Jump to content
BulForum.com

Къде мога да си пастирам колата


COP

Recommended Posts

... Даже щях да си взимам и машинка за полиране за 30 лв., ама ме доскръндзя и за нея. :) ...

 

Да ти дам моята за 15 лв :D Само веднъж съм пробвал да я използвам... Това в кръга на шегата,разбира се. Не се набутвай да си купуваш от тия глупости ;) Идваше ми да я трясна в земята след 5-та минута

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply
:blink: Къде я има тая евтиния?
На всяка автомика на шел бензиностанциите, или поне на тази на първо районно (6 лв. е с шампоан и някакви активни или топли вакси или нещо такова се водеше). И 4 лв. за вътрешно почистване, далаверата е пълна. :)

 

 

Да ти дам моята за 15 лв :D Само веднъж съм пробвал да я използвам... Това в кръга на шегата,разбира се. Не се набутвай да си купуваш от тия глупости ;) Идваше ми да я трясна в земята след 5-та минута
Да но с ръчно пастиране, след 5-тата минута си свалих якето, а след 15-тата имах чувството че на следващия ден ще имам мускулна. Ама нали си е моя и съм инат, накарах я да блести. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Тъй като блясъка на боята малко се губи и като добавим , че племенника я беше чистил след роса със стара метла + топкане в земята за камъчета просто няма смисъл да описвам как изглежда в момента боята . Искам да ми препоръчате някаква паста за блясък и за силно надраскване . Ясно ми е ,че това надраскване няма да се махне поне да се върне блясъка ( боята не е металик ). От къде мога да се сдобия с хубава паста и каква да търся конкретно ? Гледам , че няколко души сами си ги пастират ако може малко безплатни съвети освен хубаво измита и охладена кола някаква друга тънкост .

Link to comment
Share on other sites

Може да не съм професионалист на тази тема, но толкова много изчетох преди това, че вече се чувствам такъв поне на теория. :) Препоръчвам ти и ти да се разровиш, поне ще си изградиш някакво твое мнение.

 

Иначе щом като не е металик, има 3 пасти. За едри драскотини, средна и финна. По принцип хората, които го правят, разправят, че и трите ползвали. Но най-добре, щом имаш големи драскотини, вземи си една за едри драскотини и една финна. За едрите ползвай само там където е необходимо, а финната след това. Ако имаш повече инат от мен, може да си я минеш и цялата. ;) След пастирането вземи една цветна полир вакса (има ги такива в Практикер) и полирай цялата. Ще стане неузнаваема, гаранция. Най-добрите пасти ги водят 3М и TurtleWax (вторите ги дават и с гъбичка, но според мен с парцал е най-добре за дълбоки драскотини). Макар че на моята паста даже не й помня и името и с такава едра джизга си свърши много добре работата.

 

Успех и не забравяй, търкането му е майката. А за ваксата се снабди с парцали, за да не се чудиш кой парцал е по-малко мръсен. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest Rumbata

Да ъпнем малко темата.

Някой скоро да се е пастирал и да е останал доволен?

Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/maps?q=%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0+%E2%80%9E%D0%9D%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%BE+%D0%A6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%E2%80%9C,+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&hl=bg&ie=UTF8&ll=42.128116,24.764771&spn=0.02664,0.053859&sll=37.0625,-95.677068&sspn=57.42297,110.302734&oq=naicho+canov&hnear=%D1%83%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B0+%E2%80%9E%D0%9D%D0%B0%D0%B9%D1%87%D0%BE+%D0%A6%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%E2%80%9C,+%D0%9F%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2,+%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F&t=m&z=15&layer=c&cbll=42.126424,24.767115&panoid=X5xth7u3YBiJQ-oCeHhhdg&cbp=12,290.44,,1,0.14

 

ако ти е съсипана боята и ти трябва да е евтино тук.

 

Ако търсиш ефекта УАУ! 

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=63&t=246680&p=3702513&hilit=%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5#p3702513

 

Момчето има теми почти във всеки форум за автомобили. Скъпичко е, бавно е ама е един път. Не съм видял кола правена при него и да не ти останат очите.

 

В Пловдив с добра репутация доколкото знам се ползва и http://www.tuning.bg/forums/index.php?/topic/54481-%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0%B8%D0%B2/

 

http://pvc-zavarki.hit.bg/contacts.html

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Преди малко говорх с един майстор по телефона. Иска ми 70лв.

Link to comment
Share on other sites

Пловдив, бе майна... http://grabo.bg/plovdiv/za-avtomobila

http://grabo.bg/deal/map/0fb2s

НЕ софия

 

_______________________________

Еми колега между 80 - 160лв за лек автомобил са цените и аз така ги гледах. Зависи колко време ще отдели човека на колата ти и колко е добър. Този майстор Бухала много го препоръчват за Пловдив, и преди време и той 80-90лв ми беше писал на ЛС. 

 

Аз само я ПАСТИРАХ моята кола за 50лв + вътре-вън миене. Просто защото е наистина съсипан лака.

