Jump to content
BulForum.com

Актове


Recommended Posts

До сега някой за червен светофар да са го наказвали с повече от 50 лв.?

 

Един мой авер с 40. С повече от толкова не съм чувал...

 

 

Окей тъкмо е в махалата да не се разкарвам :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply
Ако се размина с толкоз @Белов, имаш 2 бири от мен в ЛайфКлуб!

 

Май и с бая точки ще се разделиш. КОфти тръпка. Аз все още чакам да видя дали съм се провинил Август месец :(

Link to comment
Share on other sites

До сега някой за червен светофар да са го наказвали с повече от 50 лв.?

 

 

незнам за 50то лева ама аз като направих десен завой на червено искаха да ми взимат 10 точки даже и наредбата ми показаха ..... разминах се само с двайсетаче обаче

Link to comment
Share on other sites

Колелото на централна гара, 22:30. Защо?

Щото имах разпри с едни, ама на пешеходния до Герджика. Излезнах от към градинката и направих десен по Руски в посока Централна гара. Спряха ме за преминаване на червено. Аз спорих, щото като правиш десен завой на всеки светофар, пресичаш червеното на другите точно по същия начин, ама не спираш. Не стигнахме до консенсус, ама и не ме глобиха. За това питам.

 

На централна гара за пешеходен светофар не се сещам, освен този на Васил Априлов до училището.

Link to comment
Share on other sites

Оказа се, че има. И аз не знаех, че е пешеходен. Не този. А точно на колелото на централна гара има 1. И аз спорех, щот минах на жълто... Но в акта ми пише, че съм преминал на сигнал, който не разрешава минаването... И така вече 5ти месец. Скоро 6ти.

Link to comment
Share on other sites

Щото имах разпри с едни, ама на пешеходния до Герджика. Излезнах от към градинката и направих десен по Руски в посока Централна гара. Спряха ме за преминаване на червено. Аз спорих, щото като правиш десен завой на всеки светофар, пресичаш червеното на другите точно по същия начин, ама не спираш. Не стигнахме до консенсус, ама и не ме глобиха. За това питам.

 

На централна гара за пешеходен светофар не се сещам, освен този на Васил Априлов до училището.

За тоя светофар е така. Можеш да завиеш надясно, респективно наляво само и единствено на зелено, така е по принцип, не че някой го спазва. Ако си на шофьорски изпит и направиш това дето си го направил те късат на секундата.

Link to comment
Share on other sites

За тоя светофар е така. Можеш да завиеш надясно, респективно наляво само и единствено на зелено, така е по принцип, не че някой го спазва. Ако си на шофьорски изпит и направиш това дето си го направил те късат на секундата.

Хубаво де, така и така отворихме темата, по какво този светофар се различава спрямо който и да е светофар от моята гледна точка?

Ситуация:

а) Приближавам към кръстовище, срещу мен свети зелено, десен мигач завивам и хоп, пред мен червеното на другите. Да спирам ли? Естествено че не.

б) Приближавам си кръстовище, пред мен не свети нищо. Имам СТОП, мигач, спирам, оглеждам се, пускам пешеходците, които си пресичат на пешеходна пътека и си имат зелен сигнал (което е така и в първия случай). Та завивам, хоп свети червено на другите - да спирам ли? Не, от къде накъде? Защото, това е светофар на самото кръстовище. По какво аз да го различа, че е пешеходен? Как е указано това?

 

Според мен или мястото му не е там, или трябва да се направи секция и за идващите от малките улички.

 

2. Обяснете, моля ви, къде е този пешеходен светофар на колелото, защото там има само нормални светофари. Освен пешеходен да се води втория светофар в посока сточна гара, ако се идва от към коматевския възел?

Link to comment
Share on other sites

трябва да позволят завоя на дясно при червено както е в САЩ.

 

то преди не е ли било и тук така,

защото като карах дядо и тои такъв се учуди че спирам на червено за десен завой :)

и вика 'аре де ти си за надясно'

Link to comment
Share on other sites

2. Обяснете, моля ви, къде е този пешеходен светофар на колелото, защото там има само нормални светофари. Освен пешеходен да се води втория светофар в посока сточна гара, ако се идва от към коматевския възел?

Бинго.

Link to comment
Share on other sites

трябва да позволят завоя на дясно при червено както е в САЩ.

Не си мисли, че това което работи в САЩ ще бъде добре и тук.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

днес ми взеха талона за превишена скорост, радара показа 79км/ч, до колкото видях в нета ще ми отнемат 2 к.т., само че ненамерих глобата в паричен размер колко лв ще е ?

Link to comment
Share on other sites

100 e да :) .

я и аз да се похвала...

начи по българия си карам посока захарна фабрика средна лента,/на кръстовището с победа / пред мен един на 5 секунди оставащо зелено спира на пешеходната пътека по необясними причини и аз да не се лашна в него, бягам в дясно и веднага вляво до него плънто и си спирам. До мен спира отдясно един чичко полицай в цивилна кола обаче с униформа. свалям джама викам ко е ? и тоя ми викам полковник стойнов отбий в дясно :D , аз си спирам кат пич и го питам защо ме е спрял и на кво основание, той вика че съм го блъснал оО и ако не съм искал да усета белезници да карам след него в кат :D . аз си отиам слизам там глеам си колата отзад в дясно - нищо , глеам неговата преден ляв калник одран съвсем леко. пича е бързал и за да вземе завоя надясно е минал леко вляво и хоп на мойта броня. пише ми там някъф акт , през тва време намерих от името на кого да отида при новаков и отиам при него и човека ми вика : що не дойде преди да ти го напише акта oO и в крайна сметка се оказа че освен тва че съм нямал колан което като размер е.. 50 кинта тоя гей ми е насвяткал още 3 нарушения за още 300 кинта :D , другото ми го намалиха колкото може ама колана не може и в крайна сметка ми го поправиха на 120 лева ... :x филмииииииииии

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...