Jump to content
BulForum.com

Използвате ли GSM докато шофирате?


sek800

Използвате ли GSM докато шофирате?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Ползвам,но го пускам на спийкар и говоря така,ако нямам възможност да си включа хендсфреето (70% от случейте),или спирам ако може и така говоря,защото съм си засякал ,че не съм толкова концентриран докато работя с GSM,

иначе самия разговор си е като да говориш с някой в колата

Link to comment
Share on other sites

Много рядко, но "да".Знам, че е опасно и освен това най-често звъня или ми звънят за неща които могат да изчакат 3-6 мин.btw имам навика ако чакам важно обаждане и има възможност да отбивам и да си говоря при спрял автомобил, и до сега доста мои познати ме гледат като телета като напрвя така!?Все пак е за предпочитане пред това да създам някое ПТП на пътя или поне аз така считам.

Link to comment
Share on other sites

Редовно, пиша и смси в движение :)

Същия съм и аз. При смс-и ако има хора в колата започват видимо да се притесняват. Понякога ползвам и hands-free, но много рядко. Всеки път задължително използвам лявата ръка за да държа телефона за да мога с дясната да превключвам скоростите. Не трябва да е така, но :unsure:.

Link to comment
Share on other sites

В движение избягвам да говора , всмисал не звъна на хората ако не е важно. Но като си карам и ми звънне телефона винаги вдигам.

Link to comment
Share on other sites

Редовно, пиша и смси в движение :)

И аз съм същия,даже взех да задобрявам.Научих всички клавиши на изуст и номера на буквата(коя под ред е).Сега само хвърлям един поглед на екрана докато шофирам и изненадващото е ,че не правя много грешки :lol:

Link to comment
Share on other sites

Когато ми звънят вдигам,но аз не съм звънял до сега като карам!А ако звъня спирам и тогава!

Link to comment
Share on other sites

И ми се обаждат и аз звъня ! Обаче съм с Blue tooth освен това телефонът ми подържа гласово набиране през обичката. Според мен това е начинът човек да си върже гащите да не го спират чичовците или да не направи някоя беля. Много айляк работа !

Link to comment
Share on other sites

Редовно, пиша и смси в движение :)

 

Същата работа,даже пиша и получавам и-мейли в движение :P Като говоря,го оставям на спийкърфон ако съм сам в колата...

Link to comment
Share on other sites

То и аз редовно говоря, гледам да е обаче с handsfree че не е много здравословно по другия начин (не че не го правя но ми е доста неудобно)

Link to comment
Share on other sites

на жените трябва да им се отнемат телефоните преди да почнат да шофират ей сега щях да отнеса една на асеновградско шосе..... дейба и овцата селска не съм удрял жена ма ако не бързах тая щях да я слезна да я изпраскам един цигански

Link to comment
Share on other sites

Откъде толкова злоба в теб, не мога да разбера :lol:

 

Някой като ми звъни си изчаква да отбия и тогава отговарям, иначе нямам сигурност.

Тези със СМС-ите ме зареждат с енергия, луди хора ей... :laughing:

 

За жените съм съгласен, че трябва да им се наложат забрани, но нека не се ограничаваме само до телефоните ;)

Link to comment
Share on other sites

Абе аз гледах на магистралата как една кака кара, гледа в огледалото и се червосва а с другата ръка си държи телефона и говори. Ще попиташ как гледа къде кара и изобщо с какво държи волана... отговора е че нито гледаше накъде кара нито държеше кормилото с каквото и да е... бързо я задминахме та не можах да я снимам но просто си беше #1

Link to comment
Share on other sites

нормално е да съм ядосан при положение че така щях да я тресна че фиатчето и най-вероятно щях да го сплескам отзад поне до предните седалки , карах с около 150 при което тъпата п...а излезе от еко елда бензиностанцията и ми засече пътя добре че нямаше насрещно движещи се

Link to comment
Share on other sites

нормално е да съм ядосан при положение че така щях да я тресна че фиатчето и най-вероятно щях да го сплескам отзад поне до предните седалки , карах с около 150 при което тъпата п...а излезе от еко елда бензиностанцията и ми засече пътя добре че нямаше насрещно движещи се

 

Да не би да има вече нови максимално разрешени скорости по БГ пътищата? :blink:

 

Иначе по темата не виждам какъв е проблема да говориш, при положение, че използваш подходяща Bluetooth handsfree система. За да отговоря на повикване или да набера номер, когато шофирам е достатъчно да натисна един единствен бутон на волана - действие незастрашаващо с абсолютно нищо сигурността и поведението ми на пътя.

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме накефи Хондата на единия от нашите японци - взел си последен модел с гласово управление на какво ли не, вградено handsfree при което даже не натискаш копчета ами казваш "answer phone" (или каквото точно беше нагласено) и което в последствие той си призна че не може да ползва нито една от тези екстри заради ужасния му английски акцент :)

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме накефи Хондата на единия от нашите японци - взел си последен модел с гласово управление на какво ли не, вградено handsfree при което даже не натискаш копчета ами казваш "answer phone" (или каквото точно беше нагласено) и което в последствие той си призна че не може да ползва нито една от тези екстри заради ужасния му английски акцент :)

 

Абе то и аз имам акцент, но досега не съм имал проблеми да ми схваща командите. :D

Link to comment
Share on other sites

Абе то и аз имам акцент, но досега не съм имал проблеми да ми схваща командите. :D

 

Абе всеки има ама чак толкова и аз не бях виждал а не е като да е от вчера в LA човека, но има хора езиците по-трудно им се удават...

Link to comment
Share on other sites

Да не би да има вече нови максимално разрешени скорости по БГ пътищата? :blink:

И аз това се чудя, ядосва се на някой, че създава ситуация, а той самият е пътуваща със 150километра в час, до колкото разбирам не си карал по магистрала и си с близо 60 километра в час над ограничението, ако приемем че е нямало други ограничителни знаци.И се чудя как сички гордо си признават, че си лафят по телефоните докато карат, че и смси пишат...НЯМА КАК ДА ИЗВЪРШВАТЕ 2 ДЕЙНОСТИ ЕДНОВРЕМЕННО.Това е анатомично невъзможно, мозъкът ви е зает само с една дейност в един и същ момент, доказано е, мултитаскинга е като при пц-тата заделя се време на цпу-то за всеки процес.

 

По темата да и на мен ми се е случвало да говоря, но пускам телефона на спийкър и керщя в колата, малко странно е, но иначе микрофона не лови, сигурно изглежда зле като спра на светофар и викам, ама по добре отколкото да се чудя с коя ръка да сменя и с коя да въртя.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...