Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Има ли нещо стабилно тая вечер ?

 

sent - 40, received - 25, lost - 15.Т'ва е абв-то.

 

 

 

ПС: вече съм рестартирал 10 пъти за една вечер.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако някой ще го успокои това днес и Цифрови Системи прекъсваха. И изобщо какви бяха тези бурни страсти за няколко часа не знам. Верно неприятно е ама чак пък толкова...

 

My link My link My link My link My link

 

Не се отварят.

 

При мен се отварят всичките. Ама вероятно вече са го оправили проблема...

Link to comment
Share on other sites

Защото сигурно имам идея какво е да нямаш и интернет и телевизия едноременно. Колкото до по-бурните реакции - отдавам го на факта, че хората очакваха да научат нещо за нови промоции, а вместо това се случи този срив. Кофти съвпадение, ама шанс...

 

Точно в 10ката :) Хората искаха нещо да погали ушите им, а вместо това останаха без интернет :laughing:

 

@cordier така като гледам не работи load balancing-a.Дано да се оправи, защото това беше една от причините да се махна от предния доставчик.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Точно в 10ката :) Хората искаха нещо да погали ушите им, а вместо това останаха без интернет :laughing:

 

@cordier така като гледам не работи load balancing-a.Дано да се оправи, защото това беше една от причините да се махна от предния доставчик.

 

Какво е load balancing?

Link to comment
Share on other sites

@cordier така като гледам не работи load balancing-a.Дано да се оправи, защото това беше една от причините да се махна от предния доставчик.

 

 

Cooolbox услугата се осигурява по едно оптично влакно - за какъв балансинг става дума? Различните услуги се разделят и приоритизират - т.е. трафикът за IP телевизия и VoIP не зависят от натоварването на порта с Интернет трафик.

Link to comment
Share on other sites

За балансиране на трафика между различните интернет услуги.В момента в който почна да тегля нещо и пинг-а ми скача тройно.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

За балансиране на трафика между различните интернет услуги.В момента в който почна да тегля нещо и пинг-а ми скача тройно.

Load balancing е балансиране на трафика, когато се използват два доставчика. Това, за което говорите, е точно приоритизация, но тя работи в момента. Като теглите нещо е нормално да ви се намали остатъчния капацитет, няма общо с пинга, най-вероятно е другаде причината. Можете ли да ми изпратите скрийншотове, за да разберем какво се има предвид - какво сваляте, какво пингвате и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Load balancing е балансиране на трафика, когато се използват два доставчика. Това, за което говорите, е точно приоритизация, но тя работи в момента. Като теглите нещо е нормално да ви се намали остатъчния капацитет, няма общо с пинга, най-вероятно е другаде причината. Можете ли да ми изпратите скрийншотове, за да разберем какво се има предвид - какво сваляте, какво пингвате и т.н.

 

Може и аз да съм в грешка.По скоро беше балансиране на трафика, когато има повече от един път до дадено място :)

 

Ето и снимката, на която се вижда какво се случва като свалям нещо ( не от торенти ).Преди го нямаше този "ефект"

 

klz1322829482c.jpg

 

Ето и от abv.bg преди черния Петък :)

 

viu1322830160y.jpg

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Може и аз да съм в грешка.По скоро беше балансиране на трафика, когато има повече от един път до дадено място :)

 

Ето и снимката, на която се вижда какво се случва като свалям нещо ( не от торенти ).Преди го нямаше този "ефект"

 

klz1322829482c.jpg

 

Ето и от abv.bg преди черния Петък :)

 

viu1322830160y.jpg

 

 

Можел и инфо откъде може да се види тази графика (с коя програма)

Link to comment
Share on other sites

В мрежата на ITD, icmp пакетите са със най-нисък приоритет, и ако се запълни канала, естествено е да има забавяне или те първи да отпадат.

Edited by poppopov
Link to comment
Share on other sites

В мрежата на ITD, icmp пакетите са със най-нисък приоритет, и ако се запълни канала, естествено е да има забавяне или те първи да отпадат.

 

Това трябва да е от скоро, защото преди не беше така, както се вижда от графиката.

Същото е и при зареждане на клип от vbox-а.Докато се сваля файл, буферирането запецва.В момента в който стопирам даунлоад-а, клипа се зарежда за секунти.

Link to comment
Share on other sites

В мрежата на ITD, icmp пакетите са със най-нисък приоритет, и ако се запълни канала, естествено е да има забавяне или те първи да отпадат.

Прав е, освен това RTT зависи и от моментната скорост - колко по-близо сте до ръба на шейпъра, толкова повече се вдига закъснението. Това е нормално поведение и не е проблем. Още повече ако имате два доставчика и балансирате трафика, зависи и от хардуера и софтуера, с който менажирате.

Link to comment
Share on other sites

аха, викате проблема бил в моята чиния...

Хайде сега задружно коментирайте следните две снимки от преди малко:

 

bwy1322835451l.jpg

 

и след 10мин.

 

arx1322835739l.jpg

 

баси магията e тоя ICMP :blink: Няма висок пинг, няма загуби.Те тия 4MB ги няма за нищо...

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

аха, викате проблема бил в моята чиния...

