Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ти зарежи картата, надали винаги могат да я актуализират (наистина познавам хора, даже май Дядомраз е един от тях, са далеч от зоната на покритие, а са им прекарали), ама ако нямат планове до еди кога си да покрият район, защо лъжат хората и дават напразни надежди че еди до кога си щели да "дойдат", а реално и година след това никви ги няма и са покрили реално никъв нов район, поне според картата.

 

Тедич, в момента Кууулбокс са страшно претоварени от заявки за включване заради "потъващия кораб" - DCC.

Много и от служителите им са в отпуск и доста се задъхват...просто не могат да смогнат, колкото и да искат.

Аз имах проблеми - недоволствах от скоростта на нета и по-специално при браузването...е оказа са, че проблемът е в моя "телевизор", но въпреки, че

в момента са страшно натоварени изпратиха човек вкъщи, и при това те ме потърсиха.Бях изразил недоволството си във форума им, дори не се бях обадил и не съпорта да си излея мъката.Даже лично шефът на съпорта прояви желание да дойде вкъщи, и да потърсим заедно причините да недоволствам.

Думите му бяха:"...щом клиента е недоволен, и ние не сме доволни"!

 

Просто уникален съпорт, майна.Директна връзка от техническия център до машината вкъщи...кво повече може да се иска, майна.

То просто при оптиката няма какво да стане, освен някое от устройствата им да "предаде Богу дух", но веднага установяват проблема и веднага идват и го подменят.Не е като при лан-мрежата да има 1 000 000 суича до теб, и на твоя клон да висят и други "маймунки".Няма треперене дали някой от суичовете няма да закъси и да се появят загуби, или пък нета направо да се изгуби някъде по трасето.Но тези неща са ти ясни, както и на останалите съфорумци.

 

За мен лично си струва човек да потърпи, но да получи качество и обслужване, без аналог в града ни!

Link to comment
Share on other sites

Какъв беше проблема? Питам само от любопитство.

Благодаря :)

 

Слабичка ми е машината - при браузване процесорчето се товари на 100% и не смогва да обработи данните.

С по-бърза машина усещането е по-различно - просто се вижда пъргавостта...чувства се.Истината е, че при браузване няма значение дали си на 10,30 или 80 Мегабита.Нещата не са еднозначни...тва е.

Link to comment
Share on other sites

Питах защото, какти ти писах, и аз имам проблем от време на време с рефреша и зареждането на страници. Проблема при мен не е в компютъра защото в момента съм на друго място, в друг град и на друга мрежа, където скоростта е 4 мегабита, но рефреша и скоростта на зареждане винаги са мигновени, при пинг към булфорум 5-7ms и 25% загуба на пакети в момента. Връзката тук също е WiFi, през рутер... като разстоянието до рутера в момента е 10-на метра и препятствие от 2 стени.

 

Eто и тест от спийднет:

954107604.png

Скоростите до New York са почти идентични с тези на кулбокс

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Ами дойде момчето с един лаптоп и при него имаше разлика, макар и малка, но се виждаше и с просто око.

Направи тестове и се оказа, че ми влизат 60 Мегабита, а не 40.Просто слаба машинка.

Другото, което си мисля, че може да създава проблем е ланката, която може да работи с намален капацитет примерно на 10, вместо на 100.

Друга причина са тези медия конверторчета, колко приемат, и колко дават т.е. вход и изход.Щото може да ти влиза и трафик 80 Мегабита, пък да ти отпуска 15.И като трета причина проблем може да се търси в инсталацията - много е важно връзките как са направени от техническия център до теб.

Това са нещата, които лично за себе си ми дойдоха в главата, щото сън не ме хваща.Аз съм манияк на тази тема и много се вживявам.

Не съм удоволетворен, но ръцете ми са вързани...кво друго мога да направя.Утре ще ходя при един човек да сменим процесора и паметта да видим как ще е тогава.Обещавам пак да пиша! Ако и тогава няма промяна ще я мисля пак.Даже мисля да се консултирам с независим специалист, щото съм човек, който не си оставя магарето в калта.Нещо като не ми е наред и съм като болен, майна...докато не го разреша - не мирясвам.

 

Ще сменя и доставчика ако трябва...N3 рано или късно ще дойдат.За мен е важното да опитав всичко възможно, но да изясня на себе си източника, който ме тормози.

Link to comment
Share on other sites

Ами дойде момчето с един лаптоп и при него имаше разлика, макар и малка, но се виждаше и с просто око.

Направи тестове и се оказа, че ми влизат 60 Мегабита, а не 40.Просто слаба машинка.

Другото, което си мисля, че може да създава проблем е ланката, която може да работи с намален капацитет примерно на 10, вместо на 100.

