Jump to content
BulForum.com

Fitness & Kultorizum


URDeaD

Recommended Posts

Сигурно ви е писнало от мойте тъпи въпроси и се извинявам ако изнервям някой, но все пак ще попитам.

Значи имам проблем със съставянето на диетата си. на НВД съм и в дните когато съм на тренировка 2 от основните ми хранения са:

Обяд 12:00- 3 яйца + 250гр пилешка пържола + протеин. това ми е преди тренировка понеже от 13:15 се замъквам в залата.

Вечеря: около 20:00- 250гр пилешка пържола и не мога да измисля нищо друго :(

Значи проблема ми е в дните когато не съм на тренировка, закуската в дните за тренировка, и междинните хранения. те ще са 2. т.е. мисля да хапвам по 5 пъти на ден. ако някой може да вмъкне нещо нека го направи. много ще съм ви благодарен за помоща.

 

Ama 4e xora namerili kade da tarsqt pomo6

v BB-team.org ima forum tam 6a vi pomognat sas sastavqne na programa

щом като съм питал тука значи знам, че има хора, които знаят и могат да ми помогнат аман от тоя бб-теам :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply
Обяд 12:00- 3 яйца + 250гр пилешка пържола + протеин. това ми е преди тренировка понеже от 13:15 се замъквам в залата.

 

Яйцата и пържолата са добре, ама тоя протеин нещо не е на място. Ако направиш така организма ти ще поеме нужните вещества от яйцата и пържолата(от естествените храни), а протеините ще изхвърли. Протеини се пият около 2 часа преди или след ядене (тва всичкото го разправя Орлин). Така че на протеините можеш да им смениш малко времето на приемане :bgrin: .

Link to comment
Share on other sites

Протеини се пият около 2 часа преди или след ядене (тва всичкото го разправя Орлин). Така че на протеините можеш да им смениш малко времето :bgrin: .

благодаря ти много. значи протеина ще го преместя след тренировката :)

any other ideas :P

 

ShitHappen ok чакам :D

Link to comment
Share on other sites

Тъй тъй , добре , че не видя някой модератор не едитнатото ми мнение :D

По въпроса :

Лично мое мнение ще изкажа аз , тъй като забелязах други такива различни от моето ( Не казвам по никакъв начин ,че разбирам от еди кой си , изказвам лично мнение ) .

1. В 12 , точно преди тренировката ти ... добре де мислиш ли ,че този протейн ще бъде използван всичкият ? До колкото помня ти беше ~110 кг , но все пак толкова протейн на веднъж ...

Някой каза ,че трябвало да се яде час час и половина след тренировка ?! Добре де , но нали веднага след тренировката започва катаболен процес който трябва да бъде спрян ( с белтъци или ... химия , физика .. както искате го наричайте) .

2. Та .. в 12 яж примерно пилешкото с диетичен хляб(препоръчвам Бонус) като примерно в 11 си ял ориз,картофи (нещо с повечко въглехидрати) ,13 пий протейна , 13:30 в залата , тренировка час час и 15-20 минути , веднага още като се обличаш протейнов шейк с

въглехидрати (банан или 2 с шейка е много добре ) . След това като се пребереш час , час и 15-30 минути след края на тренировката изварка с хляб може пак .

3. Като си на НВД , защо се храниш след 18:00-19:00 часа ?

4. Тук може много хора да ме напсуват , но яйцата са бавен протейн (т.е. бавно се освоява от организма ) , подходящи са за закуска , както и за протейн преди лягане ( от белтъците само ) , това което беше казано за жълтъците беше абсолютно вярно , недей приемай повече от 1-2 на ден .

5. Всички въглехидрати които съм ти казал да приемаш ти ще си изчислиш в какви количества щом си на НВД (0.8 -1.1гр на 1 кг ) .

6. Не забравяй да пиеш вода , по много !

Ако съм забравил нещо може да попиташ , аз толкова писах ,че забравих какво всъщност искам да кажа :D

@`Kiara тези 3 лв са 800-900 грама пилешки гърди без кост и кожа ... Полезен е този прашец , но просто идва в повечко :)

Link to comment
Share on other sites

Гледам тук само мъже пишат, ама мен ме интересува един въпрос и незнам кой да питам, затова извинете, че се намесвам в тази типично мъжка тема.

