Jump to content
BulForum.com

Актове


Recommended Posts

Гепиха ме в Тракия с 87 кмч. Като питах чичко Ушев кога ще ми излезе решението ме изгледа тъпо и ми каза "Когато, тогава " :blink: .Те тъпили са юристите им, че да се бавят 745678346543 милиона години с решение за нещо, което всеки може да намери в Google.

 

Иначе искам да попитам заснемат ли номера патрулките дето стоят стационарни, а не обикалят?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply
Гепиха ме в Тракия с 87 кмч. Като питах чичко Ушев кога ще ми излезе решението ме изгледа тъпо и ми каза "Когато, тогава " :blink: .Те тъпили са юристите им, че да се бавят 745678346543 милиона години с решение за нещо, което всеки може да намери в Google.

 

Иначе искам да попитам заснемат ли номера патрулките дето стоят стационарни, а не обикалят?

 

 

Точно те най-много снимат ;)

Link to comment
Share on other sites

аз до сега не съм чул някой да са го снимали докато патрулката е била в движение чесно казано , докато като си стоят на место изгоряхме цялата рода....

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за полицай .... днеска излизам от кат със първата си книжка в живота , паля колата тръгвам и точно на кръстовището след чадърите - полицейска астра идва от "околовръсното" на гребната (без включен специален режим на движение :tongue ) прави ляв завой (покока - мега марина смирненски )на червен сигнал за тях - зелен за мен . При което аз кова спирачки , а полицая се изравнява с мен и ми вика през джама :

 

"Лапе , запомни ми номера ! Препречи ми още веднъж пътя и ще видиш кво те чака "

 

:bgrin: :bgrin: :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Както е казал класикът "Ушев педераст".

Мен си ме спряха като пич и ми написаха акта и въпросът ми беше свързан с това дали ако не снимат гадните ръжди да обжалвам :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

За неспазване на задължително на дясно какво е наказанието? :zzz

20 лв и малко точки

другия път си ги питай направо, те ти казват :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
аз до сега не съм чул някой да са го снимали докато патрулката е била в движение чесно казано , докато като си стоят на место изгоряхме цялата рода....

 

 

Чуй го от мен :) От личен опит знам, че ме е заснела патрулка в движение на един от баловете на една приятелка и ми лепнаха 20 лева глоба :) Тъй че си снимат и в движение :)

Link to comment
Share on other sites

Чуй го от мен :) От личен опит знам, че ме е заснела патрулка в движение на един от баловете на една приятелка и ми лепнаха 20 лева глоба :) Тъй че си снимат и в движение :)

 

 

В движение май могат да снимат за всякви други нарушения, но не и за скорост.

Link to comment
Share on other sites

снимали са те как си излезнал от колата а не с колко си карал с колан ли си или така нататък....... в движение май доколкото помня че четох някви работи няма как да ти определят скоростта

Link to comment
Share on other sites

По принцип решението за акта трябва да излезе до 1 месец.

Но поради необясними причини, хора, на които актовете са им написани февруари-март, все още си чакат решението и ходят да им се подпечатва акта всеки месец.

Така че редовно си минавайте през КАТ, молете се да ви е излязло решението, а благословиите...им раздавайте наред :P

 

А не можеш ли да ги съдиш така. Бах ги в тузовете. Аз минах малко с неколкото трябва извън града покрай патрулка. Ако дойде акт трябва да е за 100 лева и 1 месец без книжка. За всичко НАД това ще се опитам да се заям с тях. Случката стана преди 3 седмици. Колко още им трябва да обработят една снимка.........Остават молитвите да мина между капките

 

Не карайте с изтекли актове, защото застрахователите ви водят неправоспособни, следователно каското отпада

 

Миналата седмица т.е 2 седмица от евентуалното ми фото ревю си платих данъка на колата. Там не казаха, че имам актове и т.н. Тва добър знак ли е или не е? Питам щото по принцип от как имам книжка - не съм спиран дори за проверка(4,5 години) и никога не съм се интересувал от наказания и актове

Link to comment
Share on other sites

да бе верно що да не ги съдим , щото си нямаме друга работа ми трябва да ходим по 4-5 пъти до кат да ни удължават актовете ебати ..... ма както казваше един приятел "Нека да ги пишат тия актове , аз до КАТ и 10 пъти мога да ида ма те до Свети Петър само един път ще ходят" :D

