Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

@exabyte, заложен e оптимален интервал от време за обработка на плащането, съобразен със спецификата на системите, процеса на комуникация между тях и всички необходими за това проверки, които се случват при осъществяване на операцията. Ако не е минало успешно плащането или не е направено такова, след интервал от 30 минути отново може да се плаща през сайта.

 

По другия въпрос ще ви пиша на ЛС.

ОК, мерси за поясненията и информацията.

 

@plameni Не е ли възможно нарочно да липсват някой от въпросните глезотий? Дали това не би вдигнало цената, направило устройството тромаво при активирането на повече екстри и т.н. ? Сега някой ще каже, че цената му била като за $30 и т.н. Може и така да е, може и за $40 или $50 да е. На който му е скъпо, нефункционално или т.н. просто си полазва негово си и толкова. Под вола теле се търси в случая.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Как ще разбереш дали е нефункционално без да си пробвал и при липса на информация?

Толкова ли е сложно да приемете, че написаното може да послужи на други, които тепърва ще правят промяна?

Link to comment
Share on other sites

Аз лично нямах нищо против споделянето на недостатъците. Чисто и просто коментирах че в случая те са от несъществено значение, че да предизвикат крайни мнения и това защо не било описано никъде че имал ограничение до 8 форварда.

За малките мрежички също не схванах съвсем проблема. Сменят рутера, в изолирани случаи ще има малко пАра, че евентуално може да се наложи човек просто да си купи рутер, и това е :).

Поне аз си правя извода, че новото устройство е по-зле от старото като функционалност?!

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам какво нападате Пламен, който си прави труда да тества и да намира недодяланите неща в устройството или управлението му.

А така и не разбрах какво ще плащат абонати, на които не може да се предостави гигабитова услуга, при липсата на тарифа за 100 мегабита?

Удобно мълчание или липса на яснота, a.k.a. недомислици...

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам какво нападате Пламен, който си прави труда да тества и да намира недодяланите неща в устройството или управлението му.

А така и не разбрах какво ще плащат абонати, на които не може да се предостави гигабитова услуга, при липсата на тарифа за 100 мегабита?

Удобно мълчание или липса на яснота, a.k.a. недомислици...

След като собствеността не позволява да се прекара преносната среда, предлагана от фирмата, най-простото е просто да кажат "съжаляваме, нямаме покритие при вас, заради вас".

Аз ако нямам друг избор на доставчик и искам оптика (примерно), и съм готов да давам по 24.90 дори за 100 мбит, бих предпочел да могат да ми предложат поне това с пълното съзнание, че някои хора получават по-високи скорости за същата цена. Аз лично не виждам драмата.

Нали знаете простото правило, че нещо струва толкова, колкото някой е готов да плати за него. Не ги мислете кулбокс, ако някой е готов на такъв компромис за да се снабди с прословутото качество на доставчика...

Изтрийте си сълзите за другите. Всеки може да смята и да си прави сметката кое го урежда, и кое не.

Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно се пуска 100Mb и готово. Просто клиента, ако реши че иска да му се дупчи (което е неизбежно), пускам му се едно влакно и е в играта.

 

Никой никого не напада, дори напротив. Радвам се, че Пламен е тествал и описал подробно нещата. НО едно е да ги спомене, друго е две страници от темата да отиват в спорене защо, как, къде, колко неща нямало устройството.

Link to comment
Share on other sites

Аз не виждам какво нападате Пламен, който си прави труда да тества и да намира недодяланите неща в устройството или управлението му.

А така и не разбрах какво ще плащат абонати, на които не може да се предостави гигабитова услуга, при липсата на тарифа за 100 мегабита?

Удобно мълчание или липса на яснота, a.k.a. недомислици...

 

Здравейте, @Lucky Luciano,
 

 

Отговорът е еднозначен. Ако няма техническа възможност за предоставяне на гигабитова услуга, не доставяме услуга на този клиент.
Link to comment
Share on other sites

Ако трябва ще напише и 5 страници, защото не са им нормални нещата.

