Jump to content
BulForum.com

Fitness & Kultorizum


URDeaD

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Лещата наистина има доста добри спецификации,може и соеви продукти ,но не всеки стомах му понася.В крайна сметка всичко зависи от финансите.Протеините и аминото си казват думата,накрая.

Link to comment
Share on other sites

ShitHappen ... postignal sum tova 4e se 4uvstvam dobre v kojata si ... ? muskulite mi nqma da uvqhnat ako spra trenirovka ... zashtoto sa postignati estestveno i ne se nujdaqt ot dopulnitelno podhranvane, za kakvoto imenno sa hranitelnite dobavki ... sesh li se ?

Link to comment
Share on other sites

ShitHappen ... postignal sum tova 4e se 4uvstvam dobre v kojata si ... ? muskulite mi nqma da uvqhnat ako spra trenirovka ... zashtoto sa postignati estestveno i ne se nujdaqt ot dopulnitelno podhranvane, za kakvoto imenno sa hranitelnite dobavki ... sesh li se ?

С хранителните добавки не се постигат естествени мускули и ти ли мислиш ,че добавките са химия ? Ако е така , то сбъркал си темата ... Поне като не разбираш , недей давай глупави съвети .

Link to comment
Share on other sites

Da sum kazal 4e e himia ? Ne sa himia no sa izkustveno(dopulnitelno) podhranvashti elementi .. koito lipsvat vuv sushtoto koli4estvo v koeto u4astvat vuv vsekidnevnite hrani. I ako gi spresh tova ozna4ava, 4e tqloto ti radvashto se na nujnoto (a dori i pove4e) koli4estvo protein (primerno) izvednuj se okazva bez ... sega seti li se ...

Link to comment
Share on other sites

Не , явно теорията ти е доста странна или аз съм доста глупав за да я разбера ? Дали се оказва без ? Искаш да ми кажеш , че има разлика между това дали ще приемаш протейн от храната или от хранителната добавка ? Значи ,ако в единият случай се храня само с храна и доставям всичко необходимо от нея няма да увисна след като спра ,a ако пия и добавки ще увисна след прекратяването ? Не мога да ти разбера теориите нещо . Ще ти кажа нещо явно ново за теб . В храните се съдържат протейни . Т.е. дали ще ги приемаш от добавка или от храна (поне според мен ) няма значение , ако има , докажи ми ,че има .

Link to comment
Share on other sites

Da sum kazal 4e e himia ? Ne sa himia no sa izkustveno(dopulnitelno) podhranvashti elementi .. koito lipsvat vuv sushtoto koli4estvo v koeto u4astvat vuv vsekidnevnite hrani. I ako gi spresh tova ozna4ava, 4e tqloto ti radvashto se na nujnoto (a dori i pove4e) koli4estvo protein (primerno) izvednuj se okazva bez ... sega seti li se ...

 

 

 

Май си много заблуден, аз взимх какви ли не добавки, а когато ми се наложи да прекъсна за 1г ръката ми спадна само с 2см

Link to comment
Share on other sites

Qvno az ne se izrazqvam dobre ... Ti (primerno) kato piesh proteini, da ne bi da spirash da qdesh ? Ako razshirish nujdata na organizma ot neshto i posle ne mojesh da mu go nabavish .. toi se vrashta kam predishnoto si sustoqnie (primer .. sq imam kinti .. qm i pia proteini ... posle nqmam kinti - ne piq proteini i ostavam samo na hrana) .. ??? Ne e li taka ?

 

ps. Imam poznat koito davashe po 100 kinta na mesec ... i ot 60 stana 85 kg za 3 meseca ottogava sprq ... stana 75kg (dobro teglo za 176) .. oba4e posle i da trenira sprq ... dali shte si zapazi formata ??? Kato gledam samo ugolemenia zadnik si e zapazil :P

Link to comment
Share on other sites

Qvno az ne se izrazqvam dobre ... Ti (primerno) kato piesh proteini, da ne bi da spirash da qdesh ? Ako razshirish nujdata na organizma ot neshto i posle ne mojesh da mu go nabavish .. toi se vrashta kam predishnoto si sustoqnie (primer .. sq imam kinti .. qm i pia proteini ... posle nqmam kinti - ne piq proteini i ostavam samo na hrana) .. ??? Ne e li taka ?

