Jump to content
BulForum.com

Актове


Recommended Posts

Имам следното питане!Наскоро ми направиха акт за превишена скорост и куката вика ша го платиш след 3 месеца и тогава ще ти земем книжката за един месец,но скоро някой ми каза че през един месец трябва да ходиш в КАТ там да ти слагат май някав печат за да карам с акта!Знае ли някой как стоят нещата?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply
Имам следното питане!Наскоро ми направиха акт за превишена скорост и куката вика ша го платиш след 3 месеца и тогава ще ти земем книжката за един месец,но скоро някой ми каза че през един месец трябва да ходиш в КАТ там да ти слагат май някав печат за да карам с акта!Знае ли някой как стоят нещата?

еми да ти кажа мен ме спряха с превишена скорост само талона ми взеха и куката ми каза да мина след един месец да си получа талона отидох след един месец никой не ми даде талона подпечатаха ми акта и ми написаха до 13 септември ... незнам защо така стана тъйкато куката ми каза че ще си го получа след един месец но нищо не стана питах на гишето тоя който ми го подпечата акта той ми вика трябвало да ми го изчислят колко ще ми струва ..... но аз проверих в нета то си пише всичко колко точки колко глоба .... странна работа

 

Виж си от кога са ти написали акта и отиди след един месец да ти го до продъжат защото най-вероятно така ще стане като мен ...

 

Защото и хората пред мен които си чакаха УЖ да си платят акта не си го платиха ми само го продължаваха...

Link to comment
Share on other sites

щом са ти взели книжката за превишена скорост като ти излезе наказателното постановление те сами полицаите ще дойда до вас рано сутринта да ти приберат книжката , най-вероятно след около месец , месец и малко

 

КуРо не са ти дали талона защото не ти е излезнало наказателното постановление последният път бях 3 месеца без талон докато чаках да ми излезе постановлението и карах с акта , за 1 месец до сега никога не ми се е случвало да излиза постановлението

Link to comment
Share on other sites

По принцип решението за акта трябва да излезе до 1 месец.

Но поради необясними причини, хора, на които актовете са им написани февруари-март, все още си чакат решението и ходят да им се подпечатва акта всеки месец.

Така че редовно си минавайте през КАТ, молете се да ви е излязло решението, а благословиите...им раздавайте наред :P

Link to comment
Share on other sites

Вчера един колега ходи да му удължават акта и каза че са му били печат направо за 29 септември :lol: така че спокойно, ще си караш още поне два месеца докато ти вземат книжката.

Link to comment
Share on other sites

съмнително е май когато прибират книжките ти излиза по бързо постановлението , на баща ми му излезе точно 1 месец след като го спряха и дойдоха и му я взеха , на 1 приятел също така че не се надявай много много

Link to comment
Share on other sites

Абе чета тук и се чудя, каква е тази екстра да ти взимат книжкката след известно време?!? Когато преди няколко години взеха моята, директно си ми я прибраха и даже не ми дадоха да си паркирам колата, а наказанието започна да тече от момента. Някакви нови разпоредби ли има или моето провинение е било по-тежко. toti-barabata, ти с колко над ограничението си карал, та чак да ти взимат кетапа?!? Трябва доста да е било.

Link to comment
Share on other sites

Когато преди няколко години взеха моята, директно си ми я прибраха и даже не ми дадоха да си паркирам колата, а наказанието започна да тече от момента. Някакви нови разпоредби ли има или моето провинение е било по-тежко. toti-barabata, ти с колко над ограничението си карал, та чак да ти взимат кетапа?!? Трябва доста да е било.

 

да не би да са те хванали пиян зад волана?

щото май само тогава направо ти взимат книжката.

иначе за над 31 км в населено място ти взимат книжлето за месец и ти хакат акт 150 лева.

мен ме гепиха с 86 по руски на 21-ви миналия месец,а миналата сряда ми презавериха акта до 10.09 и чесно казано не очаквам да ми излезе постановлението по-рано от октомври месец :lol:

Link to comment
Share on other sites

да не би да са те хванали пиян зад волана?

