Jump to content
BulForum.com

The Dark Knight


Recommended Posts

Със сигурност е повлияла смъртта на Heath Ledger за рейтинга,но ролята на Жокера наистина беше изграна страшно добре,както и целият филм е много добър.

 

Именно! Точно това исках да кажа от самото начало, но не успях :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply
Реалната оценка на 1000 човека, като са гласували над 100к, а са го гледали милиони...

 

Има хора, които гласуват или с 10 или с 1.

Link to comment
Share on other sites

Филмът не успя да ме изненада с нищо...за съжаление....пазех си го за нещо като десерт.

Отидох с големи очаквания заради рекламата, макар да знаех, че се използва точно смъртта на Хийт Леджър. Била го изтощила ролята, бил се отдал напълно, та затова и умрял ;)

Не можах да го възприема в ролята на Жокера, като ми кажат Жокер, само за Джак Никълсън се сещам. Сигурно точно заради крехката възраст, на която съм го гледала, ама този образ ми се е запечатал. В сравнение с него, Хийт ми беше някак постен.

Жената пък с нищо не я запомних, даже като визия не ми хареса. Поне не беше твърде сладникава, просто незабележима.

Повече от 7.5 не бих му дала, просто защото е един от малкото филми напоследък, който изгледах до края (сигурно заради 8те лева, които бях дала де;))

Link to comment
Share on other sites

Няма толкова тъп филм. :lol:

 

EDIT: И за да не ме изядете с парцалите, ще се обоснова:

1. Най - слабата актьорска игра, евър. С изключение на Хийт. Както каза Морган Фрийман : "Като ме спрягат, че съм участвал в този филм, се изчервявам и сменям темата."

2. Много слаб сюжет.

3. Опитаха се да развият много герои за много малко време.

4. Това е най - тъпия Готам сити от всички батмани. Ама най - тъпия.

5. Много малко ефекти. Всички батмани до сега са били с много ефекти... И силни актьори. :lol:

6. Девойката беше много грозна. :cry

7. Събрал е поговорките от 7 народа и се е опитал да направи сценарии. WTF?

Link to comment
Share on other sites

Как не сте харесали Леджър а харесвате Никълсън не знам. Никълсън изигра един... комичен Жокер. Да, леко налудничав, но преди всичко комичен. Леджър изигра един от най-страшните образи, които съм гледал напоследък във филм. Да, Никълсън си е Никълсън, това не значи, че и като Жокера е толкова добър. Героя на Никълсън беше... по-лек. Леджър изигра по невероятен начин един много по-тъмен, много по-черен и страшен Жокер. От Жокера не Леджър ме беше страх.

 

[Edit] Психар, Психар, от музика вече беше установено, че не разбираш, защо и от кино? :( [/Edit]

 

[Edit 2] 1. Тоя филм беше направен за ролята на Хийт. Не знам как искаш другите да блеснат като нямат особено много реплики или сцени, в които да се проявят. Знаеш ли кой е Майкъл Кейн и защо всеки филм с две секунди негово участие придобива СТИЛ?

 

2. Това е филм по линия комикси, не знам какво си очаквал.

 

3. А?

 

4. Да, не е нео-готическия Готъм от ранните филми, но ако искаш да гледаш 5 еднакви филма...

 

5. Кой е силен актьор? Как комичните роли на Джим Кери или РОБИН с костюма си с червени гърдички са по-добри от последните изпълнения?

 

6. Тук печелиш :(

 

7. А? [/Edit 2]

Link to comment
Share on other sites

Точно пък в Begins,Готъм беше толкова измислен и нереален.А още повече,че в "Черния Рицар" престъпността е намаляла вече,полицията се справя и града е по-добър.

Link to comment
Share on other sites

Няма толкова тъп филм. :lol:

 

EDIT: И за да не ме изядете с парцалите, ще се обоснова:

1. Най - слабата актьорска игра, евър. С изключение на Хийт. Както каза Морган Фрийман : "Като ме спрягат, че съм участвал в този филм, се изчервявам и сменям темата."

2. Много слаб сюжет.

3. Опитаха се да развият много герои за много малко време.