Хайде сега задружно коментирайте следните две снимки от преди малко:

Не забелязваме никаква разлика между снимките освен часа. Не се вижда и нищо притеснително относно интернета всъщност.

Link to comment
Share on other sites

Не забелязваме никаква разлика между снимките освен часа. Не се вижда и нищо притеснително относно интернета всъщност.

 

Добре де, защо трябва да го обръщаме на чат?Не е ли очеизвадно? :confused

 

Как може преди да го повдигна на въпрос да има проблем при едновременно сваляне и зареждане на страници, а след 1ч, проблема да го няма?Нали първите шотове бяха нормални ( поста ми от 14:49 ) ?!?Тогава явно 2рите не са? :confused

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Добре де, защо трябва да го обръщаме на чат?Не е ли очеизвадно? :confused

 

Как може преди да го повдигна на въпрос да има проблем при едновременно сваляне и зареждане на страници, а след 1ч проблема да го няма?Нали първите шотове бяха нормални ( поста ми от 14:49 ) ?!?Тогава явно 2рите не са? :confused

Ако смятате, че сме правили нещо по връзката - не сме. А и тези показания само от ICMP може да се дължат на много неща. Ако вдигнем приоритизацията може да си имате перфектен ping и никакъв интернет. Няма как само по тези шотове да се установи причината.

Edited by cordier
Link to comment
Share on other sites

Аха, значи аз си нямам работа и симулирам, че да намирам и на вас?

 

Добре, как тогава да си тествам връзката когато видя, че имам някакъв проблем?

 

Нищо не искам да се вдига и сваля.Смятам за логично, че имаше проблем след като има пинг от рода на 160ms и 7% загуби при свалянето на файл и липсата на подобно "явление" преди вчера и към момента.

 

П.С. Не искам да споря повече, важното е, че в момента всичко си е по-старо му.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Аха, значи аз си нямам работа и симулирам, че да намирам и на вас?

 

Добре, как тогава да си тествам връзката когато видя, че имам някакъв проблем?

 

Нищо не искам да се вдига и сваля.Смятам за логично, че имаше проблем след като има пинг от рода на 160ms и 7% загуби при свалянето на файл и липсата на подобно "явление" преди вчера и към момента.

 

П.С. Не смятам да споря повече, важното е, че в момента всичко си е по-старо му.

Къде съм казал, че симулирате каквото и да е - казах само, че няма достатъчно информация, да се счита че има някакъв конкретен проблем! Само ping все още не е сигурен проблем. А на шотовете 7% загуби никъде не се виждат - иначе това си е една аларма за проблем и трябва да се докладва, съжалявам че не стана ясно по-рано за това точно.

Link to comment
Share on other sites

Аха, значи аз си нямам работа и симулирам, че да намирам и на вас?

 

Добре, как тогава да си тествам връзката когато видя, че имам някакъв проблем?

 

Нищо не искам да се вдига и сваля.Смятам за логично, че имаше проблем след като има пинг от рода на 160ms и 7% загуби при свалянето на файл и липсата на подобно "явление" преди вчера и към момента.

 

П.С. Не смятам да споря повече, важното е, че в момента всичко си е по-старо му.

 

Аз също съм имал проблеми с вървящи торенти. Интернета става боза от време на време. Пускам торента - започват загуби на интернет връзка ИЗЦЯЛО. Интернета просто спира. Спирам торента - всичко се оправя.

Проблема беше в един специфичен торент. С другите нямаше проблем. Не знам какво му беше. Изтеглих същия торент през VUZE, а не през utorrent и всичко беше наред.

 

После се случи пак, но не ми се разследваше. Не знам къде е проблема. В торента, в програмата, в рутера или в интернета.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да намеря логиката в последните страници. При така описаният проблем е цяло чудо, че успяха толкова бързо да възстановят връзката. Въпреки това доста потребители решиха да се изкажат много компетентно :blink:. Все едно такива неща не се случват при всички. Не е първият случай и няма да е последният и това се отнася за всички доставчици.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм имал проблеми с вървящи торенти. Интернета става боза от време на време. Пускам торента - започват загуби на интернет връзка ИЗЦЯЛО. Интернета просто спира. Спирам торента - всичко се оправя.

Проблема беше в един специфичен торент. С другите нямаше проблем. Не знам какво му беше. Изтеглих същия торент през VUZE, а не през utorrent и всичко беше наред.

 

После се случи пак, но не ми се разследваше. Не знам къде е проблема. В торента, в програмата, в рутера или в интернета.

 

Проблема само С замунда и арена ли е ?

 

Понеже аз също имам такъв "проблем" само с тези 2та.С този примерно нямам никакви проблеми докато се сваля нещо,и интернета се държи стабилно.Обаче като си пусна някой торент от zamunda и интернета замира сякаш.Ping-ването Ок,но самото отваряне на страниците започва да става тегаво.Мислeх си ,че може бив рутера е проблема,но не е.

Edited by TRIBALERO
Link to comment
Share on other sites

Моя проблем беше с торент от the pirate bay. Един конкретен.

 

Моя интернет не се забавяше. Направо прекъсваше за няколко секунди.

Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...