Jump to content
BulForum.com

Обща дискусия на тема автомобили


netrootbg

Recommended Posts

  • Replies 11.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тва е последното нещо, за което се мисли. Иначе горните две джаджи не са просто за теб. Качва се, ама зависи какво гониш и какви пари си готов да дадеш :)

.....И да не забравяме за онзи стар и ефтин - но ефикасен метод с подаване на кислород при 0,5 Bar през капилярна тръбичка ф4 след въздушният филтър... ;) (пък може и да нямаш турбо и пак да си го направиш това)

Link to comment
Share on other sites

.....И да не забравяме за онзи стар и ефтин - но ефикасен метод с подаване на кислород при 0,5 Bar през капилярна тръбичка ф4 след въздушният филтър...

Абе не знам аз колко е ефикасен методът и как му се прави точната дозировка на кислорода, но очаквам в скоро време някой да си монтира йонизатора пред въздушния филтър, щото бил прочел, че озона е по-ефикасен от кислорода... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Абе не знам аз колко е ефикасен методът и как му се прави точната дозировка на кислорода, но очаквам в скоро време някой да си монтира йонизатора пред въздушния филтър, щото бил прочел, че озона е по-ефикасен от кислорода... :bgrin:

Kислорода се настройва според двигателя (наляганего си е това, но дебита е според двигателя) лошото му е, че като се поолееш и хвърляш двигателя..... Участвах в правенето и монтирането на тази хава, видях как тръгна колата и два месеца по-късно помагах при демонтирането и изхвърлянето на стария двигател..... (заради малоумието на собственика) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бъдещето е в охлювчетата.

Напротив.Мъчат я и изтискват всичко концерните от тая остаряла технология.Нищо свързано с бъдещето няма в сложно голямо и тежко парче метал със сумати подвижни части.Бъдещето одавна е тук.Обаче поради обективни причини никой не иска да прекрачи в него.

 

warp-11-electric-motor.jpg

 

Максимален константен въртящ момент.Липса на скоростни кутии и хипермега ефективни керамични и еди какви си спирачни системи.Пред това всяка напудрена новина за хипермега технологичен ДВГ със намален разход от 16 на 12 на 100 ми се струват смешни.Ама резаците още имат от оная черна гняс и янките са зад тях. :rolleyes:

Edited by Krank
Link to comment
Share on other sites

Електро мотор ли предлагаш?Защото ако е това...куца ти възможността на моторчето да се захрани чистичко...пък е глупаво да мъкне от сегашния тип батерии и да се хаква в контакта.Нали :)

Link to comment
Share on other sites

Електро мотор ли предлагаш?Защото ако е това...куца ти възможността на моторчето да се захрани чистичко...пък е глупаво да мъкне от сегашния тип батерии и да се хаква в контакта.Нали :)

Представи си инженерния отдел на ..бмв примерно.Заводите им са като космически кораби бре.Айде сега си представи всички бели якички вътре да щъкат с една цел.Повишете ефективността на батерията.Колко време мислиш им трябва за да отстранят малкото недостатъци на тая технология.А дали ще си включа климатика в нас за 1 ден или ще ръгна това в контакта за 1час и ще измина 400 км не мисля че потреблението на ток ше удари тавана.Апък предпочитам двигатела ми да има 1 движеща част отколкото 2 кашона чарколяци и дори 1 шибан маркуч да излезе да кисна по сервизите като куче и да наливам пари.

Link to comment
Share on other sites

Бъгна ми одеве нета.За мен бъдещето е във водородните клетки прозивеждащи ток в комб. с ел. мотор ;) това ми се вижда лично доста по-успешен вариант.

Link to comment
Share on other sites

Липса на скоростни кутии и хипермега ефективни керамични и еди какви си спирачни системи.

 

 

За спирачните системи - добре до някъде съм съгласен, ама скоростните кутии?

 

 

Електродвигател и скоростни кутии? Я пак? :)

 

Да бе верно...мноу съм тъп.... :rolleyes: усетих се, ама късно...

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Каква е идеята на пълненето на лятните гуми с азот ? Никога не съм внимавал в часовете по химия :(

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Не се влияе от температурните колебания за разлика от въздуха ;)

Тоест ? Какъв е резултата ? 35 коня отгоре поне дава ли ? :(

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Няма да пръснеш гума на магистралата заради повишено налягане или по-точно нивото на сцепление няма да варира толкова поради запазването на контактната площ оптимална.

 

______________________________________

 

За каква машина са тези накладки - модел, година.И какво каране ще й се прави?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой да ми препоръча накладки (предни)? Засега съм се ориентирал към Ferodo ThemoQuiet от официалния вносител, но и Textar са опция...

Link to comment
Share on other sites

Днеска си сложих абсюлютно същите , след като диска сутринта почна да задира ... резултати след 100-200 км градско :)

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Каква е идеята на пълненето на лятните гуми с азот ? Никога не съм внимавал в часовете по химия :(

Абе...., не си внимавал в часовете по физика ама карай.... ;)

Link to comment
Share on other sites

да кажем намаляте и идва завой, на 2ра, натискате ли съединител все едно тръгвате ?

мисля си че това не е хубаво, ама нз.

Link to comment
Share on other sites

Я пак...каква втора, какъв съединител...обяснявай по-ясно, че завои всякакви - остри, тъпи...а на втора мога да карам и с 10, и със 100... ;)

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че има предвид натискането на съединител в завой, основно градско каране. Забелязъл съм,че много шофьори го правят, а за правилното, изобщо не е правилно.

Link to comment
Share on other sites

И защо му е съединител в завоя... :confused ...за да си съхрани инерцията ли...ами да пусне на нулева по-добре, но не виждам смисъл - по-добре да си преценя скоростта и необходимата за нея предавка.

 

П.П. Да не би да има предвид двоен съединител от по-висока на по-ниска предавка?

Link to comment
Share on other sites

Тва е нещо като кофти рефлекс ... и аз го проявявам чат пат , даже понякога правя и още една глупост .. като има легнал полицай . Взимам го на спирачка и съединител :wacko:

Link to comment
Share on other sites

ами например забавяш забавяш

и скороста ти е ниска за 2ра и висока за 1ва,

оставаш на 2ра

даржиш съединителя, подаваш газ, пускаш наполовина съединителя и така докато ускориш.

Edited by po_taka
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...