Jump to content
BulForum.com

Лизинг


RIP

Recommended Posts

jozo говориш тотални глупости. Осъзнай се малко и мисли преди да пишеш. Запознай с някои термини от икономиката като например годишна инфлация (примерно) и тогава пиши тия смехории. Тъпчи си стотинките в буркани и ставай за смях на съседи и познати. След 5 години (примерно), през които лицето Х се е накарало и нарадвало на нова кола и вече ще я сменя, твоите пари ще са се обезценили повече отколкото той е платил като лихви и отгоре на тва ти през тия 5 години ти ще си карал някое чупено Рено от 92 г. (примерно), а той ще да е карал нова Лагуна. Ако се навие след тия 5 години на buy-back направо зима последния модел и продължава с нова кола. Ти тъпчи там под дюшека......

 

Ами и ти немислиш особенно както аз уж не чета.Това с бурканите,дюшеците и т.н. са остарели методи и не съм се уточнил конкретно къде ще си слагам парите.Може да ги обръщам във валута,да ги внасям в банка,да купвам злато и има как да си ги запазя и това в случая не е кой знае калко важно.Просто невиждам смисъл да взимам на кредит и да давам на банката като мога да си ги инвестирам другаде и както казах после ще ми направят отстъпка за автомобила и никой няма да ме държи за гушата че трябва да изплащам.Пък другото което е всичко се случва и ако те изгонят от работа примерно или пък стане някво прошествие и няма как да си плащаш вноските кво правим?Пък тоя дето може да си позволи нова Лагуна аз изобщо няма да мога да се меря с него.Ако мога да си позволя да е взема на изплащане тая Лагуна ще мога да си събера парите във валута примерно и после ще си взема новият модел.Ама ти искаш да ме убедиш че ако нямаш пари и за Октавиа ще си вземеш Супърб на кредит щото трябва да караш нова кола?

 

Нека на мен ми са смеят съседите пък те да изплащат по 2 кухненски обзавеждания,по 2 климатика,по 2 3 ГСМ-а вместо да ги платят за 1 брой.Малко ми пука за това.

 

 

............. казваш кола която ти е по възможностите без да се обиждаш ама щом теглиш кредит за нея явно не ти е по възможностите , и аз искам да карам ауди а8 ама карам а4 съдба....... ;)

 

Именно това имам предвид. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

jozo не се убиждай, но продължаваш да говориш пълни глупости. Сега си на 21-22 години и ти е широко около врата, бъркаш си в носа по цял ден образно казано. Парите си ги харчиш само за тебе, живееш при мама и тати евентуално и т.н. Сам казваш съседите "2 кухненски обзавеждания,по 2 климатика,по 2 3 ГСМ-а" ама предполагам съседите са семейни с по 1-2 деца. Друга песен ще запееш след години когато живееш вече отделно от мама и тати и на врата ти висят 1-2 броя пухинатори(искренно ти ги пожелавам) и над 50 % от семейния бюджет се налага ти да го внасяш. Купуването на кредит тогава ще ти се стори доста привлекателна алтернатива повярвай ми, щото като отвориш буркана който си кътал или разпориш дюшека и ще разбереш колко са се обезценили парите вътре дето си ги кътал и ще се фанеш за главата.

Link to comment
Share on other sites

jijane уви и те живеят при мама и при тате.Да по-големи са от мен с по 2 3 години ама ги купуват тея неща на креди щото искаме да се правим на гъзари на момента.Не щото толкова им е необходимо даденото нещо.А като имам семейство сигурно и ситуацията ще е друга,няма да работя на половин ден защото другата половина съм в университета, няма да взимам парите които взимам в момента и не се знае изобщо с какво ще се занимавам.Може да не чакам само на една заплатка няква ;)

 

П.П.А за протокола хич не си бъркам в носа по цял ден.От малък родителите са ми намирали какво да работя,магазин сме имале и съм помагал и сега въпреки че съм студент ми се налага пак да работя.Като гледам моите набори такива като мен са едно 15% другите наистина си бъркат в носа по цял ден и се чудят къде да пият кафе с на мама парите или на кой да муфтят цигари.Сам си плащам интернети,сам си купувам компютри,сам си плащам бензина на колата,сам си плащам сметките.