4. Това е най - тъпия Готам сити от всички батмани. Ама най - тъпия.

5. Много малко ефекти. Всички батмани до сега са били с много ефекти... И силни актьори. :lol:

6. Девойката беше много грозна. :cry

7. Събрал е поговорките от 7 народа и се е опитал да направи сценарии. WTF?

 

Съгласен съм за девойката,но тя е взела ролята в последния момент,но ти,разбира се,знаеш това преди мен. Иначе за другите точки - наистина не искам да влизам в спорове,а и май ще са ми нужни още поне хиляда поста,за да получа тази привилегия... Всеки има право да не разбира от филми,въпреки че е изгледал достатъчно,за да превърнат вкуса му в стереотипен.Както и аз имам правото да изтъкна този факт,който ЗА МЕН е неоспорим !

Парче да има !!!

 

Иначе по темата - страхотен филм,както и страхотна актьорска игра и то не само на Леджър.Различен от комикса,който някои са чели като малки,но все пак аз отидох на кино,за да гледам стойностен филм,а не да се надявам на поредната донякъде добра екранизация на комикс ! Утре пак съм на кино !!!

Link to comment
Share on other sites

Да бе верно как може девойката на батман да е толкова грозна :bgrin: ... пича ходи на купон с мадамите от московския балет(или там какъв беше вече забравих) ама иначе примира за грозната девойка :punk :lol:

Link to comment
Share on other sites

Няма толкова тъп пост. :lol:

С нито една точка от изписаните от теб не съм съгласен, но няма да ги коментирам, защото двама човека преди мен го направиха доста добре :lol:

Верно е въпрос на мнение и на усещане, но такива крайно отрицателни коментари за този филм ми се струват някаква неуместна шега.

Link to comment
Share on other sites

Прав си, но съм още назад с кино материята, за да го разбера.

Знам.

@none В този форум, бройката на постовете, няма АБСОЛЮТНО никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

@none В този форум, бройката на постовете, няма АБСОЛЮТНО никакво значение.

 

Що лъжеш човека, сложи едно смайли поне. Всички знаем, че постове = е-пенис.

Link to comment
Share on other sites

Що лъжеш човека, сложи едно смайли поне. Всички знаем, че постове = е-пенис.

 

Behold. The Mighty One!

 

Само дриймър се бута, но ще го настигна....

 

А защо темата стигна до тук в същност?

Link to comment
Share on other sites

Преди малко гледах филма и определно мога да кажа че е много много добър.Един от най-качествените филми които съм гледал последните години и може би най-добрия филм от цялата поредица.Не случайно филма е номер 1 в бокс офисите.Има си съспенс напрежение интересен сюжет драматизъм всичко което може да те накара да седнеш и да гледаш филма с притаен дъх.Играта на Хийт е наситина добра но според мен не това главната е причината филмът да е с такъв успех.да това оказва влияие но като цяло всичко във филма е страхотно(мисля че смъртта на Леджър пък още по-малко има заслуга за първото място както някои споменаха)

П.П. Абе наситина жената много грознаа :lol: , толкова ли не можаха да намерат някоя друга :blink: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бяхме 11 човека на кино и заложих 5 кинта с/у един авер, че ако попита другите ще кажат, че тая прилича на мис пиги? На вас откровено не ви ли причлиа супер много на нея без да е мъпет? Иначе филмът бута наред.Наистина рядко добър ! DC ROX ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Тоя филм е един от най-добрите, които съм гледал до сега. Определено това, че Хийт е починал, не ми повлиява в положителен смисъл, а дори напротив, имам чувството, че ако не беше починал, филма щеше да ми хареса още повече. Не се сещам скоро друг филм да ме е държал в такова напрежение (като не броим разните психарии и т.н. които и без това не гледам), особено сцената с корабите, очаквах че всеки момент ще гръмне някой, дори и след като беше изтекло времето.

 

А колкото до коментарите на психара - имам чувството, че се стремиш на всичко да си опозиция, само и само да не се съгласиш с болшинството. Нищо против нямам...всеки има право да няма вкус...

 

За мен определено това беше най-добрия Батман до сега...

