Jump to content
BulForum.com

Къде мога да си пастирам колата


COP

Recommended Posts

Моля, ако някой си е пастирвал колата някъде в Пловдив и е останал доволен, или знае къде правят това и горе долу информативна цена, да ми напише, защото смятам да пастирвам моята и се чудя къде в Пловдив го правят добре .. Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Митак караш от Панайра посока Тунела, преди ЕХИТ завиваш на ляво по павираното и караш надолу към Изгрев, подминаваш Шела и на около 500 метра след него в дясно е една от най-добрите авто мивки в града. там ;)

30 лева мисля че е за лек автомобил.

п.с. ква кола си зел?

Link to comment
Share on other sites

Моля, ако някой си е пастирвал колата някъде в Пловдив и е останал доволен, или знае къде правят това и горе долу информативна цена, да ми напише, защото смятам да пастирвам моята и се чудя къде в Пловдив го правят добре .. Поздрави.

 

Най-добре си е пастирай сам, не се подлъгвай по машини и тн.... защото има голяма вероятност да попаднеш на некадърник или само да ти вземат парите.

Моя съвет е следния, отиваш до някой авто-бояджийски магазин и си вземаш пасти (вече зависи за какво ти трябват), хващаш върнения пърцал и е почваш.

Едно хубаво цяло пастира на пурата ми отива цял ден, ама ми доставя удоволствие и по този начин си почивам ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
на ХХL имат пастиране с машини за 50лв мисля ... намира се до видеозоната на герджика

 

ХА-ХА-ХА.Там съм бачкал 3 год. последната като управител.

В момента пастирането е 80 лв. и си заслужава.Работи се със продукти на 3M.

И момчето също е добро.Старае се направи така,че да няма валяци и го постига.

 

А на колегата grosmaster мога само да кажа,че ако не си запознат с какво се захващащ ще си насереш колата.

И да не забравяме,че пъчно се правят само определени елементи.

Пастата си се прави с машина затова е и тя,със 15 вида кичета за работа според зависи какво ще работиш.

Ръчно може да се нанесе само полиращият слои.Или тъи наречената вакса.

Link to comment
Share on other sites

А на колегата grosmaster мога само да кажа,че ако не си запознат с какво се захващащ ще си насереш колата.

И да не забравяме,че пъчно се правят само определени елементи.

Пастата си се прави с машина затова е и тя,със 15 вида кичета за работа според зависи какво ще работиш.

Ръчно може да се нанесе само полиращият слои.Или тъи наречената вакса.

 

Добре бе, винаги съм си пастирал колите сам и до сега не съм насирал никаква кола.

Важното в случая е да използваш качествени паски, от там идва насирането.

И да ти кажа, виждал съм доста насрани както казваш коли след машинно пастиране, така че не ми ги хвали ;)

Link to comment
Share on other sites

Добре бе хора щом така мислите... :D :D :D

Мога само да ви кажа,че след такава обработка ще постигнете не повече от 15% ефективност и то за максимум 2 месеца с много качествени материали.

А вие grosmaster едва ли ползвате нещо по добро от 3М ИЛИ TURTLEVAX,WURT.

Като това са професионални материали на доста високи цени.

Та насирането не се получава от пастата а от точно такива неща.

-А! ще дам 50 кинта. Е ся ще си я пастирам сам,за поста от 20 лв. 350/500ml. и готово.

 

Първо колата трябва да е много добре измита и подсушена.Второ пастира се на непряка слънчева светлина и се ползва вода при нужда.(според пастата).

Трето нанесената паста се обира със микрофибърна кърпа с кръгови движения и натиск.

 

Тези неща са за да ви насочат за какво става долу горе дума.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Та като заговорихме за пастиране... Дайте някое и друго място. Опитах се да поогледам в интернет ама йок.

Тази на събота пазара не ми се дават 60 лв. защото знам че има и по-евтини, а тази след шела така и не можах да я открия, а за ръчно нямам време.

Link to comment
Share on other sites

Минаваш Шел и продължаваш по бул. Марица. Минаваш под моста и не на първия, а на втория портал вдясно. Пада се последния преди десния завой за Бриколаж. Автомивката се казва Абсолют или нещо подобно. Мият и пастират много добре. Няколко коли съм карал там за пастиране и винаги резултата е перфектен.