Link to comment
Share on other sites

jozo, ти си в някаква дълбока заблуда и наистина говориш глупости. Явно за теб да дадеш на банката и да ги заделиш са различни неща. Напротив - едни и същи са, само че в единия случай получаваш това, което искаш на момента, а в другия чакаш излишно. Да събирам 5 години за кола и да ми направят отстъпка 2000 лв. примерно... е, моля ти се, но тея 2000 се губят във времето и пространството. Идеята на кредита е точно това - да взимаш на момента ако нямаш възможност да платиш наведнъж. Не случайно и кредитните карти са един от най-популярните методи за плащане по света. На теб като все ти се събира - просто ще си чакаш за "изгодата", която няма да дойде. И, както R_a_p_t_o_R ти каза - докато някой си изплаща по 400 лв на месец да кажем и си кара хубава кола, ти ще слагаш 400 лв. в прасенцето и ще си караш трошка.

А съседите ти (пък и повечето хора, които обзавеждат така) са много умни хора, защото им е ясно, че за това обзавеждане няма да съберат пари скоро, а нищо не им пречи да го вземат сега, след като могат да отделят пари на месец. И въпросната лихва ще се избие от ядове било то за стара техника, кола, мебели и пр.

 

zlobil, мисля че А8 е леко нереално сравнение. Бих предпочел 320-ката пред дузина по-скъпи коли и възможностите ми са такива, каквито аз си направя.

Link to comment
Share on other sites

Ами не неработя за 4000 лв на месец.Като искам нова кола вместо да давам примерно 36 месеца по 400 лв на банката, 36 месеца ще си слагам в касичка да речем по 400 лв и след 3 години ще ида да си е купя.

 

jozo ми преведи ми тази реплика на български тогава.....

 

За твоя справка - инфлацията за 2007 подмина 12%... През 2006 беше над 8%... Математика си учил... Цялостното оскъпяване на автомобила ми за 4 години - ЧЕТИРИ години - е 11%...

 

Сметни сам сега ако от 2003-та до днес беше слагал по 400лв в касичката и беше ходил гол и бос, сумата каква покупателна способност щеше да има днес.

Link to comment
Share on other sites

jozo ми преведи ми тази реплика на български тогава.....

 

За твоя справка - инфлацията за 2007 подмина 12%... През 2006 беше над 8%... Математика си учил... Цялостното оскъпяване на автомобила ми за 4 години - ЧЕТИРИ години - е 11%...

 

Сметни сам сега ако от 2003-та до днес беше слагал по 400лв в касичката и беше ходил гол и бос, сумата каква покупателна способност щеше да има днес.

ти май не си поглеждал на какво приличат в момента т.нар "лизинги", а? всички проценти цитирани там са "анюализирани", т.е. са годишна лихва, а не оскъпяване за целия период.

и ако ще спекулираме - сметни сам ако тия 400 лева бяха вложени във високорискови договорни фондове с над 60% възвръщаемост каква покупателна стойност щяха да имат днес, дори и със срива на борсовия пазар от последните 2 месеца...

да се спори за миналото е безсмислено, а мисля че тук се обсъждаше настоящото и/или близкото бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

ти май не си поглеждал на какво приличат в момента т.нар "лизинги", а? всички проценти цитирани там са "анюализирани", т.е. са годишна лихва, а не оскъпяване за целия период.

и ако ще спекулираме - сметни сам ако тия 400 лева бяха вложени във високорискови договорни фондове с над 60% възвръщаемост каква покупателна стойност щяха да имат днес, дори и със срива на борсовия пазар от последните 2 месеца...

да се спори за миналото е безсмислено, а мисля че тук се обсъждаше настоящото и/или близкото бъдеще.

 

mobo ти поне една кола на лизинг взел ли си? Изплатил ли си? Защото аз да. И в момента може да се договори изплащането на автомобила по няколко различни начина в зависимост най-вече от първоначалната вноска и разбира се от периода на договора. Една Капитолия например (за да не говорим само за пресдствителите на отделни марки) има схема с лизинг до 5 години с годишно оскъпяване на остатъка от сумата от 2.7% за леки и 3.2% за товарни и строителни машини. Което е добра схема. В Шкода например ти изкупуват стария таралясник за стойност 1000 лева (каквато и барака да е). Варианти много, а и във всяка компания се преговаря, правилата не са фиксирани. Аз съм преговарял за Land Cruiser например и ми предложиха 10% отстъпка. Баща ми получи от Стефанов за Зафирата общо към 16% отстъпка, което дойде по-изгодно от офертите на Булвария. jozo забележи - тези отстъпки НЕ са при плащане в брой... Преди няма и месец мой приятел си закупи Пежо 307 SW със схема 40% първоначална вноска и 5 години изплащане като скъпяването върху сума над 20000 за периода е ... 3000 лева (разхвърляйте ги за 5 години). Тоест за няма и 15000 лева първоначална вноска, която включва и каско и т.н. тръгна с чисто нов автомобил. Да ме прощавате ама тези схеми са вече достъпни за много голяма част от хората. Всичко е въпрос на избор.