 

Ако можеш иди виж на място как се работи, това е най-важното. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Днес си взех колата от това момче. Мисля, че много добре се е справил. Имам разни дефекти по боята, които явно не могат да се махнат, но те са ясни, че са си там. Взе ми 80лв. Оставих я сутринта, вечерта си я прибрах. Мога да го препоръчам.

 

Благодаря и на host за тоя пост, че без него нямаше да го видя.

 

Мога да направя снимки на автомобила сега, но нямам снимки за сравнение. Имам някакви, но те са вече постнати в другата тема и не показват много.

Link to comment
Share on other sites

За Бухала само хубави неща може да чуете. Едно време, преди 3-4 години, се занимаваше с пластмаси - брони, прагове, добавки, спойлери...но доктора му забрани заради лепилата и химиите, които диша докато работи. А беше много добър и взимаше евтино за работата си. 

Link to comment
Share on other sites

Той сега пак го прави май. Предложи ми да ми залепи една дупка на стопа и да го направи като нов.

 

Дам, вероятно още се занимава, но пък не е на същото ниво, каквото беше преди. Преди се занимаваше и с правенето на цели брони от фибростъкло, добавки, също и конзоли за говорители от този тип, дето ти заемат целия багажник. Нямаш си и идея за какви разтворители и гадости става въпрос там. Просто е абсолютен маниак на темата.

Според мен е добра идея той да ти направи стопа, за да спре да събира конденз ;)

Link to comment
Share on other sites

и аз съм ходил при тоя бухала добре работи момчето , по-добре от автомивките ..... там не се лъжете 

дори утре оставям колата на бояджия за леки забележки и сигурно към края на седмицата ще го потърся пак.

Link to comment
Share on other sites

...вероятно още се занимава, ..

 

Занимава се...и още работи с пластмаса, освен това много добре полира фарове, дори и да са станали матови с времето...

 

... по-добре от автомивките ..... там не се лъжете 

 

На автомивките и аз нямам вяра...понеже редовно си мия колата на на Шел-а до Марица ("6-ти септември"/"Източен"), последния път отивам, оня пич вика "- имаме промоция - 20 лв. цялостно измиване, дезинфекция с пáра на отворите за въздуха, бла...бла..." ; оставих му ключовете и отидох да хапна в Макдоналдса, по едно време ми докараха колата, платих и си взех ключовете, после като се прибрах се загледах - навсякъде забърсали отгоре-отгоре, а целият прах си седеше на решетките на всички въздухопроводи...с пáра щели да минават, дрън дрън... :thumbsdown:

Link to comment
Share on other sites

Парата е в Галерия. Ама и на тях нещо им нямам доверие. Мисля да си изпера тапицерията с моята машина, а по въздуховодите профилактично да пусна една зверска химия. 

Link to comment
Share on other sites

Дам, вероятно още се занимава, но пък не е на същото ниво, каквото беше преди. Преди се занимаваше и с правенето на цели брони от фибростъкло, добавки, също и конзоли за говорители от този тип, дето ти заемат целия багажник. Нямаш си и идея за какви разтворители и гадости става въпрос там. Просто е абсолютен маниак на темата.

Според мен е добра идея той да ти направи стопа, за да спре да събира конденз ;)

Той конденза се събира отзад. Дупката е пробита, за да се изтича водата. Просто не е монтиран правилно и са го мацали с някви пасти. Той каза, че ще го свали, ще оправи дупката, която е пробита и ще види дали може да го монтира както трябва с уплътнението отзад. И срещу 40лв ще ми направи двата стопа и халогените отзад черни, но тая процедура ще е след като реша проблема с конденза.

Link to comment
Share on other sites

Не, не, не! За черни стопове и халогени. Защо го искаш това? Да не те виждат като спираш или си на габарити ли?

 

Поздрав >

yge6uhab.jpg

na4unuje.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хоста ме изпревари...никога не бих си почернил точно стоповете, понеже задницата на колата ми е по-важна от визията...

Link to comment
Share on other sites

Много грозен тунинг има това ГТ. Орезелили са колата.

Запазва се 85% от пропускливостта на светлина, та пак ще се вижда.
Става много готино, защото стопа се слива с цвета на купето. Ей на тая червената се вижда:

Alfa_Romeo_GT_Heck.JPG

@RaptoR: Много ясно, че ще сменя гумите. Ще сложа зимни. Само се чудя дали да сменям летни и зимни всеки сезон, или да купя още един чифт джанти.

Ето я колата след пастирането, но е прашна и пак не се вижда както трябва.

1048618_10151571984768937_2033338696_o.j

Link to comment
Share on other sites

17-ки бе. Тая червената горе на снимката е с 18-ки. Моята е със 17. Смятах да взимам като на тази горната джантите, но се отказах.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, аз съм така - с 2 комплекта джанти и гуми. За препоръчване е, защото всяка смяна прецаква леко гумите.

 

За черните фарове - да не си посмял. Така червени фарове на черен фон е върхът!!!

 

За гумите - то визия, визия ама като вози прекалено твърдо няма ли да те дразни? Особено зимата всичко е на бабуни...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...