Jump to content
BulForum.com

Кога за последно плакахте ?


Recommended Posts

Затварям темата, докато си успокоите страстите.

 

Edit: Отварям темата с условието, че ще си мерите приказките и не ме карайте да раздавам принудителни отпуски.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Тотален оффтопик :

 

Ще те нагрубя... Така и така ще ям уарна... Майната му... Слушай ся кво дечко, що не вземеш да си е*беш п*тката м*айна загубена бе л*йно нещастно?! Проблем имаш с чувствата ли кво?!?! Ми еди си вземи една двулитрова "Камени*а" и си я заври в задни*а, ааа дано ти олекне... Или... имам по добра идея- земи си биричката, ела, цялата "ревлива" рода щи помогнем да си я пъхнеш, докото ревем, емоционално нестабилни всичките... Абе, майната ти... Всъщност... МАЙНАТА ТИ!!!

 

Edit: ...И на бан нося... Е, сега си го заслужих...

 

С уважение: echo

 

Муаха хах ах ха..... :punk ВЕЛИКАН !! Браво пич с този си пост ми оправи денят от всякъде :lol: Ау, отдавна не се бях хилил така.

 

П.с. Успях да се задавя със сутрешното си кафе.

Link to comment
Share on other sites

тва че нео не ползва коректни термини и ги опростява обидно, не означава, че не е прав донякъде.

способността да се разчувстваш достатъчно, за да пуснеш истински сълзи при по-дребни житейски проблеми (за страничния наблюдател винаги са дребни, не забравяйте, че на чужд гъз и 100 х.... , абе сещате се), показва че имаш нисък праг на поносимост към болка или негативни емоции. а пък подобен нисък праг показва, че негативните емоции не са ежедневие за субекта, т.е. досегашния му житейски път би могъл да се опише като безметежен, особено от наблюдател, който има в личната си колекция от емоции многократни загуби на близък, примерно.

 

та защо се сърдите на някой че е имал по-кофти живот и инстинктивно е развил по-висок праг на чувствителност и не може да сподели емоциите ви? нали сте много чувстителни, защо не му съчувствате, а? аз пък съм чувал, че свръхчувствителните често изпускат контрола над емоциите си и са способни на всякакви необмислени, неразумни и буквално кретенски постъпки (като например да псуваш на майка, заради умрелия си домашен любимец, ама тва все едно не съм го казал, само си го помислих).

 

а иначе всеки плаче, просто по различни поводи. и естествено всеки знае, че неговия проблем е най-големия.

Link to comment
Share on other sites

Мобо, това добре, съгласен съм с различните събития, които може да си преживял и поносимостта, която може да си развил.

 

Но какво може да е мерило дали човекът наистина е такъв, или просто е бездушна, тъпа дъска?

Link to comment
Share on other sites

Курунире, някои неща колкото и да ти се иска не можеш да ги вкараш в никакви схеми, матрици, рамки..... (сещаш се), за да ги оразмериш и сравниш. Нали си чувал онази аксиома .... Житието определя съзнанието.... !? Типични примери : Йозеф Менгеле, Илзе Кох, Ева Браун...... те какви са според тебе, бездушни дъски или хора с висок праг на чуствителност (като се има на предвид и слабостите им към поезия, музика, животни и т.н.)

 

Mobo, а какъв е критерият за определяне на размерът на "житейските проблеми" ? Не е ли пак "прагът на чуствителност" на индивидът, защото самото понятие "житейски проблем" е чисто субективно в същноста си .

Link to comment
Share on other sites

Йозеф Менгеле, Илзе Кох, Ева Браун...... те какви са според тебе, бездушни дъски или хора с висок праг на чуствителност (като се има на предвид и слабостите им към поезия, музика, животни и т.н.)

 

Всъщност, точно тия за мен са били бездушни дъски. Не виждам как един психопат, който всяка седмица удушва по едно малко дете (примерно), а после слуша опера и се разчувства до сълзи от музиката, е с висок праг.