 

На знам как да удебеля и почервеня цитата от jozo, че да вденеш за какво говоря. Прочети му репликата и тогава разсъждавай. Той по твоята логика можеше от едни 400 лева днес да е милионер (да е жив и здрав) и да кара Фантом примерно платен кеш - има много възможности това да се случи, само дето процента вероятност е под 5.

 

Никой тук не е спорил за минало или настояще - това, което jozo каза или поне както го каза е адски глупаво и почти на всеки му е ясно защо.

 

Лично аз бих посъветвал човек, който иска да си купи автомобил на изплащане ако може да си го позволи да го прави смело. Има няколко неща, които трябва да се вземат предвид освен месечните вноски - годишното каско, периодичните прегледи със задължителна смяна на масло (на 7500км или 15000км докато стигне 30000), маркиращ чип. Във връзка с тези разходи съветвам - НЕ си взимайте кола декември месец - сещайте се какво става като се струпат данък, каско, гражданска, чип в месеца с най-големи харчове по принцип - много е досадно.

Link to comment
Share on other sites

mobo ти поне една кола на лизинг взел ли си? Изплатил ли си? Защото аз да. И в момента може да се договори изплащането на автомобила по няколко различни начина в зависимост най-вече от първоначалната вноска и разбира се от периода на договора. Една Капитолия например (за да не говорим само за пресдствителите на отделни марки) има схема с лизинг до 5 години с годишно оскъпяване на остатъка от сумата от 2.7% за леки и 3.2% за товарни и строителни машини. Което е добра схема. В Шкода например ти изкупуват стария таралясник за стойност 1000 лева (каквато и барака да е). Варианти много, а и във всяка компания се преговаря, правилата не са фиксирани. Аз съм преговарял за Land Cruiser например и ми предложиха 10% отстъпка. Баща ми получи от Стефанов за Зафирата общо към 16% отстъпка, което дойде по-изгодно от офертите на Булвария. jozo забележи - тези отстъпки НЕ са при плащане в брой... Преди няма и месец мой приятел си закупи Пежо 307 SW със схема 40% първоначална вноска и 5 години изплащане като скъпяването върху сума над 20000 за периода е ... 3000 лева (разхвърляйте ги за 5 години). Тоест за няма и 15000 лева първоначална вноска, която включва и каско и т.н. тръгна с чисто нов автомобил. Да ме прощавате ама тези схеми са вече достъпни за много голяма част от хората. Всичко е въпрос на избор.

 

На знам как да удебеля и почервеня цитата от jozo, че да вденеш за какво говоря. Прочети му репликата и тогава разсъждавай. Той по твоята логика можеше от едни 400 лева днес да е милионер (да е жив и здрав) и да кара Фантом примерно платен кеш - има много възможности това да се случи, само дето процента вероятност е под 5.

 

Никой тук не е спорил за минало или настояще - това, което jozo каза или поне както го каза е адски глупаво и почти на всеки му е ясно защо.

 

Лично аз бих посъветвал човек, който иска да си купи автомобил на изплащане ако може да си го позволи да го прави смело. Има няколко неща, които трябва да се вземат предвид освен месечните вноски - годишното каско, периодичните прегледи със задължителна смяна на масло (на 7500км или 15000км докато стигне 30000), маркиращ чип. Във връзка с тези разходи съветвам - НЕ си взимайте кола декември месец - сещайте се какво става като се струпат данък, каско, гражданска, чип в месеца с най-големи харчове по принцип - много е досадно.

не, не съм изплащал. не желая и да се ангажирам с подобни схеми засега - посочил съм и защо. купувал съм и съм продавал автомобили само в брой и съм получавал и по-големи отстъпки от посочените от тебе. отстъпки при лизинг досега не съм виждал освен в панаирните периоди или в някоя рекламна кампания.