 

ps. Imam poznat koito davashe po 100 kinta na mesec ... i ot 60 stana 85 kg za 3 meseca ottogava sprq ... stana 75kg (dobro teglo za 176) .. oba4e posle i da trenira sprq ... dali shte si zapazi formata ??? Kato gledam samo ugolemenia zadnik si e zapazil :P

 

Явно си на ти с бодибилдинга :woot наистина ме разсмя :woot :woot

Link to comment
Share on other sites

Разбери ,че дали ще приемаш протейн от добавки или ще го добавяш от храна няма значение . На ден за определен човек трябват *** гр протейн , дали ще е от храна или от добавки (или и от двете , което е най-добре ) , организма си набавя количеството . Т.е. твоят приятел ,ако е имал диета с която да си набавя достатъчно количество протейн дневно , без да приема повече от колкото трябва въглехидрати и мазнини , той ако взима протейн най-много да си навреди с него . Протейнът е храна за мускула , нищо повече .

Link to comment
Share on other sites

стига сте се заяждали с човека бе :P

аз имам един въпрос, които сме дискутирали и преди, но искам нови мнения. някой има ли идея колко е норамалното кръвно/пулс на човек висок 190см и тежащ 100кг? защото нашите от няколко дена са ме подюркали, че са ми високи и само дето в гроба не са ме вкарали още :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Da sum kazal 4e e himia ? Ne sa himia no sa izkustveno(dopulnitelno) podhranvashti elementi .. koito lipsvat vuv sushtoto koli4estvo v koeto u4astvat vuv vsekidnevnite hrani. I ako gi spresh tova ozna4ava, 4e tqloto ti radvashto se na nujnoto (a dori i pove4e) koli4estvo protein (primerno) izvednuj se okazva bez ... sega seti li se ...

 

 

Караш ме да правя глупости , да си меря ръката Азне дигам от 3г.ама хич,обаче се храня добре.Не виждам да съм намалил нещо ,е можеби силата пада ама това е бял кахър.

това все пак е мускул и той трябва да се поддържа някак си,ако не го храниш пада това е естествено.Не зависи от това с какво си го направил.

за сведение съм 135кг. и 48см.ръка.ела ми на гости в офиса ако те интересува нещо ,не пиши ей така B)

 

нормално е 120на 80 и моето е толкова

Link to comment
Share on other sites

a i sa6to taka tova koeto ti dava proteina moje6 da si go dostavi6 ot xranata ama ne vijdam samo kak 6te stane usven ako ne si 30kila 6toto kak6to znae6 (ako znae6) za da raste6 ti trqbva okolo 2.2gr. protein na telesno teglo i ne moga da se seta kolko parjoli trqbva da izqm pri moeto teglo za da si dostavq toq protein bez van6na namesa trqbva korema da mi e kato na dqdo mraz 4ovala proteina e prosto 1 dobra alternativa koqto ti pozvolqva da ne se tap4e6 kato prase vseki den s nai-razli4ni xrani za da rastej i ako primerno si treniral s proteini , aminokiselini i taka natatak i posle spre6 muskulite ti nqma da uvisnat no 6te zagubi6 santove a santove 6te zagubi6 dori i da si treniral bez nikvi dobavki

Link to comment
Share on other sites

здравейте. сигурно някои от вас употребяват химически "способи" за бърз ефект и задължителните хранителни добавки. мога да ви предложа продукти на Дженесис (САЩ) и Мегабол (Чехия). продуктите са директен внос и са на високо качество. ако има желаещи нека ми пишат и ще разкажа по-подробно какво предлагам.

благодаря ви :)

Link to comment
Share on other sites

Такааа.... Имам няколко въпросчета за естествения билдинг и покачване на маса, за чиито отговори предварително Ви благодаря.

 

~Първо: чувал съм че пълноценни протеини се съдържат в яйцата. По колко горе-долу е допустимо да се приемат на ден/седмица и с или без жълтък?

~Второ: преди или след тренировка е добре да ке консумира подобна храна?

~Трето: да речем, че съм решил всяка сутрин да тренирам 20-30 мин. тичане. Преди или след ядене е добре да се прави това? Чувал съм, че трябвало на гладно.

 

Благодаря ви предварително.

Ако се сетя още нещо, ще го добавя по-късно.