Работата е там, че от известно време много се кефя да ходя на фитнес, не с цел отслабване (макар че е препоръчително в моя случай), а с цел по-добра форма и самочувствие. Изключително ми е приятно да лея пот в залата, макар да не си давам много зор. Имам обаче проблем с храненето, незнам какво да ям така че да спомагам изгарянето на мазнините, а в същото време да не припадам от глад и кръвното ми да не пада и да ми причернява. Нормалното ми кръвно е около 110-120 на 60-80, но ако съм на диета с плодове и зеленчуци ми прилошава като се натоварвам. Веднъж ми го измериха и беше 60 на 40 по време на тренировка....бая изплаших хората. Може би трябва да поясня, че съм вегетарианка и това не подлежи на промяна. Ще ми се да намеря хранителен и спортен режим, който да ме тонизира, стяга, ободрява и ако може и да ме отслабва :) но не с цената на припадания и причернявания. Дано някой може да ми помогне.

Link to comment
Share on other sites

xaaxaxaax profesionalisti po 50kila s 30sm raka

Тези кила и тези ръце дето те гонят теб само ...

Колко си напреднал не се изразява в това колко ръка имаш ...

Незнам ,но ако забележиш в Рондото има доста хора с големи ръце , тежат по 90-110 кг и са мазни , мазни , мазни ...

Това ли ти е мечтата ? 55 ръка на 130 кг мас ?

Хора които правят с 50 кг за бицепс и си мислят ,че правят нещо :bgrin:

За да си добър в този спорт трябва тялото ти да изглежда като едно цяло , не е важно само ръката ти да е голяма .

В бб-тийм наистина има много "разбирачи " , такива които са по 140 кг с 5* ръка и си мислят ,че са нещо . Жалко за такива , тъй като погледнах снимка на въпросният човек ... той по-добре да беше ял само , същият щеше да стане .

НО има и такива които наистина разбират ... , малко са , но ги има !

Link to comment
Share on other sites

До колкото помня ти беше ~110 кг , но все пак толкова протейн на веднъж ...

еее стига бе още не съм станал 110 :bgrin: иначе благодаря за съветите. доколкото разбирам трябва протеинът да е по-равномерно разпределен, а не да се поема на 2-3 пъти по-много :)

 

 

edit: искам да питам и още нещо, което срещнах във форумите на бб-теам. значи там всеки пише аз съм ектоморфен, аз съм ендоморфен... може ли някой да даде информация каква е разликата :confused

Link to comment
Share on other sites

Едното значи ,че си с бърз метаболизъм , а другото ,че си с бавен . Кое какво беше точно , не помня обаче :)

@zlobil , пак хубаво ,че не ме напсува ... Жив и здрав да си .

Link to comment
Share on other sites

Ендоморфен тип - Хората от този тип са пълни и имат доста сила, трудно се справят с калорийте и затова са предрасположени към затлъстяване. Обикновено имат успехи в силовите спортове (щанги, трибой)

 

Мезоморфен тип - Оточават се със спортна фигура, даже без да са тренирали имат ясно изразена мускулатура. Този тип хора без затруднение могат да станат Мистър Олимпия :D

 

Ектоморфен тип - Това са обикновено слаби "сухи" хора, имат много бърз метаболизъм и трудно качват дори грам. Имат шансове да станат култористи, но доста сериозно трябва да похапват :)

 

Това е горе долу което си спомням, но мисля че е достатъчно да се определи от какъв тип си. Незабравяй, че нито един от трите типа несъществува в чист вид т.е. в ниякакво междинно положение сме :)

Link to comment
Share on other sites

Според вас колко грама естествени протеини (пълноценни) са нужни на ден/седмица за един 15-годишен зарибен 64-килограмов (т.е. аз), комбинирани с тренировките, за да дадат очевиден резултат?

Ако имате представа, кажете ми само стойностите, аз ще си ги изчисля от тук.

 

P.S. Олеее, тука има по-големи професионалисти и от BB Team : )

Link to comment
Share on other sites

Гледам тук само мъже пишат, ама мен ме интересува един въпрос и незнам кой да питам, затова извинете, че се намесвам в тази типично мъжка тема.

Работата е там, че от известно време много се кефя да ходя на фитнес, не с цел отслабване (макар че е препоръчително в моя случай), а с цел по-добра форма и самочувствие. Изключително ми е приятно да лея пот в залата, макар  да не си давам много зор. Имам обаче проблем с храненето, незнам какво да ям така че да спомагам изгарянето на мазнините, а в същото време да не припадам от глад и кръвното ми да не пада и да ми причернява. Нормалното ми кръвно е около 110-120 на 60-80, но ако съм на диета с плодове и зеленчуци ми прилошава като се натоварвам. Веднъж ми го измериха и беше 60 на 40 по време на тренировка....бая изплаших хората. Може би трябва да поясня, че съм вегетарианка и това не подлежи на промяна. Ще ми се да намеря хранителен и спортен режим, който да ме тонизира, стяга, ободрява и ако може и да ме отслабва :) но не с цената на припадания и причернявания. Дано някой може да ми помогне.