за финансовото ми състояние не се притеснявай излишно, но моля те не препоръчвай на всеки да се хвърля смело в произволна схема за изплащане. единственото което аз съм препоръчал е да се чете внимателно - правото на избор не съм го отричал. всеки сам си решава и си сравнява процентите - един залага, че инфлацията ще играе в негова полза, друг че ще се успокои - хазарт, кво да правиш.

логиката ти за инфлацията е същата като за високодоходните фондове, но с обратен знак. дадох примера само за да подчертая миризмата на ако-то, която ти сам усещаш.

съгласен съм с препоръката към автора на темата да се ориентира към по-нисък клас нова кола, щом е решил да изплаща така или иначе, но личното ми мнение е изцяло срещу ангажимента с каквото и да било изплащане.

 

п.п. цитираните от теб проценти годишно оскъпяване ще ги повярвам само ако ги видя в писмен вид върху договор за лизинг с всички включени други разходи по изплащането на лизинга. за поддръжката на автомобила ти сам посочваш допълнителните разходи.

Link to comment
Share on other sites

jozo, ти си в някаква дълбока заблуда и наистина говориш глупости. Явно за теб да дадеш на банката и да ги заделиш са различни неща. Напротив - едни и същи са, само че в единия случай получаваш това, което искаш на момента, а в другия чакаш излишно. Да събирам 5 години за кола и да ми направят отстъпка 2000 лв. примерно... е, моля ти се, но тея 2000 се губят във времето и пространството. Идеята на кредита е точно това - да взимаш на момента ако нямаш възможност да платиш наведнъж. Не случайно и кредитните карти са един от най-популярните методи за плащане по света. На теб като все ти се събира - просто ще си чакаш за "изгодата", която няма да дойде. И, както R_a_p_t_o_R ти каза - докато някой си изплаща по 400 лв на месец да кажем и си кара хубава кола, ти ще слагаш 400 лв. в прасенцето и ще си караш трошка.

 

Да, получаваш това на момемнта ама както питах и никой не ми отговори какво става ако има проишествие някво и неможеш да си платиш вноските?Да те изгонят от работа примерно?На R_a_p_t_o_R му е широко около врата защото е военен доколкото знам и няма подобни проблеми.А тея 2000 не са само толкова защото като ти сложат и оскъпяването ще станат поне 5000 а ако за теб 5000 са нищо да се срещнем някъде и да ми ги подариш.Мен не ми пречи че щяли да се "обезценят".

 

Аз като си събирам тея дето уж ще ги дам за кредит ще ида и ще си купя това което ми е по възможностите а тея дето са взели на кредит още ще си изплащат старото.Аз като искам после ще е продам и ще добавя да си взема нова моя пък те ще си карат старата щото тъкмо са е изплатили.Докато решат пък да изплащат 2-ра аз вече мога да карам трета лична не на там няква институция на която дължа месечни вноски.

 

jozo забележи - тези отстъпки НЕ са при плащане в брой... Преди няма и месец мой приятел си закупи Пежо 307 SW със схема 40% първоначална вноска и 5 години изплащане като скъпяването върху сума над 20000 за периода е ... 3000 лева (разхвърляйте ги за 5 години). Тоест за няма и 15000 лева първоначална вноска, която включва и каско и т.н. тръгна с чисто нов автомобил. Да ме прощавате ама тези схеми са вече достъпни за много голяма част от хората. Всичко е въпрос на избор.

 

Ари бе не правили отстъпка за плащане кеш.Не само ти си ходил да купуваш кола от някой салон.Преди 5 месеца в Ауто Ташев закипихме Клио Симбол 1.5 ДЦИ.Обявената цена му беше 20000 и нешо си.На изплащане с 20% първоначална вноска за 3 години излизаше около 23 хилки някъде защото платихме кеш 18 000 лв.Кажи ми и ти че 5000 лева са нищо а аз за тях ще си взема още 1 кола била тя и 98 година примерно.Пък нека ти бил хубав лизинга и там ти излизало по евтино пък аз ще имам примерно 2 коли където ще ми вършат същата работа която на теб Шкодата.

