Jump to content
BulForum.com

The Dark Knight


Recommended Posts

Това вече е въпрос на възприятиe. Няма как да накарам мрънкащите хора да се развълнуват така както аз се развълнувах от филма, съжалявам :|

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Няма какво да спорите - има си вот в IMDB и според мен е достатъчно красноречив, това че винаги има 2-3%, които винаги да са опозиция е неизбежно. :)

Link to comment
Share on other sites

Филмът е много хубав. Задължително ще го гледам отново, когато го рипнат. Има какво още да се види на второ гледане.

Подходът на Нолън към Батман и в двата филма, ми допада повече от този на Бъртън. Много ми харесва този мрачен Готъм, с тегнещата безнадежност над него. Това внушение се допълва от пасващия перфектно саундтрак.

Само в два филма (тук и във V for Vendetta) съм срещал темата за супергерои, взета толкова насериозно и с толкова реализъм. И в двата филма, на супергероите им липсват свръхестестствени способности.

В Батман, анонимността на Брус Уейн, е едно от основните му оръжия. Филмът загатва, че непокварен и силен човек без маска, може също да се бори успешно със злото. Като Харви Дент. Белият рицар, както го нарекоха. Идеалът противопоставен на Батман - черният рицар със своето скрито и субективно прилагане на правосъдие. Или поне в очите на обществото.

Тази идея много ми допадна. По-близо е до действителноста и е по-трудно да сме дистанцирани странични наблюдатели, като в други филми от жанра. От тази гледна точка, сравнението между Батман на Нолън, V и останалите филми за супергерои, изглежда абсурдно. В тази връзка, винаги е приятно изживяване човек да види нещо ново и уникално (донякъде) в киното.

 

Spoilers -> Жокерът съвсем целенасочено се опита да "убие" идеалът. Батман (доброто) в крайна сметка победи, като пое вината върху себе си и запази идеала чист. <-Spoilers.

Друго, което ми прави впечатление е, че екшън сцените не са му в стихията на Нолън (с редки изключения). Но той и фокусът не е там.

Link to comment
Share on other sites

Според мен Готам в последнита два филма изобщо не е направен мрачен за разлика от предишните филми където тва беше един от основните компоненти на които се залагаше. Според мен един от най-добрите моменти във филма е накрая в онази сграда където Жокера наблюдава корабите

Link to comment
Share on other sites

Бавно, но славно, рейтинга, който хлапетийте м/у 16 и 18 направиха на филма, ПАДА! Много скоро, ама много, няма да е на 1во място.

IMDb staff 18 8.4

Top 1000 voters 286 7.9

Добре, че света не се състои само от хлапета и Курунири...

Link to comment
Share on other sites

Бавно, но славно, рейтинга, който хлапетийте м/у 16 и 18 направиха на филма, ПАДА! Много скоро, ама много, няма да е на 1во място.

IMDb staff 18 8.4

Top 1000 voters 286 7.9

Добре, че света не се състои само от хлапета и Курунири...

Що пък според теб са гласували само хлапетии от къде го правиштоя извод

Link to comment
Share on other sites

Гледах го на кино. Мнението ми е, че не заслужава 6 лв. От всички истории за Батман тази е най-безсмислената и някак си ефектите и екшън-сцените не бяха достатъчно екшън... Актрисата в главната роля можеше и да е по-хубава :bgrin: От целия филм най-много ме изкефи разполовеното лице на Дент :devil и естествено безумната роля на Хийт Леджър. Мисля, че щеше да е по-подходящо филма да се казва The Joker.

Link to comment
Share on other sites

От всички истории за Батман тази е най-безсмислената.

Съгласен. Най-добри са анимираните версии. Пробвай ги, щи аресат!

Link to comment
Share on other sites

Гледах го на кино. Мнението ми е, че не заслужава 6 лв. От всички истории за Батман тази е най-безсмислената и някак си ефектите и екшън-сцените не бяха достатъчно екшън... Актрисата в главната роля можеше и да е по-хубава :bgrin: От целия филм най-много ме изкефи разполовеното лице на Дент :devil и естествено безумната роля на Хийт Леджър. Мисля, че щеше да е по-подходящо филма да се казва The Joker.
Бих казал точно обратното, тази версия е най-смислена и реалистична... Снощо най-сетне го изгледах целия и бих казал, че си заслужава 8те лева! Това за мен е най-добрия Батман до сега, ама не чак толкова че да е преди Кръсника в класацията...
Link to comment
Share on other sites

Още много неща мога да изпиша, но изводът за мен ще е един - най-обикновен екшън, който с нищо не заслужава славата, която жъне.

Аз под "обикновен екшън" по-скоро разбирам The Transformers, The Bourne Ultimatum, Iron Man, Wanted и т.н. Има още безброй други. Според мен този Батман е много над тях, въпреки че и техните оценки в imdb не са никак слаби :)

Link to comment
Share on other sites

Честно казано, очаквах нещо по-добро.

1. Винаги трябва да има екшън сцени и ефекти, но тези малко прекалиха с ефектите.

2. Психологическото развитие на филма сякаш не беше много добре разгърнато и да, съгласна съм, че главната героиня трябваше да бъде по-симпатична.

3. Случваха се някакви неща, но бяха малко хаотични и немотивирани.

Link to comment
Share on other sites

Аз под "обикновен екшън" по-скоро разбирам The Transformers, The Bourne Ultimatum, Iron Man, Wanted и т.н. Има още безброй други. Според мен този Батман е много над тях, въпреки че и техните оценки в imdb не са никак слаби :)

Сега като каза Батман страшно ми прилича по стил на Трансформерите :) Едно такова фентъзи, хай-тек, джаджи-маджи. Всичко опира до вкус - аз съм много субективен на тема Bourne и съм гледал всяка част по няколко пъти - за мен това е качествен екшън-съспенс.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Сега се връщам от киното , връщам назад всички негативни думи дето бях казал не помня в коя тема , филма кърти :punk

Link to comment
Share on other sites

Ами за качествотоо не съм сигурен но в Замунда излезнаха субтитрите му и тва може и да значи че са качили по- хубаво качество. Незнам пробвай

Link to comment
Share on other sites

Гледах го снощи. Не ме грабна, даже ми доскуча по едно време. Според мен не заслужава 9.5.

 

И за мен не заслужава толкова. Да феноменален е Хийт в ролята си на Жокера! Самия филм е много зрелищен, но не знам някак си не заслужава да измести кръстника от класацията на имдб!

Link to comment
Share on other sites

Актрисата в главната роля можеше и да е по-хубава :bgrin: От целия филм най-много ме изкефи разполовеното лице на Дент :devil и естествено безумната роля на Хийт Леджър. Мисля, че щеше да е по-подходящо филма да се казва The Joker.

 

Съгласен съм. Можеха да съкратят някои излишни сцени, например тази в Хонг Конг. Краят на филма също е малко чорба. Иначе Хийт Леджър кърти миФки с тази роля. RIP. Особено ме накефи "фокуса" с молива! :punk

Link to comment
Share on other sites

Много ме издразни клиширания в стил "лошо момче" глас на Батмана.

 

Краят беше ненужно разтегнат и в желанието си за възвишен край на филма сценаристите са се оляли.Леджър остави незабравимо последно представяне ; четох ,че се е затворил за 1 месец в една хотелска стая сам ,за да разучава сценария и да "влезе в ролята" :wacko:

 

Но моментите с Джокера и тези ,в които имаше страшно напрежение напълно си заслужаваха особено онзи с бомбата в корема на затворника - напълно точно представяне на побърканата личност на Джокера.

 

Why So Serious? :punk

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...