Jump to content
BulForum.com

Акумулатор.


Stenli

Recommended Posts

Монбат 62А/ч на година, в гаранция е, но не мога да намеря книжката. Окото свети зелено. Свален е от мой автомобил, който продадох, но поради прекаления пазарлък от страна на купувача му сложих стар акумулатор.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Според мен почти няма значение ОТ къде ще го вземеш, стига да не се стискаш и да си вземеш нещо качествено и с Повечко Гаранция. :)

Link to comment
Share on other sites

Акумулатор може да си вземеш от Тороманов. Само не знам как ще стигнеш до магазина в настоящата неразбория там. Най-добре да минеш през Васил Априлов, оттам наляво през циганската махала посока Окръжна болница, точно преди безиностанцията вдясно е - вижда се ясно. Не купувай евтини боклуци. Аз лично препоръчвам сухите акумулатори на БОШ - три години гаранция. Като цяло това място е меката на акумулаторите в Пловдив

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Здравейте, за да не отварям нова тема вдигам доста стара, в която не знам колко е актуална информацията, така че ще задам вече зададен въпрос - от къде в Пловдив да си купя акумулатор за колата? Мястото да работи в събота и/или неделя и по възможност да предлага изкупуване на стария акумулатор.
И да ми препоръчате марка акумулатори, които хем не са много скъпи, хем са качествени.

Link to comment
Share on other sites

Хем да не са скъпи и хем да са качествени... :)

 

Място което 100% работи и в събота (за неделя нз) е до магазин Маркита. Като влезеш по уличката за Маркита от Коматевско стигаш Маркита и първата в ляво. Има надписи, на тротоара в ляво са. Изкупуват и стария акумулатор. Имат и средни като качество и мноооого евтини. Всичките с гаранция от поне 2г. Успех.

 

Линк > http://goo.gl/maps/05os3

Link to comment
Share on other sites

А колко ампер часа да взема за Хонда Сивик и кофти ли е ако взема акумулатор с капацитет, по-голям от този на оригиналния акумулатор, смисъл ще се претовари ли нещо зареждащата система?

Link to comment
Share on other sites

Акумулатор може да си вземеш от Тороманов. Само не знам как ще стигнеш до магазина в настоящата неразбория там. Най-добре да минеш през Васил Априлов, оттам наляво през циганската махала посока Окръжна болница, точно преди безиностанцията вдясно е - вижда се ясно. Не купувай евтини боклуци. Аз лично препоръчвам сухите акумулатори на БОШ - три години гаранция. Като цяло това място е меката на акумулаторите в Пловдив

+ 1 глас от мен за сух акумулатор и за посочения дилър.

 

А колко ампер часа да взема за Хонда Сивик и кофти ли е ако взема акумулатор с капацитет, по-голям от този на оригиналния акумулатор, смисъл ще се претовари ли нещо зареждащата система?

Зависи дали ти е нужна много енергия когато колата стои на място изгасена, зависи и колко дълго и често караш. Питай майсторите, тъкмо те могат на място да видят колко ти е мощно динамото.

Link to comment
Share on other sites

Тея до Маркита не са лоши въпреки, че се опитват да ти продадат възможно най-голям акумулатор. Като цяло обаче съм доволен.

 

Сухи акумулатори? Я пак? Това, че са необслужваеми в никакъв случай не значи, че са сухи вътре. Най-много да е гел, но той пак не е сухо вещество иначе няма как да работи.

 

Тук някакви динамота, да не сме зимата на 62-ра? Това е алтернатор или генератор!

Link to comment
Share on other sites

Нищо лошо не виждам в това да се купи възможно най-големия акумулатор, който алтернаторът може да зарежда. Винаги така правя и сменял акумулатор след много дълга експлоатация.

Link to comment
Share on other sites

Наскоро купувах акумулатор. Цените на тези до Маркита са ужасни. Аз купих Exide 62 или 65 ah беше, не помня, за 130лв с 3 години гаранция. Това беше най-ниската цена в града, която намерих. Ако някой се интересува, ще му дам координати на магазина на лс, да не става реклама. 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...