Jump to content
BulForum.com

Актове


Recommended Posts

Колко е акта за неминат годишен технически преглед ? Колко трябва да почерпя за да го избегна ?

Е толкова ли не познаваш някой със сервиз с разрешение за прегледи...отиваш минават ти документите, гледат ти колата и ти казва ако нещо й има да го оправиш, без да те връща.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 221
  • Created
  • Last Reply
Е толкова ли не познаваш някой със сервиз с разрешение за прегледи...отиваш минават ти документите, гледат ти колата и ти казва ако нещо й има да го оправиш, без да те връща.

Имам ... ама утре работи , въпроса беше за днеска ако ме спрат .. но уви - не ме :)

Link to comment
Share on other sites

Имам ... ама утре работи , въпроса беше за днеска ако ме спрат .. но уви - не ме :)

А кфо се притесняаш...аз карам с изтекъл преглед от година и полвина :lol: .И гражданска нямам...пф то аз и книжка нямам...ебаси мамата :lol:

 

П.П.Хубу че поне имам каска та не ме спират :punk :lol:

Link to comment
Share on other sites

Как става така ,че идват у вас от местното районно, връчват ти акт и ти взимата книжката за един месец затова че преди повече от година ,тоест на 10.10. 2007 г

1) двжение със скорост над допустимите стойности и 100 лв глоба

Нито пише точен час кога е било това, нито с колко точно е превишена скороста? някъде на път 1 клас- 263-ти км.

 

Утре ша вида в КАТ , явно ще има жалби.

Ами за пръв път се обърнах към правосъдието и се уверих , че има такова, счели са жалбата ми за основателна и съда отменя акта, който са ми измислили.

Извода е ,че винаги трябва да се подава жалба, когато считаш че си прав в определения 7 дневен срок и винаги пишете като ви правят акт, че "имате възражения" :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Мм вчера колко "Наградиха" с лепенки по прозорците с по 30 кинта на алейката между Иконома и Дървото :X. Поне едно 10 парчета бяха печелившите B)

Link to comment
Share on other sites

еми браво,друг път можеш да погледнеш за знак.тряяше да влезеш по на вътре чак до чешмата или горе до алиошата да се качиш ;)

 

Късметът беше на моя страна ,защото не притежавам собствено мпс което да паркирам там всеки ден а и този ден бях "пешеходец". Иначе ,да има си знак в началото на алеята ,но го казвам за тези които всекидневно там паркирват да внимават ;)

Link to comment
Share on other sites

Мда ок,но попринцип щом има знак...не се паркира.омразнало ми е от малоумници които паркират където си поискат.Аз обикалям сума ти време за да намеря място ,а селянина доиде и хоп бутне е кадето му падне !

Link to comment
Share on other sites

Мда ок,но попринцип щом има знак...не се паркира.омразнало ми е от малоумници които паркират където си поискат.Аз обикалям сума ти време за да намеря място ,а селянина доиде и хоп бутне е кадето му падне !

 

Аз само не разбрах теб какво те бърка ,че някой си е спрял на забранено там ? Като е спрял неправилно , всеки си носи кръста... И каква е връзката с това ,че не можеш да си намериш място? Ти нали не спираш където не трябва , съответно никой не ти е взел мястото... Поправи ме ,ако бъркам някъде :)

Link to comment
Share on other sites

Барка ме ,че щом има забрана трябва да се спазва...ти как мислиш ? Хубаво ли е да спре на забранено примерно на руски ?!? Щом има сложен знак...има защо ! Специално за това място м/у 2 училища,ако измежду колите изкочи някои 8-мо класник какво ще мислиш?

Link to comment
Share on other sites

Вчера стана кулминацията при мен. (ха-ха)

 

За 1ви път ме спират.

 

Бях тръгнал много екстремно от Плазма към вкъщи, защото си бях заправил кейса с дисковете.

Но пък преди това си бях оставил протмонето в една приятелка в клуба (т.е. книжка, талон, застраховки, талон за колата) всичко в нея.

И ме спират за превишена скорост и без колан. Та въпроса ми е..горе-долу колко ще ми е глобата. (имам касмет, че пичовете ми влезнаха в положението, че съм на работа и т.н. и се разбрахме бързо.

Писаха 4 нарушения.

Без колан.

Превишена скорост.

Без лични документи.

Без документи за колата.

 

Интересно ми е какви пари ще ми земат, но по-важното е че не ми взеха книжката, защото си бях направо за това...

Link to comment
Share on other sites

Вчера стана кулминацията при мен. (ха-ха)

 

За 1ви път ме спират.

 

Бях тръгнал много екстремно от Плазма към вкъщи, защото си бях заправил кейса с дисковете.

