Jump to content
BulForum.com

Cooolbox


Recommended Posts

Мисля, че малко си се пообъркал.

Ти пускаш пинг локален ДНС сървър!!!

На шота от моя пост по-горе не тествам локалната си връзка!

Една локална връзка никога не може да има такива закъснения.

 

Иначе няма проблем да пуснем заедно пингове до някои страници да видим как са нещата.

Аз бях на Визио повече от 5 г.Съпорт ми беше Митко Дойчев.

Бях доволен последните 2-3 години, когато Жоро си стегна техниците и нещата се оправиха.

Въпреки това сега съм на Кууул и не може да има сравнения с Визио.Все едно да сравниш Мерцедеса с Лада.

Нямаш ли Кууул при теб?!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 9.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мисля, че малко си се пообъркал.

Ти пускаш пинг локален ДНС сървър!!!

На шота от моя пост по-горе не тествам локалната си връзка!

Една локална връзка никога не може да има такива закъснения.

 

Иначе няма проблем да пуснем заедно пингове до някои страници да видим как са нещата.

Аз бях на Визио повече от 5 г.Съпорт ми беше Митко Дойчев.

Бях доволен последните 2-3 години, когато Жоро си стегна техниците и нещата се оправиха.

Въпреки това сега съм на Кууул и не може да има сравнения с Визио.Все едно да сравниш Мерцедеса с Лада.

Нямаш ли Кууул при теб?!

 

не знам за куул не сам се интересувал

 

да ли имат покритие при мен в тракия

 

аз сам доволен от визио няма договори и не сам обвързан

 

може що да не може да им забие порта на тяхниа рутер на 10 мб

да видим на колко мс ще рабори

Edited by mainichkata
Link to comment
Share on other sites

не знам за какви промени но тези 150+ мс на обикновен пинг без товар не ми харесват трябва да ти върви на 1-2 мс не6то ми намирисва на запълнен трафик оптиките им се пълният

 

 

 

Може би е време да кажа и аз няколко думи, тъй като аз помолих за няколко пинга към fastpic.ru (85.112.112.178). Вероятно при мен има локален проблем – бавно зареждена или недозареждане на страници нестабилна връзка при торентите, който вероятно съпорта ще реши да седмица две. Но има и според много по сериозен проблем - свързаността към Европа на ITD е само през Франкфурт (DE-CIX), да те са най-прогресивния център за обмен на трафик в Европа но не с всички. Фактите го показват, просто не съм търсил и за това не съм намерил и други сайтове със загуби които са факт само от нашата мрежа.

Link to comment
Share on other sites

В Кууулбокс все пак работят хора, които не са шамани и не разрешават проблемите по свръхестествен начин. :))

Кой няма проблеми?! Всеки интернет-тв доставчик има проблеми.Важното е какъв е съпорта!Не възможно да не се появят дадени проблеми...по-важното е, когато има проблем, как реагира съпорта!Има проблеми и те са известни на съпорта!!!Момчетата работят и аз лично вярвам, че техническият екип на Кууул ще се справят и скоро нещата ще са такива, каквито приляга да бъдат на реномето на Кууул.Нещата са двустранни - ние също трябва да окажем съдействие на съпорта при наличие на проблем.За това следете, тествайте и дръжте техниците в течение на нещата, за да може, когато се появят проблеми да се локализират и отстраняват качествено и навреме от Кууул.

Link to comment
Share on other sites

В Кууулбокс все пак работят хора, които не са шамани и не разрешават проблемите по свръхестествен начин. :))

 

Извинявай NetZombie, но това в каква връзка е?

В работата ми интернета е от евроком, и въобще не става дума за оптика (аз лично никога не бих се върнал при тях, щото съм им ял попарата), но пинга към 85.112.112.178 е с почти два пъти по ниски стойности, а загуба на пакети няма. Но трафика минава през Унгария и през трасета на telia.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай NetZombie, но това в каква връзка е?

В работата ми интернета е от евроком, и въобще не става дума за оптика (аз лично никога не бих се върнал при тях, щото съм им ял попарата), но пинга към 85.112.112.178 е с почти два пъти по ниски стойности, а загуба на пакети няма. Но трафика минава през Унгария и през трасета на telia.

 

Чисто профилактично го казвам!

Аз примерно мрънках за проблеми пък съпорта не знаеше.

