Jump to content
BulForum.com

КАТ - актове мактове, ебати опашката?!


poznai

Recommended Posts

Откакто влезна тая работа, че докат не си платиш актовете, няма да караш, ела да видиш кво става ся опашки. Молбата ми е, ако някой свари нормална опашка от до 10-15 човека, да свирка, да знаем че са намалели и да ходим да плащаме...

В момента карам с акт, преди месец ме спряха за неподновен стар, та ми писаха още един. Казаха в срок от 7 дни да отида в КАТ иначе ще ми вземат книжката.

Отивам, казвам ти този акт ела си го оправи след месец. На ти ся едно наказателно постановление дакараш още един месец. Месеца изтече, отивам в КАТ, ебати ужаса... Тръгнах си.

Та освен горната молба, имам и въпрос, ся ако ме фанат с тва наказателно постановление, циганите ще ми пишат още един акт или ще ми вземат книжката?

 

п.с.: акта заради който хванах златната серия с актове ми беше писан, защото нямали фишове!!

Link to comment
Share on other sites

Като ти излезе наказателното постановление май вече можеш да си платиш акта. Сигурен ли си, че това са ти дали? Пише ли на листа колко пари ти е глобата?

Незнам дали има часова зона, когато има малко хора. Ако някой знае такава да казва. Обаче те съветвам да ходиш по-далече от почивките, за да не си удължиш чакането с 20 мин.

Link to comment
Share on other sites

щом ти излезнало наказателното постановление задължително трябва да си го платиш акта , моя съвет е да отидеш към 3-4 часа следобед , когато аз си плащах моя и аз така като отидох пообят и направо си тръгнах но след това имаше 4-5 човека и минах сравнително бързо

Link to comment
Share on other sites

Първо отиваш в банката, плащаш глобата, след това на гише 1 в КАТ. Или много рано сутрин или късно следобед му е майката

Link to comment
Share on other sites

мдаа, ще се пробвам значи следобеда :) а като имам да плащам няколко акта, за да ми върнат талона.., май пак първо трябва да се реда на 1-во гише :)

Link to comment
Share on other sites

Хаха аз от 4 месеца чакам да ми излезе наказателното и още го няма.Акта ми е писан в града,представям си ако беше извън пловдив.Големи царвули са,само го отдължават и си карам с тоя смотан акт...ужас.По-добре им бутни некой друг лев и да те пускат отколкото да чакаш после по тия опашки...само губене на време и пари

Link to comment
Share on other sites

Кой както се уреди. На жена ми и го пратиха по пощата, плати си го по банков път и не е стъпвала в КАТ :)

 

Само да ми обясниш как й върнаха талона без да стъпва в КАТ....

 

--------------------

 

Днес най-после след 8 месеца жалби и прочее отново си прибрах талона :) . Както и предполагах псвен НП ме накараха да заплатя и глобата за репатриране от 20 лева. Знаех си че ги завеждат тия в компютрите... Между другото отидох към 14.40 и нямаше хора, но само след 15 мин се появиха доста.

 

Хубавото е че другата седмица ще си възстановя 15 точки от 2005-та година. В услуга на всички колеги шофьори отново ще припомня, че изтекат ли 2 календарни години без нарушения може да си възстановите отнетите точки. Днес си направих труда да заснема и молбата-образец, за да ви улесня да не се разкарвате - ТУК. Снимката е малко кофти понеже я направих в крачка, но все пак се чете. Най-много да добавите хедъра отгоре на ръка - виждам не е влезнал в кадър...

Link to comment
Share on other sites

Бдв, за колко време е нормално да ти изкарат книжката, имам предвид, предсрочно. 10 дена е максималиния срок, но ако ида, да речем, на 7-8мия какъв ми е шанса да е готова ? :)

Link to comment
Share on other sites

Бдв, за колко време е нормално да ти изкарат книжката, имам предвид, предсрочно. 10 дена е максималиния срок, но ако ида, да речем, на 7-8мия какъв ми е шанса да е готова ? :)

 

Бързата поръчка се води 10 дена, а ти е готова на 7-мия. Бавната беше месец, но на третата седмица би трябвало вече да е изкарана. И в двата случая чакането е безсмислено. Ако питаш мен, звънни на някой познат дето бачка в кат и да не се занимаваш с глупости. От личен опит - бавна (30 дни), на 3-тия ден ми се обадиха "Г-н Казаков, заповядайте да си вземете документа." :lol:

 

П.С. Тази емотиконка не мога и не мога да й се нарадвам.. :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Брей, чак да ти се обадят. Много невероятно ми се струва за Кат. :)

Е супер тогава, че доста са ме засърбяли пръстите.

Link to comment
Share on other sites

Глобите по фиш вече ги завеждат в КАТ и няма отърване.От лятото на 2007 имах фиш който не бях платил.При подмяна на книжката ми излезе в КАТ и го платих.Така че внимавайте.

Link to comment
Share on other sites

Хубавото е че другата седмица ще си възстановя 15 точки от 2005-та година. В услуга на всички колеги шофьори отново ще припомня, че изтекат ли 2 календарни години без нарушения може да си възстановите отнетите точки. Днес си направих труда да заснема и молбата-образец, за да ви улесня да не се разкарвате - ТУК.

До колкото знам. точките се възстановяват автоматично след 2 години без нарушения и платени всички актове. Не е нужно да пишеш молба (освен ако не се бъркам нещо).