Друга причина са тези медия конверторчета, колко приемат, и колко дават т.е. вход и изход.Щото може да ти влиза и трафик 80 Мегабита, пък да ти отпуска 15.И като трета причина проблем може да се търси в инсталацията - много е важно връзките как са направени от техническия център до теб.

Това са нещата, които лично за себе си ми дойдоха в главата, щото сън не ме хваща.Аз съм манияк на тази тема и много се вживявам.

Не съм удоволетворен, но ръцете ми са вързани...кво друго мога да направя.Утре ще ходя при един човек да сменим процесора и паметта да видим как ще е тогава.Обещавам пак да пиша! Ако и тогава няма промяна ще я мисля пак.Даже мисля да се консултирам с независим специалист, щото съм човек, който не си оставя магарето в калта.Нещо като не ми е наред и съм като болен, майна...докато не го разреша - не мирясвам.

 

Ще сменя и доставчика ако трябва...N3 рано или късно ще дойдат.За мен е важното да опитав всичко възможно, но да изясня на себе си източника, който ме тормози.

Абсолютно и аз съм такъв - ако нещо не е наред с техниката или връзката, не мирясвам докато не го/се оправя/и.

За съпорта - браво, дано ако имат проблеми сега, да се дължат именно на претоварване с включвания. Ама наистина да има претоварвания, защото кулбокс покриват малък район, и не знам дали наистина имат чак толкова много заявки от абонати на дцц, твърде възможно е това да е просто удобно в момента като обяснение, макар и да го има, просто да се пресилва, няма да са първите с такива похвати. Просто така си мисля, предвид че не вярвам вече на нищо, поднесено където и да е.

Това за бавния ти компютър също не го вярвам, освен ако ти е омазан OS-a, не каза ли някъде че проблема е в конвертора, или? Всеки вече знае, че имаше период в който от техните конвертори пропищяха не един и двама. Оптиката е тънка и естествено няма да се набутват с най-качествената, а китайски и т.н., но това е друга тема. Поне си прав за суичовете донякъде, макар и да не са 1 милион.

Истината е, че доскоро LAN нетгруп/Лангейм доставяха за 20 лв неограничен 80-90 мбит Бг и 30 мбит външен (минимум), докато кулбокс - за 25 лв 20 мбит и нестатичен IP, който даже не можел да стане статичен ако не платиш високата тарифа ;) . При почти липса на прекъсвания и на двете (да, и да не вярвате има доста хора на ЛАН, на които не им прекъсва почти повече отколкото на Вас).

 

Ако си доволен от оптиката, не виждам защо пишеш че би минал на LAN с 1000000 суича (N3) :) . Истината е, че всичко си зависи кой как изгражда и оптиката не гарантира нищо, освен липса на преки проблеми от гръмотевици. Да не говорим че всеки доставчик скоро ще предлага оптика поне до мазето :) . То и сега има фенове на ДЦЦ с оптика, които показват по-завидни скорости и стабилности дори спрямо кулбокс :) .

Доста пъти съм писал, че много ясно че оптиката е бъдещето, всеки го знае, но да се обожествява кулбокс и да се пресилват проблемите на другите, ми се струва ... фенство :) .

А да, нали никой не си мисли сериозно, че backbone на доставчиците всичко се движи по мед до централите вече?! Повечето си имат оптика по основни трасета, така че колко суича мислиш има до вас? 1000? 500? 50? 10?

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ако си в район с покритие няма как да ти кажат, че неможе да те пуснат. На гърба си съм го изпитал. Дадох заявка, по-късно ми се обадиха да се разберем за деня и часа и ме пуснаха. Да не кажа, че тогава само за мен теглиха огромно трасе понеже аз бях първият им в този район.... Сега им е по-лесно, че пред нас е кутията и само пускат по една оптика на всеки нов.

 

А тоя дето идва по домовете няма нищо общо с пускането на нет. Той е само по ремонтите. Аз имах проблем с телефона и дойде да проверява от къде е проблема. Обажда ми се няколко пъти на мобилния с мен лично да се разбере, кога ми е удобно в работно време. Точно когато се разбрахме тогава и дойде. Момчетата, които пускат са все едни и същоидо нас, този за сефте го видях.

 

 

Иначе, че не са най-великите не са ама такова отношение не съм виждал от съпорта.Когато пускаха телевизията аз бях от тестващите и всеки ден им звънях да уточняваме проблемите. Ако бяха други сигурно такива псувни щяха да ми теглят. Пуснаха ме без такси на 2 телевиоза, гледах 3 месеца на аванта, преглътнах проблемите, които имаха.Все пак беше тестов период. Сега няма такива дертове.