щото май само тогава направо ти взимат книжката.

иначе за над 31 км в населено място ти взимат книжлето за месец и ти хакат акт 150 лева.

мен ме гепиха с 86 по руски на 21-ви миналия месец,а миналата сряда ми презавериха акта до 10.09 и чесно казано не очаквам да ми излезе постановлението по-рано от октомври месец :lol:

Ами има нещо такова, aлкохол- 0.56, неспиране на стоп палка и 6 човека в колата, като четиримата отзад показаха среден пръст на куките, докато се правех на приятно разсеян, минавайки покрай тях.

Link to comment
Share on other sites

Ами има нещо такова, aлкохол- 0.56, неспиране на стоп палка и 6 човека в колата, като четиримата отзад показаха среден пръст на куките, докато се правех на приятно разсеян, минавайки покрай тях.

олеее вие сте ненормални (хахахахахааххахахахаха) ....ако съм бил някъде отстрани тва да го вида сигурно щях се насера от смях честно .... колко глоба ти лепнаха кукерите ... и кво ти казаха

 

за малко щях да падна от стола от смяхххх .......психари компания имаш ...... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Калами,написаха ми акт за неправилно изпреварване при прекъсната линия и никакъв знак.Куката вика прекъсната линия,ама е забранено виж някой дали изпреварва.Гледам-изпреварват,показвам му,вика да уе ама не е прайлно - АКТ.Т'ва преди месец и още няма наказателно...удължих си акта и така...Само дето не бях сигурен,че няма знак и се подписах без да възразявам.

Link to comment
Share on other sites

олеее вие сте ненормални (хахахахахааххахахахаха) ....ако съм бил някъде отстрани тва да го вида сигурно щях се насера от смях честно .... колко глоба ти лепнаха кукерите ... и кво ти казаха

 

за малко щях да падна от стола от смяхххх .......психари компания имаш ...... :D :D :D

100 кинта беше глобата и 3 месеца без книжка. Туй след като пуснах връзки, иначе ми бяха лепнали 200 акт и 6 месеца. Това за неспиране на стоп палката само, защото кръвната проба ми излезе отрицателна. Разценките са от 2004-та година. Предполагам сега са по-еисоки.

Link to comment
Share on other sites

Калами,написаха ми акт за неправилно изпреварване при прекъсната линия и никакъв знак.Куката вика прекъсната линия,ама е забранено виж някой дали изпреварва.Гледам-изпреварват,показвам му,вика да уе ама не е прайлно - АКТ.Т'ва преди месец и още няма наказателно...удължих си акта и така...Само дето не бях сигурен,че няма знак и се подписах без да възразявам.

 

Ако сте се разминали само с това като нарушение е голям късмет. Лично аз смятам че е трябвало много по-сериозни наказания да се наложат за такова нагло и нахално поведение. Винаги могат да ти го направят троен в тази ситуация, а "употреба на алкохол" в съчетание с "пререкания с полицията" води до много сериозни неща.

 

Ако само това изпреварване стои в акта най-много да ти вземат 6 точки. Глобата беше 20 лева навремето, сега да е 40 най-много.

 

Обжалване до дупка. И иск да ти изплатят разходите по наемането на адвокат.

 

Никакъв смисъл от обжалване. Началникът на КАТ няма да уважи подобна жалба, а и срокът за нея е изтекъл. Както разказах преди доста време по новия закон за глоба под 50 лева нямаш право на обжалване и ти оставят жалбата без внимание още на първа инстанция. .

Link to comment
Share on other sites

Може да не съм разбрал нещо.... Но както казах ако е само това изпреварване хич не го мисли.