 

Но с тия примери за Менгеле и сие вече отиваме в една потчи мъченическо-религиозна зона, където тоталитаризма е дявола, който те кара да се откажеш от религията си и "или работиш се за мен, или ти и семейството ти ще умрат". Мисля, че изначално темата беше за нормални хора в нормални, сравнително мирни житейски условия.

Link to comment
Share on other sites

Мобо, това добре, съгласен съм с различните събития, които може да си преживял и поносимостта, която може да си развил.

 

Но какво може да е мерило дали човекът наистина е такъв, или просто е бездушна, тъпа дъска?

ами щом наричаш някого "бездушна, тъпа дъска", значи той може спокойно да ти отговори с "лигльо", поне сте на един език.

 

gado, именно в субективността на оценката е проблема и затова се конфронтират младежите. обвиненията в мачизъм са абсолютно аналогични на обвиненията в лигавщина. еднакво безпочвени и безсмислени. а най-много им се чудя що и едните и другите се напъват да въведат противника си в "правата вяра".

Link to comment
Share on other sites

Момчета, теорията ви за ХАБСОЛЮТНИЯ релативизъм на всичко издиша. Няма такова нещо като "няма матрици". Матрици има. Цялото човешко съществуване е построено на матрици, без които светът ще се разпадне в един голям хаос, защото всички сме съгласни, че като светофарът свети червено, не се минава. Ако внезапно повечко хора започнат да се чувстват различни, ще има и много умрели.

 

Много е удобно да заявиш, че абсолютна и универсална истина няма, така звучи едно такова... хем звучи убедително, хем изглежда умно и начетено. Но абсолютна истина има и тя се намира в договорките между хората. Всички хора са се договорили, че кръвта, която тече от пръста ти като се порежеш е червена. Самият факт, че всички веднъж вече са се "договорили" и са установили нещата по тоя начин правят това "абсолютна истина".

 

Разбира се при разни идеологически, емоционални и душевни категории нещата не са чак толкова опростени, но тия установени, договорени матрици съществуват до голяма степен и там и нещата следват същия модел.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, теорията ви за ХАБСОЛЮТНИЯ релативизъм на всичко издиша. Няма такова нещо като "няма матрици". Матрици има. Цялото човешко съществуване е построено на матрици, без които светът ще се разпадне в един голям хаос, защото всички сме съгласни, че като светофарът свети червено, не се минава. Ако внезапно повечко хора започнат да се чувстват различни, ще има и много умрели.

 

Много е удобно да заявиш, че абсолютна и универсална истина няма, така звучи едно такова... хем звучи убедително, хем изглежда умно и начетено. Но абсолютна истина има и тя се намира в договорките между хората. Всички хора са се договорили, че кръвта, която тече от пръста ти като се порежеш е червена. Самият факт, че всички веднъж вече са се "договорили" и са установили нещата по тоя начин правят това "абсолютна истина".

 

Разбира се при разни идеологически, емоционални и душевни категории нещата не са чак толкова опростени, но тия установени, договорени матрици съществуват до голяма степен и там и нещата следват същия модел.

а ти плака ли, като го установи това? :laughing:

 

п.с. много пак темата в девета глуха :punk

Link to comment
Share on other sites

Не, всъщност се почувствах много добре като го установих, защото ми харесва да е така. Какво значи девета глуха, никой не е взел да си смуче от пръстите несвързани неща, отклонихме се по линия на коментари, които са си съвсем по темата.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, теорията ви за ХАБСОЛЮТНИЯ релативизъм на всичко издиша. Няма такова нещо като "няма матрици". Матрици има. Цялото човешко съществуване е построено на матрици, без които светът ще се разпадне в един голям хаос, защото всички сме съгласни, че като светофарът свети червено, не се минава. Ако внезапно повечко хора започнат да се чувстват различни, ще има и много умрели.