Link to comment
Share on other sites

~Трето: да речем, че съм решил всяка сутрин да тренирам 20-30 мин. тичане. Преди или след ядене е добре да се прави това? Чувал съм, че трябвало на гладно.

 

 

Аз пък съм чувал,че бягането изгаря мускулната маса. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

~Първо: чувал съм че пълноценни протеини се съдържат в яйцата. По колко горе-долу е допустимо да се приемат на ден/седмица и с или без жълтък?

~Второ: преди или след тренировка е добре да ке консумира подобна храна?

~Трето: да речем, че съм решил всяка сутрин да тренирам 20-30 мин. тичане. Преди или след ядене е добре да се прави това? Чувал съм, че трябвало на гладно.

 

Благодаря ви предварително.

Ако се сетя още нещо, ще го добавя по-късно.

~Пълноценни протеини има не само в яйцатя, а и в мръвките (риба, пилешко, телешко) аз лично ти препоръчвам да не ядеш повече от 3-4 яйца на ден :)

~и преди и след е добре. като преди трябва да е около 1-1,5 часа и след също толкова.

~тичането трябва да е винаги преди ядене! Но ако искаш да качваш маса не е много препоръчително. а и ако все пак решиш да тичаш яж поне 1 час след това. да не се надумкаш веднага :bgrin:

един съвет от мен. ако искаш да направиш нещо забрави въглехидратите. т.е. тестени изделия и сладко :)

Остани със здраве :)

Link to comment
Share on other sites

Мерси Stenli!

Виж, както съм споменавал по-горе, ме мога да променя коренно менюто си в полза на протеините поради финансови ограничения ;) и не мога да увелича драстично консумираните месни продукти, затова мисля да наблегна на яйцата.

Thanks още веднъж!

Хей, това се отнася за всички във форума: вижте какви готини хора имаме тук!

Link to comment
Share on other sites

здравейте. сигурно някои от вас употребяват химически "способи" за бърз ефект и задължителните хранителни добавки. мога да ви предложа продукти на Дженесис (САЩ) и Мегабол (Чехия). продуктите са директен внос и са на високо качество. ако има желаещи нека ми пишат и ще разкажа по-подробно какво предлагам.

благодаря ви :)

q dai da vidim kvo to4no predlaga6

 

Такааа.... Имам няколко въпросчета за естествения билдинг и покачване на маса, за чиито отговори предварително Ви благодаря.

 

~Първо: чувал съм че пълноценни протеини се съдържат в яйцата. По колко горе-долу е допустимо да се приемат на ден/седмица и с или без жълтък?

~Второ: преди или след тренировка е добре да ке консумира подобна храна?

~Трето: да речем, че съм решил всяка сутрин да тренирам 20-30 мин. тичане. Преди или след ядене е добре да се прави това? Чувал съм, че трябвало на гладно.

 

Благодаря ви предварително.

Ако се сетя още нещо, ще го добавя по-късно.

 

kakto ti kazaxa ima palnocenni proteini ne sam v qicata a i v mravkite a ina4e qica trqbva da vidi6 kolko kg. si i da si presmetne6 kolko 6te ti e nujno da xapva6 a ina4e az ti prepora4vam da ne qde6 jaltacite 6toto ako qde6 po mnogo qica s jaltaci se poka4va xolesterola taka 4e primerno na 4 qica qj 1 jaltak

dobre e da se konsumira takava xrana kakto predi taka i sled trenirovka no ne to4no predi samata trenirovka a okolo 4as predi neq i okolo 4as 4as i polovina sled neq

6tom si re6il da bqga6 sqka sutrin trqbva da znae6 4e bqganeto stava zadaljitelno predi da si xapnal t.e. na gladno a i trqbva da znae6 kvo iska6 6toto bqganeto topi slaninite ama i dosta ot muskulnata masa koqto e dosta cenna i natrupana s mnogo trud i pot ako iska6 da ka4va6 masa i sa6tevremenno da bqga6 moq savet e da pravi6 cros4eto sled trenirovkata s tejesti po tozi na4in ne izgarq6 tolkova muskulna masa nadqvam se da sam ti pomognal

Link to comment
Share on other sites

Да, мерси, мерси, определено ми помагате :rolleyes:

Дано не ви е писнало да ви благодаря : )

Та ще помисля по-внимателно за бягането защото наистина не искам да горя много мускулна маса.