Link to comment
Share on other sites

Успех, цял живот си сменяй брички на по 10 години, а нека има хора,които ще карат нови коли, били те на лизинг. Купуване на кола на лизинг не е за всеки, не виждам що се коментира толкова. Ако имаш 30 хил. кеш/примерно/, но ще е по-доходоносно да ги вложиш в бизнеса си, а не да ги метнеш в брой за кола- що да не я вземеш на лизинг/чиито вноски ще са ти по джоба/? Неееее, по-добре да къташ парички и да сменяш бараки :woot

Link to comment
Share on other sites

не, не съм изплащал. не желая и да се ангажирам с подобни схеми засега - посочил съм и защо. купувал съм и съм продавал автомобили само в брой и съм получавал и по-големи отстъпки от посочените от тебе. отстъпки при лизинг досега не съм виждал освен в панаирните периоди или в някоя рекламна кампания.

 

mobo и аз съм купувал коли кеш 2-3 броя, предимно от Горубляне в София и досега по-голяма отстъпка от 10% не съм могъл да договоря (говоря за коли до 10000 лева). Ти може да имаш някакви предимства там - не знам. За финансовото ти състояние нищо не съм казвал - не е моя работа - пожелавам ти все по-добро да бъде. А отстъпки при лизинг ВИНАГИ може да се договорят, да не говорим че постоянно има някакви промоции и бонуси.

 

логиката ти за инфлацията е същата като за високодоходните фондове, но с обратен знак. дадох примера само за да подчертая миризмата на ако-то, която ти сам усещаш.

 

Тази глупост дето си написал я прочети няколко пъти и осъзнай точно какъв калибър глупост е. Няма да я коментирам изобщо...

 

п.п. цитираните от теб проценти годишно оскъпяване ще ги повярвам само ако ги видя в писмен вид върху договор за лизинг с всички включени други разходи по изплащането на лизинга. за поддръжката на автомобила ти сам посочваш допълнителните разходи.

 

Дали ще ми повярваш или не си е изцяло твоя работа и мен не ме касае. Ако искаш да видиш условия отиваш на място и си ги проверяваш - хората ще ти ги предоставят с удоволствие. Във всеки автосалон. Или пък си купи Авто Оказион или Автокъщи за 5 лева и чети. Аз редовно го правя. Не си ми никакъв че да ти предоставям мои или на мои приятели договори или каквито и да било документи. Това което казвам е така, който не вярва - негова си работа.

 

-------------------------------

 

Да, получаваш това на момемнта ама както питах и никой не ми отговори какво става ако има проишествие някво и неможеш да си платиш вноските?Да те изгонят от работа примерно?На R_a_p_t_o_R му е широко около врата защото е военен доколкото знам и няма подобни проблеми.

 

jozo кога ме направи военен бе човеко - недей така моля ти се хахахахахах

 

 

А тея 2000 не са само толкова защото като ти сложат и оскъпяването ще станат поне 5000 а ако за теб 5000 са нищо да се срещнем някъде и да ми ги подариш.Мен не ми пречи че щяли да се "обезценят".

Аз като си събирам тея дето уж ще ги дам за кредит ще ида и ще си купя това което ми е по възможностите а тея дето са взели на кредит още ще си изплащат старото.Аз като искам после ще е продам и ще добавя да си взема нова моя пък те ще си карат старата щото тъкмо са е изплатили. Докато решат пък да изплащат 2-ра аз вече мога да карам трета лична не на там няква институция на която дължа месечни вноски.

 

Всеки един умен и хитър човек ако събере накуп голяма сума ще се постарае да я вложи, завърти и умножи, а не да я заравя в тенекии. Или ще вложи част от сумата за начална вноска на автомобил (защото човек без кола не може), а другото ще вложи в други смислени и доходни дейности, които ще УМНОЖАТ по някакъв начин тези пари - варианти много. Ако се погледнеш какво си написал и го осмислиш ще видиш, че ти пак робуваш по същия начин, само че на буркана си. В същото време си караш старата бракма. Разбираш ли? А времето си върви...

 

 

Ари бе не правили отстъпка за плащане кеш.

 

Никъде по никакъв начин не съм казвал, че не се прави отстъпка за плащане в брой! Показах ти че и при покупка на лизинг можеш да си договориш отстъпки.

 

--------------------

 

С това прекратявам моите съждения по темата. Който както иска да ги разбира.

 

--------------------

 

RIP личния ми съвет е да си прецениш внимателно възможностите така че разноските по автомобила да не ти тежат прекалено много. Ако искаш и можеш да си позволиш изплащане спокойно може да договориш такова изгодно за тебе. НЕ ходи да теглиш кредит, за да доплащаш - това е глупост и именно там ще се заробиш и ще ти излезе тая сума през задника.