 

Много е удобно да заявиш, че абсолютна и универсална истина няма, така звучи едно такова... хем звучи убедително, хем изглежда умно и начетено. Но абсолютна истина има и тя се намира в договорките между хората. Всички хора са се договорили, че кръвта, която тече от пръста ти като се порежеш е червена. Самият факт, че всички веднъж вече са се "договорили" и са установили нещата по тоя начин правят това "абсолютна истина".

 

Разбира се при разни идеологически, емоционални и душевни категории нещата не са чак толкова опростени, но тия установени, договорени матрици съществуват до голяма степен и там и нещата следват същия модел.

]

офффф си и то много. ентропията и цветът на кръвта нямат много общо с това дали някой може да надделее над емоциите си и да взима разумни решения въпреки тях. да не кажем хич. и са в съвсем други области. абсолютна истина има само за теб, явно. никой друг нито е длъжен нито ще я приеме задължително като такава. достатъчен е и само един за да не е абсолютна.

специално за теб слагам един цитат от един пътен знак, който видях в линк от темата "да се посмеете малко":

God does not believe in atheists, therefore atheists do not exist
Link to comment
Share on other sites

Момчета, теорията ви за ХАБСОЛЮТНИЯ релативизъм на всичко издиша. Няма такова нещо като "няма матрици". Матрици има. Цялото човешко съществуване е построено на матрици, без които светът ще се разпадне в един голям хаос, защото всички сме съгласни, че като светофарът свети червено, не се минава.

//мег-дупер-хипер офтопик

Матрицата е една и Нео е нейния повелител.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ще те нагрубя... Така и така ще ям уарна... Майната му... Слушай ся кво дечко, що не вземеш да си е*беш п*тката м*айна загубена бе л*йно нещастно?! Проблем имаш с чувствата ли кво?!?! Ми еди си вземи една двулитрова "Камени*а" и си я заври в задни*а, ааа дано ти олекне... Или... имам по добра идея- земи си биричката, ела, цялата "ревлива" рода щи помогнем да си я пъхнеш, докото ревем, емоционално нестабилни всичките... Абе, майната ти... Всъщност... МАЙНАТА ТИ!!!

 

Edit: ...И на бан нося... Е, сега си го заслужих...

 

С уважение: echo

Хахахахаххахаха сладур, аз проблеми нямам моето момче, като гледам май ти имаш! Ако си мислиш, че ще успееш да ме обидиш жестоко се лъжеш, просто показа колко си жалък!!! Айде сега реввв

 

 

 

mobo аз не се опитвам да убедя никого, просто изказах мнение... Другите се опитват да ме убедят че съм в жестока грешка... :)

Link to comment
Share on other sites

Всъщност, точно тия за мен са били бездушни дъски. Не виждам как един психопат, който всяка седмица удушва по едно малко дете (примерно), а после слуша опера и се разчувства до сълзи от музиката, е с висок праг.

 

Но с тия примери за Менгеле и сие вече отиваме в една потчи мъченическо-религиозна зона, където тоталитаризма е дявола, който те кара да се откажеш от религията си и "или работиш се за мен, или ти и семейството ти ще умрат". Мисля, че изначално темата беше за нормални хора в нормални, сравнително мирни житейски условия.

А случайно да ти е ясно, че съвременната медицина и много от животоспасяващите технологии дължат съществуването си именно на доктор Менгеле и хората от екипа му ? Хора които напълно са съзнавали какво и защо го правят и в никакъв случай не могат да бъдат наречени психопати.

 

 

Момчета, теорията ви за ХАБСОЛЮТНИЯ релативизъм на всичко издиша. Няма такова нещо като "няма матрици". Матрици има. Цялото човешко съществуване е построено на матрици, без които светът ще се разпадне в един голям хаос, защото всички сме съгласни, че като светофарът свети червено, не се минава. Ако внезапно повечко хора започнат да се чувстват различни, ще има и много умрели.

