Jump to content
BulForum.com

Как се правят милиарди от безплатни услуги?


Godfather

Recommended Posts

Мухахахахаха, много е важно да можеш да си смучеш цифри от пръстите. Ето ти едни малко по-тазлични данни:

 

Добре е поне един път да направиш малко по-задълбочено търсене, преди да постнеш буквално първото нещо, което изважда гугъл като напишеш explorer firefox в сърч бара.

 

Тук ще прочетеш за какво точно говоря. За пореден път ви ъпдейтвам информацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 846
  • Created
  • Last Reply
Добре е поне един път да направиш малко по-задълбочено търсене, преди да постнеш буквално първото нещо, което изважда гугъл като напишеш explorer firefox в сърч бара.

 

Тук ще прочетеш за какво точно говоря. За пореден път ви ъпдейтвам информацията.

 

Thief-чо, много мило от твоя страна да даваш линкове, но аз мога да ти приложа десет пъти по толкова, в които данните се различават драстично. Когато се опитваш да коментираш статистически данни, много е важно да разбираш каква методология са използвали, както и откъде идва информацията.

Относно методологията, тези юнаци пишат следното:

We use a unique methodology for collecting this data. We collect data from the browsers of site visitors to our exclusive on-demand network of live stats customers. The data is compiled from approximately 160 million visitors per month.
(подчертаното в цитата е моде дело).

 

Нека сега да видим и нещо по-интересно - откъде точно идва информацията, която си постнал като линк. Мдам, сайтът Marketshare е собственост на netapplications.com. Дотук добре - ще преглътнем факта, че предлагат Microsoft и .Net решения. Обаче някак си е странно да преглътнем също и факта, че изпълнителния вицепрезидент по продажби и бизнес развитие на компанията е работил за ... (познайте от три пъти) Микромек. Е, прекалено много съвпадения. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е пак е по-достоверен от твоя източник - уеб сайт със съмнителен произход.

Щеше да е хубаво и да представиш кои са тези our exclusive on-demand network of live stats customers. Щото така само намекваш нещо, но без реални доказателства. Не се съмнявай, че на почти всичките ти линкове, които ми постнеш, ще намеря нещо, което не е наред.

 

Колкото до методологията, хората са казали как точно получават резултата. Какво странно има ? То е повече от ясно, че подобна методология се използва във всяко едно проучване.

 

Твоята таблица изглежда все едно аз съм я правил на ексел :lol:

Link to comment
Share on other sites

Thief,

ще се радвам да споделиш откъде имаш инфо за 95% пазарен дял на Майкрософт и да уточниш точно за кой пазар иде реч. Също така ще ми е интересно да споделиш и методологията при изчисленията на този пазарен дял. Методологията е най-важна при цифрите все пак :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Направи един гугъл сърч. Има тонове информация. На много места изчисляват към 97% (десктоп пазара на ОСи) глобално. На сървърите е по малко, но е някъде там. А за методологията какво те интересува ? Можеш да го изчислиш на база продажби или брой юзери или...Не съм статистик.

Link to comment
Share on other sites

На много места изчисляват към 97% (десктоп пазара на ОСи) глобално. На сървърите е по малко, но е някъде там.

Сега пък и сървъри намесихме. Ако не греша от мнението ти излиза че над 90% от сървърите са на MS. Така ли е или се бъркам?

Link to comment
Share on other sites

70% за МС, 20-25 за линукс. Not bad. Всички чакаме как линукс ще срази МС на сървърите. С тоя темп на растеж е много вероятно човечеството да се е преселило на Марс дотогава.

Link to comment
Share on other sites

The server market share battle: Microsoft gains 2%

August 28th, 2007 by Jack Loftus

 

Looking at the Gartner and IDC quarterly server numbers this morning I couldn’t help but think that the sky isn’t falling, but a cloud or two may have. What’s going on with Linux servers these days?!

 

According to Gartner, Microsoft was up 2%, bringing its total market share to 67.1% of servers shipped during Q2 2007. Of the 2.06 million servers shipped in Q2, about 1.4 million were supplied with Windows. Linux, on the other hand, accounted for 22.8% of server shipments. That was a decrease of from the 23.1% share the OS held at this time in 2006.

 

Framingham, Mass.-based IDC, which also releases a quarterly server tracking report that’s just positively HUGE with media types like myself, found that Windows worldwide server revenue grew 18.7% to $5 billion in the Q2.

 

As for revenue, Windows gained 4 percentage points in that area for a total of 38.2% of all server revenue for Q2 2007. Linux-based server revenue, by comparison, comprised $1.8 billion for the quarter, and 19% growth year over year. Linux servers represent 13.6% of all server revenue.