Link to comment
Share on other sites

Ако си в район с покритие няма как да ти кажат, че неможе да те пуснат. На гърба си съм го изпитал. Дадох заявка, по-късно ми се обадиха да се разберем за деня и часа и ме пуснаха. Да не кажа, че тогава само за мен теглиха огромно трасе понеже аз бях първият им в този район.... Сега им е по-лесно, че пред нас е кутията и само пускат по една оптика на всеки нов....

На ТЕОРИЯ е ТАКА

На ПРАКТИКА НЕ СЪВСЕМ!!

В район съм - и то покрит от Горещото Каре в Кичука...

И какво - чакай че трябва да окабеляваме!

Е колко - ден,два-МЕСЕЦ,Година???

Днес от съппорта ми казаха - До края на месеца ама... С половин уста...

Link to comment
Share on other sites

@NetZombie,

според мен причината не е слаб хардуер. Няма връзка между рефреш/зареждане на страница и хардуера (едва ли си с ИМКО)

Забравих да спомена (макар да се подразбира), че аз правя пробите с един и същ компютър.

Мен също ме съмнява техния smart switch, но те твърдят че проблема не е в него... както и, че няма проблем въобще. Накрая ще взема да направя едно филмче как зареждат страниците тук, откъдето пиша в момента и от тях, защото понякога имам чувството, че съм малоумен.

Link to comment
Share on other sites

Абе ВИЯ имате по един мижав конвертор, па и той се оказа достатъчен за маса хора :bgrin: .

И това се случва, ама се диагностицира и подменя в пъти по-бързо, ако изобщо е в него проблема.

В повечето случай проблеми прави АТА-устройството.

 

"мижав" e, щото мига ли? ;)

Link to comment
Share on other sites

@NetZombie,

според мен причината не е слаб хардуер. Няма връзка между рефреш/зареждане на страница и хардуера (едва ли си с ИМКО)

Забравих да спомена (макар да се подразбира), че аз правя пробите с един и същ компютър.

Мен също ме съмнява техния smart switch, но те твърдят че проблема не е в него... както и, че няма проблем въобще. Накрая ще взема да направя едно филмче как зареждат страниците тук, откъдето пиша в момента и от тях, защото понякога имам чувството, че съм малоумен.

 

Бях се зарекал да не пиша, щото съм много объркан в момента, и в главата ми е каша.

При браузването се товари флаша т.е един сайт, колкото е по-накичен с картинки и реклами, толкова е по-тромав и по-бавно ще се отваря от браузъра.

Браузването товари процесора...дори и двуядрен да е пак ще го натовари до 40%-70% предполагам.Ако е по-мощен процесора по-бързо ще оперира с флаша и оттам вероятно ще се зареди и по-бързо страницата.Значи не претендирам да съм прав, просто разсъждавам на глас, както се казва.

 

Виктори направи един филм, че и аз живо се интересувам...а после им го изпляскай в сайта на Кууул да ги питаме последно има ли разлика или няма.

Link to comment
Share on other sites

Бях се зарекал да не пиша, щото съм много объркан в момента, и в главата ми е каша.

При браузването се товари флаша т.е един сайт, колкото е по-накичен с картинки и реклами, толкова е по-тромав и по-бавно ще се отваря от браузъра.

Браузването товари процесора...дори и двуядрен да е пак ще го натовари до 40%-70% предполагам.Ако е по-мощен процесора по-бързо ще оперира с флаша и оттам вероятно ще се зареди и по-бързо страницата.Значи не претендирам да съм прав, просто разсъждавам на глас, както се казва.

 

Виктори направи един филм, че и аз живо се интересувам...а после им го изпляскай в сайта на Кууул да ги питаме последно има ли разлика или няма.

Свали си firefox, сложи му adblock+ и flashblock (аз лично ползвам noscript който има възможност за интерактивно управление на повече от flash plugin-а).

Пробвай Chrome и Opera, те също могат да имат някакви благинки.

Link to comment
Share on other sites

Свали си firefox, сложи му adblock+ и flashblock (аз лично ползвам noscript който има възможност за интерактивно управление на повече от flash plugin-а).

Пробвай Chrome и Opera, те също могат да имат някакви благинки.

 

Няма ве,брат,разбери-нищо не става!

Едблока съм го добавил - същата работа!

Нета в момента е много зле...влачи се като народна песен!

Link to comment
Share on other sites

Няма ве,брат,разбери-нищо не става!

Едблока съм го добавил - същата работа!

Нета в момента е много зле...влачи се като народна песен!

Свали си Ubuntu и си го пусни от DVD-то. Възможно е диска който качваш windows да идва с някаква гадина. (в случай че изобщо си преинсталирал).

Link to comment
Share on other sites

Бях се зарекал да не пиша, щото съм много объркан в момента, и в главата ми е каша.

