направихте... И изкарахте студентите мързеливи в ПУ и според вас се влизало доста лесто и от това какво излиза? Не ми пука какво си завършил и какво ти е мнението за университета,задръж си го за себе си,но да говориш така - извинявай! Тук почти всеки се прави на голям филисоф, а всъщност... И все пак благодаря ти,че сподели житейския си опит тук

Link to comment
Share on other sites

E.T. ще споделиш ли с нас каква специалност?

 

право

А хората се натискат за ПУ щото искат да висят по кафетата както казах в първият си пост в тази тема.Много ясно че няма да дойде при нас в ТУ където умрял да си трябва да си на упражнение.

 

Точно, когато имам да прочета 7000 страници за един изпит не ми го казвай това за кафетата ;)

Link to comment
Share on other sites

В ПУ нещата изобщо не са толкова черни, колкото се опитват да ги изкарат част от писалите в темата, а и последващата реализация не е никак зле.

Това за липсата на реализация за педагогическите специалности също е признак на обществено късогледство, но близкото бъдеще ще го покаже това.

И споко, всички си знаем, че ТУ си е диагноза :P

 

Добре като има толкова добра реализация да питам аз.Като завършиш Биоинформатика къде ще се реализираш?Нито си биолог нито си информатик?С инжинерна физика няква така цветуща реализация да виждаш?Или пък сега с тази хубава специалност на Петя Бит и технологии кво ще се работи?Освен да води в начално училище предмета бит и техника друго невиждам.Със славянска фиология някав даскал освен кво друго?Тъй че ...

 

Брех ти откри топлата вода. :P Много ясно че инжинерството е диагноза :lol:

 

 

Тук почти всеки се прави на голям филисоф, а всъщност... И все пак благодаря ти,че сподели житейския си опит тук

 

Ех кога се запознахме с теб всички лично та знаеш какви сме.Аз си давах най-спокойно съвет ти се подпали и взе да ни нареждаш че неразбираме.Малко ли е много ли е имаме повече опит от теб.

 

право

 

 

Точно, когато имам да прочета 7000 страници за един изпит не ми го казвай това за кафетата ;)

 

Ох Ели, за теб знам ученолюбива си се пак по срещи сме си говорили и съм останал с много добро впечатление.Да ама масата не са такива.Моите изпити нямат по малко материал особено Теория на Управлението никак не е просто.На всичкот отгоре има и една камара диференциални и диференчни уравнения.Няма лесно ако искаш да научиш.

Link to comment
Share on other sites

Ами чета разни теми и гледам как повечето са наспамени, както казвате вие. Пуснах тема за колеги,а ти съвет тръгна да ми даваш. Това,че си по-голям,не те прави по - опитен(не говоря за себе си,а по принцип). Относно реализацията - не мисля,че си напълно прав, защото имам приятели,които са завършили ТУ и Мара Малеева и изобщо не са в БГ,защото за тях няма работа тук,така че професията и университета не са критерии за по нататъшното развитие на човек. В БГ най-важни са връзките. Ако човек ги има и с основно образование ще си бачка на готино място,а висшистите ще работят за него. Дано поне докато завършим се пооправят нещата,защото иначе повечето ни чака това. Според мен е важно образованието, важно е човек да завърши по-горна степен от средното,защото едно че се запознава с нови хора,но и създава връзки и не мисля да се карам или споря с теб. Всеки си има различно мнение. На мен също ми харесва ТУ,но не ми се отдават предметите ви,затова реших да пробвам с това,което мога. На мен лично ми харесва ПУ и това е

Link to comment
Share on other sites

Това ПУ го изкарвате все едно, че е най-пропадналия университет в България. По вашите думи там е достатъчно само да се запишеш и все едно вече си стиснал дипломата. Макар и аз да съм чувал, че е доста разхайтено положението там, имам доста познати които са го завършили и си работят по специалностите.

Гледам, че много хвалите ТУ, аз пък като се сетя за ТУ ми изникват само две неща в главата - смях и пародия. Тоя университет лежи на стари лаври. Като гледам какви кадри излизат в последно време от там се хващам за главата. Работата през последните години ми е такава, че имам доста допирни точки с инжЕнЕринга изпълзял от там. Машинните инжинери няма да ги коментирам, че не ми е силна страна, но бат Гочето стругара е в пъти по-голям инженер от повечето от тях. Електроинженерите са ми слабост просто, някой път като ги слушам какви глупости ми плещят само и ми идва да си прережа вените. Не могат една схема да разчетат като хората ако е повече от 10 страници, пък не дай си боже да се сблъскат с нещо по-сложно от сорта на косинус фи и поддържането му в определени граници в предприятията. Хем почти нищо не разбират, хем с големите претенции.