Но пък преди това си бях оставил протмонето в една приятелка в клуба (т.е. книжка, талон, застраховки, талон за колата) всичко в нея.

И ме спират за превишена скорост и без колан. Та въпроса ми е..горе-долу колко ще ми е глобата. (имам касмет, че пичовете ми влезнаха в положението, че съм на работа и т.н. и се разбрахме бързо.

Писаха 4 нарушения.

Без колан.

Превишена скорост.

Без лични документи.

Без документи за колата.

 

Интересно ми е какви пари ще ми земат, но по-важното е че не ми взеха книжката, защото си бях направо за това...

 

много ;)......поправете ме, но ако те проверят като пешеходец и нямаш докумнети в теб - 50 кинта?

Link to comment
Share on other sites

Вчера стана кулминацията при мен. (ха-ха)

 

За 1ви път ме спират.

...

 

За колана е 50, за скоростта зависи с колко, за без документите по 20 лева - предполагам. Пресен съм като знания, че тази седмица платих 90 на държавата.

 

Не знам, дали е коментирано в темата, но мога да кажа, че всеки който за минал период е имал поне 2 г. без нарушения, може със задна дата да си възстанови точките отнето преди този предиод. С една молбичка малка. :D

Link to comment
Share on other sites

Някъде на акт-а дали ще пише колко е? Че не видях честно казано.

 

Радвам се че не ми я взеха, защото си бях виновен.

 

И да попитам. Един приятел ми каза, че ако нямаш собственост (т.е. апартамент или друго на твое име), може да не плащаш и акт-а пада след определен период от време (изтича), а като имаш ти зимат парите от данаците. Искам да попитам дали някой знае нещо по въпроса да съм наясно :)

Link to comment
Share on other sites

Някъде на акт-а дали ще пише колко е? Че не видях честно казано.

 

Радвам се че не ми я взеха, защото си бях виновен.

 

И да попитам. Един приятел ми каза, че ако нямаш собственост (т.е. апартамент или друго на твое име), може да не плащаш и акт-а пада след определен период от време (изтича), а като имаш ти зимат парите от данаците. Искам да попитам дали някой знае нещо по въпроса да съм наясно :)

 

Приятелят ти дори и да е прав, без да си платиш акта не можеш да си вземеш талона, а без талона...

Най-после се усетиха хайваните как да си събират парите от актовете.

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че всичко си е в мен поради липса на протмоне тогава :D

 

Аз ще си го платя, но питам за да стане на мен и на другите, който не знаят ясно. :)

Link to comment
Share on other sites

Не знам, дали е коментирано в темата, но мога да кажа, че всеки който за минал период е имал поне 2 г. без нарушения, може със задна дата да си възстанови точките отнето преди този предиод. С една молбичка малка. :D

 

Без нарушения или без нарушения за които да са ти отнети контролни точки ?

Link to comment
Share on other sites

Там е работата, че всичко си е в мен поради липса на протмоне тогава :D

 

Аз ще си го платя, но питам за да стане на мен и на другите, който не знаят ясно. :)

 

Ахах ми значи определено няма за къде да бързаш. И как така ти написаха акта ми е чудно. Ако беше обадил друго ЕГН и друго име, на някой "приятел" твой примерно. Не спират да ме учудват господата от КАТ.

 

Без нарушения или без нарушения за които да са ти отнети контролни точки ?

 

Съществен въпрос, но не знам отговора.

Аз съм почти сигурен, че нямам пропусната година без акт или фиш поне от 2002 насам. А човека, който ми каза, че ще ми възстановят 13 точки по горната схема е началник в КАТ т.е. аз самия и молбата не съм писал и не съм 100% наясно - и сега като се замислям, може би е точно така - явно става дума за нарушения при които са отнети конктролни точки т.е. трябва такива да нямаш за тия 2 години.

Link to comment
Share on other sites

Мина ми през главата да обадя на друг имената, обаче бързах страшно много и размислих. Те и все пак проверяват по-радиото.

 

С колко точки ще се разделя :D

Link to comment
Share on other sites

Мина ми през главата да обадя на друг имената, обаче бързах страшно много и размислих. Те и все пак проверяват по-радиото.

 

С колко точки ще се разделя :D

 

Ако въобще нещо проверяват е съвпадението на данните и ако ги знаеш точно директно е отишъл акта при друг. Лошото е ако той го обжалва тогава ще тръгнат по обратния ред и ще стигнат до теб, но най-малкто ако ти е приятел и ти си с малко точки ще се оттървеш.

 

Точките за колан са 8, а за скоростта зависи вече го казах. За документите съм 99%, че няма отнемане на к.т.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...