Сега като има проблем оказвам съдействие на техниците и заедно участваме в локализирането и отстраняването на проблема.Аз затова апелирах към всички, които са от Кууул при наличие на проблем да се свържат със съпорта, а не да мрънкотат по форумите, като мен. :lol:

ovid, опонентите ни също имат проблеми...даже съм сигурен, че имат много по-сериозни проблеми от нас, но ние май даваме най-висока гласност на проблемите.

 

Тедич, при теб нещата по-добре ли са,майна?

Аз теб съвсем скоро те виждам в нашия отбор...лично ще те откарам до офис на Кууул да си подадеш молбата за смяна на отбора. :laughing:

Само, че всеки, който се качи в колата ми първо изисквам да си покаже лявата длан! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Във вашия отбор бих дошъл само ако "нашия" отбор не играе в новата лига, където ще постъпвам до 1-2 месеца :bgrin: .

Допусни, че не за всички Куул са номер 1, а може да са номер 2 :) .

Link to comment
Share on other sites

 

Сега като има проблем оказвам съдействие на техниците и заедно участваме в локализирането и отстраняването на проблема.Аз затова апелирах към всички, които са от Кууул при наличие на проблем да се свържат със съпорта, а не да мрънкотат по форумите, като мен. :lol:

 

 

Абсолютно съм съгласен когато имам проблем първо звъня на ITD и евентуално после пиша тук. Човек не трябва да е особено умен за да прозре , че поблелите му може да разреши единствено съпорта. Във форума просто ги споделям.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен когато имам проблем първо звъня на ITD и евентуално после пиша тук. Човек не трябва да е особено умен за да прозре , че поблелите му може да разреши единствено съпорта. Във форума просто ги споделям.

 

А така, щото аз правех точно обратното до скоро. :ph34r:

 

Да не би да гледаш да нее лява китка?

 

Не бе, ти пък ся накъде изби. :lol:

Гледам дали му е дълга линията на живота... :lol: :lol: :lol:

 

Във вашия отбор бих дошъл само ако "нашия" отбор не играе в новата лига, където ще постъпвам до 1-2 месеца :bgrin: .

Допусни, че не за всички Куул са номер 1, а може да са номер 2 :) .

 

Нали знаеш, обаче че всички играят, но накрая печели Кууулбокс! :P

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, обаче че всички играят, но накрая печели Кууулбокс! :P

Хаха, ми така е, с тая Оптика печелят дори в лиги, в които не играят. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Във вашия отбор бих дошъл само ако "нашия" отбор не играе в новата лига, където ще постъпвам до 1-2 месеца :bgrin: .

Допусни, че не за всички Куул са номер 1, а може да са номер 2 :) .

 

Ако ще се местиш в кичука Гаров го няма -

 

 

2010-11-10 00:32:03

 

mordeath

Member

Регистриран: 2009-11-23

Публикации: 12

 

Re: Покритие след рокадите

 

Кичюка май ще го оставяте на ITD.

 

Онлайн

 

* Съобщи |

* Изтрий |

* Редактирай |

* Цитат

 

#163 2010-11-10 09:27:36

 

angel

Administrator

Регистриран: 2006-04-18

Публикации: 1348

E-mail

 

Re: Покритие след рокадите

 

Натам вървят нещата, с изключение на това което вече сме покрили.

В момента вниманието ни е съсредоточено в жк. Тракия и Кършака.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай NetZombie, но това в каква връзка е?

В работата ми интернета е от евроком, и въобще не става дума за оптика (аз лично никога не бих се върнал при тях, щото съм им ял попарата), но пинга към 85.112.112.178 е с почти два пъти по ниски стойности, а загуба на пакети няма. Но трафика минава през Унгария и през трасета на telia.

И аз това се зачудих но никой не каза какво виждаме от цялата тая работа - БТК-то такова онакова ама загуби 0 - в къщи 8%

Времето на БТК - по ниско от това на оптиката :blink:

И аз ли да звънкам на техниците - не мисля.

Докато не ми пречи на Ънриъл-а с приятелите от ДЦЦ не мисля да им звънкам :laughing: :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Не разбрахте ли вече ве - обаждайте се на съпорта, тука не пишете нищо против оптиката, още по-малко Кулбокс. Загуби 8% или по-висок пинг - това е невъзможно за оптика! :rolleyes: А ако все пак стане, съпорта на мига оправя нещата. Ама то закакво има съпорт, то нищо не може да стане... нали е оптика.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Настроенията на потребителите на този доставчик, както и самия доставчик минават през всички вече познати стадии както при повечето други ISP - нищо ново под слънцето :bgrin: . Нета не е само да имаш оптика, която да ти "свети в очите".