 

So Linux grew, but Windows did too. There are indications that the growth for Windows could be short lived as server virtualization takes even more of a hold than it has now, but that still remains to be seen.

 

 

Има противоречиви данни, но там се движат долу горе цифрите.

Link to comment
Share on other sites

The following table gives a more detailed breakdown of the number of web sites found for each server product. Servers from major vendors with more than 5000 hostnames in the current survey are shown here.

 

Това не виждам какъв показател може да е за пазарен дял в целия сървърен сегмент.

Link to comment
Share on other sites

The following table gives a more detailed breakdown of the number of web sites found for each server product. Servers from major vendors with more than 5000 hostnames in the current survey are shown here.

Това не виждам какъв показател може да е за пазарен дял в целия сървърен сегмент.

Сега остава да ми кажеш и че хората си пускат Windows сървъри на които си качват apache. Извадката която съм ти дал е най - достоверната която можеш да намериш из net-а ;).

Link to comment
Share on other sites

Тя не е демонстративна за целия сектор.

Не е. Но няма някоя която да може да ти покаже за целия сектор.

Link to comment
Share on other sites

Ти ми показваш някакво изказване на някакъв си. Би ли ми казал какво значи че сървърите са доставени с операционна система? Това не ти е настолен компютър. Както и да. Ти си знаеш твоето и това е. Живей си живота и се радвай на продуктите на MS. Ние останалите като по прости ще се мъчим с гадните безплатни продукти. Доволен ли си така?

Link to comment
Share on other sites

Ти ми показваш някакво изказване на някакъв си. Би ли ми казал какво значи че сървърите са доставени с операционна система?

 

Човека го е обяснил така, че абсолютно всеки да го разбере. Тоя човек вероятно е по-наясно от тебе. Най-малкото след като са му публикували написаното, има защо. Колко по-ясно искаш от това ? Значи, че са са доставени с МС софтуер, а не с друг. Нали не намекваш, че някой ще тръгне да минава на линукс след като е платил за Windows ? :lol:

 

Не мога да ви разбера вас линукс community-то. Постоянно страдате от някаква мания да доказвате колко са зле МСофт, как отиват към фалит и как линукс ще превземе света до 2010.

Link to comment
Share on other sites

....

Не мога да ви разбера вас линукс community-то. Постоянно страдате от някаква мания да доказвате колко са зле МСофт, как отиват към фалит и как линукс ще превземе света до 2010.

 

Не се притеснявай и community-то не те разбира - между другото тази извадка е от преди 1 година.

Така и не ми отговори на въпроса ми в предния ми пост.

Link to comment
Share on other sites

@Thief - имам един много елементарен въпрос - ползвал ли си или писал ли си software за ОС различна Майкрософската?

И ако Да - сподели какъв опит имаш?

 

Не. Обясни моля ти се в каква връзка точно питаш ?

Link to comment
Share on other sites

Има противоречиви данни, но там се движат долу горе цифрите.

 

Мухахахаха, човече, почваш искрено да ме забавляваш. Получава се наистина голям цирк, когато някой като теб напълно незапознат с дадена материя се опитва да защитава кауза, която му се харесва, на базата на нещо написано някъде си. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така...нека да обобщим. Ти първо почти обяви Мсофт за фалирали, после каза, че са се отказали от сделката с яху, след това обвини marketshare, че били хора на Мсофт и не били обективни (като преди това каза на черното бяло) - ето това е истинския цирк :)

Link to comment
Share on other sites

Така...нека да обобщим. Ти първо почти обяви Мсофт за фалирали, после каза, че са се отказали от сделката с яху, след това обвини marketshare, че били хора на Мсофт и не били обективни (като преди това каза на черното бяло) - ето това е истинския цирк :)

 

Мдам, така като си я подкарал май ще трябва да преместя темата във "Вицове, забавни историйки, лафове...". Сега остава да ни просветлиш относно божествената сила, която определя кое е черно и кое бяло. Имам чувството, че източника на тази неземна сила идва някъде от района на Redmond, WA. :lol:

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината според фондация Мозила от края на 2007. Потребителите на firefox вече достигат 125 милиона това представлява 10% от всички компютри свързани с Интернет.

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината според фондация Мозила от края на 2007. Потребителите на firefox вече достигат 125 милиона това представлява 10% от всички компютри свързани с Интернет.

 

Добре де, защо от всички компютри свързани в интернет? Нещо не мога да схвана "логиката". Кой нормален човек ще инсталира браузър на интернет сървър за да си браузва от него?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...