Link to comment
Share on other sites

Много прехвален филм. Не е кръгла нула, но пък е и много далеч от best of the best. Не виждам какво толкова специално има в него - екшън като екшън. Даже прекалено футуристичните елементи ме издразниха. Особено моторът - чиста проба смешка. Знам, че козът на филма не е реализмът, но този мотор просто не мога да го преглътна :) Много хвалебствия отнесе и Леджър - бил си изиграл ролята перфектно. Да, добър беше, но наистина ли е толкова трудно да изиграеш гримиран психопат? (говоря принципно, не намеквам, че аз го мога, така че нека минем без изказвания от рода на "що не се пробваш ти" и т.н.). Не си спомням в Begins какъв беше гласът на Батман, но тук беше направо плачевен. Защо въобще трябваше да използват различен глас? Относно "момичето" му бих се съгласил, че не е особено подходяща - чак грозна не е, има си някакъв неин чар, но можеше и по-добра да изберат. Брат й определено е по-готин ;) За екшън сцените - пата кюта, няколко шамара и толкоз. Имаше една сцена, която ми хареса - когато Прилепчо обърна камиона на Жокера.

 

И така нататък. Още много неща мога да изпиша, но изводът за мен ще е един - най-обикновен екшън, който с нищо не заслужава славата, която жъне.

Link to comment
Share on other sites

Според мен най-силната му черта беше че постояно държи в напрежение от което идва и големия интерес. А моторът и на мн ми се стори малко странен и горозноват и не ми хареса приличаше на някво странно бъги, за гласа на Батман и аз съм на същото мнение не беше много подходящ и беше леко "напудрен' нямаше нужда да го правят чак толкова "страшен" и "плашещ" и да същия глас беше и в Begins

Link to comment
Share on other sites

Как може да ви държи в НЪПРЕЖЕНЬИЕ предвидим филм?! Не ви разбирам, понякога. Рънър, знам че нямам фкус. Всеки има право на това. Не съм на контра, просто не бих отишъл да го гледам пак на кино...

Link to comment
Share on other sites

Филма е по-скоро готин, защото е доста мрачен наистина. Не знам, ама аз не изпитах и грам оптимизъм и нямаше особен ТРИУМФ НА ДОБРОТО и т.н. През цялото развитие на филма имаше само трагедии, смърт и поражения за доброто едно след друга. Да, всеки екшън трябва да е зор и накрая добрите да спасят света, но в тоя филм беше поднесено по един много суровичък начин, с една поредица от удари, на които добрите не можеха да отвърнат никак, беше един филм преди всичко на безсилието на доброто, което го прави много привлекателен като представяне.

Link to comment
Share on other sites

Филма е по-скоро готин, защото е доста мрачен наистина. Не знам, ама аз не изпитах и грам оптимизъм и нямаше особен ТРИУМФ НА ДОБРОТО и т.н. През цялото развитие на филма имаше само трагедии, смърт и поражения за доброто едно след друга. Да, всеки екшън трябва да е зор и накрая добрите да спасят света, но в тоя филм беше поднесено по един много суровичък начин, с една поредица от удари, на които добрите не можеха да отвърнат никак, беше един филм преди всичко на безсилието на доброто, което го прави много привлекателен като представяне.

Де ето един хубав пост накрая. Това му е привлекателното на филма, защото е поднесен по.различен начин и накрая не побеждава доброто. Тази част беше много по-мрачна от другите. Иначе актьорската игра на Хийт Леджър е страхотна. През целия филм неговия образ ми се набиваше, а другите актьори ми се сториха някак си със слаба актьорска игра. Бейл не игра толкова добре колкото в Begins.Иначе прекарах едни добри 2 часа в киното без да ми доскучаe.

Link to comment
Share on other sites

Със сигОрност сме гледали различни филми!!!

Не избухнаха корабите, спаси всички заложници, спаси децата на шефа.. Кой побеждава!?!!?

Link to comment
Share on other sites

А така! Трябваше русият ревльо да поеме един куршум в главата! Идеята на филма за мен е, че въпреки всички междинни победи на злото, накрая доброто възтържествува. Cheesy! Нищо мрачно няма в това.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...