Jump to content
BulForum.com

Има ли някой,който ще учи в ПУ


Recommended Posts

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

е*и му май*ата братче. Тая тема не я бях чел, сега се хванах за главата. Тука всеки плюе всеки, не е реално тва... на единия инженерите му криви, на другия филолозите, на трети физиците, на четвърти химиците, на пети икономистите... общо взето всеки разправя, как всички специалности, освен тази, която е той, за нищо не стават... Е, аз ще направя едно уточнение - НИКОЯ специалност за нищо не става. В НИКОЙ университет. Освен ако не си студент мераклия и не си наблъскаш знанията в главата сам.

 

Относно ПУ-то - съгласен съм, че е пълна мизерия. Аз например тази година видях огромен зор, за да запиша 4 курс. И това не защото не съм учил, или съм някой глупак или каквото и да било - не. Главно заради администрацията и някои преподаватели (сладури големи са). Както и да е, след 2 седмично обикаляне всеки ден наляво-надясно из университета, успях да запиша. Толкова нерви изхабих, толкова време, за неща, които реално могат да се свършат за 15-20 минути и заради грешките на някои хора, но както и да е.

 

Относно обучението в ПУ - сега тук се писаха разни работи колко зле било, как нищо не се научава, ала-бала... Споменавал съм го и преди някъде из форума, ще го кажа и сега - аз лично научих адски много неща по време на досегашния си престой в ПУ. Неща по специалността, както и неща от разните странични избираеми предмети, които нямат чак толкова общо, но все пак... Всичко, което съм научил ми е от полза. Да не говорим, че голяма част от наученото вече съм го прилагал в реалния живот, на работното място. Разбира се, има и неща, които никога няма да употребя - например десетките формули по статистика. Тя и преподавателката си го каза, няма да ви се налага да го използвате, но трябва да се учи. Шанс... Къде обаче е ключа от бараката? как така аз научих много неща, а други хора не са научили нищо и за тях всичко е "безсмислено"? Ами работата е там, че аз имам мерак да уча това, което уча, приятно ми е да го уча. Всичко се крие в това. И най-важното - не уча по задължение или просто защото трябва да се учи, да си вися по кафетата с колегите, както и само за да имам диплома.

 

Сега спирам да пиша, че нямам време, макар че имам много неща още за казване. И да не ме разберете погрешно - не защитавам или нападам нито ПУ, нито някой друг университет. Дразня се на хората, които го правят. Не е важно учебното заведение и неговата структура и организация, а хората, учещи там. Няма едно свястно учебно заведение в България. Не говоря за колежите, където плащаш таксата и явявайки се на изпит вече си с тройка. Айде нападайте ме защитници на колежите ;)

Link to comment
Share on other sites

Аз например тази година видях огромен зор, за да запиша 4 курс. И това не защото не съм учил, или съм някой глупак или каквото и да било - не.

 

.........

 

Не говоря за колежите, където плащаш таксата и явявайки се на изпит вече си с тройка. Айде нападайте ме защитници на колежите ;)

 

За първото ако е така, значи целият ти курс едва е записал 4-ти курс и 2 седмици са се разкарвали по стаите? Надали. Просто ни спестяваш нещо. Инспекторката на моята специалност беше страшно учтива и любезна през изминалата година, когато през 3 месеца, в продължение на 1-2 седмици постоянно бях при нея. Да ми вади академични справки за оценките и да ми обяснява кога са изпитите. Предната ме караше да ходя при декана, за да подам молба за академична справка.

 

За второто съм напълно съгласен с теб, но тройката е малко. Поне 4-ка. ZGAN май разправяше, как в Европейския колеж, на изпита преподавателя му казвал да си вади пищовите и да преписва, а той се скарал с него и му казал, че не иска.

Link to comment
Share on other sites

За първото ако е така, значи целият ти курс едва е записал 4-ти курс и 2 седмици са се разкарвали по стаите? Надали. Просто ни спестяваш нещо. Инспекторката на моята специалност беше страшно учтива и любезна през изминалата година, когато през 3 месеца, в продължение на 1-2 седмици постоянно бях при нея. Да ми вади академични справки за оценките и да ми обяснява кога са изпитите. Предната ме караше да ходя при декана, за да подам молба за академична справка.

 

 

Имах да взимам изпити, явавах се, след което поне 4 дни не можех да си видя оценката. Защо? Ами отивм при инспекторката, тя ме връща, не било нейна работа. Питам я чия е, тя ме изгони. Тръгвам към декана. Няма го. Тръгвам към всевъзможни заместник ректори и ректори, не мога да открия никой. По средата на делничен работен ден става това. А не съм споменал, че преди това съм търсил преподавателите (по-специално една преподавателка) по учителските стаи, които бяха вечно празни, и тъй като никой не можа да ми каже кога и къде да я намеря, накрая със сетни усилия успях да намеря телефонния и номер. Нямаше и лекции и упражнения през тези няколко дни, беше наистина неоткриваема.

А имаше и един избираем предмет, по който аз имам петица. Накрая се оказа, че оценката ми не е нанесена. И това се разбира чак след като съм си оправил вече всевъзможни други изпити и нямам пречка да запиша. Търсене на преподавател по избираем предмет - меко казано невъзможно. Никой не знае къде е, кога е, нищо. Дори тези, които правят програмите. Накрая я издебнах на едни лекции и всичко се оправи.

Това, което може би ме забави толкова време беше, че всичките тези действия се случват след края на лекциите на задочниците и преди началото на редовните. Затова видях толкова зор.

И все пак това моето си е частен случаи. Никой друг мой познат или колега не е имал тези проблеми (поне не и заедно) :) Но при много малко хора всичко е минало гладко :)

Link to comment
Share on other sites

Имах да взимам изпити, явавах се, след което поне 4 дни не можех да си видя оценката. Защо? Ами отивм при инспекторката, тя ме връща, не било нейна работа. Питам я чия е, тя ме изгони. Тръгвам към декана. Няма го. Тръгвам към всевъзможни заместник ректори и ректори, не мога да открия никой. По средата на делничен работен ден става това. А не съм споменал, че преди това съм търсил преподавателите (по-специално една преподавателка) по учителските стаи, които бяха вечно празни, и тъй като никой не можа да ми каже кога и къде да я намеря, накрая със сетни усилия успях да намеря телефонния и номер. Нямаше и лекции и упражнения през тези няколко дни, беше наистина неоткриваема.

А имаше и един избираем предмет, по който аз имам петица. Накрая се оказа, че оценката ми не е нанесена. И това се разбира чак след като съм си оправил вече всевъзможни други изпити и нямам пречка да запиша. Търсене на преподавател по избираем предмет - меко казано невъзможно. Никой не знае къде е, кога е, нищо. Дори тези, които правят програмите. Накрая я издебнах на едни лекции и всичко се оправи.

Това, което може би ме забави толкова време беше, че всичките тези действия се случват след края на лекциите на задочниците и преди началото на редовните. Затова видях толкова зор.

И все пак това моето си е частен случаи. Никой друг мой познат или колега не е имал тези проблеми (поне не и заедно) :) Но при много малко хора всичко е минало гладко :)

 

Ами такъв ви е факултета явно. При нас също има липсващи оценки, но инспекторката вади протоколите и ги намира. Стига преподавателите да са ги нанесли :) Затова и като имам някакви съмнения, че преподавателя може да се отвее някъде и да забрави, си давам книжката да ми я запишат там (ако има възможност).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...