Jump to content
BulForum.com

Актове


Recommended Posts

Аз допуснах подобна грешка и още ме е яд. Значи този няма НИКАКВО право да те спира!!! Това че си спрял е грешка. И аз съм я допускал... :angry1

 

Отделно няма НИКАКВО ПРАВО да те кара да го следваш до КАТ. По закон си вика патрулката там на мястото на произшествието и ТЕ ти пишат акт...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply

ся мисла че тук е моментът да кажа че имам книжка от 3 месеца и че тва ми е първата среща със закона..аз после много се псувах щото за 120 кинта щях да си донаправа музиката или кво ли още не ...ама тоя миндил ми се напрай на голям и аз захапах гипса..иначе аз после във възраженията писах там как се е държал че нямаше патрулка нямаше замервания никви нито алкохол нито спирачен път.. ама новаков ми каза че така става мн сложно и тряя да свиква комисия за поведението на тоя...и ще го изям по-голям..и затва така...нали съм жив и здрав не съм за 120 лева ама човек като почне да ги обръща в консуматив...

Link to comment
Share on other sites

Мале, всеки ден поне по няколко пъти профучавам от там със 70-75км/ч :wacko:

Каква е колата, която снима?

Да ги еВа в управниците, как в София има булеварди с ограничение 70-80, а тук на трилентов път трябва да караме с 50 :angry1

snoop-dogg аз ако съм на твое място ще ги съдя когато излезе акта. Не само за да отпадне акта ами и този да бъде наказан дисциплинарно. Без палка няма право да те спре! Това че е униформен не означава че е на смяна. Изобщо има куп нередности. И недей се шашка като те спрат. Недей да се чувстваш все едно си им длъжен или да се панираш(страхуваш).

Link to comment
Share on other sites

е шашка се човек първия път. И аз си спомням като ме спряха за първи път, кво се стреснах незнам и докато дойде полицая от патрулката до моята кола и си бях свалил колана :lol: :lol: Хубаво, че не се заяде, пък и аз като се усетих кво съм направил и ми стана едно такова смешно и ми мина стреса веднага :) И оттогава са ме спирали само още 3-4 пъти (единия същата нощ) и съм се държал нормално и спокойно и полицаите винаги са били учтиви и не са се заяждали за нищо

Link to comment
Share on other sites

гипса си е гипс =] , еб*л съм му майката, то квото е станало станало няма закво да се притеснява човек като те спрат, ама просто се шашнах че тоя ей така изникна, после си се държах спокойно.

Link to comment
Share on other sites

в крайна сметка се оказа че освен тва че съм нямал колан ...

Слагайте тея колани бе,защо трябва после да давате грешни пари?!? :blink:

Link to comment
Share on other sites

В какво се състои психотеста пред ДАИ? И общо взето за какво става дума... Взеха книжката на 1 приятел и се чудим за какво става въпрос. Някой да подскаже нещо?

Link to comment
Share on other sites

В какво се състои психотеста пред ДАИ? И общо взето за какво става дума... Взеха книжката на 1 приятел и се чудим за какво става въпрос. Някой да подскаже нещо?

 

Какво е направил та са му я взели? Теста пред ДАИ трябва да е на една машинка с много копчета, лампички и звукови сигнали :confused Като светне едно натискаш едно копче, като свирне друго и т.н. Друг психо тест няма, до колкото си спомням.

Link to comment
Share on other sites

В какво се състои психотеста пред ДАИ? И общо взето за какво става дума... Взеха книжката на 1 приятел и се чудим за какво става въпрос. Някой да подскаже нещо?

Психотест е за С категория,таксиджии и т.н.

Както каза колегата,има една машинка със звукови и светлинни сигнали,определяща бързината на реакциите ти.Психотеста включва още писмени логични задачки и събеседване.

Link to comment
Share on other sites

И колеги да ви напомня, че ако превозното ви средство има фабрично колани и отзад, то е задължително да се ползват, всъщност всички фабрично сложени предпазни колани са задължителни за употреба( с някои изкл. за бремените жени и хората с увреждания и т.н. ).