 

 

Ami Snejko tova 4e ne hapva6 mruvka e goliam problem,za6toto samo s maruli i krastavici tialoto ti ne moje da si nabavi nujnata energia i se prisposobiava kato minimizira razhodite si na energia,koeto se izraziava v nisko kruvno i slab metabolizam.Predpolagam 4e si navaksva6 s hliab i kartofi,a te ne e za preporu4vane ako iska6 da ima6 strojna i muskulesta figura,osobeno hliaba.ne znam dali vegetarianstvoto ti vkliu4va da ne iade6 samo meso ili vaob6te jivotinski produkti.Za6toto ako iade6 iaica,te sa polezni,no razbira se kogato ne sa izpurjeni v polovin litar olio:) - samo svareni vur6at rabota.iaj vseki den,kato izbiagva6 jultucite.Mle4nite produkti su6to sa hubavi ,pii priasno mliako,obezmasleno razbira se no izbiagvai soleno sirene ili ka6kavali.Zasega ne se se6tam zavegetarianska hrana koiato da ti uskori metabolizma dostata4no 4e da po4ne6 da topi6 maznini...Su6to e vajno po kolko puti na den se hrani6,gledai da e redovno i da ne propuska6 hranene.Ami tova e zasega,za preparati ne sam kompetenten da ti dam preporuka,a ako vse pak moje6 da hapva6 po niakoia pile6ka ili tele6ka parjolka ot vreme na vreme nima da ti se otrazi zle:)

Link to comment
Share on other sites

vij sq imam na predvid kato nqkoy ne razbira ne6tata v nqkoq tema da ne se farlq da dava akalli da obarkva horata deto epten ni6to ne razbirat :excl: za da dava6 akali trqbva da si poiz4el dosta i da ima6 po prodaljitelen pogled varho ne6tata za tva stava vapros taka 4e ako smqtate 4e mojete da dadete to4na i polezna informaciq davayte no ne obarkvayte horata s nqkvi do4uti i ne do4uti ne6ta.Ay stiga sam prikazval samo ;)

Link to comment
Share on other sites

Според вас колко грама естествени протеини (пълноценни) са нужни на ден/седмица за един 15-годишен зарибен 64-килограмов (т.е. аз), комбинирани с тренировките, за да дадат очевиден резултат?

Ако имате представа, кажете ми само стойностите, аз ще си ги изчисля от тук.

 

P.S. Олеее, тука има по-големи професионалисти и от BB Team : )

 

Ако смяташ, че нямаш подкожни мазнини можеш да умножиш телесното си тегло по 2.2, но ако имаш мазнини трябва да ги извадиш от теглото си (пимерно имаш 10% мазнини и тежиш 64 кг = 6.4кг мазнини т.е ще смяташ за тегло 57.6 кг) След като намериш количеството белтъци (предполагам че нямаш мазнини) 64Х2.2=140.8 г ,което е общото количество белтъчини, от животински и от растителен произход. Тебе те интересуваше само количеството белтъчини от животински произход, то се намира като 140.8Х0.8=112.6 (отношението животински към белтъчини от растителен произход е 80% на 20%) т.е. приблизително 113 г белтък, смятам че са ти достатъчни. :)

Link to comment
Share on other sites

vijdam 4e v profilite ima dosta snimki na kulturisti...a i ot izkazvaniqta ide re4, 4e ima razbira4i i kulturisti tuk...znam 4e kulturizma i fitnesa ne sa sportove koito se opredelqt s kilogrami i razmeri, a sus simetria,definicia.dulbo4ina na relefa i harmonia...ama aide spodelete va6te merki (ruka, gruden ko6, bedro..i kvoto ne vi se strori sme6no za merene...) i gi spodelete...za da se razbere ajeba "kade sme nie spored GALUP"(dano ne sam napravil gre6ka v imeto na saciologi4eskata agencia).vidqh 4e podobno ne6to ima i v bb-team,taka 4e ne vijdam ni6to lo6o da se spodeli(nqma da e lo6o da se kazva vazrast li4no teglo i rast...)

pozdravi na vs kulturisti!!!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...