Jump to content
BulForum.com

Използвате ли GSM докато шофирате?


sek800

Използвате ли GSM докато шофирате?  

87 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

карах с около 150

ти пък с много малко си карал. Другия път не се излагай да караш с толкова малко.

също така не знам защо си толкова ядосан след като

и аз редовно говоря

Иначе аз докато карам говоря през bleutooth-a на GPS-a. Супер яко е

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply
нормално е да съм ядосан при положение че така щях да я тресна че фиатчето и най-вероятно щях да го сплескам отзад поне до предните седалки , карах с около 150 при което тъпата п...а излезе от еко елда бензиностанцията и ми засече пътя добре че нямаше насрещно движещи се

Ако не се бъркам там лимита на скоростта е 60 километра. Нали знаеш ако я натресеш кой е виновен ;).

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз докато карам говоря през bleutooth-a на GPS-a. Супер яко е

 

С какъв GPS си?Защото смятам скоро да си зимам и аз и то такъв с БТ?Колко пари го зе и от къде?И най-важното има ли карти на България?

Link to comment
Share on other sites

не там ограничението е 90 , беше 11 вечерта нямаше нито 1 кола и трябваше спешно да се прибера , да бях в нарушение признавам но никъде не съм казал че се гордея ..... така че не се опитвайте да си изсмучете от пръстите неща които не съм написал

Link to comment
Share on other sites

не там ограничението е 90 , беше 11 вечерта нямаше нито 1 кола и трябваше спешно да се прибера , да бях в нарушение признавам но никъде не съм казал че се гордея ..... така че не се опитвайте да си изсмучете от пръстите неща които не съм написал

никой нищо не си изсмуква, а само коментират това което ти сам си изложил като факти. наистина не е уместно да се ядосваш и да обвиняваш другите при положение, че сам носиш немалка част от вината за създадената ситуация. сега ще кажеш че понеже си й присветнал с дългите няколко пъти тя е трябвало да ти направи път, нали?

Link to comment
Share on other sites

Абе аз гледах на магистралата как една кака кара, гледа в огледалото и се червосва а с другата ръка си държи телефона и говори.

Това с червосването е доста разпространено. Оня ден една правеше обратен към тунела на чифте баня, червосваше се в огледалото, навела галва и защипала телефона между рамото и главата си. :blink: :blink: :blink: С червило в ръка включи първа, наведе се, зави обратно и продължи да се гримира, карайки само направо вече. :angry1

 

Аз звъня редовно в 5ч. като стигна сточна гара, понеже знам, че има 20-25мин. да чакам на задвръстването. Иначе избягвам да го ползвам.

А иначе верно ли пишете смс-и? Не мога да повярвам как става, чесно. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз докато карам говоря през bleutooth-a на GPS-a. Супер яко е

С какъв GPS си?Защото смятам скоро да си зимам и аз и то такъв с БТ?Колко пари го зе и от къде?И най-важното има ли карти на България?

 

Най-добре си вземи едно PDA евентуално с вграден GPS или в моя случай с отделен (ужким по-точен бил този). На PDA-то ще имаш избор от поне 3-4 различни програми и ти гарантирам че карти за България се намират, кои по-добри кои не толкова. Аз се бях зарибил но след седмица - две каране ми мина мерака да го ползвам - то в Пловдив аз по-добре знам улиците и откъде да мина - помня последния път се опита да ме прекара по бул.6ти септември докато той беше в ремонт и доста упорито взе да ми обяснява как да се върна обратно на него след като кривнах по бул.Марица и взех да търся как да го изключа :) Иначе за междуградски е ок, един приятел го благославяше когато ходиха до Финландия че само благодарение на едната програмка са успели да се ориентират как да стигнат до хотела.

 

 

А за SMS-ите и аз съм писал но ми е много трудно - виж в задръстванията около 5 не е проблем :)

 

Ето ви и един виц - не съм сигурен къде да го постна - тука или в темата за вицовете но тука ми се струва по-на място:

 

 

Из обяснения на катастрофирала шофьорка:

"Докато говорех по телефона съм почнала да карам с превишена скорост, навлязла съм в насрещното платно, закачила съм две коли, качила съм се на тротоара, прегазила съм една будка, ударила съм някакви сергии, пак съм се върнала на платното в насрещното, след което ме удари един камион и в следствие на това изцяло загубих контрол над машината".

