Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Преди 1-2дни бях в един приятел и случайно ми каза, че е на този доставчик и веднга ми беше мерак да видя скоростите. БГ наистина е колкото са обявени 30Мбит (той е на 42лв тарифата) даже към 35Мбит, защото каза, че редовно достига 5мб/сек ъплоуд. Иначе международния е малко по- зле. Не можах много точно да го тествам, защото не вярвам много на спийдтест. Но като пробвах от един тракер свалях с 1мб/сек, нямам наблюдения върху международния ъплоуд. Но ми се похвали, че не бил спирал изобщо, което е много добре.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....Само че никъде в брошурката не пише за колко IP-та за дадената цена става въпрос защото това най-вече ме интересува.....

За 1 IP. Регистрацията е на MAC адреса на VoIP рутера им, но той прехвърля реалното IP и всички заявки към първата LAN карта която го поиска (това е за 25 лева тарифа). Зад него без проблеми се включва втори рутер за споделяне на връзката между повече компютри (между другото техниците по монтажа твърдели при колегата че може да се споделя и през суич но не става. Първия включен комп, без значение кой е, получава връзката а следващите нищо)

Link to comment
Share on other sites

На 25лв тарифата също си е доста добре - от бг тракерите редовно си свалям с 5~5.5MB/s и ъпвам с 2~2.5MB/s, което си е повече от добре :)

От чуждестранните средно 700KB/s~1.5MB/s Down и 300KB~1MB/s Up

Иначе действително не спира изобщо ;)

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

На 20лв тарифата също си е доста добре - от бг тракерите редовно си свалям с 5~5.5MB/s и ъпвам с 2~2.5MB/s, което си е повече от добре :)

От чуждестранните средно 700KB/s~1.5MB/s Down и 300KB~1MB/s Up

Иначе действително не спира изобщо ;)

Значи ни лъжат като ни казват, че гарантират 40Мбит Международна скорот за 42лв? Така ли да разбирам...

 

1119467_orig.jpg

Link to comment
Share on other sites

В действителност се разминават с обявените скорости за външен нет, но пък и никъде не пише, че са гарантирани, аз засега не съм хващал повече от 1MBps външен, което като за 25 лева си е доста добре - стига да го хванеш :)

Link to comment
Share on other sites

Не съм виждал никъде в рекламите и в сайта им да пише 100% гарантиран - както почти всеки нет и този е с негарантирани скорости! Пък и тази гарантираност най-вече зависи от натоварването на съръра от който теглиш/сваляш - ако още 1000 "маймуни" са се накачили да свалят естествено, че скоростта ще спадне значително :P

 

И малко се обърках - още съм свикнал да казвам 20 лв от стария доставчик :) поправка 25ЛВ (20MBit) тарифата :)

 

Иначе точно в момента тегля от Залива и скоростта ми е 1MB/s

FTP трансфера е също що-годе добър - международен 100~500KB/s; BG 1~1.5MB/s няма значение дали е ъп или даун

Edit: Нов рекорд - 7.3MB/s - най-накрая виждам части от тая ЛАН скорост(100MBps) :D

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Днес си проверих онлайн колко съм говорил по телефона, мога да кажа, че са го направили по-добре от Мтел за корпоративните си клиенти. А като се сетя за БТК... тръпки ме побиват :wir колко ще ми вземат за същите разговори, отделно от нечовешките им такси.

Link to comment
Share on other sites

Днес си проверих онлайн колко съм говорил по телефона, мога да кажа, че са го направили по-добре от Мтел за корпоративните си клиенти. А като се сетя за БТК... тръпки ме побиват :wir колко ще ми вземат за същите разговори, отделно от нечовешките им такси.

Как може да се провери онлайн колко си говорил??? :confused :)

Link to comment
Share on other sites

Как може да се провери онлайн колко си говорил??? :confused :)

 

user: - телефонния ти номер: 35932539...

pass: - последните 4 цифри на серийния номер на телефонния адаптер

 

Забравих да посоча къде !

http://clients.itdnet.net/clients_fix_login.php - това е линка

Edited by sohm
Link to comment
Share on other sites

Онзи ден прекарваха кабели отвъд ректората на ПУ, по посока Иван Вазов.

Link to comment
Share on other sites

Нещо се прецака VoIP устройството ми днеска :( ... Звъня на подръжката през GSM-а (щото и тела не работеше) и им казвам какъв е проблема :( . Малко по-късно ми звънят и ми казват какво трябва да направя ... не се оправи и след половин час пак :wacko: ... накрая се установи проблема и вързах директно Media Converter у-вото (черното) с PC-то (поне нета тръгна :lol: ) пробвахме още няколко пъти и пак не тръгна всичко :blink: (винаги те ми се обаждаха !!!) ... преди 15 минутки пак спря нета (заради рутера явно) - няколко секунди по-късно вече ми звъняха за да ми кажат, че пак нямам нет :) ... оправихме го с общи усилия ;) ... за момента имам нет и очаквам утре сутринта подръжката да дойде на място да оправи проблема и да имам и тел.

Е такова обслужване не бях срещал до момента от който и да е - нет, телевизия и каквото друго се сетя ... просто са супер :punk :punk :punk :woot

...

Edit: А от стария ми доставчик щяха да ме питат какво показват двете мониторчета долу - хиксче или триъгълниче :lol:

...

