Jump to content
BulForum.com

Racedriver GRID


w00x

Recommended Posts

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply
Същич енджин ли ползва като на "дърт" или се бъркам? Ако е същия изобщо не смятам да я пробвам :D

Модифициран "Dirt" енджин използват. Аз днес поиграх демото и ми хареса. Графиката е много добра, движенията на колите не са много реалистични, но се свиква. Менюто в играта е изпипано. Като цяло "Codemasters" са се справили успешно.

 

grid2008051112271871ug0.th.jpggrid2008051112283201re4.th.jpggrid2008051112374887ao5.th.jpggrid2008051112381746vb6.th.jpggrid2008051112443951aj5.th.jpg

grid2008051112450015st7.th.jpggrid2008051112452362fa2.th.jpggrid2008051112500014ut6.th.jpggrid2008051112534484bi4.th.jpggrid2008051112545170ww6.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм очарован от играта. Ако изкарат и аналог на NFS, Codemasters направо ще закопаят EA Games.

Link to comment
Share on other sites

хм, нещо ми вади много злобни артефакти като играя. Текстурите нещо се омазват. не е проблем от компа, играта е... ще чакам цялата явно.

Link to comment
Share on other sites

играта иска shader 3.0

моята карта е radeon x1250 с поддръжка на 2.0

и не тръгва , гърми със съобщени your video card...3.0

така че който няма видео с поддръжка на шадерите , изобщо да не я сваля....

Link to comment
Share on other sites

хм, нещо ми вади много злобни артефакти като играя. Текстурите нещо се омазват. не е проблем от компа, играта е... ще чакам цялата явно.

 

Не е играта, защото на мен ми върви без проблем.

Link to comment
Share on other sites

И аз със моя 6600 с пиксел шейдър 3 не можах да я подкарам. Въобще не иска да тръгне, а съм с прясна инсталация на Уиндоуса :wir

То вярно че кошницата ми е остаряла, но чак да не може да тръгне...предполагам е от демото.

Link to comment
Share on other sites

Демото е много приятно, определено ще я изиграя като излезе. Единственото, което не ми хареса е, че нещо май нямаше читава поддръжка на геймпад. Надявам се в пълната версия всичко да е ОК.

Иначе на моята барака върви перфектно. Athlon 64 3200+, 1GB RAM, GeForce 7300 GT.

Link to comment
Share on other sites

Не е играта, защото на мен ми върви без проблем.

Напротив точно тя е. 1950ГТ ми е картата. Всичко друго върви без никакви пробелеми. Играта принципно върви много гладко, но тука таме ми се появяват разни други обекти и текстури като горички, банери и прочее.

Link to comment
Share on other sites

Демото е много приятно, определено ще я изиграя като излезе. Единственото, което не ми хареса е, че нещо май нямаше читава поддръжка на геймпад. Надявам се в пълната версия всичко да е ОК.

Иначе на моята барака върви перфектно. Athlon 64 3200+, 1GB RAM, GeForce 7300 GT.

 

има ама по сложно се пуска аз си го пуснах ама не го помни всеки път като си пусна играта трябва да го нагласям 4ажръкни из опциите контролите и ентер и кво беще не помня но го играя с logitech np а отностно енжина не знам но dirt пс наси4а а тожа ми върви перфектно на минимални щото ми е лабажа картата gf 7500le

athlon 64 3500+ 2gb ram и въпросното gefor4e light edition

Link to comment
Share on other sites

7900gs има ли pixel shader 3.0? То така или иначе трябва да я сменям, че вече година и половина ме държи, ама издъхва горката на новите игри :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Играта е наистина много добре направена. Изключително красива с изключително плавни и добре направени движения. Демидж, пушеци, коли и уникалната вътрешна камера също ми обира точките. Почети никакви бъгове, всичко около пистите е много красиво, наблегнали са на малките детайли като сменяне на скорости, вижда се натискането на педалите когато камерата е в купето. Но добрите думи спират до тук. Адски реален и сложен геймплай . Напомня ми Colin McRae 4. Мога да кажа, че имам голям опит с този тип игри, защото съм си автоманяк и играя всичко рацерско, което ми попадне, но с тази игра не можах да се оправя. След часове блъскане с клавиатурата и джойстика никакъв успех. Радвам се ако завърша изобщо да не говоря за първо място. С дрифтовете горе долу се спрявям, защото са уникално направени, а и на демото цъках адски много и посвикнах, но предполагам, че напред в играта и там ще издъхна на темпото нa NPC-тата. Играта става за забавление, но не и за сериозно игра. Поне при мен е така... Предполагам, че ще има маняци, които ще успеят да си я изиграят. Дразни ме и странното жълтеене на въздоха ( не знам как по друг начин да се изразя :lol: ) както при DiRT-а. Но такъв е енджина нормално. Иначе истински се накефих на Le Mans сериите с болида на Audi - R10 :P .Ами това ми е мнението за играта кажете и вие вашето! :) Само за справка играх я на Intel Pentium Dual Core E2180 2GHz, 1GB Ram, nVidia GeForce 7300GT 250 MB Ram и на медиум вървеше задоволяващо.