Link to comment
Share on other sites

Същия съм и аз. При смс-и ако има хора в колата започват видимо да се притесняват. Понякога ползвам и hands-free, но много рядко. Всеки път задължително използвам лявата ръка за да държа телефона за да мога с дясната да превключвам скоростите. Не трябва да е така, но :unsure:.

Horata naprawo mi posqgat za volana kato me vidqt, che karam s kolqnoto dokato pisha :)

Link to comment
Share on other sites

нормално е да съм ядосан при положение че така щях да я тресна че фиатчето и най-вероятно щях да го сплескам отзад поне до предните седалки , карах с около 150 при което тъпата п...а излезе от еко елда бензиностанцията и ми засече пътя добре че нямаше насрещно движещи се
Ми ти си за трепане направо.

Хем знаеш, че онзи участък е свръх смъртоносен, хем се силиш със 150, и на всичко отгоре се ядосваш на тъпата патка.

Ако си мислиш, че в късните часове няма хора, много се лъжеш - един наш колега го помля и погуби някой като теб съвсем близо до въпросното място. Човека се е прибирал пеш по тъмно.

Всеки ден пътувам по този маршрут и съм видял какви ли не идиотски изпълнения. И като мина покрай някое от многото лобни места, ми се свива сърцето. Мислел съм си да ходя с колело (че по-здравословно) ама като си помисля за джигитите и се отказвам.

Та така. Помисли си много внимателно върху това, което писах по-горе и отнемай от газта, когато има ограничения - неслучайно са сложени там.

Link to comment
Share on other sites

трудно бих се определил като джигит или като крайно неспазващ правилата ама както и да е , казах че бързах и изобщо не смятам на никой от форумните проповедници повече да му се обяснявам , да знам че постоянно карате в ограничението да ви се обяснявам като ученичка ама като ми е повече от ясно че не е така просто няма смисъл да продължавам от моя гледна точка аз съм прав .

 

и да допълня мобо нямаше присвяткане с фаровете понеже буквално тя излезе пред мене , засече ми пътя и т.н. , просто беше заета да говори по телефона вместо да се огледа

Link to comment
Share on other sites

...няма смисъл да продължавам от моя гледна точка аз съм прав .

 

и да допълня мобо нямаше присвяткане с фаровете понеже буквално тя излезе пред мене , засече ми пътя и т.н. , просто беше заета да говори по телефона вместо да се огледа

Да, бе, прав си...
не там ограничението е 90 , беше 11 вечерта нямаше нито 1 кола и трябваше спешно да се прибера ...
И това според теб е основателна причина да предизвикаш ПТП и (не дай Боже) да нараниш някого или по-лошо? Даже не си забелязал, че ограничението е 60. Фактът, че има други, които грубо нарушават правилата не ти дава основание да го правиш и ти.

Ма к'во ти пука - ако те спрат - кихаш и продължаваш.

Жалко е, че употребяваш фразата "форумни проповедници", което показва пренебрежителното ти отношение. Само, че има едно място, дето бутането не помага.

Link to comment
Share on other sites

Иначе аз докато карам говоря през bleutooth-a на GPS-a. Супер яко е

С какъв GPS си?Защото смятам скоро да си зимам и аз и то такъв с БТ?Колко пари го зе и от къде?И най-важното има ли карти на България?

Garmin nuvi 360

Не знам дали има БГ карти

помня последния път се опита да ме прекара по бул.6ти септември докато той беше в ремонт и доста упорито взе да ми обяснява как да се върна обратно на него след като кривнах по бул.Марица и взех да търся как да го изключа :)

би трябвало да има detour. Като го натиснеш ти сменя маршрута. Направено е точно заради такива затворени улици

изобщо не смятам на никой от форумните проповедници повече да му се обяснявам , да знам че постоянно карате в ограничението да ви се обяснявам като ученичка ама като ми е повече от ясно че не е така просто няма смисъл да продължавам от моя гледна точка аз съм прав .

