Jump to content
BulForum.com

Racedriver GRID


w00x

Recommended Posts

На мен неще да ми тръгне джойстика, пробвах с Logitech Cordless 2, но изобщо неще да го подкара. Имам едни Chillstream, та ще пробвам по-късно и с него, тамън има 2 копчета, с които можеш да си регулираш натиска и съответно газта, но ако някой ми каже, каква може да е причината, моля да сподели.
Аз моя си го пуснах без проблем /моят пад е Медиа-Теч/. Просто трябва да го настройш от менюто за контролите /всеки бутон за какво да се използва/.

 

@basten с каква машина си? Че доста плавно ти върви. Аз съм с c2d 1.8/2mb/ 2GB ram, 7300GT и само на Low ми върви биващо за игра.

Някой знае ли как точно да пусна играта в режим Широкоекранен? Понеже няма нужната резолюция, а ако избера 16:9 или 16:10 пак малко са сплескани колите :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply
Дай точни данни за пистата :) Доколкото виждам, караш с БМВ, нали?

И коя програма използваш за клипчето.

Да, БМВ е колата... пистата в момента не мога да се сетя как се казваше. Но не е от "кариерата", в смисъл свободно състезание си е. Малко по-овална форма има, като цъкнеш да избираш карта ще я видиш. А програмата е фрапс и след това го смачках с xvid, че фрапс-а ми го остави в някъв луд размер :)

 

@basten с каква машина си? Че доста плавно ти върви. Аз съм с c2d 1.8/2mb/ 2GB ram, 7300GT и само на Low ми върви биващо за игра.

Някой знае ли как точно да пусна играта в режим Широкоекранен? Понеже няма нужната резолюция, а ако избера 16:9 или 16:10 пак малко са сплескани колите :)

общо взето като твоята, но с радеон х1950 про. Играя играта на 1280х1024 и не съм спирал нищо от екстрите, които си вървят по дефолт. Между другото от записа с фрапса кадрите падат с 2-3...

Link to comment
Share on other sites

...Иначе, специално за НеРоКс. Ето и клипче от шофирането ми, което направих набързо. Трудността е Нормал (дето се избира преди започването на всяко състезание). За почти 1 обиколка от 12то до 5то място. Малко ме подпряха на 1-2 места отзад, но пък и аз закачих леко 2 бавареца :)

Клипчето е 30 мб: http://basten.data.bg/driving.avi

Наистина караш много добре не мога да не те призная! Още повече, че караш от купето. Там е екстремно трудно, защото погледа в/у пистата ти е доста слаб. Иначе другото, което е според мен, за да се соереш си избрал ней-лесните коли и най-лесната писта. Там и аз блъскам въпроса е за по-мощните класове и за дрифт-а също. Абе въпроса е че не играя у нас, а у приятел у който ходя доста често, но все пак не е като да си я имаш на собственото PC. В най-скоро време ще зимам XboX 360 та ще видя вече там как е иначе до тогава като ходя пак във въпросния приятел ще се нахъся пак да поблъскам малко. И всъщност той самия не може да се оправи въпреки, че той пък играе САМО такъв жанр игри.

 

ПС: Ако може само да споделиш как точно си направила клипчето - програми, версии и т.н., че се е получило страхотно качество. Все едно наистина играеш... :)

Link to comment
Share on other sites

Ами да ти кажа... за мен колите нямат значение... даже първо направих клипче с Къонингсег ама там станах 2ри след 3тият завой и реших, че не иглежда много реално :D Иначе дрифт не съм карал (обяснил съм защо), но про-масъл и т.н. не ми дават зор. Мен ми трябва само малко да свикна с колата... около минута. С поведението и после съм ОК.ю

Ами fraps се казва програмата...2.9.2 версия (има я в data.bg). С F9 записва. После с virtualdub и xvid компресирах клипчето, за да го смъкна от 450 мб до 30 мб. Качеството по принцип е още по-добро, но за 30 мб толкова :) За компресиране с виртуал дуб мисля, че в нета има обяснение, но ако не се оправяш питай на лично и ще ти кажа по-подробно.

Link to comment
Share on other sites

Смених си италианския тийм-мейт (пълен пикльо) с един германец-психопат с максимум aggression - много съм доволен от него! За 6 състезания има 3 втори места и 1 четвърто. Предишният за 30 състезания да имаше 1 или 2 влизания в топ 6.

