Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 8.04


Recommended Posts

Самото стартиране на FF под windows (поне на моята машина) е в пъти по-бавно , а това е браузъра който ползвам аз и изобщо не искам да помислям да го сменям с друг . Току що сложих Eclipse PDT , настройх cake-a и съм много щастлив :lol: Лапа определено няма скоро да види отново тази боза windows ;)

 

Ubuntu спрямо 6тата версия има много промени в посока това да подобри изживяването на крайния лузър и мисля ,че с последната версия това е много добре постигнато .

 

Поздрави.

 

П.П. tedy , да ми го махаш тоя avatar , че иначе няма да те пускам да постваш тук докато си с него :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

След като малко си поиграх да настроя samba-та да ми показва шерването на windows-a остана един малък проблем . Промених workgroup-a и реалоаднах самбата ,но той си остана стария , както и името на компютъра . Всички настройки бяха направени от /etc/samba/smb.conf и шерването стана ,но другото така и не се промени . Идеи някакви ?

Link to comment
Share on other sites

Никакви идеи но забелязах че самбата не работи ако юзерите на двата компа са с еднакво име...

Link to comment
Share on other sites

След като рестартирах компютъра всичко се оправи , сега работи добре . Забелязах ,обаче, нещо странно : когато изключа Ubuntu и после пак го пусна дяла в който ми е ntfs-a винаги като чели се маунтва на ново ,защото преките пътища до него не работят , както и трябва да нагласям на ново share .

Link to comment
Share on other sites

Ето ни и нас :

 

 

# /etc/fstab: static file system information.

#

# <file system> <mount point> <type> <options> <dump> <pass>

proc /proc proc defaults 0 0

# /dev/sda1

UUID=656163eb-ab6a-4fe8-b68c-e0a447a77599 / ext3 relatime,errors=remount-ro 0 1

# /dev/sda6

UUID=ff5b3dbe-960b-47d3-8d3a-d54368b6a10f none swap sw 0 0

/dev/scd0 /media/cdrom0 udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0 0

 

 

Какво ще значи това errors=remount-ro ?

Това ли му казва всеки път да го закачва на ново ?

Link to comment
Share on other sites

Е мислих, че има прости хора ама това да направиш Live Video-то на Euro 2008 на MS Silverlight си e направо върха....

Не загрях :huh: . Малко полезна информация. GRUB не се инсталира на RAID 0 масив. Просто не иска. LILO също. Решението е да си направиш едно малко раид 0 масивче и на него да сложиш /boot или да го плиоснеш на друг хард, неучастващ в масива.

Link to comment
Share on other sites

Виж глупостта - Silverlight и после се опитай да е подкараш под Линукс. Онези от Uefa са си качили на страницата Live Broadcast-a вместо в flash, в "Сребърната светлина"....

Еми убиха ми макар и малкия мерак към футбола... нЕма начин!

Link to comment
Share on other sites

Аз европейското го гледам по Диема-та чрез MPlayer. Просто с FF отварям properties->media върху самия stream и адреса на stream-а го paste-вам в MPlayer-а

mms://87.120.130.22/diema_live_q2.wmv?9e479eaf32273680dc5c&47104&503130&69cad702c68dc0f4527280bbe5b330e3

 

Но забелязвам, че в графична среда ми работи по-слабо, отколкото XP-то. Още не съм опитал хитринките, дадени в статията на Xciter, нито пък знам как да олекотявам Ubuntu-то така, както знам за ХР-то... Довечера и това ще пробвам, но оставам с впечатлението, че XP-то изцеждаше повече от таралясника ми (P3 1.13GHz, 256MB RAM, Intel 830 32MB shared)...

Link to comment
Share on other sites

Antares, рама ти идва малко. Аз като гледам на idle ubuntu ми взима около ~200-250mb от рама, а xp съм го пускал на пц с 64мб рам. предпочитам да го сравнявам с Vista, понеже и там има доста "глезотийки" и в това отношение убунту мачка. Но с xp няма смисъл да се сравнява, тъй като то е на доста повече годинки, когато компютрите нямаха възможности като днешните :)

Link to comment
Share on other sites

ползвам D-link,преди с Lan нямаше проблем,но след като преминах на wireless връзка не мога да се свъжа с нета

Link to comment
Share on other sites

ползвам D-link,преди с Lan нямаше проблем,но след като преминах на wireless връзка не мога да се свъжа с нета

Дай малко по-описателно.

Link to comment
Share on other sites

Дай малко по-описателно.

Ами сложих си рутер за да включа и лаптопа,а незнам как да кофигурирам wireless за да имам нет при Ubuntoto,при Лан-а е автоматично,за Wina има драйвъри,но как стои въпроса с Ubuntoto? Сега ползвам само Вистата

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Впечатления - почни никакви. Защото не ще да се инсталира. Нещо не му харесва диска - инсталатора забива когато дойде време да се настройват партишъните.

Link to comment
Share on other sites

Като е в roaming mode не ти ли вижда мрежата. Пробвай да се конектнеш ръчно.

Ако знаех как става нямаше да питам,ако някой може да ми даде точни инструкции ще съм благодарен,не съм на ти с Linux,макар и да искам да е така,но всичко с времето си,засега имам нужда от помощ.

Link to comment
Share on other sites

Качи си madwifi от пакетния маниджър, за повече информация за настройването му и съответно свързването и дали изобщо ще ти открие WAN картата ти препорачвам да прочетеш по форумите на Убунту или вики-то им, на изуст не помня за да ти издиктувам инструкции, правих го много одавна. :)

Link to comment
Share on other sites

ползвам D-link,преди с Lan нямаше проблем,но след като преминах на wireless връзка не мога да се свъжа с нета

намерих нещо по въпроса https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Device/DWA-111 , само незнам как да "Run the following code",ако някой може да ми даде точни инструкции... Предварително благодаря!!!

Link to comment
Share on other sites

Това се пише в терминала, някъде из менютата за програмите се пускаше и да знаеш частите от командите дето са в началото ~$ не се пишат, просто са дадени за да се сетиш, че става въпрос за терминала/конзолата. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Препоръчайте ми виртуална машина, която да работи направо с партишана ми с вече инсталирания windows xp за да мога да си го ползвам направо от убунтуто, че трябва пиша малко бози

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...