Не казвам, че няма свестни кадри които излизат от там, но просто са един доста малък процент от всички, които завършват туй пусто реномирано ТУ.

Това, че жив или умрял трябва да си на упражнения нищо не значи какъв инженер, технолог, филолог, икономист или доктор ще стане от тебе. Може да се преселиш да живееш в университета по време на следването си и пак не е гаранция, че ще стане нещо от тебе.

 

Тук е момента да поздравя bio(Тошето), който спада към кадрите завършили ТУ, които уважавам много.

А също така и hEka, който си ми е слабост, но ни жив, ни умрял не ходеше на упражнения и лекции,но пак завърши ТУ :lol:

 

Така че гледайте си вашето следване, и не давайте такива генерални оценки кой университет колко реномиран или разхайтен е. Всичко си е до човек.

Link to comment
Share on other sites

Кой е хвалил ТУ?!Един - единствен - Джозо, защото е техен кадър и се очаква, че има добра база за сравнение..

 

иначе ПУ далеч не е еденственият университет в Пловдив и страната, така че...за "престижа" доста може да се поспори.

Link to comment
Share on other sites

Абе ба си философите, дет сте всички. Като си студент тиква, ако ще и в извънземен университет да се запишеш пак ще си си тиква, ще си ходиш по кафета и т.н. Jozo, стига си ми го хвалил тва ТУ, щото имам доста преки наблюдения върху него и много странно как никой не казва нищо хубаво. Ама то теб човек не може да те барне на 3 теми явно - СЕ, Рено и ТУ :lol: :laughing: Университети съвсем не са предназначени да направят някой човек гуру в една или друга област. А може би някой мисли, че за 50-100 учебни часа в една дисциплина ще станат най-великите? Университета дава някакви насоки, учи на основното, от къде и как можеш да си намериш информацията, но всичко си зависи от дадения студент дали ще се възползва. Майка ми е инженер по специалност, баща ми е бил самолетен техник при военните и физика и ел. техника е учил и знае страшно много (в момента се занимава с изграждане на ел. инсталации). И двамата са на мнение, че тези, които излизат 'инженер' са пълни кьорфишеци. Имам и познати, които само се оплакват на колко ниско ниво е обучението във великото ТУ и само се оплакват, че повечето неща ги знаят от ТЕТ-а и реално си губят времето. Направо не е истина как засрахте пак темата с глупости, момичето си търсеше с кой да ходи на откриването, а вижте за кво говорим :angry:

Link to comment
Share on other sites

Аха. Значи точните хора се определят на базата на това дали защитават или не ПУ?

 

Нека ти споделя малко, защото съм учил четири години в ПУ и сега ще записвам втора в СУ. Тоест мога да ти дам някаква минимална база на сравнение, базирана на ЛИЧЕН ОПИТ! ПУ - корупция, лоша (меко казано) административна организация, кофти материална база и една кофа преподаватели със закостенял начин на мислене, и остарели представи за образованието, хората и света като цяло. Лошото е, че именно това лоби контролира унивеситета. Има малък процент доста стойностни преподаватели, но като цяло системата наречена ПУ мога да я сравня по начина на функциониране със старите съчленени автобуси чавдари, които градски транспорт пенсионира преди години - тежка, тромава, закърпена на две на три машина, с трудно работещ двигател, харчеща ужасно много ресурси - с две думи - ниско кпд. И понеже движещата сила в университета са, както винаги, лични интереси - каквото и желание да имаш да учиш - винаги можеш да се сблъскаш с фактори, които да те отчаят. Можеш да поразпиташ по-подробно Curunir за магистратурата му.

Не твърдя, че СУ е много по-стока. Но там има и един друг момент - самите студенти са по-мотивирани да учат. Визирам процента студенти, прекарващи занятията си в кафенето - мога да кажа, че в ПУ процента е в пъти по-висок.

 

Разбира се, ако наистина имаш желание да учиш, и ако наистина имаш желание да учиш ТАЗИ СПЕЦИАЛНОСТ - винаги можеш да "откраднеш" знанията си, в който и университет да си. Ако някой от тези фактори не е налице - откажи се сега! Знай, че висшето образование ти дава само един кетап, който ти служи основно да си обършеш задника с него. Ако ти самата не си натрупала практически знания и умения, стаж(не говоря за смешната практика, която повечето специалности имат), ако не си чела странична литература, ако не си се интересувала в интернет по време на самото си следване - специалността ти е за коша, както и сама ти като специалист.