 

Останете със здраве :punk

Link to comment
Share on other sites

благодаря за пожеланията за добро бъдещо финансово и здравословно състояние. да ти се връща тъпкано ;)

няма да отговоря на предизвикателството ти, защото се отдалечаваме застрашително от основната тема на разговор, особено ако навлезем в дебата за разликата между рекламирани проценти и реално договорени.

дано автора на темата направи своя разумен избор и да бъде щастлив с него, какъвто и да е той.

Link to comment
Share on other sites

Успех, цял живот си сменяй брички на по 10 години, а нека има хора,които ще карат нови коли, били те на лизинг. Купуване на кола на лизинг не е за всеки, не виждам що се коментира толкова. Ако имаш 30 хил. кеш/примерно/, но ще е по-доходоносно да ги вложиш в бизнеса си, а не да ги метнеш в брой за кола- що да не я вземеш на лизинг/чиито вноски ще са ти по джоба/? Неееее, по-добре да къташ парички и да сменяш бараки :woot

 

Чакай сега говорим за различни неща тук.

1.Ако става въпрос за фирма ако си видял по-нагоре съм писъл че има сметка да се вземе на лизинг първо защото тая кола ще е да си вършиш работата с нея а не да се прави някой на гъзарче.После защото има сумати данъчни обклекчения.Ако обаче има друга кола която върши същата работа и не е толкова наложително тая процедура може да се избегне.

2.Не съм казал че ако имам 30 хил. веднага ще ида да си купя чисто нова кола.Много ясно че ще се инвестират в нещо смислено.Казвам че ако имам възможност да отделям определена сума за нова кола ще мога да събера парите и да си е взема кеш.Незнам защо това не се разбира така, а някой си мислят че цял живот ще събирам за нова кола за да се правя на гъзар.Хич нямам треска на "гол гъз чифте пишови".Или да се перефразирам отново ако доходът ми е такъв че мога да изплащам "лизинг" 3 години примерно предпочитам да купя ЛИЧНА кола кеш.Дано вече съм разбран.

 

 

 

1.jozo кога ме направи военен бе човеко - недей така моля ти се хахахахахах

 

 

 

 

2.Всеки един умен и хитър човек ако събере накуп голяма сума ще се постарае да я вложи, завърти и умножи, а не да я заравя в тенекии. Или ще вложи част от сумата за начална вноска на автомобил (защото човек без кола не може), а другото ще вложи в други смислени и доходни дейности, които ще УМНОЖАТ по някакъв начин тези пари - варианти много. Ако се погледнеш какво си написал и го осмислиш ще видиш, че ти пак робуваш по същия начин, само че на буркана си. В същото време си караш старата бракма. Разбираш ли? А времето си върви...

 

 

 

RIP личния ми съвет е да си прецениш внимателно възможностите така че разноските по автомобила да не ти тежат прекалено много. Ако искаш и можеш да си позволиш изплащане спокойно може да договориш такова изгодно за тебе. НЕ ходи да теглиш кредит, за да доплащаш - това е глупост и именно там ще се заробиш и ще ти излезе тая сума през задника.

:punk

Останете със здраве

 

1.Съжелявам, незнам защо съм останал с такова впечатление.

 

2.Ми всеки малко по-умен точно така ще направи.Ще инвестира където може да спечели пари за да ги умножи наистина,но не съм съгласен че едната от тези вноски ведна трябва да е чисто нова кола при наличието на стара.Това ще е напред във времето според мен, защото по важно е първо да се инвестира в машини,сгради и производство като цяло.Имам доста познати с фирми които първите години са карали стари коли и това не им е пречило да си въртят бизнеса.Един от тях има най-големият овощен разсадник в България и не му пречеше 4 години да кара Лада,после Кадет,моят шеф е карал няколко години Пежо 206 после Форд Ескорт и това също не му е пречило и т.н..Тея дето на първата година от фирмата си накупуват коли или бързо фалират или не живеят дълго време.

 

Аз карам стара кола защото немога за момента да си позволя друга друга.Тази ми върши същатата работа която ще ми върши и новата, а именно да ми вози гъза.Да е жив и здрав баща ми се е погрижил да инвестира пари в определени дейнсости и недвижими имущества вместо да ни накупи синджирчета, герданчета,нови стари коли за да мога за напред да карам нови коли като си ги купувам кеш живот и здраве.