първо ти нарушаваш правилата и то не с 10-20 км в час ами с цели 90 отгоре! А после се дразниш, че някой друг нарушавал правилата като говорел по телефона :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам за zlobil, но донякъде съм на негова страна защото доста пъти ми се е случвало някой да излезе от улица без да се огледа и да ми отнеме предимството, а на моменти се хващам че като знам че съм с предимство не гледам много много кой ще ме засече - ето примерно преди 2-3 дена аз също говорех по телефона в този момент само че бях на път с предимство - завивам от пещерско шосе към копривщица и тъй като съм на път с предимство си завивам на дясно и никой не чакам и някакъв дето се засилва да минава направо почва да ми бибитка и да ми ръкомаха - абе аланколу - не съм ти засекал пътя и си без предимство, какво ми се пениш... взех да се ядовам даже че не само трябваше заради него да завия по-рязко ами и взе да ми се прави нещо защото съм говорел а в случая той беше в нарушение...

 

Garmin nuvi 360

Не знам дали има БГ карти

 

За Гармин има но си кихаш парички на дистрибутора, иначе има и са добри ... и не особено евтини също така :)

 

 

 

би трябвало да има detour. Като го натиснеш ти сменя маршрута. Направено е точно заради такива затворени улици

 

Не съм го видял но не съм и гледал какви бутони има - ледващия път ще го пробвам, аз реших че в случая тъй и тъй знам къде отивам по-добре да го спра че да не ме дразни само :)

Link to comment
Share on other sites

Да, бе, прав си... И това според теб е основателна причина да предизвикаш ПТП и (не дай Боже) да нараниш някого или по-лошо? Даже не си забелязал, че ограничението е 60. Фактът, че има други, които грубо нарушават правилата не ти дава основание да го правиш и ти.

Ма к'во ти пука - ако те спрат - кихаш и продължаваш.

Жалко е, че употребяваш фразата "форумни проповедници", което показва пренебрежителното ти отношение. Само, че има едно място, дето бутането не помага.

 

щом казваш че има пренебрежение ок така да бъде няма смисъл да спорим за мене съм си прав и с 300 да съм карал тя ми засича пътя , ПЪТЯ С ПРЕДИМСТВО ПО КОЙТО СЕ ДВИЖА

и там ограничението не е 60 , не е било 60 и никога няма да бъде 60 , ограничението от 60 започва на разклона за околовръсното и завършва след него , май май ти не гледаш знаците ;)

 

първо ти нарушаваш правилата и то не с 10-20 км в час ами с цели 90 отгоре! А после се дразниш, че някой друг нарушавал правилата като говорел по телефона :confused

 

 

вие ме изкарахте ебати вандала по пътищата което искрено ме забавлява :lol:

значи в момента когато съм нарушавал правилата не съм застрашил никой с карането си понеже бях сам в колата и по пътя нямаше абсолютно никакви коли не всеки път там карам със 150 понеже движението не го позволява а и тогава както казвам за 123019230-193 път просто бързах , сега преди да напишеш следващият си пост или които и да е друг да се замисли дали и на него случайно някога не му се е налагало да се прибере по най-спешният начин без значение какъв и той все пак е карал в ограничението . мисля че такъв човек не съществува вие явно сте на друго мнение и едва ли ще се разбреме ;)

Link to comment
Share on other sites

Злобиле, по начина, дето го обясняваш излиза сякаш си бързал за вас да не истине манджата. А ако е имало някаква добра причина да си бързал - аз те разбирам, още повече че много хора нарушават ограниченията само за кеф.

По мое мнение (така както го описваш) пачата е била виновна, ама аз от моя инструктор съм запомнил - "През нощта караш ли, с 20тина километра по-бавно."

Както и да е, не знаем тука какво точно е станало, нито пък какви са били страничните фактори, така че няма смисъл да обсъждаме тази тема.

 

По топика - случвало ми се е, но много рядко. Най-често ако говоря пускам хендсфрито или спийкъра, или просто не вдигам тела.