 

Ммм как по-точно да обясня - бившата газстанция Гого Газ... Даже още си седи колонката, но е затворена :)

Link to comment
Share on other sites

Минаваш Шел и продължаваш по бул. Марица. Минаваш под моста и не на първия, а на втория портал вдясно. Пада се последния преди десния завой за Бриколаж. Автомивката се казва Абсолют или нещо подобно. Мият и пастират много добре. Няколко коли съм карал там за пастиране и винаги резултата е перфектен.

 

Ммм как по-точно да обясня - бившата газстанция Гого Газ... Даже още си седи колонката, но е затворена :)

 

Имам познат който работи там, не съм си мил или пастирал колата там, но от това което ми е разправял той и ако някой му даде стинка бакшиш.... лиже колата :lol:

Така че, няма да ме учуди ако бачкат добре ;)

Link to comment
Share on other sites

на ХХL имат пастиране с машини за 50лв мисля ... намира се до видеозоната на герджика

 

Това не е ли отзад на бившия ТОХ не точно до видеозоната (до видеозоната която вече е съвсем бивша - сега се продава паркет там) има един автосалон а доколкото знам автомивката е на съседната успоредна на бул. Руски уличка.

 

И тъй като са ми комшии - някой да има отзиви за тях? Гледам доста лъскави джипове минават от там и помня че някой познат ми обясняваше за някаква друга автомивка че много през пръсти карали работата за не дотам лъскавите коли. Последно на Румекс-а си чистих и обяснявах да измият някаква лепкава гадост и така и не я измиха като хората и по този повод тогава стана дума (както за някои дървета какви лепкави гадости пускат и че ако нещо такова се е залепило за вратата ми може доста зор да видя докато се изчисти)

Link to comment
Share on other sites

Бе тоя trifo много лъжел бре. :dry:

На автомивката след шела ми казаха пастиране мин. 80 лв. :blink: А на табелата пише 20, ама то било само за пастата. :) Почвам да си внушавам, че колата ми няма чак толкова нужда.

Link to comment
Share on other sites

Запазва боята от външни влияния - слънце, дъжд( солта в него и киселинността ) - дава на цвета дълбочина и блясък.Като цяло продцедура, която колкото по-често може да си я позволи човек толкова по-добре.За съжаление в България повечето хора я правят преди продажба на возилото си.

 

По-подробно тук > http://www.avtomivka.com/mpolishing.htm

Link to comment
Share on other sites

Я обяснете на моя милост като на пълен лаик каква изобщо е файдата от пастирането?

Пастирането отнема част от оригиналната боя и освен че придава блясък файдата е никаква, даже напротив.Не се препоръчва често, много хора се заблуждават.BTW съвремените металици например нямат никаква нужда от тази процедура.Единствено продуктите на WS Teleshop са хубави и безвредни за боята.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера най-сетне ми писна и взех че си я пастирах сам. Ай ши им давам 90 лв. за пастиране. Да бе да. С една паста за 6 и нещо пастирах само там където имаше нужда и после я минах с цветна полир вакса цялата и светна. И всичко това за 15 лв и към 2 часа труд. А да и 4,50 за автомивка първо. Даже щях да си взимам и машинка за полиране за 30 лв., ама ме доскръндзя и за нея. :)

Какво ми разправяте тука 3 вида пасти, дрън дрън. Само карате хората да се харчат. Бих отделил 60 лв. макс. за това, ама 90 лв. и то без да има забележки по колата, ще ги дам парите ама не днеска. :P

 

А файдата от пастирането според мен има нужда само при надрасквания, като при мен една груба цветна джизга, която сигурно и в автомивката нямаше да ми я махнат напълно или най-малкото щяха да ми искат 100+. Иначе виж с полир ваксата е добре да се минава от време на време. Става все едно е пресно пресно боядисана. Цял ден й се кефих на блясъка и как всички от махалата ме огледаха като пристигах. Все едно съм си взел нова кола. B)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...