 

Много е удобно да заявиш, че абсолютна и универсална истина няма, така звучи едно такова... хем звучи убедително, хем изглежда умно и начетено. Но абсолютна истина има и тя се намира в договорките между хората. Всички хора са се договорили, че кръвта, която тече от пръста ти като се порежеш е червена. Самият факт, че всички веднъж вече са се "договорили" и са установили нещата по тоя начин правят това "абсолютна истина".

 

Разбира се при разни идеологически, емоционални и душевни категории нещата не са чак толкова опростени, но тия установени, договорени матрици съществуват до голяма степен и там и нещата следват същия модел.

 

..... Да, и един мармот завива шоколадът в станиол..... Доста можем до си поприказваме на тази тема.... но този разговор се води само в компанията на по-възрастно питие.... Да, "истина" има ! В момента в който започнеш да изписваш това понятие с главни букви обаче, то се обезсмисля ! Представи си един канибал, (примерно от Фиджи ). Седи си човечецът и кротко си похапва задушено от човек от друго племе. Веднага от гледна точка на твоите морално-етични норми ще кажеш, че това е нередно, ненормално, гнусно и, че мръсната твар трябва да бъде унищожена на момента ! Само, че същият този човек в неговото племе (общество) е почитан като високо морален и уважаван заради приносът му към племето.... (почна ли да стопляш). Значи канибалът е не по-малко морален от теб примерно. Каде е тука "договорката" и "АБСОЛЮТНАТА ИСТИНА", че нещо не ги виждам. По-горе го казах и пак ще го повторя :

- Житието определя съзнанието !

 

Никой не трябва да категоризира никого като "бездушна дъска" или като "ревльо". Просто всеки си има собствен начин на възприемане на нещата.

Link to comment
Share on other sites

Хора които напълно са съзнавали какво и защо го правят и в никакъв случай не могат да бъдат наречени психопати.

Голям процент от психопатиите дават на пациентите си магическата способност да извършват чудовищни неща в напълно ясно съзнание.

канибал, .... Седи си човечецът и кротко си похапва задушено от човек от друго племе.... почитан като високо морален и уважаван заради приносът му към племето....

Проблемът тук е, че канибалът живее на остров 50 декара и на гърба му не тежат хиляди години цивилизация, история и религия. Това не значи, че той живее в някаква по-чиста форма на съществуване, че той изживява живота си "от първа ръка", неподправен. Това просто значи, че той е поставен извън тази общочовешка морална и ценностна договорка, за която говорех, която се покрива повече или по-малко от всички религии. Поставен в такова положение, той е напълно равностоен на един психопат, който по своя воля или по воля на болестта си сам се е поставил извън тази уговорка.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът тук е, че канибалът живее на остров 50 декара и на гърба му не тежат хиляди години цивилизация, история и религия. Това не значи, че той живее в някаква по-чиста форма на съществуване, че той изживява живота си "от първа ръка", неподправен. Това просто значи, че той е поставен извън тази общочовешка морална и ценностна договорка, за която говорех, която се покрива повече или по-малко от всички религии. Поставен в такова положение, той е напълно равностоен на един психопат, който по своя воля или по воля на болестта си сам се е поставил извън тази уговорка.

 

 

I bet you smoke weed everyday :].

Абе нали уж в Конюшните на царя щели да пускат депеш мод, дъ мюз, рейдиохед, а у, аз като отидох пускаха някъв уанаби трип хоп.

 

Не съм съгласен, че канибалът само защото не е живял сред общество като нашето е равностоен на психопат. Има много примери за изолирани общества, които са се развили в добра насока и без цивилизация. Аборигените в Австралия се извиняват на плячката си след като са я убили. Това ние да не би да го правим?

Много ескимоски племена нямат в речниците си думи, с които да се обиждат един-друг. И все пак си прав, че един туземец може да бъде принизен до животно. Но средата го оформя като характер. И ако се налага да ядеш хора за да оцелееш, ще ядеш хора.