И не е до клиента дали ще се дупчи, а се иска разрешение от етажната собственост, която обикновено казва не и играта приключва. Клиентът с лош вкус в устата, ако ползва услугата, защото плаща за 1gbps, а има 100мбит и черна точка за Кутията, че правят неща, без да е премислено всичко.

 

@JoyDay - Хитро - като не може, не може... И за конкуренцията хляб да има, а? Но не, то реално може, ако си има и стария план, ама защо ни е нов абонат, като може да го изгоним при конкуренцията... Логика трепач! Що се излагате, не разбирам. 

 

И така и не получих отговор, какво налага вдигането на таксата на абонатите на пакетна услуга, а тези само с нет за същите пари, получават 10 пъти по-висока скорост... Някак е нелогично.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И за мен е необоснована допълнителната такса - да не говорим - че скоростите са далеч от 1Гбит при нужния хардуер. Отелно на това - мтел дават безплатен втори приемник , а не както вас за 5лв.  

Просто трябва да се замислите. Не е въпроса в допълнителните 5лв., а в това не НЯМА никаква логика. Вдигнете и интернета тогава, защото интернета поскъпва, а не телевизията!  

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Лъки, аз пак не разбирам проблема :) .

Приеми, че ситуацията е същата като когато примерно клиентът разполага с макс 100мбит рутер (или мрежова карта), и си прекарва кулбокс. Кой е виновен в случая. Клиентът е с ясното съзнание за това. Кулбокс даже в случая по-добре правят - единствено 1Gbps, пък който където колкото може да поеме от нея, толкова. Дали от слаб процесор или мрежова карта, или възможност за оптика, все едно.

 

В този режим на мисли, да споделя, че гигабит интернета е до огромна степен маркетингов трик за нови клиенти :) . Много добре знаят, че в 98% от времето потребителите не могат да поддържат sustained подобни скорости дълго време, поради много причини (дисково пространство, високо натоварване на процесора, който е нужен и за други процеси и работа, и др.). То си беше поне за мен краста да видя какво е. Нали гледам, че поне за мен, ако не е нещо за торенти, за друго 99.9999% от времето не ми е нужно над 100мбит. Но да е поне 100 мбит симетрично навсякъде (както и е, де).

Дори за торенти - като качи 30-40МБ/с, се товари доста CPU, и другата работа става мъчителна. Дали 12МБ/с или 30, ми е все едно дали ще сваля филм за 4 минути или за 10.

И за този pattern на употреба, давам 25 лв. Оптика вече се предлага и от доста други. Гигабит беше просто краста :) .

 

viiipeer_, какво значи далеч, дават ли ти гигабитов порт, дават ти, постигаш в пъти на 100мбит конекция, а дали определени програми (като торентите) не могат да я напълнят, е съвсем друг въпрос.

Дори на теория, аз както постигам 7-800 мбит, това е 8 пъти над 100, и много близо до гигабит отколкото до 100 мбит. Но както писах, това в 99.999% от времето не е необходимо (камо ли критично) на 99.999% от потребителите. Засега. И в последните постове поне, ставаше дума, че искат същите 25 лв, при възможност за 100 мбит до даден клиент.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Не е така, защото не може да плащаш за нещо, което не ползваш напълно. Тук няма общо рутера на клиента, нали дават тяхно устройство, което няма да може да се ползва, поради ред причини. Имат поне 30 такива сгради в Пловдив, където казват:"Или плащате за 1 гигабит и ползвате 100 мегабита, или прав ви път". И това на потенциални нови клиенти.

 

И пак чакам отговор защо се вдига само таксата на тройната услуга, а не вдигнете и нета.

Link to comment
Share on other sites

Т.е. "аз плащам по-скъпо тройната", трябва и другите на единичната да плащат по-скъпо, тази логика ли ви е движеща?