 

 

Не че оправдавам Лучано, но донякъде е прав. Когато един проблем персиства много дълго време и въпреки всички усилия, той не се решава със седмици и месеци понякога (техниците и поддръжката явно не може да го реши), човек понякога просто се нервира и вдига ръце. Като казва, че на други ISP вече им е забравил телефоните, му вярвам.

При всяко ISP има подобни проблеми, но когато за някое от тях чуваш от всички страни колко е божествено (да споменавам ли за еуфорията около думата "оптика"), и очакванията се вдигат, а когато видиш че нещата често могат да са и по-зле от другите, се стига до подобни "нарушения" :) .

Не всичко е "оптика", братоци :laughing:

 

 

А момичета няма ли? :rolleyes:

 

 

Само внимавайте да не настинат :bgrin: .

 

 

Във вашия отбор бих дошъл само ако "нашия" отбор не играе в новата лига, където ще постъпвам до 1-2 месеца :bgrin: .

Допусни, че не за всички Куул са номер 1, а може да са номер 2 :) .

 

 

Хаха, ми така е, с тая Оптика печелят дори в лиги, в които не играят. :laughing:

 

 

Не разбрахте ли вече ве - обаждайте се на съпорта, тука не пишете нищо против оптиката, още по-малко Кулбокс. Загуби 8% или по-висок пинг - това е невъзможно за оптика! :rolleyes: А ако все пак стане, съпорта на мига оправя нещата. Ама то закакво има съпорт, то нищо не може да стане... нали е оптика.

 

Човече, не знам дали го риълайзваш, но не си се стопнал да флудиш темата с юслесни коменти. Ако нямаш какво да шеърваш като експириънс, сийзни да поустваш никому ненужен сарказъм. Плийс.

Link to comment
Share on other sites

Човече, не знам дали го риълайзваш, но не си се стопнал да флудиш темата с юслесни коменти. Ако нямаш какво да шеърваш като експириънс, сийзни да поустваш никому ненужен сарказъм. Плийс.

 

В импулс вече така ли е модерно да се пише..... :lol: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Е, ай ся, признавам, че ръся сарказъм напоследък в темата :lol: .

Макар че са офтопици, не мисля, че само на мен прави впечатление големите заблуди, свързани с абсолютно качество ако си свързан с прословута оптика, или че съпорта на дадена фирма е от богове, а всички останали са 100 нива отдолу. За всички работят.... хм, българи, на заплата.

Нищо против кулбокс, даже обратно, но доста хора май попрекалиха около думата оптика, съпорт и т.н.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В импулс вече така ли е модерно да се пише..... :lol: :blink:

 

 

И забележи,забележката се прави от човек с близо 10 500 поста :D :D

 

УФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФФ!

 

Не че оправдавам Лучано, но донякъде е прав. Когато един проблем персиства много дълго време и въпреки всички усилия...

 

 

П.П. И какво за бога означава "персиства".

 

 

Мислех, че повечето хора имат поне основни (базови щях да кажа, ама база също не е чисто българска дума макар че за нея никой нямаше да скочи, чудно защо, ама да не издребнявам) познания по английски, и че persist я има във всеки речник и е ясно за какво става дума и е от тия чуждици, с които е по-ясно да се изрази човек отколкото ако каже някой бг превод, за който ще трябва да изпише още 10 пъти по толкова ;) .

 

 

С тая разлика, че "база" я има в Българския тълговен речник, била тя и чуждица. Тук не ставаше въпрос за чуждици, а за англицизми. Успяваш ли да ме ъндърстенднеш правилно?

 

 

Може да цъкнете на някой от постовете и да проследите цялата дискусия... Какво ли ви обяснявам изобщо.. Колкото до постовете ми, падат се по 4 на ден. Не мисля, че е толкова много. Ако искаш ги прегледай и виж дали флуудя или не. Най-вероятно съм помогнал на повече хора от теб в частност.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Човече, не знам дали го риълайзваш, но не си се стопнал да флудиш темата с юслесни коменти. Ако нямаш какво да шеърваш като експириънс, сийзни да поустваш никому ненужен сарказъм. Плийс.

[offtopic] Хаахахахахахаа.... [/offtopic]

Link to comment
Share on other sites

Тук остава друго впечатление. Изравяш цитати от цялата тема какво съм писал някъде си, опитвайки да покажеш нещо... ама какво ли точно.. (там около чуждиците нещо ама...)

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Midex changed the title to JoyDay на Cooolbox
  • Veno changed the title to Cooolbox

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...