Jump to content
BulForum.com

Къде мога да си пастирам колата


COP

Recommended Posts

Аз като елементарен БМВ шефьор ще запитам... без базици и заяждания.

 

Как смяташ да си закараш комплекта 4 гуми /4 джанти до гумаджията? За смяната летни зимни?

 

Щото и аз съм шофьор на купе, имам си 15ки за зимата и 17ки летни и решение си имам.

 

Ти помислил ли си как се ще се разнасят?

 

Още повече и при двата ми размери гуми и джанти всичко е сметнато да са по фабричните мерки и километража ми е с под 1км/ч разлика дори над 140км/ч с който и да е комплект от двата.

Това предвидил ли си го?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Кат' говорим за купета - да сте си взели по-големи такива. :lol: 

 

225Х50Х16 летни + 195Х65Х15 зимни (за протокола - 0 км/ч разлика) ; и двете четворки спокойно си ги разнасям, когато дойде време да разменям едните джанти с другите. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ти помислил ли си как се ще се разнасят?

5та година вече ги разнасям. Багажника събира 3 гуми, четвъртата отзад. Слагам ги в едни найлони за да не цапат (вкл. багажника) и така. После другите влизат в найлоните и готово.

Link to comment
Share on other sites

Хората си ги опаковат гумите в големи чували безплатно. Алфата между другото има изненадващо голям багажник. Никакъв проблем да ги качи. БМВ ако са недомислили тяхния е друга работа.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Дали са с джанти или без джанти, обемът, който трябва да превози, е един и същ. Със сигурност, по-добрият вариант е с джанти, но това в никакъв случай не те спасява от баланс на гумите при всеки монтаж на комплекта.

 

В краен случай, като дойде време, дрънкаш един телефон на мен или на Ваньо, идваме с едно от комбитата и ще свършим работата :lol: Евентуално, ще носим и чувалче с пясък и две дъсчици...за да те докараме до гумаджията :P

Link to comment
Share on other sites

Много ясно, по-добре с други джанти. Аз не ги возя до гумаджията, излизам пред нас, крика и слагам другите. Като искам баланс си отивам на гумаджията, той да си ги сваля да ги балансира, същата цена.

 

Относно затъмняването, в никакъв случай спрей!!! Нищо не се вижда, има си специално фолио за затъмняване немско. По данни на производителя, пропускливоста на светлината беше над 90%, не помня колко точно. 

 

П.П. И аз съм с купе, не е лесно ама съм субирал повече от 4 гуми с джанти вътре. Миналата година събрах 4-те ми летни джанти с гумите + 4-те ми стари зимни гуми, които ги бях обещал на братовчед да му ги подаря.

Link to comment
Share on other sites

Евентуално, ще носим и чувалче с пясък и две дъсчици...за да те докараме до гумаджията :P

АХХААХХААХАХХАХААХАХХААХАХАХХААХХАХААХХХААХХААХХАХААХХАХАХААХХАХАХАХАХААХАХХАХАХАХАХААХАХХАХАХАХААХАХХХАХАХАХАХАХАХАХАХ

Link to comment
Share on other sites

Има къде да ги сложа хумите с джантите. В багажника. Още повече, че седалките се бутат и има много място. Слагам един найлон като тия, които се ползват при строителни работи и готово.

Значи трябва да търся джанти сега. Краен вариант, едни чисто нови като летните за 500 паунда комплекта.
 

В краен случай, като дойде време, дрънкаш един телефон на мен или на Ваньо, идваме с едно от комбитата и ще свършим работата :lol: Евентуално, ще носим и чувалче с пясък и две дъсчици...за да те докараме до гумаджията :P

Защо? Къде е тоя гумаджия? На някви дюни или на Батак на острова.

Link to comment
Share on other sites

Защо? Къде е тоя гумаджия? На някви дюни или на Батак на острова.

 

Има, има...не се заричай...моята, дето не е кой знае колко ниска, редовно опира като отида и качвам при един в началото на Смирненски.

Link to comment
Share on other sites

Защо? Къде е тоя гумаджия? На някви дюни или на Батак на острова.

 

 

Може и до вас да е, ама зимата, с летните галоши, като падне снега и ми затънеш, се замисли дали наистина няма да ти потрябват шепа пясък или малка дъсчица...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...