 

Баси, колите в А серията на Европа са по 10 милиона парчето!

Link to comment
Share on other sites

Аз пък съм с един финландец, дето skill-a му е почти до дупка и аз като завършвам първи, обикновено той завършва втори и обираме бая пари от спонсори (за сега главен спонсор ми са някви дето дават 21к евро ако завършиш в топ 3).

Иначе за колите по 10 милиона.. явно пак ще се минава към driver offers B) Или пък ще се повтарят стари състезания.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм с 1 про дето броих 1,4 милиона, за да подпиша с него. Скил-а му е почти на макс... а и другите стойности са супер яки. 50% от наградата пребира. Доволен съм. Според мен си струва да се нвестира във възможно най-добрият (от към скилл, а и не само) съотборник.

The Angel, що така, аз на сезон 4 имах 4 милиона оборот. На сезон 5 очаквам сумата да е 6. Пък и продавам колите ми в ebay за повече от колкото ги вземам след няколко победи с тях... така че и от там пада пара. Така например бях взел един корвет за 1,1 милиона... шитнах го за 1,4 :)

Link to comment
Share on other sites

Ураааа! Успях да завърша първи на едно състезание! Бахти... Кофтито е, а и това я различава от реалността, че не можеш да подаваш умерено газ и съответно да завиваш без волан и педали(не знам дали там гфо има като опция това да не настъпваш до край и да има ефекто от това, както и да не завиваш до край). Аз 1 път изляза ли в чакъла и поне 3 пергела правя, докато я изкарам на пътя и това идва от прекомерното подаване на газ.

Ако някой е открил идеалнитя параметри за завиване, спирачки и т.н. - да сподели!

 

Физически невъзможно е. Може да пробваш геймпад с аналогови стикове или най-добре волан.

 

На мен неще да ми тръгне джойстика, пробвах с Logitech Cordless 2, но изобщо неще да го подкара. Имам едни Chillstream, та ще пробвам по-късно и с него, тамън има 2 копчета, с които можеш да си регулираш натиска и съответно газта, но ако някой ми каже, каква може да е причината, моля да сподели.

 

Влизаш в настройките за смяна на копчетата и като натиснеш ENTER за смяна на бутона, вместо клавиатурата - натискаш бутона/ръчката на пада.

 

Аз пък още не съм я сложил тая игрица. Звучи супер зарибяващо по това, което чета. Утре ще я сложа и ще поцъкам малко вместо WoW :)

Link to comment
Share on other sites

Вече ясно се очертаха 2 неща, които не ми харесват:

 

1. Колата ми е като 30 килограмово детенце сред двутонни носорози - всеки един контакт с противник завършва или със завъртане, или с челен удар в стена. Когато аз се опитам да изкарам някой от състезанието, ефектът е съвсем същият - аз отивам да паса овцете, противникът ми си продължава, все едно комар го е захапал.

 

2. Защо няма квалификации? Не мога да не изроптая срещу факта, че постоянно ме пуска на 11 от 12, а вторият в класирането задължително е най-отпред. Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против предизвикателствата и в крайна сметка си взимам моето, но това просто не е честно!

 

И като за happy end на поста - стигнах 1 000 000 respect (или каквото там се води) и днес (ако остане време от работа) ще карам в Global League (или каквото там се води :) )

Link to comment
Share on other sites

При мен има проблем. Самата игра графиката ми крашва постоянно. Видеото ми е X1800xt с последните драйвери, но на каквито и настройки да направя за видео не може да тръгне нормално. Дайте някакво предложение как може да се реши проблема.

Link to comment
Share on other sites

Аз също карам с driver assists ON

 

----------------

Now playing: andito-bluefish feat. anita kelsey - been too long (original mi

via FoxyTunes

 

 

На мен пък винаги ми е било по тръпка и по филм да карам без такива допълнения

Link to comment
Share on other sites

На мен пък винаги ми е било по тръпка и по филм да карам без такива допълнения
Конкретно тази игра играл ли си я? Ако тръпката ти е да обираш всички стени и да се въртиш по половин час по тревата - ок!
Link to comment
Share on other sites

Опитах да играя без тези опции и след първата обиколка реших, че все още ми е рано да получа мозъчен аневризъм :)

 

P.S. Ако можеше само в реалния живот за 20 минути да се правят толкова пари....