Link to comment
Share on other sites

Вие все още не разбирате за какво говоря. Аборигените и туземците и ескимосите са миниатюрни групички, изолирани от света. Да, естествено, че битието определя съзнанието им. Но те са групички извън огромната маса на световното население. Голямата Истина е истинска и вярна преди всичко защото я налагат и се съгласяват за нея огромния брой ОСТАНАЛИ хора, които не живеят на клона. Тази Истина сама по себе си не е по-истинска от тази на туземеца, естествено. По-истинска е защото има зад себе си подкрепата на милиарди, а туземеца има едни гащи (образно казано) на задника си.

Link to comment
Share on other sites

Ае , да му е*а майката , вижте заглавието на темата и след тва погледнете за кво пишете вие , отворете си 1 тема и там определяйте на кой матрицата е по-точна , на кой истината е по-вярна , кво налага битието и менюто на туземци , ай сиктир..

Link to comment
Share on other sites

Вие все още не разбирате за какво говоря. Аборигените и туземците и ескимосите са миниатюрни групички, изолирани от света. Да, естествено, че битието определя съзнанието им. Но те са групички извън огромната маса на световното население. Голямата Истина е истинска и вярна преди всичко защото я налагат и се съгласяват за нея огромния брой ОСТАНАЛИ хора, които не живеят на клона. Тази Истина сама по себе си не е по-истинска от тази на туземеца, естествено. По-истинска е защото има зад себе си подкрепата на милиарди, а туземеца има едни гащи (образно казано) на задника си.

 

И това ти дава право да генерализираш нещата и да говориш за глупости като "Абсолютната истина" ? Много велики цивилизации са практикували канибализъм било то религиозен, било то ежедневен. И това не им е попречило да развият технологии и изкуство които и до ден днешен са ни непонятни. И то забележи ... по времето когато в Европа да изчукаш синът на съседът ти е било най-нормалното нещо. И на всичкото отгоре комшията с радост би изчукал твоят, без това да ви развали отношенията. Това нещо да речем през погледа на жителя на Тиахуанако е било върха на варварсвото и абсолютно животинско. Аре сега пак да ми обясниш кой ще принизиш до равнището на животно ?! BTW , защо не се просветлиш за значението на понятието "АБСОЛЮТЕН". И моля те престани с тези болшевишки простотии за "Диктатурата на нмозинството над малцинството" щото тия Фафли ние малко по-възрастните сме ги кльопали и да ти кажа не са готини !

Голям процент от психопатиите дават на пациентите си магическата способност да извършват чудовищни неща в напълно ясно съзнание.

П.с. Нищо лично. Един съвет от мен, по прочети малко все пак за доктор Менгеле за да не се изказваш пак неподготвен. Защото май от мен го чуваш за сефте това име.

Link to comment
Share on other sites

Нямам време и нерви да споря повече по въпроса :(

 

Пиши си една служебна. И не, не чувам от теб името за пръв път. А "попрочети" се пише заедно. Като сме тръгнали да се кълвем на дребно. ;)

Link to comment
Share on other sites

Нямам време и нерви да споря повече по въпроса :(

 

Пиши си една служебна. И не, не чувам от теб името за пръв път. А "попрочети" се пише заедно. Като сме тръгнали да се кълвем на дребно. ;)

 

Абе баш на едро си беше ама нейсе ! ;) Аре стига сме товарили темата !

Link to comment
Share on other sites

Ехх тоя мобо, бе. Много ме кефят някви такива псевдофилософски и полуинтелигентни напъни да се обясни шибаната причина за нещо си. Пък тя причината, никой не се интересува от нея, щот и без това арсенала от фактори които влияят са толкова много и споменаването на само някои, които са ни угодни, не прави картинката пълна. Той ти споменава за жените, че еди какво си искали....това за праг на болката ли ти говори или за праг на чувствителност към мнението на околните? За стискане на зъби в името на това да не го помислят за лигльо? Или, може би, за стискане на форомните зъби, за да го помисли форома за по-мъж, отколкото е? Форомния имидж е също важен, това не трябва да се забравя.

