Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 8.04


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Аз вече ъпгрейднах до 8.04 и с onboard 32mb видео карта спокойно си работи 3D десктопа със всичките му ефекти и щуротии.

 

Какво се случва обаче с ресурсите като няма нищо кой знае колко инсталирано (gnome,apache,php,bind9,mysql):

root@firebird:/home/shadowhand# cat /proc/meminfo 
MemTotal:	  1025816 kB
MemFree:		 82704 kB
Buffers:		 46384 kB
Cached:		 366856 kB
SwapCached:	  13448 kB
Active:		 561676 kB

Filesystem			Size  Used Avail Use% Mounted on
/dev/sda3			 5.7G  3.6G  2.2G  62% /

 

 

Разликите със 7.10 не са толкова големи, основната е, че има система за лесно намиране на файлове и нов со фтуер за записване на дискове. При 7.10 безпроблемо си ми разпозна всички идиотски у-ва на лаптопа, вкл. и USB WiFi картата, PATA DVD-RW и тн.

Link to comment
Share on other sites

5.1 звук подържа ли?

пробвах бетата - тръгнаха ми 5 колони, едната не свиреше, направо се изумих - нали са 2 по 2 навързани, как едната ще свири, а другата - не :wacko:

не открих проблема...не претендирам, че разбирам, но явно е бил някакъв бъг. сигурно е оправен вече :)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, самото убунту дойде отдавна. :) Ако имате предна версия на сайта им има инструкции как да се направи safe upgrade до новата стабилна версия.

Link to comment
Share on other sites

С новите скорости на БТК свалянето му беше доста бързо като се има впредвид оверлоада на сървърите , за под 18 мин :lol: Отново евала на пичовете . Изпържих си го и след като прецаках 140 ГБ си партитишън го форматирам и ще го мятам отгоре ( Добре ,че имам хард магаре :D )

Link to comment
Share on other sites

С новите скорости на БТК свалянето му беше доста бързо като се има впредвид оверлоада на сървърите , за под 18 мин :lol: Отново евала на пичовете . Изпържих си го и след като прецаках 140 ГБ си партитишън го форматирам и ще го мятам отгоре ( Добре ,че имам хард магаре :D )

ххахах, been there done that. Twice... по темата, новото убунту поне на моята моите машини се дръжи доста добре. Главно имах проблеми с предишното с поддръжката на ати карти но това си тръгна от раз. Ето нещо интересно за четене.линк

Link to comment
Share on other sites

Първият бъг който веднага се наби на очи е този с ATA дисковете , малко кофти ,че са пуснали такъв final ,но дано скоро го оправят . Може да прочетете повече в community-то на Ubuntu

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея как да си пусна титри на MPlayer, на 7.10 нямах такъв проблем и си тръгваха автоматично :(

 

 

edit: оправих се :)

Link to comment
Share on other sites

Горещо препоръчвам четивото предложено от Xciter , задължително е направо ! След като извърших двете прости команди посочени в guide-a всичко литна :lol: . Stenli , викаш ,че си се оправил със субтитрите , ще споделиш ли , кофтито ,че излизат яко маймунки :D

Link to comment
Share on other sites

Маймунките би трябвало да се оправят като направиш енкодинга на cyrilic. Edit -> Preferences и от там си го нагласяш.

 

:пп моя проблем не беше такъв, просто нямаше никакви титри :bgrin:

:пп2 абе някой ще ми каже ли какви са новите визуални ефекти, щото аз нищо ново не виждам :blink:

Link to comment
Share on other sites

не мога да стигна до инсталацията - зацикря като избера инстал или само да пробвам :bgrin:

свалил съм общо 3 исо - та, сега свалям 4 - то. във форума им един беше написъл, че не може да инсталира и свалял исо - та наред :laughing:

явно нещо не е доизпипано пак

Link to comment
Share on other sites

някой знае ли ка да се качи опресняването на екрана, щото с тия 50-51 хц, между които мога да избирам направо ще окьоравея за 2-3 дена :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами инстални си драйвера за въпросното видео и би трябвало да имаш опции. и по скоро го включи защото по дефалт е изключен.

Link to comment
Share on other sites

Ами инстални си драйвера за въпросното видео и би трябвало да имаш опции. и по скоро го включи защото по дефалт е изключен.

драйвера ми даде да го инсталирам на 5тата секунда от старта :D

пуснал съм си и на макс ефектите, но резолюцията е до 1280х1024, а екрана е на 50-51 макс...това е проблема :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това са vesa драйвери, потърси си драйвер от производителя на видео картата. Там би трябвало и да е описано какво да направиш в xorg.conf за да ти заработи всичко.

 

Ако не ти се занимава толкова много потърси в гугъл за:

HorizSync

VertRefresh

Link to comment
Share on other sites

драйвера ми даде да го инсталирам на 5тата секунда от старта :D

пуснал съм си и на макс ефектите, но резолюцията е до 1280х1024, а екрана е на 50-51 макс...това е проблема :bgrin:

С ати видео ли си?

Link to comment
Share on other sites

как точно се появява пустия му куб :angry:

всякакви работи станаха само не и появата на куба. значи прозорците си ги въртя с мишката, нареждам ги кръгово в заден план, сменят се лицата на десктопа...кубът не иска да се появи :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ctrl+Alt и въртиш с мишката, ако става въпрос за 3D десктопа де.

тва ми се получи, ама се върти не куб, а просто правоъгълник ;)

 

 

 

Свали си компиз контрол панел и си пусни куба. По дефалт не е пуснат.

то има доста опции за тоя куб, обаче не пише как се появява...става въпрос за advanced desktop effects settings...не знам дали говориш за същото :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...