 

Мисля че RIP наистина вече си е решил какво да прави и няма смисъл да се обесняваме.Дано пак не съм останал неразбран.

Link to comment
Share on other sites

Стига си говорил за тези фирми, разбрахме, че твоят шеф е взел служебна кола за фирмата си. Говорим за физическо лице, което ще купи кола за лична употреба.

"Или да се перефразирам отново ако доходът ми е такъв че мога да изплащам "лизинг" 3 години примерно предпочитам да купя ЛИЧНА кола кеш"- ако разбирам правилно...предпочиташ да си купиш 10-15 годишна барака :D Другият вариант е да събираш парички, за да си купиш кола след години... което е още по-тъпо. Ама жив и здрав, имаш си право на мнение... нищо, че то е типично за българина, който все си мисли, че някой иска да го преебе и си къта париците под дюшека и се смее на другите, които карат нови коли и имат ново обзавеждане,а той се вози в 20-годишна каляска и седи на 30-годишен диван. :punk Не се обиждай,, но дано си промениш мисленето след време, когато ще живееш самостоятелно и ще имаш семейство, защото иначе рискуваш да седиш и на 40-годишен диван

Link to comment
Share on other sites

Стига си говорил за тези фирми, разбрахме, че твоят шеф е взел служебна кола за фирмата си. Говорим за физическо лице, което ще купи кола за лична употреба.

"Или да се перефразирам отново ако доходът ми е такъв че мога да изплащам "лизинг" 3 години примерно предпочитам да купя ЛИЧНА кола кеш"- ако разбирам правилно...предпочиташ да си купиш 10-15 годишна барака :D Другият вариант е да събираш парички, за да си купиш кола след години... което е още по-тъпо. Ама жив и здрав, имаш си право на мнение... нищо, че то е типично за българина, който все си мисли, че някой иска да го преебе и си къта париците под дюшека и се смее на другите, които карат нови коли и имат ново обзавеждане,а той се вози в 20-годишна каляска и седи на 30-годишен диван. :punk Не се обиждай,, но дано си промениш мисленето след време, когато ще живееш самостоятелно и ще имаш семейство, защото иначе рискуваш да седиш и на 40-годишен диван

 

Както казваше един приятел : "О боже господи, спусни въжето и си прибери верисиите."Тук говорим за нова кола, чисто нова,от магазина взета на стотина километра, компренде?Не за такива на 10 15 години.

 

Казвам че ако взимам да кажем 3000 лева заплата вместо да давам по 600 лв на фирма лизингодател предпочитам да си вложа парите в банка или в инвестиционен фонд,или във валута парите и да си я купя директно.Или пък примерно аз съм фермер имам 100 декара ябълки на есен взимам 100 000 лв. от ябълки и отивам да си е взема от магазина дирекнтно.Или пък имам фирма за направа на програмни продукти и имам печалба Х и решавам че ми трябва нова кола.Утивам и си е взимам от МАГАЗИНА пак казвам.

 

Нестава обаче както искате да ме направите тъпанар да взимаш 300 лв. заплата и да идеш да си купиш кола за 50 000 лв. щото била на кредит нали?Тогава много ясно че ще караш стара такава.Всики според чергата му и за това zlobil много добре си го каза : "Щом взимаш на кредит значи не ти е по възможностите.И аз искам Ауди А8 ама карам А4".

 

П.П.Много предвидливо никой не ми отговори на 2 пъти на въпроса ако стане произшествие и немога да плащам кво правим?Също така спокойно си играете тука с хиляди че 2 3 хилки са нищо едва ли не, пък никой от вас неща да ми подари едно 2 3 хиляди до към 5 щото те са "нищо" теа пари.

Link to comment
Share on other sites

Зарежи, мисленето ти няма да се промени. Ти имаш едни хипотетични ситуации в главата, до които никога не си се докосвал, но си мислиш, че са както ти ги мислиш. Ама не са ;) Пак казвам- събирай си ти париците и си викай, че и ти се возиш в кола, а нека глупаците се возат в нова. И хич не намесвай заплати от 300 лева, щото като говорим за изплащане на кола, то трябва да имаш в пъти на 300 лева месечно, за да си го позволиш. Някой като теб може и да се хлъзне и да метне последните парички за някоя Дачия Логан на изплащане и после да си удря главата в стената,ама нормалните хора не го правят.