Link to comment
Share on other sites

Как става така ,че идват у вас от местното районно, връчват ти акт и ти взимата книжката за един месец затова че преди повече от година ,тоест на 10.10. 2007 г

1) двжение със скорост над допустимите стойности и 100 лв глоба

Нито пише точен час кога е било това, нито с колко точно е превишена скороста? някъде на път 1 клас- 263-ти км.

 

Утре ша вида в КАТ , явно ще има жалби.

Link to comment
Share on other sites

Начи акта ми го писаха на 01.10.2008г. и вчера става 1 месец, се пак беше събота..неска неделя утре е трети, ще дойдат ли на вратата да ми земат книжката о.О , как да разбера дали ми е излезнало наказателното и шитс.. и какво се прави? смисъл тряя да ида до кат да провера и евентуално да ми лепнат печат :? да проверя там където се плаща ли? демек кат влезнеш в дясно там в централната сграда с/у оная кабинка вътре? :? =]

Link to comment
Share on other sites

Начи акта ми го писаха на 01.10.2008г. и вчера става 1 месец, се пак беше събота..неска неделя утре е трети, ще дойдат ли на вратата да ми земат книжката о.О , как да разбера дали ми е излезнало наказателното и шитс.. и какво се прави? смисъл тряя да ида до кат да провера и евентуално да ми лепнат печат :? да проверя там където се плаща ли? демек кат влезнеш в дясно там в централната сграда с/у оная кабинка вътре? :? =]

точно така, ще идиш в кат в централната сграда, там на лявото гише ще чакаш и като си дадеш акта, оня полицая ще ти лепне печат и ще се разпише, че с тоя акт може да караш примерно до края на годината. И като дойде време пак да изтича това удължаване, пак ще идиш там да ти кажат дали е излезнал и ако е излезнал на каква стойност е. Относно книжката щом не са ти я взели щом са те спряли, начи няма да ти я вземат и сега, акта замества само контролния талон с точките.

Link to comment
Share on other sites

Относно книжката щом не са ти я взели щом са те спряли, начи няма да ти я вземат и сега, акта замества само контролния талон с точките.

В голяма грешка си. Книжката ти я взимат когато излезе наказателното постановление. Когато му излезе, ако пише че трябва да се задържи за един или няколко месеца веднага му я задържат. Винаги даваш книжката и акта за да направят проверката. Ако случаят е такъв че освен глоба има и наказание да кара без книжка му казват кога да отиде да си я вземе.

Link to comment
Share on other sites

Нека и аз да кажа нещо за актове.Ония ден не помня кои точно беше доиде един клинт при нас и извади един акт които му беше писан поради това че кара със спукано предно стъкло без там аптечка жилетка пожарогасител и триъгълник.та с акта му взели талона,малкия талон на колата и около 15 точки,изобщо човека много радостен :)

Link to comment
Share on other sites

на мен ми зеха само моя си талон, и всичко е 120 кинта, има ли опасност утре да цъфнат внас и да ми земат книжката при положение, че не знам дали ми е излезнало и не съм си го удължил просто защото вчера и неска са събота и неделя.. оО

Link to comment
Share on other sites

на мен ми зеха само моя си талон, и всичко е 120 кинта, има ли опасност утре да цъфнат внас и да ми земат книжката при положение, че не знам дали ми е излезнало и не съм си го удължил просто защото вчера и неска са събота и неделя.. оО

 

Няма да ти вземат книжката. Вземи се потруди малко и попрочети темата. Отдавна и неведнъж сме обяснявали всичко за актове, постановления, срокове и прочее.

Link to comment
Share on other sites

Да не отварям нова тема . Искам да попитам каква е процедурата при загубен комплект документи на колата. Имам някакво кофти усещане, че моите нещо ги няма

Link to comment
Share on other sites

Принципно в примерът ти,на 10.11.08,но ако е почивен ден-петъка или понеделника отиваш,а дали ще си я вземеш,зависи дали ти е излезнало наказателното постановление :)

Link to comment
Share on other sites

Как така да ми е излезло наказателното постановление, то е у мен.

 

Ако ти е излезнало НП имаш 7 дни да обжалваш. Или да го платиш и да си прибереш документа.

 

Абе хора омръзна ми да повтарям - по-назад в темата семе разказали всичко относно тези неща - четете дявол да го вземе!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...