Jump to content
BulForum.com

Лизинг


RIP

Recommended Posts

R_a_p_t_o_R, определено много внимателно ще обмислям възможностите си, тъй като това си е голяма сума пари, а и обвързването е дълго. В момента мога да почна да изплащам, но ще бъда на самия ръб, което не ме устройва. След няколко месеца очаквам подсилване на доходите и отделно, както споменах започвам опити и за друг личен бизнес, но да не изпадам в обяснения. Става дума че всеки човек си прави преценка и моята е, че ще мога да се справям. Колата ми харесва като съотношение цена/качество/разноски/вид/комфот/мощност и мисля, че това ще е точния избор. Щом мога да отделям парите, които бих събирал, то няма нужда да чакам години, за да си я купя, а да ги давам сега и да си я карам.

jozo, не знам ти какви сметки си правиш, но ако отделяш 350 лв. на месец, които иначе би давал за вноска... криво-ляво след 5 години ще имаш събрани 20 бона. Ако си малко по-находчив и за 4 може да успееш, но лично аз едва издържам вече месец за месец, а нямам представа за години как ще е. За разни "ако" фактори не мога да мисля, а и доста хора преди мен споменаха застраховки. В краен случай пък ако нещо друго се случи винаги мога да продам колата и да си изплатя на 1 път заема заедно с неустойката и пр.

 

И все пак измежду кавгите се отсява полезна информация (поне за мен), за което благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply
Да прав си наистина цял свят живее на кредит закво аз да съм толкова тъп и аз да живея на кредит?

Както казват по една реклама: "Един човек може да сбърка, но един милион, никога" ;)

Не виждам какво толкова си се стреснал от тия банки. Голяма работа като дадеш някой лев отгоре за лихви. Ако изчислиш колко ти се пада лихвата в левове, ще видиш че са смешни пари. Например на 1000 лв за 1 година в прокредит банк ти се падат 90 лв. лихва със таксите, т.е. по около 9 лв. на месец повече отколкото ти би заделял.

Също така спокойно си играете тука с хиляди че 2 3 хилки са нищо едва ли не, пък никой от вас неща да ми подари едно 2 3 хиляди до към 5 щото те са "нищо" теа пари.
Аз имам тука едни 200 лв. излишни (имам и повече, ама съм скръндза :P ), ще ти ги дам с удоволствие. Обаче, за да ти ги дам трябва поне някаква услуга да ми направиш, че поне да съм по-спокоен като се разделям с тях.

Защото точно това правят и банките, вършат ти услуга.

Link to comment
Share on other sites

Няма да се обяснявам въпреки многото ви питания,защото или думите ми не искат да бъдат разбрани или защото някой не е прочел какво съм написал в предните страници.За произшествие много точно съм написал какво имам предвид и това че не сте прочели е друг въпрос.Потърсете напред да видим къде съм писал за градушка или катастрофа че ми стана интересно.

Link to comment
Share on other sites

AlBundy, въобще съм отписал варианта да се занимавам с метанови, газови и прочее уредби. Дизелът си е ОК. А и ако ще правя икономии от нещо, то ще е тъпо да карам такава кола и да се стискам. Или мога да си я позволя, като това не влияе значително на живота ми или просто си купувам нещо по-евтинко. Но и за 10 000 да взема, пак ще е на лизинг.

Все пак аз си дебна за бижута, като това или това, но незнайно защо първото не се продава вече сигурно месец, а е уникално за цената си. Второто пък е и с каско и гражданска, които както и да ги смяташ са едно 2000. Как да не ме е яд, че все още нямам възможност :( .

Link to comment
Share on other sites

аз бих предпочел нова Тойота пред старо БМВ ама ти си знаеш. Иначе съм съгласен, че е глупаво да събираш пари в касичката 5 години след като можеш тези пари да ги плащаш на банката. Един живот се живее :)

Link to comment
Share on other sites

Бе и аз бих предпочел, но една нова Корола е БМВ и половина :).

ми не знам как е в БГ. Тук една чисто нова Корола 2008 е около 14-16 хиляди. А едно старо БМВ едва ли ще е по-малко

Link to comment
Share on other sites

AlBundy, въобще съм отписал варианта да се занимавам с метанови, газови и прочее уредби. Дизелът си е ОК. А и ако ще правя икономии от нещо...

:)

Дизела е ок :) Особено за БМВ :P

 

Би ли споделил за какъв личен месечен доход става въпрос, т.к. ми е интересно с какъв месечен доход човек може да си позволи ново БМВ на изплащане в бг.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...