Успех ти желя в кътането на парици. Искрено ти пожелавам след години да си в по-добро състояние и с нова кола, а не с мижаво Рено, ама май ти не го искаш това

 

Бе ти си странна птица. Ми дай да не правят деца хората,щото единият родител може да умре и как ще расте детето. Баааахти мисленето, все едно ми говори някой дърт комунист.

Link to comment
Share on other sites

Зарежи, мисленето ти няма да се промени. Ти имаш едни хипотетични ситуации в главата, до които никога не си се докосвал, но си мислиш, че са както ти ги мислиш. Ама не са ;) Пак казвам- събирай си ти париците и си викай, че и ти се возиш в кола, а нека глупаците се возат в нова. И хич не намесвай заплати от 300 лева, щото като говорим за изплащане на кола, то трябва да имаш в пъти на 300 лева месечно, за да си го позволиш. Някой като теб може и да се хлъзне и да метне последните парички за някоя Дачия Логан на изплащане и после да си удря главата в стената,ама нормалните хора не го правят.

Успех ти желя в кътането на парици. Искрено ти пожелавам след години да си в по-добро състояние и с нова кола, а не с мижаво Рено, ама май ти не го искаш това

 

Ами то като гледам и едва ли някой е имал на ум че от форум може да му се налее акъл.Пък нека аз съм глупак пък "умните" да ги е страх да кихнат че някоя банка ще ги обере щото нямат как да плащат.

 

Защо да не намесвам заплати от 300 лв?За това казах АКО МОГА ДА СИ ГО ПОЗВОЛЯ еди как си ще правя еди кво си.Пак казвам че подкрепям zlobil което каза и няма да го повтарям.Неискате да го разберете това нещо вие и да се отрепем все тая.

 

П.П.Няма да пиша повече всеки знае какво да прави сам.

Link to comment
Share on other sites

А докато събираш по 300 лв за няколко години , през това време какво става ? Движим се с .... ? Не е ли по-добре тия пари да отиват за вноски на колата , която "междувременно" ще се ползва , а няма да се гледа по витрините на магазините. А за произшествието - нали колата има каско :unsure: А и не мисля , че веднага ще ти вземат колата , ако закъснееш с седмица или месец при наличието на основателна причина :)

Link to comment
Share on other sites

...питах и никой не ми отговори какво става ако има проишествие някво и неможеш да си платиш вноските?Да те изгонят от работа примерно?

 

Аз ще ти отговоря. Ако утре излезеш на улицата и те цапне тухла по главата( да не дава Господ) и не можеш да си купиш хляб да ядеш щото не можеш да работиш кво става? Когато сме черногледи всичко може да стане и никога предлагания ти вариант няма да те устройва щото има ако фактор.

Или пък примерно аз съм фермер имам 100 декара ябълки на есен взимам 100 000 лв. от ябълки и отивам да си е взема от магазина дирекнтно.Или пък имам фирма за направа на програмни продукти и имам печалба Х и решавам че ми трябва нова кола.Утивам и си е взимам от МАГАЗИНА пак казвам.

 

По твойто мислене, ако градушка , земетресение или цигани ти оберат продукцията на есен как ще си плащаш вноските по новата кола щото имаш доходен бизнес и си сигурен в себе си? Не искам да те провокирам да пишеш пак но твоите аргументи които излагаш са непредвидими в една предварителна сметка и не могат да се приемат на сериозно.

Link to comment
Share on other sites

Щом взимаш на кредит значи не ти е по възможностите.

това изобщо не е вярно. Ако нямаш проблеми да плащаш месечните вноски значи колата ти е по възможностите

Link to comment
Share on other sites

П.П.Много предвидливо никой не ми отговори на 2 пъти на въпроса ако стане произшествие и немога да плащам кво правим?Също така спокойно си играете тука с хиляди че 2 3 хилки са нищо едва ли не, пък никой от вас неща да ми подари едно 2 3 хиляди до към 5 щото те са "нищо" теа пари.

Ами по принцип още преди много години хората са измислили едно нещо наречено застраховка ;). В момента изплащам кола, но имам и доста сериозна застраховка. Дори и да стане нещо с мен застраховката ми е достатъчно голяма за да покрия няколко пъти цената на колата.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...