Jump to content
BulForum.com

За кината в Пловдив


Recommended Posts

Тази пролет ми направи впечатление, че програмата на кината в Пловдив е с 1-2 седмици след тази в София. Мислех си, че поне Индиана Джоунс ще го пуснат заедно със световната премиера, но уви. Не само, че не тръгна с премиерата, ами вече 2-ра седмица филма го няма никъв. А преди време по мойте спомени не беше така. И Властелините и Междузвездни войни тръгнаха заедно със световната премиера (може и да се бъркам де).

 

Мен това изключително ме дразни. Пловдив е втория по големина град и културна столица в страна от Европейския съюз, а не някво село, където всичко идва с известно закъснение от графика на "белия свят".

 

Като прибавим, че в целия град има една свястна зала (1 във Фламингото) става ясно колко прецакани сме хората обичащи да ходим на кино.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив е едно село, пълно със семкаджии. Радвай се че има кино изобщо. ;)

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо с един приятел се възмущавахме преди известно време как може да са ни толкова зле кината...И то как да е иначе,като почти винаги са празни...

На мен за Индианата ми казаха,че ще дойде с 1 седмица закъснение в Лъкито,после се оказа, че са 2...баси мамата

Link to comment
Share on other sites

Айде айде!Каточели е някъкво ново явление-какво се възмущавате всички-винаги филмите в Пловдив са идвали със закъснение.Сега дано като построят в МОЛ-а голямото,айляшко кино нещата да се променят :)

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде и какво ще е киното - ако няма посещаемост всяко кино ще затвори за нула време. С това масово разпространение на филмите в нета малко хора ходят по кината. Естествено много зали затварят - не е рентабилно да работят. Ако има посещаемост и салони ще има. В София се чува че и салоните АРЕНА са в много тежко финансово състояние... Затова тука останахме горе долу с Лъки и Фламинго, в Тракия мисля има 1-2 салона и толкоз. И на мен ми липсва кино като ВЕСТА например, но какво да се прави - положението е такова...

Link to comment
Share on other sites

Що пък за момент нещо ми се стори че имме 3 хубави кина в града :P а иначе преди години май наистина тука филмите идваха заедно със премиерите и в София и в другите европейски градове

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде и какво ще е киното - ако няма посещаемост всяко кино ще затвори за нула време. С това масово разпространение на филмите в нета малко хора ходят по кината. Естествено много зали затварят - не е рентабилно да работят. Ако има посещаемост и салони ще има. В София се чува че и салоните АРЕНА са в много тежко финансово състояние... Затова тука останахме горе долу с Лъки и Фламинго, в Тракия мисля има 1-2 салона и толкоз. И на мен ми липсва кино като ВЕСТА например, но какво да се прави - положението е такова...

не е вярно че кино залите са празни ....

Link to comment
Share on other sites

Няма значение къде и какво ще е киното - ако няма посещаемост всяко кино ще затвори за нула време.

За да има посещаемост, най-важното условие е филмите да излизат по залите наравно със световната премиера, а не когато всички вече са изтеглили R5 от интернет и са гледали филма. И с една добра реклама, всичко си идва на мястото.

Link to comment
Share on other sites

За да има посещаемост, най-важното условие е филмите да излизат по залите наравно със световната премиера, а не когато всички вече са изтеглили R5 от интернет и са гледали филма. И с една добра реклама, всичко си идва на мястото.

 

Когато хората нямат пари за кино им е все тая кога е премиерата...А при цена 6-7 лв за билет и 20-на за ланка с бърз пиъринг,се сещаш кое избират :( Което е жалко за нас кинофеновете,ако киноразпространителите се вземат в ръце и намалят цените,салоните ще се напълнят иначе...

Link to comment
Share on other sites

Не е 6-7лв. Една предпремиера е 12лв. Дори и да го пуснат навреме с "белите страни", пак не бих си го позволил да отида, защото тва значи да оставя 30лв в киното, само заради един филм. Хубавите филми винаги ги гледам на кино, но за мен няма чак такова значение дали ще е 7 дена по-рано или по-късно. Важното е (поне за мен), че с тия пари, които ще спестя, ще мога да отида и следващата седмица на кино. Докато положението е такова в Пловдив, няма да има предпремиери. Дори и за киното в Мола се съмянвам, че ще пуска много предпремиери. Предполагам, че ще има, но на най-зрелищните филми.