25 лв само за нет не смятата ли, че е достатъчно "солидна" цена (дори за гигабит нет поради споменатите горе причини за нуждата от чак такива скорости), и че ако я качат, надали ще им останат много потребители?! За 16 лв днес е достъпен оптичен нет 100/100 симетричен навсякъде, за 99.999% от потребителите напълно достатъчен, и около 50 мбит към US пак симетричен.

Предната логика (5 лв допълнително за телевизия) по-скоро беше по-нелогичната. Единична услуга нет 25 лв, а тройна (+ ТВ и телефон), само 5 лв отгоре.

Аз бих предложил по-скоро да намалят таксата на единичната поне до 22 лв :) .

 

За 100-те мбита, отново, без значение причината, алтернативата би била изобщо никакъв нет да не могат да им прекарат. Причина, явно независеща от доставчика. Пак, предпочитам да имам алтернативата на 100 мбита пред никаква. Може за вас (а донякъде и за мен) това да не е много логично, но бизнес линията на една фирма си я определя тя, а в случая тези, които си получават пълната услуга не са накърнени по никакъв начин, а тези, които могат да получат 100 (пред нищо), може само да е в плюс (пред никаква алтернатива). Трудно ви е да го разберете, на мен пък ми е трудно да разбера именно този факт.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, обясни ми защо вдигат скоростите на двете тарифи, няма промяна в ТВ услугата, но вдигат цената само на услугата с ТВ?

И по-скоро логиката е:"Щом вдигаме скоростите на нета и не пипаме цената, вдигаме скоростите и на тройната и не пипаме цената!" :)

Link to comment
Share on other sites

Лъки, на теб ли да обяснявам :) .

Фирмена политика, всичко много добре са си изчислили, и досега вследствие реване на потребители по форуми, се съмнявам дадена фирма да е променила ценовата си политика.

Отделно, правиш повърхностно сравнение на логиката. Единичната услуга е с една политика, тройната е с друга. Не може такива директни аналогии да се правят при пакетни и непакетни услуги.

Отново - старото положение беше нелогичното за мен - само 5 лв отгоре за толкова много услуги :) . Само телевизия при другите е около 10 лв, а телефон е поне 3.

 

Пак - не ги защитавам, а размишлявам. Гигабитовата тръпка минава точно след 2 дни :) . След първоначалните тестове и заигравка, нито веднъж не съм се възползвал от високата скорост (като нужна над 100 имам предвид), и не смятам, че ще ми е нужна изобщо. 25 лв за това не са много оправдана цена. Ще видим как ще се развият нещата в близко бъдеще.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Теди, с цялото ми уважение, къде постигаш 700мбит, освен на спиидтест - дай реален тест с даулоуд на файл с въпросната скорост. Пак казвам с торен на ssd - повече от 23МБ не съм видял.

Отделно сваляне на ИСО от сървър - също.

Лъки, аз пак не разбирам проблема :) .

Приеми, че ситуацията е същата като когато примерно клиентът разполага с макс 100мбит рутер (или мрежова карта), и си прекарва кулбокс. Кой е виновен в случая. Клиентът е с ясното съзнание за това. Кулбокс даже в случая по-добре правят - единствено 1Gbps, пък който където колкото може да поеме от нея, толкова. Дали от слаб процесор или мрежова карта, или възможност за оптика, все едно.

 

В този режим на мисли, да споделя, че гигабит интернета е до огромна степен маркетингов трик за нови клиенти :) . Много добре знаят, че в 98% от времето потребителите не могат да поддържат sustained подобни скорости дълго време, поради много причини (дисково пространство, високо натоварване на процесора, който е нужен и за други процеси и работа, и др.). То си беше поне за мен краста да видя какво е. Нали гледам, че поне за мен, ако не е нещо за торенти, за друго 99.9999% от времето не ми е нужно над 100мбит. Но да е поне 100 мбит симетрично навсякъде (както и е, де).