 

Сега се сетих, всъщност, колко повърхностно ми звучи това за прага на поносимостта. И какво става с човек, който не пуска сълзи в съдбовен и тягостен момент ...и в същото време реве до скъсване в някоя съвсем обикновена дъждовна вечер? Праг на поносимост?!? Това да не ти е копчето на печката бе? Като го завъртиш на 4 и да грее най-силно, а на три по-слабо? Емоциите не са термометър, те нямат скала...там всичко е възможно. Пък и защо вътрешното изживяване да е винаги в унисон с външното? Въобще, за пореден път някви унификации се опитвате да вкарате, да стандартизирате...да обясните всичко с логика, проста логика...да изглежда всичко, дет е сложно, малко по-просто, защото имате нужда всичко да ви е ясно...а то няма нужда...

 

Някои плачат, други не. Голям праз, мили ми форомци и още по-премила ми нова рожбо на форомния идиотизъм – нео_пръц. Живеем в баси парадоксите...всеки ти навира собствените си принципи. Сега ми се навира в лицето и едва ли не кога трябвало да плача. Ми дай ми списък с нещата, които отключват твоята емоционалност, за да мога и аз да се ръководя по нея, а? Списъкът ти за пазаруване също, че да ям същите неща като теб. Впрочем, що за дебилен малоумник трябва да си, за да окачествяваш емоциите на друг човек? И още повече когато става дума за твърде деликатната тема като смъртта?

Ай сега тегли му един рев!
Ай сега дръпни му един рев!
Айде сега реввв

Имам странното чувство, че и в без това кратките ти постове тип „кога почна, че свърши” и с без това булевардния ти речник в стил „мамо, ще ритам мач пред блока”, та леко се повтаряш, ама може и да се бъркам, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Але секи реве ле и е ревал кво се заяждате само

то се раждаш и почваш да ревеш след тва.. очакваш да не ревеш и за вбъдеще ли ? :)

Link to comment
Share on other sites

XpucTyyy а кой те излъга теб, че си интелигентен и че разбираш от филосовия, та наричаш другите псевдо? Колкото и невероятно да звучи за теб, на мен не ми пука за форумния ми имидж! Не аз съм този, който във всяка възожна тема се излага с напъните си да покаже какъв интелигент е... Ако си мислиш, че като употребяваш тук - там по някой термин си заблудил някой, че имаш висока култура на изразяване жестоко се лъжеш... Разговора който водим все пак е неофициален и мога да използвам какъвто речник пожелая! Също така виждам, че отъждествяваш дължината на постовете си с тяхната съдържателност - още една илюзия клоуне мой!

Link to comment
Share on other sites

И за пореден път...качествени определения. Нема мъвка, брато....само кости. Пък аз кости не ям, кучето ми яде.

 

Само да ми копираш, ако можеш разбира се, къде съм казал, че въобще съм интелигент, че имам висока култура на изразяване и че постовете ми са съдържателни. Според мен само си си го помислил, незнайно защо и тръгваш да опровергаваш нещо, дет никой не го е казал.

 

И разбира се, че признаците за интелигентност са термините. В случая обаче, сигурен съм, „термин” за теб значи, някои дума, която или не си я чувал или си я чувал рядко и в по-голямата степен може би не знаеш какво значи. Истината обаче е, че няма и грам термини....всичко си е съвсем обикновен и прост език...и съжалявам, че ти се струва прекалено умно и интелигентно, та си тръгнал това да опровергаваш, защото не си могъл да кажеш нещо по доводите, които съм ти приложил по самата тема. А все пак да ти припомня, темата е коренно различна от това да обсъждаме моята фором-особа...

 

Кажи ми сега да му дръпна един рев, както и, че съм тъп, прост и глупав, че да ти олекне, че виждам си се притеснил и чак гигантски пост си ми написал, като един истински "филосов".

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...