Иначе действително проверката на сметка е уникално добре направена :P даже можех да си видя разговорите от днеска сутринта ;)

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Нещо се прецака VoIP устройството ми днеска :( ... Звъня на подръжката през GSM-а (щото и тела не работеше) и им казвам какъв е проблема :( . Малко по-късно ми звънят и ми казват какво трябва да направя ... не се оправи и след половин час пак :wacko: ... накрая се установи проблема и вързах директно Media Converter у-вото (черното) с PC-то (поне нета тръгна :lol: ) пробвахме още няколко пъти и пак не тръгна всичко :blink: (винаги те ми се обаждаха !!!) ... преди 15 минутки пак спря нета (заради рутера явно) - няколко секунди по-късно вече ми звъняха за да ми кажат, че пак нямам нет :) ... оправихме го с общи усилия ;) ... за момента имам нет и очаквам утре сутринта подръжката да дойде на място да оправи проблема и да имам и тел.

Е такова обслужване не бях срещал до момента от който и да е - нет, телевизия и каквото друго се сетя ... просто са супер :punk :punk :punk :woot

 

...

Иначе действително проверката на сметка е уникално добре направена :P даже можех да си видя разговорите от днеска сутринта ;)

 

Прости ли са или ти не правиш каквото ти се казва :)

 

Хора аз живея в терасовидните блокове преди тунела / бившия ресторант азия/.Звънях по телефона и ми казаха,4е не знаели кога ще стигне сигнала до нас , било работата на техниците и те не двали прогнози вместо тях:) Та ми е интерено някой знаели или по-точно предполага ли кога може да стигнат до нас спирката преди тунела :) ?

Link to comment
Share on other sites

Еми оказа се, че VoIP у-вото било блокирано и за тва не можело да се осъществи връзката :) сутринта дойде техника, подмени го с ново и всичко тръгна ;)

 

Edit: Зависи единствено от скоростта с която прекарват кабелите и това къде са екипите. Когато видиш колите им по улиците около теб тогава в рамките на макс 1 седмица ще могат да ти прекарат нета :) ( на мен ми ги прекараха на 3-тия ден откакто се появиха)

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

Някак си не отговори на въпроса ми. :rolleyes:

 

Прочетох някъде, че номерата, които се раздават, са от типа 032/хххххх. Та ако е така би следвало да няма значение дали избираш БТК или ITD. Въпросът ми беше дали са регистрирани като фиксиран оператор (предполагам, че е така).

Link to comment
Share on other sites

Някак си не отговори на въпроса ми. :rolleyes:

 

Прочетох някъде, че номерата, които се раздават, са от типа 032/хххххх. Та ако е така би следвало да няма значение дали избираш БТК или ITD. Въпросът ми беше дали са регистрирани като фиксиран оператор (предполагам, че е така).

 

БТК абонатите плащат толкова колкото и към всеки друг стационарен номер в зависимост от абонаментния си план т.е. разлика няма. Друг е въпросът, че плащат доста дебело ! А дали са регистрирани като фиксиран оператор незнам, но щом раздават фиксирани номера...

Link to comment
Share on other sites

Това, което ми разбрах в офиса, когато се записвах е, че са наели линиите от БТК, така че каквото си плащаш като за градски разговор в Пловдив толкова плащаш и за разговори с хора от Куулбокс (съответно и безплатните минути от пакетите на БТК и Вивател също могат да се изразходват и за разговори до Куулбокс)

 

Но като цяло цените на разговори през БТК излизат пъти по-скъпи отколкото през ИТД-то ... за таксата просто съм без коментар :)

Edited by razr777
Link to comment
Share on other sites

БТК и Coolbox се обичат колкото се обичат МТел и Глобул.

 

Разговорите от БТК към DDI номерата на Coolbox се таксувата по следния начин:

 

Селищни разговори към други фиксирани оператори/цени в лв.

 

Цена за свързване: 0.132лв

Силен трафик: 0.036

Слаб трафик: 0.032

 

Ако ви се обадят от "село", т.е междуселищен разговор КЪМ Куулбокс номер цената е:

 

Междуселищни разговори към други фиксирани оператори/цени в лв.

 

Цена за свързване: 0.132

Силен трафик: 0.084

Слаб трафик: 0.048

 

Това не включва безплатните минути, които ги има в плановете на БТК. Тоест дори да има останали безплатни минти, когато се набира 032/5...нещо си какъвто е случая с КуулБокс директно се начисляват такси според цените, които съм цитирал по-горе.

 

БТК цени: http://www.btc.bg/bg/residental/price_plans/23/186/

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че могат да се ползват безплатните минути от плановете на БТК. Ето какво пише във ценовата листа: "Брой включени минути в абонаментния план за селищни и междуселищни разговори: 50"

Не казват в тяхната мрежа само.

 

В крайна сметка можем само да гадаем какво точно е имал предвид мозъкът, писал ценовата листа на БТК. :)

Link to comment
Share on other sites

Еми оказа се, че VoIP у-вото било блокирано и за тва не можело да се осъществи връзката :) сутринта дойде техника, подмени го с ново и всичко тръгна ;)

 

Явно са скапани тия VoIP устройства, понеже и аз имам същия проблем и чакам да ми го сменят.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка можем само да гадаем какво точно е имал предвид мозъкът, писал ценовата листа на БТК. :)

В крайна сметка ти ако искаш гадай. Аз ти казвам как стоят нещата. Вземи се обади от БТК на твоя 5хх-ххх номер и виш после като дойде сметката от БТК в разпечатката как разговорите към Куулбокс се таксуват независимо, че има налични безплатни минути.

 

Питай някой, който е на Евроком. Като звънят на съпорта на 575-575, който на практика е същия вид централа, дали им влиза в пакета безплатни минути или директно се начисляват такси.

 

EDIT:

"Виш" идва от разговорна реч, но най-вече идва от дълго и мъчително гадаене...

Edited by blame
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...