Дори за торенти - като качи 30-40МБ/с, се товари доста CPU, и другата работа става мъчителна. Дали 12МБ/с или 30, ми е все едно дали ще сваля филм за 4 минути или за 10.

И за този pattern на употреба, давам 25 лв. Оптика вече се предлага и от доста други. Гигабит беше просто краста :) .

 

viiipeer_, какво значи далеч, дават ли ти гигабитов порт, дават ти, постигаш в пъти на 100мбит конекция, а дали определени програми (като торентите) не могат да я напълнят, е съвсем друг въпрос.

Дори на теория, аз както постигам 7-800 мбит, това е 8 пъти над 100, и много близо до гигабит отколкото до 100 мбит. Но както писах, това в 99.999% от времето не е необходимо (камо ли критично) на 99.999% от потребителите. Засега. И в последните постове поне, ставаше дума, че искат същите 25 лв, при възможност за 100 мбит до даден клиент.

Link to comment
Share on other sites

Отново - старото положение беше нелогичното за мен - само 5 лв отгоре за толкова много услуги :) . Само телевизия при другите е около 10 лв, а телефон е поне 3.

 

Нямам нерви да цитирам и коментирам всичко изписано, защото сме го обсъждали вече.

 

А логично ли е за теб да падне цената на хората на безсрочен договор и да се повиши на тези със срочен?

Логично ли е да ми е по-изгодно да си взема 1Гбит интернет от Куулбокс и телевизия на 2 телевизора от друг оператор, отколкото да ползвам пакетната услуга на Куулбокс?

Link to comment
Share on other sites

 

viiipeer_, какво значи далеч, дават ли ти гигабитов порт, дават ти, постигаш в пъти на 100мбит конекция, а дали определени програми (като торентите) не могат да я напълнят, е съвсем друг въпрос.

Дори на теория, аз както постигам 7-800 мбит, това е 8 пъти над 100, и много близо до гигабит отколкото до 100 мбит. Но както писах, това в 99.999% от времето не е необходимо (камо ли критично) на 99.999% от потребителите. Засега. И в последните постове поне, ставаше дума, че искат същите 25 лв, при възможност за 100 мбит до даден клиент.

 

Омръзна ми разни програми да оставят грешно впечатление за достижимата скорост. Тъпия нюторент не може да развърти повече от 17МБ - 20МБ с..... Свалих БитКомет - развъртя 40МБ без проблем от торент......

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_, това казах и аз, освен тестовете, като цяло такиав скорости могат да се постигнат в редки ситуации. Примерно ако сваляш/качваш от друга точка в Бг, която е пак на гигабит, някакви архиви или бекъпи редовно. Или паралелни трансфери от различни сървъри.

Все още не съм намерил познат, който да е на гигабитов нет да пробваме по-така сваляне/качване. Имам познати на кулбокс, но или са още на 100мбит, или рутерите им не вдигат над около 300 по различни причини :) .

На торенти видях 45МБ/с когато има наистина много сийдъри, и качих кеша на uTorrent на 400МБ (по принцип ми беше на 100).

В този смисъл всичко опира до настройки (вкл. дефолтни такива). И уТорент може да развива скорости, предполагам ако си поиграя още с настройките, ще постигна и 60+ :).

 

w00x, по първия въпрос - не би било логично ако ставаше дума при равни други условия. Ако тези с договор ползват пакетна услуга с 3 услуги, вече сравнението става безпочвено.

По втория - отново вероятно става въпрос за сравнение на различни услуги, често и по тип, качество, поддръжка и т.н. и т.н.

Както пак повтарям - всеки може да си сметне кое го удовлетворява и да си прекара него, нали затова е конкуренцията и различните доставчици и избор?! Ако въпреки целия избор за най-изгодно за теб, избереш пакетната на кулбокс, явно в крайна сметка ще има някакъв резон във всяка политика. Свикнете вече с пазарните принципи.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

w00x, по първия въпрос - не би било логично ако ставаше дума при равни други условия. Ако тези с договор ползват пакетна услуга с 3 услуги, вече сравнението става безпочвено.