При браузването се товари флаша т.е един сайт, колкото е по-накичен с картинки и реклами, толкова е по-тромав и по-бавно ще се отваря от браузъра.

Браузването товари процесора...дори и двуядрен да е пак ще го натовари до 40%-70% предполагам.Ако е по-мощен процесора по-бързо ще оперира с флаша и оттам вероятно ще се зареди и по-бързо страницата.Значи не претендирам да съм прав, просто разсъждавам на глас, както се казва.

 

Виктори направи един филм, че и аз живо се интересувам...а после им го изпляскай в сайта на Кууул да ги питаме последно има ли разлика или няма.

Майната му на флаша. И аз не съм с кой знае каква машина. Ето исканото филмче. За опита е използван IE със стандартните настройки, с включена АВ и торент клиент. Връзката е WiFi, разстояние до рутера 8 метра, прегради - 2 стени. В сградата влиза оптика, лимит: 4 мегабита (10 пъти по-малка скорост от тази на кулбокс). Работят още 3 компютъра в момента..., т.е. използват нет.

В архива има изпълним файл - той е филма. Стартираш го и гледаш. При съмнения - сканираш с АВ преди да го стартираш:

 

http://rghost.net/2634813

 

Като се прибера след 2 дена в града ще направя същото и от кулбокс, така че обяснения от сорта: Уиндоус, ИЕ, ала-бала... не вървят. Лаптопа е един и същи, разликата е само в доставчика на нет. Освен това моя рутер е няколко класи над този.

Аз ползвам Опера и там нещата са в пъти по-добре. Нарочно избрах най-скапания браузър (според общото мнение).

 

едит

Може да се състави и спъсък на сайтовете които да се тестват, така че критериите да са еднакви.

За филмчето съм ползвал програмата: BB FlashBack

 

Eто как върви и youtube:

http://rapidshare.com/files/419238943/movie2.rar

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Свали си Ubuntu и си го пусни от DVD-то. Възможно е диска който качваш windows да идва с някаква гадина. (в случай че изобщо си преинсталирал).

 

Дай някаква лека и читава версия на Линукс,ще пробвам и с Линуксчето да видим дали резултата ще е по-различен!

 

Майната му на флаша. И аз не съм с кой знае каква машина. Ето исканото филмче. За опита е използван IE със стандартните настройки, с включена АВ и торент клиент. Връзката е WiFi, разстояние до рутера 8 метра, прегради - 2 стени. В сградата влиза оптика, лимит: 4 мегабита (10 пъти по-малка скорост от тази на кулбокс). Работят още 3 компютъра в момента..., т.е. използват нет.

В архива има изпълним файл - той е филма. Стартираш го и гледаш. При съмнения - сканираш с АВ преди да го стартираш:

 

http://rghost.net/2634813

 

Като се прибера след 2 дена в града ще направя същото и от кулбокс, така че обяснения от сорта: Уиндоус, ИЕ, ала-бала... не вървят. Лаптопа е един и същи, разликата е само в доставчика на нет. Освен това моя рутер е няколко класи над този.

Аз ползвам Опера и там нещата са в пъти по-добре. Нарочно избрах най-скапания браузър (според общото мнение).

 

едит

Може да се състави и спъсък на сайтовете които да се тестват, така че критериите да са еднакви.

За филмчето съм ползвал програмата: BB FlashBack

 

 

 

Eто как върви и youtube:

http://rapidshare.com/files/419238943/movie2.rar

 

Благодаря за клипчетата!

В момента ги свалям...докато се свалят ще ида да си изпържа едни яйца на очи, и ще запаля една свещичка вкъщи с молба към Всевишния като се наям да са се свалили вече!

Ще изчакам два дена, и ако съм жив и здрав дотогава ще направя разликата, след което започваме да се гледаме лошо с тях и се хващаме за шиите!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

. . . след което започваме да се гледаме лошо с тях и се хващаме за шиите!

Не мога да разбера, защо ще се хващате за шиите, при положение, че вече си видял как върви браузването на по-бърза машина.

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера, защо ще се хващате за шиите, при положение, че вече си видял как върви браузването на по-бърза машина.

 

Щото, Плама утре си карам машината при един майстор да я засили, и ако не върви нета по-бързо, не за шиите ще ги хвана, ами направо ги почвам с един дебел кърпел, който крия под спалнята...с него бия жената, когато не слуша!

 

Значи и на неговия лаптоп страниците не се зареждаха мигновено...даже човека каза: "...ми да при теб се мисли малко, но това е от по-слабата машина"!

Link to comment
Share on other sites

Проблема може да не ти е от всичките тия работи кадето изброихте по горе.

Виж сканирай с Malwarebytes' Anti-Malware за всеки случай.

Или преинсталирай,пък може и да се оправи :pirate .

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...