69075370yv5.jpg

Link to comment
Share on other sites

При мен има проблем. Самата игра графиката ми крашва постоянно. Видеото ми е X1800xt с последните драйвери, но на каквито и настройки да направя за видео не може да тръгне нормално. Дайте някакво предложение как може да се реши проблема.

 

Как по-точно ти "крашва графиката"?

Link to comment
Share on other sites

Как по-точно ти "крашва графиката"?

 

Оправих се. Проблемът беше че картата ми прегряваше. Почистих я и всичко се оправи.

 

Искам да попитам как да си наема съотборник.В My Team няма Teammate. След определено време ли се появява или какво трябва да направя за да се появи ?

Link to comment
Share on other sites

Някакви по преки впечатления. Как е спрямо Про Стрийт и ТД Ънлимитед. Като цяло допада ли ви......че през 2009-та чакаме Ф1 от кодмастърс и се надявам всичко по нея да е супер

 

Питам щото очевидно компа ми е кюнец и не мога дори да я сваля щото нямам място :):):)

Link to comment
Share on other sites

В My Team няма Teammate.

Трябва да вземеш по-висок лиценз.

 

Някакви по преки впечатления. Как е спрямо Про Стрийт и ТД Ънлимитед

Ами прочети темата. Мисля, че има доста преки впечатления :) Лично за мен е най-добрата от споменатите от теб игри.

Link to comment
Share on other sites

...Как е спрямо Про Стрийт и ТД Ънлимитед....
По мое мнение Про Стрийт е по-добра! По-добра графика и повече видове състезания и повече коли и възможнасти за тунинг и т.н. Де да знам - повече ми харесва, но пък ГРИД ме зарибява с това, че управлението е много странно и трудно.
Link to comment
Share on other sites

Е да... без педали няма как да подаваш равномерно газ. Но за мен и това си има цака.

А със Психозис съм напълно съгласен, че няма смисъл да се лишава човек от тракшъма при положение, че пилотите на тези коли карат с тракшън.

Иначе, специално за НеРоКс. Ето и клипче от шофирането ми, което направих набързо. Трудността е Нормал (дето се избира преди започването на всяко състезание). За почти 1 обиколка от 12то до 5то място. Малко ме подпряха на 1-2 места отзад, но пък и аз закачих леко 2 бавареца :)

Клипчето е 30 мб: http://basten.data.bg/driving.avi

 

Мдаааа. Тази игра без ТК ще е чудо на чудесата :).

 

Ами да ти кажа... за мен колите нямат значение... даже първо направих клипче с Къонингсег ама там станах 2ри след 3тият завой и реших, че не иглежда много реално :D Иначе дрифт не съм карал (обяснил съм защо), но про-масъл и т.н. не ми дават зор. Мен ми трябва само малко да свикна с колата... около минута. С поведението и после съм ОК.ю

Ами fraps се казва програмата...2.9.2 версия (има я в data.bg). С F9 записва. После с virtualdub и xvid компресирах клипчето, за да го смъкна от 450 мб до 30 мб. Качеството по принцип е още по-добро, но за 30 мб толкова :) За компресиране с виртуал дуб мисля, че в нета има обяснение, но ако не се оправяш питай на лично и ще ти кажа по-подробно.

 

Гледах клипа и ме зариби. Явно вече ще трябва нов комп :)

Link to comment
Share on other sites

sandman, за графиката не съм съгласен. Грид е доста по-напред в това отношение. Много от нещата са далеч по-изпипани от Про стрийта. Гадното е само, че няма драг и настройки за колата. Иначе мен лично много ме кефи как огледалата се рендират в реално време и наистина могат да се ползват докато играеш.

DON_CHEFO, играта си заслужава да се играе... особено ако си фен на високите скорости (какъвто си ти).

Link to comment
Share on other sites

sandman, за графиката не съм съгласен. Грид е доста по-напред в това отношение. Много от нещата са далеч по-изпипани от Про стрийта. Гадното е само, че няма драг и настройки за колата. Иначе мен лично много ме кефи как огледалата се рендират в реално време и наистина могат да се ползват докато играеш.

DON_CHEFO, играта си заслужава да се играе... особено ако си фен на високите скорости (какъвто си ти).

 

Ще почакам като зема нов комп....А някой дето я цъка с волан. Питам щото моя е евтин боклук и на НФС Ъ2 да кажем ми прави парчета, а на НФС Ъ1 не.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...