Link to comment
Share on other sites

Мислите си , че в ПУ е корумпирано :D елате да видите ТУ уча там и немога да разбера как може да има такива хора, просто си касаш зардника от учене и пак те касат на изпити като физика материало химия и мн други а при нас са свикнали да се плащат изпитите , стандарта за тройка е много висок виждал съм висшата математика на ПУ тва което дават там на изпит ние като елементарни примери го взимаме и сам на мнение че е много по лесно да учиш в ПУ от колкото в които и да е друг университет в града

Link to comment
Share on other sites

ПУ е един голям, пъстър, умиляващ цирк, както и да го мислим. Но все пак взимаш един документ накрая. За мое щастие учих дисциплина, в която общо взето знаех, че няма да напредна особено в процеса на обучение. Да, научих доста интересни нови неща, но не мога да говоря за някакво израстване в конкретния предмет. По-полезни, приятни и разширяващи мирогледа ми се сториха заниманията от общ характер, общо езикознание, литературна теория.

Link to comment
Share on other sites

Мислите си , че в ПУ е корумпирано :D елате да видите ТУ уча там и немога да разбера как може да има такива хора, просто си касаш зардника от учене и пак те касат на изпити като физика материало химия и мн други а при нас са свикнали да се плащат изпитите , стандарта за тройка е много висок виждал съм висшата математика на ПУ тва което дават там на изпит ние като елементарни примери го взимаме и сам на мнение че е много по лесно да учиш в ПУ от колкото в които и да е друг университет в града

Еми нормално тяхната висша математика да е много по-лека от тази в ТУ, все пак в ТУ се опитват да издялкат от тебе някакво подобие на инженер. Докато в ПУ е има само защото е част от учебния план, зависи от специалността все пак.

По въпроса за корупцията, ами тя си е има навсякъде, във всеки университет. С мизерните заплати на преподавателите нормално да има сериозна корупция, не знам до каква степен е в ПУ, но за УХТ е в доста сериозна степен.

В УХТ е нормално да има сериозна корупция, ти влизаш там с химия в повечето специалности и изведнъж се започват едни механики, електротехники, автоматизация на производството, техническо чертане и т.н. Ти си завършил да речем някаква хуманитарна гимназия и изведнъж се сблъскваш с нещо съвсем непонятно за тебе, е как да няма корупция.

Link to comment
Share on other sites

Брех сега и луд ме изкарахте майна :lol: :lol: :lol: :lol: Къде съм хвалил ТУ искам да ми покажете?Къде казах ТУ е много яко записвайте се там.По-хубаво от ТУ няма и т.н. къде съм писал?Аз мисля че хвалих Аграрният ама явно пак някой е чел където му изнася.

 

Колега химикакакака как аз може 1 лв. да не съм дал в ТУ и да съм взел всички изпити до сега без грам поправка а вие неможете?Свикнете най-накрая че ТУ не ви е гимназията а е Университет и трябва да се учи като за такъв а не като за училище.

 

Относно колегата жижане искам да питам как аз мога да работя по-моята специалност и моя работодател да не смята че аз съм пишман инжинер а ти все такива срещаш.Да не отричам маста са такива и аз ги гледам ама определено има една група хора които сме се записали там с цел да е позлваме тая диплома а не да се фукаме с нея.Относно присъствието - не на мен.На лекции да.Там ако искаш ходиш ама за упражненията ще ме извиняваш.Ако не е ходил на упражнения е нямало да завърши това ти го гарантирам!!!!

Link to comment
Share on other sites

Брех сега и луд ме изкарахте майна :lol: :lol: :lol: :lol: Къде съм хвалил ТУ искам да ми покажете?Къде казах ТУ е много яко записвайте се там.По-хубаво от ТУ няма и т.н. къде съм писал?Аз мисля че хвалих Аграрният ама явно пак някой е чел където му изнася.

 

Колега химикакакака как аз може 1 лв. да не съм дал в ТУ и да съм взел всички изпити до сега без грам поправка а вие неможете?Свикнете най-накрая че ТУ не ви е гимназията а е Университет и трябва да се учи като за такъв а не като за училище.

 

Относно колегата жижане искам да питам как аз мога да работя по-моята специалност и моя работодател да не смята че аз съм пишман инжинер а ти все такива срещаш.Да не отричам маста са такива и аз ги гледам ама определено има една група хора които сме се записали там с цел да е позлваме тая диплома а не да се фукаме с нея.Относно присъствието - не на мен.На лекции да.Там ако искаш ходиш ама за упражненията ще ме извиняваш.Ако не е ходил на упражнения е нямало да завърши това ти го гарантирам!!!!

Ми да де, аз точно за масата казвам. Както се вижда и аз съм срещнал инженер, който не е от масата излизащи от там, на всичкото отгоре е и регистриран във форума.Ама и той не е от много скоро завършилите все пак. И не само той, познавам не един прекрасни инженери излезнали от там, но са малко.