Link to comment
Share on other sites

Никой не е споменавал за предпремиери. Билетът принципно е скъп на една единствена прожекция - първата. Аз не ходя по премиери, защото не ми пука за ден два, но когато стана седмица и повече вече си е кофти. Въртят реклами по ТВ-то от еди коя си дата из кината в страната, а изведнъж се оказва, че страната е София.

 

И билетите в Пловдив не са 6-7 лева, а 5. Мисля че цената е нормална.

Link to comment
Share on other sites

Когато хората нямат пари за кино им е все тая кога е премиерата...

Когато хората нямат пари, няма да ходят на кино! Тъпото обаче е, че за кафета и барове всички имате пари, но за кино нямате...

Link to comment
Share on other sites

Когато хората нямат пари, няма да ходят на кино!

 

Ми те в общи линии това и правят...Колкото до кафетата и баровете за съжаление си прав,но хората си имат приоритети в живота явно.Друго си е да киснеш на главната жабурейки кафе два часа и премятайки в ръце лъскаво телефонче с прима в него,да идеш вечерта на ъъъ "бар" някоя чалгаджийска дупка...

Link to comment
Share on other sites

Абе то основно няма много оборот по кината заради интернета и всичко което излиза там шот преди когато наистина филмите в Пловдив излизаха по - рано заедно със премиерата тогава въпреки интернета хората ходиха на кино докато ся когато забаявят филма с 1-2 седмици до тогава филмът е в интернет съсъ субтитри с хубаво качество и се сещате кво избират повечето

Link to comment
Share on other sites

Абе то основно няма много оборот по кината заради интернета и всичко което излиза там шот преди когато наистина филмите в Пловдив излизаха по - рано заедно със премиерата тогава въпреки интернета хората ходиха на кино докато ся когато забаявят филма с 1-2 седмици до тогава филмът е в интернет съсъ субтитри с хубаво качество и се сещате кво избират повечето

Ами Индиана Джоунс 4 още май не са го пуснали по кината, значи представете си колко загуби ще има след като в интернет го има отпреди 2 седмици

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така както казвате, че кината не са виновни и проблема е в нета и филмите по замунда, арена и т.н. защото едно е да оставиш 4 кинта за билет и 2 за пуканки и/или нещо друго ама се оливат в последно време. Освен това промяна никаква същити столове същия звук същите машини никакво подобрение напротив точно в Лъки голямата зала ходих за послено преди около 3 месеца и си е същото като преди 5-6 години. Фламинго нещата са по-нови обаче звука драни няма го долби диджитала или ако го има е някакво жалко подобие на това каквото трябва да е. Няма го ефеста всеки звук да усещаш онова чувство във вътрешните органи губи се магията от киното. Иначе за залите са празни това си е истина и как няма да са - чакам филм 1-2-3 дена и не излиза. Естесвено ако е нещо добро няма да се двера на накакан САМ или телесиннг дето картината му е едно черно петно и нищо не се вижда ама 2 седмици все пак... има филми дето има двд рип след 2 седмици (или поне достатъчно добър R5) и те сами се погребват. Иначе, че кината нямат бъдеще нямат на главната едно кафе+още нещо за 3 лева гореспоменатите хора го смучат по 3 часа докато в киното 10 кинта не мърдат нали. Докато положението не се оправи малко и хората да се позамогнат няма да има хора по кината все пак хората работят по цял ден за едното кино.

ПП. Не съм фен на Индиана Джоунс и не ме грее кога ще излезне. На предпримиера ако не се бъркам съм бил на втория властелин. Обача ако го влачеха 2 седмици след световната примиера както Индиана Джоунс нямаше да им го простя.

Link to comment
Share on other sites

В последната година съм бил 2 пъти на кино в Пловдив и двата пъти залите бяха почти празни, все по-малко хора ходят на кино... Поне обаче едно ходене на кино е двойно по-евтино от София тея филми дет ги чакате тука са по 14 лв, но по мои наблюдения въпреки многото кина, залите са по-пълни от Пловдив, поне в Моловете... Според мен посещаемостта рефлектира върху това кога ще излъчат филмите...

Link to comment
Share on other sites

Ако филмите излизаха една две седмици на кино преди да излезнат в нета нямаше да има къде да се сяда в кината, но кво да се прави... Замислете се колко пъти сте чули фразата "Ще си пусна интернет за да гледам филми" , при мен е над 10 поне.

Link to comment
Share on other sites

Ако филма е наистина добър дори и да съм го гледал на пц-то отивам и го гледам на кино, но каквито бозички има последно време :) не благодаря

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...