По втория - отново вероятно става въпрос за сравнение на различни услуги, често и по тип, качество, поддръжка и т.н. и т.н.

Както пак повтарям - всеки може да си сметне кое го удовлетворява и да си прекара него, нали затова е конкуренцията и различните доставчици и избор?! Ако въпреки целия избор за най-изгодно за теб, избереш пакетната на кулбокс, явно в крайна сметка ще има някакъв резон във всяка политика. Свикнете вече с пазарните принципи.

 

Не разбрах за какви равни други условия говориш. И в двата случая става въпрос за хора, ползващи пакетна услуга с 3 услуги. Едните на срочен преди промяната, другите на безсрочен договор. В крайна сметка излиза, че на всички останали им е по-изгодно да минат на гигабитовата услуга, освен на тези, които са били на срочен договор с пакетна услуга, които трябва да доплатят 5лв за лоялността си до преди увеличението.

 

За еднакви услуги става въпрос, като във втория вариант дори каналите са повече, а приемника не лагва. То е ясно, че клиента може да отиде където си реши, но не трябва ли целта на всяка голяма компания да бъде задържането клиента за всякакви възможни услуги, а не отношението "Еми, тва предлагаме, ако не ви кефи, има алтернативи", за което ти намекваш?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Целта на всяка компания е да печели пари. Това не винаги минава директно през "да хванем всеки възможен клиент на всяка цена". Има доста фактори в решенията, които се взимат.

А ти, мисля, намекваш за мобилните оператори. Доста хора ако отидат при тях, и са били дълго време клиенти, могат да получат специални оферти, повечето обаче не. Поне при интернет доставчиците мисля, че няма такава практика. Е, освен при пакетни услуги (само) на някои такива.

 

Да, кулбокс предлагат само една тарифа, което и мен лично леко ме учудва. Спокойно можеха да предложат и 100 мбит за примерно 20 лв, но отново - те са си преценили така, и който му харесва, ги ползва, и обратно. Може пък да искат да държат малко маймуни на клона за да поддържат качество на нета?!

 

Въвеждат нови тарифи, условия, качество, параметри..., за нови абонати. Когато си на договор на дадена цена, естествено, че ще си стоиш на него докато изтече.

В този смисъл действително ли казвате, че тези, които са на срочен към дадения момент, им качват едностранно цената, въпреки че по договор си имат една цена до неговия край?? Е това би било нелогично, и даже предполагам , че има изход от договора в такъв случай, и да си минат на каквото искат.

Link to comment
Share on other sites

В този смисъл действително ли казвате, че тези, които са на срочен към дадения момент, им качват едностранно цената, въпреки че по договор си имат една цена до неговия край?? Е това би било нелогично, и даже предполагам , че има изход от договора в такъв случай, и да си минат на каквото искат.

 

Не говорех за мобилните оператори и по-добри индивидуални оферти (които аз лично не съм получавал). Говорех за всякакви оператори. Не би трябвало да мога да получа същите услуги от двама оператори на цената, на която ще получа услугите от един и същи. Нали затова е тая пакетна цена, за да има смисъл да се вържеш на нея.

 

Не. Цената си остава същата ако не смениш скоростта, което аз лично на този етап не смятам да правя. 40лв на месец за интернет и телевизия са си доста.

Link to comment
Share on other sites

Теди, с цялото ми уважение, къде постигаш 700мбит, освен на спиидтест - дай реален тест с даулоуд на файл с въпросната скорост. Пак казвам с торен на ssd - повече от 23МБ не съм видял.

Отделно сваляне на ИСО от сървър - също.

 

Това с торентите е относително, защото доста зависи от това какви са пиърите. Ако сваляш от български тракер, не трябва да очакваш кой знае какво. Пусни се в торент, в който пиърите са основно със сийдбоксове, и виж как е.

 

Мога да направя торент и да го пратя на някой желаещ, за да пробваме българските скорости.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...