Кой ти е казал, че ако не даваш пари няма да завършиш? Аз също не съм давал, само съм взимал :bgrin: . Корупцията е има, защото има кой да дава. Ако си знаеш матряла си взимаш изпита, но пък има и такива, които си казват "що да уча след като срешу 200 лева да речем ще имам тройка". А това за присъствоето е само прах в очите, нали и аз уж нямаше да завърша ако не ходех, е не ходих много много , ама завърших. Много е важен подхода към съответния преподавател и какви отношения ще изградите по между си.

Link to comment
Share on other sites

повръща ми се от вас ентусиасти :pirate

 

Хаха. Tи не беше ли надъхана?

 

Още щом си се записала в ПУ очаквай тея неща.Няма да те подминат гарантирам.Аз си го казах в една друга тема ако искаш само да имаш диплома с която 5 пари неможеш да земеш и цял ден да висиш по кафетата като уж си на лекции стой в ПУ.Ако не искаш такива неща се замисли на момента как да се разкараш.

 

Аз завърших миналата година и как пък един проблем нямах?

 

Те са само 1-ви курс при нас.Иначе 4-ти курс съм си, нямам изпити за зимане, не съм прекъсвал и прочие така че хич не се притеснявам.Просто давам съвет.

 

Моята приятелка също е в ПУ и не скача от радост по тоя повод, така че както казах ще поживеем и ще видим.

 

 

Иначе хич трудно не се влиза.Който не е изкарал 3 той не е влезнал.Както ти казах звъняха на една приятелка по телефона миналата година да е молят за записване, а на най-добрият ми приятел му дадоха да си подреди на ново специалностите само и само да го земат.Така че не ми обеснявай на мен колко трудно се влизало.

 

Смешно. Доста хора имат над 3 и не са влезнали. Не говорим за специалностите дето изобщо не знам защо ги държат още. Където се явяват по 15 човека на изпит, всичките имат двойки и после ги викат пак, за да запълнят специалността. Ами какво ще кажеш за Иконимическите специалности, където се влиза с 5.70 на 3-то класиране?

 

ми с тест езикова култура и есе не е много трудно да изкараш 5.50 дори и без частни уроци - стига да си грамотен и внимавал поне малко в средното училище ;)

 

Tи колко изкара?

 

Ох Ели, за теб знам ученолюбива си се пак по срещи сме си говорили и съм останал с много добро впечатление.Да ама масата не са такива.Моите изпити нямат по малко материал особено Теория на Управлението никак не е просто.На всичкот отгоре има и една камара диференциални и диференчни уравнения.Няма лесно ако искаш да научиш.

 

В крайна сметка университета ли е виновен или студентите?

 

... общо езикознание, литературна теория.

 

:sick

 

а как да си разбера програмата ? или там ще ни я кажат ?

 

В интернет проверявай. Tам ги пускат. За всичките специалности.

 

ПУ наистина не е цвете, но не е толкова зле, колкото всички го изкарват. Аз не знам за добър университет в България. Програмите в чужбина са коренно различни от програмата на същата специалност във всеки един университет тук. И говоря, защото съм се интересувал за една конкретна специалност. Направо ми се плаче като направя сравнението между програмите на чуждестранните университети и тукашните. Tрагедия.

 

ПУ е криво, TУ е криво, УХT и ВСИ са извън коментар, отивайте в Европейския всички и това е.

Link to comment
Share on other sites

Как точно УХТ е извън коментар? Има специалности, които са. Но ВСИЧКИ технологични спец. са на върха, както са били винаги...

Истината е, че има спец., които са в дупето и такива, които не са. Във всички университети е така...

Link to comment
Share on other sites

Tи колко изкара?

Въобще не съм се занимавал да държа изпит.Както по-рано написах - пари да ми предлагат не бих следвал в ПУ.Но всеки с ценностите си.Много мои познати без особени напъни и уроци изкараха 5.50,че и нагоре , разчитайки предимно на наученото по БЕЛ в Английската. ;)

 

а за теб нормално ли е да се влиза с езикова кулртура и да се учи....икономика.Как мислиш?

Link to comment
Share on other sites

Tехнология на млякото.

 

60-80 човека на година. Колко технолози на млякото мислиш, че се търсят?

HAHHAHAHAHAHAAHAHAHAAHHAHAAHHAHHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHAH

AHAA H H HHHHAHHAHAHAHAHAHAHA

EDIT: НЕ МОГА ХАХАХАХАХ ХАХАХАХАХАХХАХАХАХААХХА

Аре тия 80 души, да станат 10. И аре да не ограничиш търсенето само в България, понеже няма друг такъв университет в Източна Европа...

Ако искаш да идим на икономистите?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...