Jump to content
BulForum.com

Ubuntu 8.04


Recommended Posts

Някой да ми каже най-лесния и прост начин за слагане на стартово меню подобно на това на Mac ? Ще съм доволен и на линкче към tutorial :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply
тва ми се получи, ама се върти не куб, а просто правоъгълник ;)

то има доста опции за тоя куб, обаче не пише как се появява...става въпрос за advanced desktop effects settings...не знам дали говориш за същото :(

Същото но в него трябва да си пуснеш куба, като ефект и после да си го конфигурираш с кои копчета го въртиш. Аз съм го направил да се върти с мишката като натисна шифт.

Link to comment
Share on other sites

Някой да има проблеми с клипчетата от вбокс, защото на мен от вбокс и дата.бг не ми ги плейва, а от youtube всичко е 6 :blink:

 

 

едит: fixed!

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се за 2та поредни поста, но да попитам дали има желаещи за оригинален диск Убунту, понеже ще поръчвам 2-3 за мен и приятели, та да ви питам, ако искате да поръчам повече :)

Link to comment
Share on other sites

А какъв е смисъла от оригиналния диск? Или щото е на аванта :angry:

Щото е на аванта, проблем?!

 

Дотук се е включил още един съфорумник, ще изчакам още 1-2 дена и ще ги поръчвам.

Link to comment
Share on other sites

А какъв е смисъла от оригиналния диск? Или щото е на аванта :angry:

смисълът е за колекцията, капиш ;)

за да го показвам на ляво и на дясно, понеже по този начин ще ми порасне пишката, това е по големият смисъл ;)

Link to comment
Share on other sites

Хах! Днес го пробвах и пак съм разочарован. Доволно зле е. Преди да започне гном сесия се прецаква нещо в хоум-а заради някакви permissions, обаче няма как да го оправим, тъй като не работят виртуалните конзоли (дето се пускат с ctrl+alt+F1...8). Та, пак към виндолса :)

Link to comment
Share on other sites

Хах! Днес го пробвах и пак съм разочарован. Доволно зле е. Преди да започне гном сесия се прецаква нещо в хоум-а заради някакви permissions, обаче няма как да го оправим, тъй като не работят виртуалните конзоли (дето се пускат с ctrl+alt+F1...8). Та, пак към виндолса :)

 

По време на зареждането на Grub loader-a натисни Escape и от там пробвай да конфигурираш това което ти дава като грешка , за справки google .

 

Имам Barton 3000 + с 512 рам , смятам да му метна още една 512ка , заслужава ли си или направо да минавам на Core 2 Duo с 2 Gb ram , ползвам го основно за LAMP , не съм много претенциозен :)

Link to comment
Share on other sites

Аз пък си ги поръчвам от доста време , защото нямам записвачка ... бавно пристига и като го получа има формата на "кайма" от пакет 50 стотинки ама съм доволен .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

По време на зареждането на Grub loader-a натисни Escape и от там пробвай да конфигурираш това което ти дава като грешка , за справки google .

 

Имам Barton 3000 + с 512 рам , смятам да му метна още една 512ка , заслужава ли си или направо да минавам на Core 2 Duo с 2 Gb ram , ползвам го основно за LAMP , не съм много претенциозен :)

Мне. По скоро го обезшуми и го пъхни някъде дет не се вижда.

Link to comment
Share on other sites

Без да искам си изтрих панела горе в дясно и сега като пусна Pidgin или някоя програма, която стои там не ми ги показва. Някой знае ли как да си го пусна пак :( 937048_t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Без да искам си изтрих панела горе в дясно и сега като пусна Pidgin или някоя програма, която стои там не ми ги показва. Някой знае ли как да си го пусна пак :( 937048_t.jpg

Адни си аплета notification area.

Link to comment
Share on other sites

Утре като сложа Ubuntu , ако и новото видео прави проблеми като старото някой да идва да чака под джама за нова видео карта :D

Link to comment
Share on other sites

Утре като сложа Ubuntu , ако и новото видео прави проблеми като старото някой да идва да чака под джама за нова видео карта :D

Nvidia принципоно проблеми нямата. Ати поне мойто 1950 няма проблеми с харди-то. Дори компиз си бачка като пушка и са оправили дори memory hole-a.

Link to comment
Share on other sites

Един доста глупав въпрос , ако сложа 32 bit версията на Core 2 duo трябва ли да тръгне , защото след като зарежда и ми дава някъв размазан екран и до там .

Link to comment
Share on other sites

Desktop_Ubuntu_Laptop_by_xciter327.png

 

След малко бърникане...

 

едит: оп май трябваше в другата тема... желаещи да го преместят? :)

Link to comment
Share on other sites

Малко не на място въпрос , но дх10 игрите не се играят под линукс и за това .

Иначе се учудих как цс ми върви много по-добре на убунту от колкото на хп ама не съм пробвал новата версия още .

Сега като си получа пратката и го слагам на стария компютър ... няма да имам нужда от фаеруол вече .

п.п. Вече имам и втори монитор ама ще стигно и до мрежата скоро .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

А вие? За кое уин-а е все още незаменим?

За игри. За съжаление игрите под линукс, които съм подкарал не ми вървят така както под Win и най-вече заради това имам инсталирано хп :(

Link to comment
Share on other sites

За игри. За съжаление игрите под линукс, които съм подкарал не ми вървят така както под Win и най-вече заради това имам инсталирано хп :(

Абе четох някъде статия че повечето игри вървят под Wine и Cedega по-бързо отколкото под виста. Само, че не мога да я намеря. Имаше дори тестове. Някой сега ще измрънка че някои игри не тръгват на лин въобще, но същото може да се каже за виста...

Link to comment
Share on other sites

Почти всичко тръгва , много неща не са тествани , но повечето от тях работят , а за бързина е просто учудващо как ги подкарва .

На убунту 7.04 (мисля тази версия беше) цс ми върви по-добре от на хпто и картината някак си ми изглежда много добра под линукса след като направих сравнението .

Да не го обръщаме в спор , защото все някой ще е на противното мнение .

п.п. Много съм доволен и ще го сложа на стария си компютър за постоянно .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...