Вече ако карам автоматик съм плямпал така колкото ми душа иска без да се притеснявам (случвало се е 1-2 пъти де).

 

В общи линии - по тази точка аз съм един полу-примерен шофьор (ама по-скоро примерен :lol: ) :)

Link to comment
Share on other sites

...

и там ограничението не е 60 , не е било 60 и никога няма да бъде 60 , ограничението от 60 започва на разклона за околовръсното и завършва след него , май май ти не гледаш знаците ;)

...

Я да видим сега:

865550_t.jpg

Има знак и от другата страна на Крумовската отбивка, специално за теб ще го снимам довечера.

...

щом казваш че има пренебрежение ок така да бъде няма смисъл да спорим за мене съм си прав и с 300 да съм карал тя ми засича пътя , ПЪТЯ С ПРЕДИМСТВО ПО КОЙТО СЕ ДВИЖА

...

...

вие ме изкарахте ебати вандала по пътищата което искрено ме забавлява :lol:

...

Без коментар.

...начи в момента когато съм нарушавал правилата не съм застрашил никой с карането си понеже бях сам в колата и по пътя нямаше абсолютно никакви коли не всеки път там карам със 150 понеже движението не го позволява а и тогава както казвам за 123019230-193 път просто бързах ... ...
Ами имало е поне една кола, която със сигурност щеше да видиш, ако беше карал поне със 70-80.

А колко време спести като кара като бесен за разстояние от Пловдив до Крумово? 30 секунди? 40? И колко проблема ти решиха тези секунди? Просто бързал...

Не ставай смешен.

Край на офтопика.

Link to comment
Share on other sites

Не съм го видял но не съм и гледал какви бутони има - ледващия път ще го пробвам, аз реших че в случая тъй и тъй знам къде отивам по-добре да го спра че да не ме дразни само :)

ами то не е копче, ами го пише под картата. Аз имам detour и stop под самата карта и натискам с пръста

Link to comment
Share on other sites

Като излизам извън града си слагам хендфрии, но в града говоря без да го слагам.

Link to comment
Share on other sites

щом казваш че има пренебрежение ок така да бъде няма смисъл да спорим за мене съм си прав и с 300 да съм карал тя ми засича пътя , ПЪТЯ С ПРЕДИМСТВО ПО КОЙТО СЕ ДВИЖА

и там ограничението не е 60 , не е било 60 и никога няма да бъде 60 , ограничението от 60 започва на разклона за околовръсното и завършва след него , май май ти не гледаш знаците ;)

вие ме изкарахте ебати вандала по пътищата което искрено ме забавлява :lol:

значи в момента когато съм нарушавал правилата не съм застрашил никой с карането си понеже бях сам в колата и по пътя нямаше абсолютно никакви коли не всеки път там карам със 150 понеже движението не го позволява а и тогава както казвам за 123019230-193 път просто бързах , сега преди да напишеш следващият си пост или които и да е друг да се замисли дали и на него случайно някога не му се е налагало да се прибере по най-спешният начин без значение какъв и той все пак е карал в ограничението . мисля че такъв човек не съществува вие явно сте на друго мнение и едва ли ще се разбреме ;)

 

Не се връзвай на тъпотии бе Злобиле. Те тука всички са ебахти праведниците, та взеха на тебе акъл да дават. Много ясно че като е чист пътя ще се движа по-бързо, няма майка си да чакам на тоя път. Шматката те е засекла и е виновна, мамицата и некадърна. Щото нали е по-важно да си каже някое лафче с някоя друга шматка докато кара, та що да се оглежда че има други хора на пътя. Като бързаш и пътя ти позволява да се движиш по-бързо, не се движиш по-бавно. Все едно някой спазва някакви ограничения. Като изключим учебните коли, всеки кара както му скимне. Много пък загрижени се извъдиха тука дето спазват правилника, чак да не повярва човек.

 

По темата. Говоря по телефона, но много рядко. Обикновенно като карам в натоварено движение не го вдигам изобщо, освен ако не чакам някое важно обаждане. Иначе не го вдигам и като спра някъде звъня на тоя дето ме е търсил. Ако е нощно време или пътя пред мене е чист и няма други коли може и да го вдигна, но е рядко. И да, ако пътя е чист и обстановката ми позволява да карам по-бързо, го правя, а не се мотам излишно. Обичам да карам бързо, съжалявам ако разочаровам някой от праведните ни участници в движението.