Link to comment
Share on other sites

Бахти и играта! И аз не мога да завърша. В начлото на 1-вото състезание нали трябваше само да завърша, е та там едвам едвам я докарах колата до финала. Изобщо не можеше да завива и беше по-скоро билярд от колкото каране на кола! Иначе ми върви без проблем!

Link to comment
Share on other sites

ако си барнете малко настройките ще се оправи управлението значително !!! Има настройки мисля че бяха в контролс > адвансед там експериментирайте с бутона за газ и със завиването

Link to comment
Share on other sites

Някакви настройки ли правите... с волан ли играете? Аз съм с клавиатурата и си играя без проблем при завивания и т.н. Веднъж пуснах на максималната трудност (състезание за пари с 350Z), без флашове и завърших 2ри (но мразя да съм всичко друго освен първи). Колата в отлично състояние, с леки одрасквания от малоумните компове. Иначе винаги завършвам 1ви на Normal. Супер яко е 24те часа на Лъо Ман... особено като кораш с най-слабата кола (като скорост) от даденият клас. Настигат те и се мъчат да те изпреварят... ляво-дясно, не пускаш и така почти половин час.

Иначе на тази дефолтната трудност съм завършвал точно зад последния... още малко и го вземах с обиколка... :D И мацката дето разправя за спонсорите и т.н. ми каза, че няма да е зле да сменя трудността и да правя повече слва за състезание, след като така и така в огледалото няма никой. В момента съм на про на сащ и на европа. Ако говорите за трудности и те са след това... ще ми е интересно да ги видя.

Японията изобщо не съм я почвал, понеже си мисля, че ще има дрифтове. Дрифтовете от своя страна са ми адски скучни и глупави. Дано да има и малко или много спийд чаленджи... че аз съм като в песента na Били Айдъл: Speed, give me what I need :)

Link to comment
Share on other sites

Някакви настройки ли правите... с волан ли играете? Аз съм с клавиатурата и си играя без проблем при завивания и т.н. Веднъж пуснах на максималната трудност (състезание за пари с 350Z), без флашове и завърших 2ри (но мразя да съм всичко друго освен първи). Колата в отлично състояние, с леки одрасквания от малоумните компове. Иначе винаги завършвам 1ви на Normal. Супер яко е 24те часа на Лъо Ман... особено като кораш с най-слабата кола (като скорост) от даденият клас. Настигат те и се мъчат да те изпреварят... ляво-дясно, не пускаш и така почти половин час.

Иначе на тази дефолтната трудност съм завършвал точно зад последния... още малко и го вземах с обиколка... :D И мацката дето разправя за спонсорите и т.н. ми каза, че няма да е зле да сменя трудността и да правя повече слва за състезание, след като така и така в огледалото няма никой. В момента съм на про на сащ и на европа. Ако говорите за трудности и те са след това... ще ми е интересно да ги видя.

Японията изобщо не съм я почвал, понеже си мисля, че ще има дрифтове. Дрифтовете от своя страна са ми адски скучни и глупави. Дано да има и малко или много спийд чаленджи... че аз съм като в песента na Били Айдъл: Speed, give me what I need :)

Значи или си пипал някакви настройки за по-лесно каране или ни лъжеш (което не го врявам, но го изказвам като варятнт) или си от тези закоравяли про-та, за които говорих по-рано. Въпреки смея да кажа големия ми опит с този тип игри и когато с приятели играем в мрежа почети винаги бия просто не мога да се разбера с тази игра. Натисна за малко копчето неще да завие, натисна повече прави 36- градусови заови, дам газ в завой след като съм пуснал газта и тя се обръща, като ти заиграе на ляжо на дясно на пражо отсечка рядко я вкарвам в пътя... Мантинелата е най-големия приятел на човека в тази игра. :lol: Настина настройки има одста та, ако някой си е играл с тях и е направил управлението малко по-лесно нека сподели...