Има и вариант като презаверяваш акта да помолиш да ти дадат повече време или просто кажи че си обжалвал в съда - веднага връткат 4-6 месеца

Link to comment
Share on other sites

Радара ми беше засякъл точно 81 км !В Тракия на Люляка!Яд ме е ,че ги знам, че стоят там,но ми беше голям кеф от нещо и карах с голяма скорост!Даже преди това и с над 100!Откакто ми направиха акта не карам с повече от 60 и дори в момента не съжалявам че ме хванаха!Преди се правих на голям шофиор,докато сега си спазвам всичко

Link to comment
Share on other sites

Радара ми беше засякъл точно 81 км !В Тракия на Люляка!Яд ме е ,че ги знам, че стоят там,но ми беше голям кеф от нещо и карах с голяма скорост!Даже преди това и с над 100!Откакто ми направиха акта не карам с повече от 60 и дори в момента не съжалявам че ме хванаха!Преди се правих на голям шофиор,докато сега си спазвам всичко

мдам аз сега като виса със 100 лева акт и вдигам 60 в извънредни случаи .....

то си ми е като обица на ухото .... тя мама ми каза рано или късно ще хванат ......

 

 

а малко оф да попитам ... наскоро си говорих с един приятел за анти-радарите те по принцип всичките видове ли са забранени тъйкато моя приятел ми каза че са забранени само тези които заглушават сигнала(къф сигнал незнам ) ..... а другите били позволени .... и нещо странно ми се струва ....

Link to comment
Share on other sites

Абе антирадар няма от къде да си купиш, по магазините има радар детектори, които са разрешени.

 

След 2 седмици ми изтичат 2 години от последния акт, някой знае ли какво трябва да направя за да ми се възвърнат точките?

Link to comment
Share on other sites

Казал съм отдавна - пускаш молба в КАТ на гише 1.

 

Образецът е публикуван някъде тук, не помня къде го качих (тук или в "Камери"), потърси го

Link to comment
Share on other sites

Никакъв смисъл от обжалване. Началникът на КАТ няма да уважи подобна жалба, а и срокът за нея е изтекъл. Както разказах преди доста време по новия закон за глоба под 50 лева нямаш право на обжалване и ти оставят жалбата без внимание още на първа инстанция. .

 

Това с 50-те лв съм почти сигурен че го отебаха, понеже било в разрив с правата ала бала.., говориха го нещо, ако искаш провери, но отново мисля че може да се обжалват актове под 50 лв.

Link to comment
Share on other sites

Не знам да са го оменяли, ако е вярно звучи добре, а и тази"мярка" си я измислиха сами от мързел да завеждат дела. Отделно колко нагла бе тя. За самите юристи обаче знам, че всячески се стремят да те откажат. В случаи с ниски загуби на глоби и точки не си струва разправиите. Не забравяйте че накрая се явявате и свидетели в съда... Аз лично се консултирам с мой близък (прокурор) преди да се захващам с каквото и да е. За 5-6 точки и 20-30 лева - напълно излишно. При глоби над 100 има смисъл, защото намалят глобата обикновено... За пълна отмяна вече борбата е до откат.

Link to comment
Share on other sites

Всички Актове независимо за колко лева и точки могат да се обжалват.

Дори да не напишете в акта че има оспорване , имате право в 3 дневен срок да подадете Писмените си показания.

Лично аз не съм (още нямам актове), но баща ми го изпита на собствен гръб миналата година, .. историята накратко кара той и на края на гр. Дупница си дава газ, споират го с 110км/ч при което полицая му вика ти си за отнемане на книжката. Баща ми вика: защо ? нали ограничението е 90 аз съм превишил Верно ама не с над 30км ? Онзи му вика да ама ти си още в града !! При което баща ми не се съгласява и заедно отиват до мястото на което БИ Трябвало да е табелата за Край на града, Която обаче липсва. Полицая си прави акта, баща ми го подписва и тн. след ден отиде заведе дело и спечели, акта от отнемане на правоспособност за 6 месеца се промени на 100лв глоба и 4-5 (не си спомням колко точно точки.)

 

та според мен ако си прегрешил Много и имаш възможност да се измъкнеш или да намалиш последствията го правете!.

 

Все пак работата на баща ми зависи от книжката му.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...