 

Бдв, за колко време е нормално да ти изкарат книжката, имам предвид, предсрочно. 10 дена е максималиния срок, но ако ида, да речем, на 7-8мия какъв ми е шанса да е готова ? :)
Моята я пуснах нормална поръчка за 30 дена, но е била готова още на петия ден (според датата на издаване върху картата), а аз си я взех на третата седмица.
Link to comment
Share on other sites

До колкото знам. точките се възстановяват автоматично след 2 години без нарушения и платени всички актове. Не е нужно да пишеш молба (освен ако не се бъркам нещо).

 

 

Raptor-а е прав,трябва да се пише молба ;) Как си представяш някой в кат да седне да ти разглежда досието?Мисля,че даже искат да си платил и дължимите глоби за да те огрее(или да е минала давност).

Link to comment
Share on other sites

Не знам по каква система работят в КАТ, но определено нещо куца. Преди около година бях там с един приятел за да направим една справка. Според служителя там точките се възстановявали автоматично. Въпреки това имат и формуляр за молба. След направената от нас проверка се установи че на някои хора наистина се възстановяват автоматично, но на други не са и трябва да се пише молба. Най - добре е да минете на място и да проверите как стои въпроса с точките ви. Проверката става супер бързо.

Link to comment
Share on other sites

Ванка некви сънища са това. Казах че скоро бях там и надълго разговарях с младежа на Гише 1, който е много голям симпатяга и всичко обяснава надълго с голямо търпение. Автоматично възстановяване на точки НЕ СЪЩЕСТВУВА. Попълва се молбата и се подава пак на същото гише. Напавил съм си труда да ви покажа и бланката да не се разкарвате заради нея.

Link to comment
Share on other sites

Ванка некви сънища са това. Казах че скоро бях там и надълго разговарях с младежа на Гише 1, който е много голям симпатяга и всичко обяснава надълго с голямо търпение. Автоматично възстановяване на точки НЕ СЪЩЕСТВУВА. Попълва се молбата и се подава пак на същото гише. Напавил съм си труда да ви покажа и бланката да не се разкарвате заради нея.

 

Точно така е както казва Raptor-молба на гише № 1, след като са минали 2 години.Днес бях там.

Link to comment
Share on other sites

Ванка некви сънища са това. Казах че скоро бях там и надълго разговарях с младежа на Гише 1, който е много голям симпатяга и всичко обяснава надълго с голямо търпение. Автоматично възстановяване на точки НЕ СЪЩЕСТВУВА. Попълва се молбата и се подава пак на същото гише. Напавил съм си труда да ви покажа и бланката да не се разкарвате заради нея.

Отидох за да си заверя един акт. Приятелят ми провери за неговите точки да ли възстановени. Даже искаше да пише и молба. Оказа се че автоматично се възстановяват и на гишето ни казаха че вече нямало нужда да се пишат молби. При мен обаче е друга ситуацията. Би трябвало ако имаш книжка от 2 години и нямаш нарушения да получиш пълния размер от 39 точки. Само дето при мен не стана автоматично :(. Сега чакам до есента да видим дали ще станат или ще трябва да пиша молба. Явно в кат е пълна мъгла и от всеки можеш да чуеш различно нещо. Аз лично съветвам да си пускате по една молба за всеки случай.

Link to comment
Share on other sites

Понеже вече карам трета седмица на авариен режим с компютъра (заради рекламация на гръмнал хард в гаранция) нямам нищо инсталирано (освен фонетична кирилица :) )особено за четене на pdf документи. Така че ако ти се играе може да разгледаш законите и правилниците на КАТ. Но иначе в интернет открих това:

 

Възстановяване на отнетите точки по служебен ред за пълна дисциплинираност:

 

Възстановяването на първоначалния лимит от контролни точки по служебен ред се прилага след като са изминали две години от последното нарушение, за което на водача са били отнети контролни точки.

Link to comment
Share on other sites

.......... след като се подаде молба по въпроса ..........

 

Моите нарушения, за които са ми отнемани точки и ще искам да бъдат върнати, са от 2005 година - тоест и повече от 2 години. Последно като отидох статуквото е непроменено. Ако не подам молба - НЯМА да се промени. Който иска да се убеди може да се разходи до КАТ и да го види и чуе това! Няма да обяснявам 50 пъти. Отделно още двама души по-нагоре, които са били тия дни там го казват! Кой идиот слага официална бланка за молба ако такава не е нужна!?!?!?

 

-----------

 

Ванка приятелю щом влагаш такива надежди в нашата система ако си навитак чакай да ти ги върнат автоматично точките, но моя личен съвет като на мой приятел е да не се пробваш.

Link to comment
Share on other sites

Малко май се разминаваме. Няма значение де. Прекалено е дълго да го обяснявам.

А за това че има хем молба хем ти казват че става автоматично няма да коментирам. Все пак не забравяй коя институция обсъждаме.

Link to comment
Share on other sites

Бързата поръчка се води 10 дена, а ти е готова на 7-мия. Бавната беше месец, но на третата седмица би трябвало вече да е изкарана. И в двата случая чакането е безсмислено. Ако питаш мен, звънни на някой познат дето бачка в кат и да не се занимаваш с глупости. От личен опит - бавна (30 дни), на 3-тия ден ми се обадиха "Г-н Казаков, заповядайте да си вземете документа." :lol:

 

П.С. Тази емотиконка не мога и не мога да й се нарадвам.. :lol: :lol: :lol:

oshte na tretia den sa gotovi oba4e onia dreben o4ilat pedal na gisheto se pravi na oboroten i ne gi dava :angry1 triabva da imash poznat v kat i togava shte ti q dadat

Link to comment
Share on other sites

Аз за съжаление нямам познат там. Ама нищо, ще поживеем, ще вземем :) Остава сега и да измисля как аджеба ще се измъкна от работа. Събота не работят. Чака се много. Замина си още 1 ден в глупости.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...