Link to comment
Share on other sites

Значи пуснах играта... както си е по дефолт нищо не съм пипал и така си карам. В завоя не се дава газ, освен ако не искаш да се обърнеш. Ако си се качвал в кола с над 100 коня и си давал яко газ ще знаеш, че това води точно до резултата, който си описал. Особено ако колата е със задно. За всеки случай настройките са ми:

Driver Assist:

On

On

Automatic

On

 

Макар че това си е дефолта... аз не съм го пипал. Ей ся ще ти хвърля 1 клипче как карам...

Явно няма да е сега понеже нета е ужасен и едвам качвам в датата.

Link to comment
Share on other sites

Аз също карам с driver assists ON, при това без никакви притеснения - в крайна сметка това са свръх модерни коли и дори в реалните състезания пилотите си карат с такива "екстри" :)

 

Реално досега не съм имал проблеми със спечелването на състезание, освен може би с TVR - супер гадно се управлява.

 

Иначе Льо Ман е наистина голяма тръпка. Особено като остават няколко минути и се пусне някаква адреналинова музика. Първият път не издържах на напрежението и станах да се разходя малко :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък това състезание, дето се води 24 часа, всеки път го пропускам, щото изобщо не ми се занимава 25 минути да внимавам да не се блъсна/завъртя, пък и като стане тъмно нищо не се вижда на моя монитор (е тва си е от монитора де :)). Иначе на мен за Европа ми остава още 5к репутация да влезна в група "А". От USA състезанието, при което се блъскат колите направо ме отказа. Тя тая мойта барака не спира да се върти на едно място и не мога да я контролирам :) В Япония има готини състезания. Дрифта и на мен ми е леко скучен. Обаче има нещо като аналог на състезанията в планината от NFS Carbon. Първия път ти водиш като слизате надолу, а после като се качвате, другия води и така за време се играе.

Най-много се изкефих обаче, когато на едно от льо ман състезанията, като съм с кола от клас GT2, изпреварих и завърших преди някакъв с GT1 :P Това за мен беше върха на кариерата ми :D Също катастрофите са доста зрелищни и винаги е приятно да ги резгледаш в детайл.

С управлението общо взето се свиква, ама трудно.

Link to comment
Share on other sites

Ураааа! Успях да завърша първи на едно състезание! Бахти... Кофтито е, а и това я различава от реалността, че не можеш да подаваш умерено газ и съответно да завиваш без волан и педали(не знам дали там гфо има като опция това да не настъпваш до край и да има ефекто от това, както и да не завиваш до край). Аз 1 път изляза ли в чакъла и поне 3 пергела правя, докато я изкарам на пътя и това идва от прекомерното подаване на газ.

Ако някой е открил идеалнитя параметри за завиване, спирачки и т.н. - да сподели!

Link to comment
Share on other sites

Е да... без педали няма как да подаваш равномерно газ. Но за мен и това си има цака.

А със Психозис съм напълно съгласен, че няма смисъл да се лишава човек от тракшъма при положение, че пилотите на тези коли карат с тракшън.

Иначе, специално за НеРоКс. Ето и клипче от шофирането ми, което направих набързо. Трудността е Нормал (дето се избира преди започването на всяко състезание). За почти 1 обиколка от 12то до 5то място. Малко ме подпряха на 1-2 места отзад, но пък и аз закачих леко 2 бавареца :)

Клипчето е 30 мб: http://basten.data.bg/driving.avi

Link to comment
Share on other sites

На мен неще да ми тръгне джойстика, пробвах с Logitech Cordless 2, но изобщо неще да го подкара. Имам едни Chillstream, та ще пробвам по-късно и с него, тамън има 2 копчета, с които можеш да си регулираш натиска и съответно газта, но ако някой ми каже, каква може да е причината, моля да сподели.

Link to comment
Share on other sites

Ето и клипче от шофирането ми

Дай точни данни за пистата :) Доколкото виждам, караш с БМВ, нали?

И коя програма използваш за клипчето.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...