Link to comment
Share on other sites

Много рядко отговарям на някои по-спешни обаждания. Колкото до жените шофьорки и аз съм адски възмутен. Прибирам се онзи ден от сани и приближаваме колелото на 15ти блок като аз се движа в средна лента, а в лява лента няква мадама с адската си малка количка се придвижва като танк. На колелото в нейната лента един с BMW спря на пешеходната пътека, за да пропусне пешеходец и тая наща вместо да спре зад него сви надясно (разбира се без мигач, без нищо) и ме засече. Добре, че бях хванал спирачките, чудейки се тоя с бмв-то що спря :angry1 В такива ситуации съжалявам най-много, че нямам клаксон - тая си беше за трепане :angry:

Link to comment
Share on other sites

Не се връзвай на тъпотии бе Злобиле. Те тука всички са ебахти праведниците, та взеха на тебе акъл да дават. Много ясно че като е чист пътя ще се движа по-бързо, няма майка си да чакам на тоя път. Шматката те е засекла и е виновна, мамицата и некадърна. Щото нали е по-важно да си каже някое лафче с някоя друга шматка докато кара, та що да се оглежда че има други хора на пътя. Като бързаш и пътя ти позволява да се движиш по-бързо, не се движиш по-бавно. Все едно някой спазва някакви ограничения. Като изключим учебните коли, всеки кара както му скимне. Много пък загрижени се извъдиха тука дето спазват правилника, чак да не повярва човек.

 

По темата. Говоря по телефона, но много рядко. Обикновенно като карам в натоварено движение не го вдигам изобщо, освен ако не чакам някое важно обаждане. Иначе не го вдигам и като спра някъде звъня на тоя дето ме е търсил. Ако е нощно време или пътя пред мене е чист и няма други коли може и да го вдигна, но е рядко. И да, ако пътя е чист и обстановката ми позволява да карам по-бързо, го правя, а не се мотам излишно. Обичам да карам бързо, съжалявам ако разочаровам някой от праведните ни участници в движението.

 

С теб съм горе-долу на едно мнение.Много тъпи п...ки са ми засичали пътя-коя с червило,коя без мигачи (в краен случаи завива на дясно с ляв)!Даже и друго.Една щеше да ме наниже при спиране на светофар докато се гримосваше!Добре,че я видях видях в огледалото и трябваше да мина на червено(слава богу нямаше коли)!А Злобил също в известна степен е прав!Наистина е карал бързо,ама т'ва да ти засече път с предимство е супер шибания!Аз също като няма никой карам по-бързо,но не с над 100-120!

Link to comment
Share on other sites

ами то не е копче, ами го пише под картата. Аз имам detour и stop под самата карта и натискам с пръста

 

Да но аз съм с iGO-то което е инсталирано на PDA-то ми... там е по-различно - сигурно има нещо подобно но досега не бях обръщал внимание. Тези дни като го ползвам ще проверя. Иначе като се отклоня от пътя и то си преизчислява маршрута но тогава когато ме изнерви беше че постоянно се опитваше да ме накара да мина откъдето си беше намислило първоначално и му теглих майните набързо :)

 

 

 

Аз не че съм праведник ама момчета нали се сещате че аз може и да се огледам и да не видя никой а той като фърчи с над 100 да вземе че да дойде прекалено бързо... особено нощем фаровете лъжат за разстоянието и може да не се усетиш какво може да стане и ето я готова белята...

Link to comment
Share on other sites

Не не говоря. Като ми е в джоба(аз обичам да съм свободно облечен) обикновенно е зад някой цип и хич не си правя труда да дигам. Ако е в някой джоб на дънки също. Случвало се е да говоря но при тръгване и то за супер кратко време.

Link to comment
Share on other sites

Говоря и не ползвам хендсфрий. Не ми е удобно просто. Пробвах с 2, но не мога да им свикна и затова си говоря директно от телефона :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...