Link to comment
Share on other sites

да бе верно що да не ги съдим , щото си нямаме друга работа ми трябва да ходим по 4-5 пъти до кат да ни удължават актовете ебати ..... ма както казваше един приятел "Нека да ги пишат тия актове , аз до КАТ и 10 пъти мога да ида ма те до Свети Петър само един път ще ходят" :D

 

То и друг лаф има, ама чак не искам да го кажа. Кво е тва да те разтакават като ........сгрешил си - наказват те и да се мащат ебах ги.

Link to comment
Share on other sites

...Кво е тва да те разтакават като ........сгрешил си - наказват те и да се мащат ебах ги.

 

Нямат никакъв интерес от цялата работа...Много препатили водачи предпочитат да снасят на място само и само да избегнат разкарването и висенето в кат...Аз чаках един акт повече от шест месеца да дойде от Асеновград до Пловдив...Накрая нямаше къде да му слагат повече печати,от носене по джобовете беше станал като взет от музея :P

Link to comment
Share on other sites

Нямат никакъв интерес от цялата работа...Много препатили водачи предпочитат да снасят на място само и само да избегнат разкарването и висенето в кат...Аз чаках един акт повече от шест месеца да дойде от Асеновград до Пловдив...Накрая нямаше къде да му слагат повече печати,от носене по джобовете беше станал като взет от музея :P

 

И аз бих предпочел да им дам от колкото да съм без книжка....... Значи да не се успокоявам и за коледа да чакам честитка :(.

 

Като каза за "даването". Приятел в Германия е искал да място да си плати глобата от 10 евро за неподаване на мигач и е извадил 10 евро......да ама не. С карта и през някво устройство....Няма пари на ръка :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Всички си мислим, че така трябва...и всеки знае че е 123901283912 пъти по лесно да си карал с 20 лева в час....нека да има ред..обаче нека да взимат нашия подкуп.. =] няма такъв филм или го ядем целия и продължаваме по старому

Link to comment
Share on other sites

мноооого полезна информация , благодаря ти много , това не го знаех а карах с изтекъл акт 3 месеца..... ебати ташака

 

Мани, на мен едрогабаритните са ми баси цифрата, Добре, че ми сподели един патил приятел, че и аз не се напъвах да ходя за удължение, като ги знам, че се влачат по 3-4 месеца. Знам, че ако ме спрат казвам "бали го де е талона загубил съм го" и пишат нов акт за 10-20 лв, ама като си помисля само 1700 лв предна броня и ми става лошо :)

Link to comment
Share on other sites

Доста полезна информация - да.

 

 

Мани, на мен едрогабаритните са ми баси цифрата, Добре, че ми сподели един патил приятел, че и аз не се напъвах да ходя за удължение, като ги знам, че се влачат по 3-4 месеца. Знам, че ако ме спрат казвам "бали го де е талона загубил съм го" и пишат нов акт за 10-20 лв, ама като си помисля само 1700 лв предна броня и ми става лошо :)

 

 

Какво караш, че предната броня ти е 1700 лева :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Излизането на решения спрямо разпоредбите в деня, в който е напрвено нарушението ли се взимат или спрямо правилата в деня на излизане на решението. Пиатм защото имам 3 месеца разлика между двете дати и вече не знам какво да очаквам

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да ти разбера въпроса. Ако не си обжалвал акт в срок от 3 дни пред началника на КАТ чакаш Наказателно постановление. То се обжалва в срок от 7 работни дни след ПОЛУЧАВАНЕТО му. Всичко това е описано много подробно в тази тема

Link to comment
Share on other sites

аз го разбрах по друг начин. Дали ще го глобят по правилата които са важали в деня на нарушението, или по тези, които важат в деня на издаване на глобата

Link to comment
Share on other sites

аз го разбрах по друг начин. Дали ще го глобят по правилата които са важали в деня на нарушението, или по тези, които важат в деня на издаване на глобата

 

Вярно - сега като съм се наспал го разбрах и аз - считам, че трябва да се ползват действащите разпоредби към момента на нарушение. Всякаква логика подсказва това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...