Link to comment
Share on other sites

Такааа.... Имам няколко въпросчета за естествения билдинг и покачване на маса, за чиито отговори предварително Ви благодаря.

 

~Първо: чувал съм че пълноценни протеини се съдържат в яйцата. По колко горе-долу е допустимо да се приемат на ден/седмица и с или без жълтък?

~Второ: преди или след тренировка е добре да ке консумира подобна храна?

~Трето: да речем, че съм решил всяка сутрин да тренирам 20-30 мин. тичане. Преди или след ядене е добре да се прави това? Чувал съм, че трябвало на гладно.

 

Благодаря ви предварително.

Ако се сетя още нещо, ще го добавя по-късно.

 

да ти кажа и аз моето мнение, а ти си решавай:

 

1.избягвай жълтъците, както ти каза zlobil, защото освен че имат холестерол, основната концентрация на аминокиселини, заради които ще ги ядеш, е в белтъка. ако искаш раздели яйцата на два приема - сутрин и вечер. имай предвид, че са лека и лесносмилаема храна и може да огладняваш бързо след яденето им. месата не ги изключвай напълно от менюто ти, освен ако не противоречи на възгледите ти (не знам дали не си вегетарианец). ако ги няма измисли си няколко пъти седмично поне някакви бобени храни(боб - стар и зелен, леща, грах) или такива със соеви заместители на месото или ориз. тези храни са обаче малко по-въглехидратни от месото и не трябва да прекаляваш с тях. млечните продукти - най-вече сиренето и доста по-малко кашкавала също са добър източник на белтъци, кашкавала е с повече количество белтък в единица обем, но пък е прекалено мазен. киселото мляко пък е една от най-добрите и добре усвоими храни, така че ако му намериш място и за разнообразие си го яж спокойно.

 

2. пак следвай съветите на злобил за отдалечаването на каквото и да е хранене минимум на 1 час преди и след каквато и да е интензивна тренировка (т.е. тук визирам и тичането). ако говорим само за яйцата, моето мнение че повече ще ти влезнат в употреба ако ги приемаш след тренировка.

 

3. тичането задължително на гладно. може да пиеш вода сутрин, но не приемай храна. личното ми мнение за споменатото от другите форумци "изгаряне на мускулна маса" от тичането е че това няма как да стане, освен ако не си свръхразтрениран културист. а дори и да си такъв и да свалиш кило-две "мускулна" маса то ще е само вода и с правилно хранене, още на другия ден ще го възстановиш. ако имаш натрупани сланинки, решението ти да тичаш сутрин на гладно е възможно най-правилното от гледна точка на изгарянето на мазнини. мускули няма да загубиш, но е възможен лек спад на силата при силовите упражнения в началото на включването на тичането в програмата. до седмица две силата ще ти се върне, дори и да продължиш да тичаш всяка сутрин, просто организма има нужда да се адаптира към по-аеробното натоварване.

 

това е от мен и успех.

 

 

П.П. не искам да се карам с никой съфорумник относно "горенето на мускулна маса с тичане", просто споделям моето мнение и информация, които имам по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

URDeaD, ти още едвам си помирисал залата и почваш с химиите, ми да беше станал химик тогава  :woot  :D

Трябват ти доста месеци редовни тренировки, преди да започнеш със сериозните добавки - в момента да ги използваш е само излишно харчене на пари, защото те просто няма да имат никакъв ефект върху организма ти - той ще си ги изхвърля навън  :wacko:

Най-рано след една година постоянни занимания с постепенно увеличаване на натоварването можеш да почнеш с протеиновия шейк и малко зареждане с креатин - нищо повече и това в продължение на години. Другите химии са за състезателния подиум  ;)

 

 

Наистина съжалявам, че не съм видял поста ти когато си го пуснал, за да мога още тогава да ти кажа колко не си в час.

Важно е да осъзнаеш, че като даваш съвети на някой трябва да си обеден в думите си(хубаво е да си ги прочел на поне 2-3 места).Така съвета ти ще е полезен!!!

Ти сигурно редовно миришеш залата щом смяташ, че L-Glutamine-а е "сериозна химия".

Дано не ти прочета мнението някъде за : РЕТАБОЛИА ; БИОНАБОЛА ; ДЕКАТА ; ВИНСТРОЛА ; ПРОПИАНАТА или МТАНА.

Баси аман от разбирачи!!!

Link to comment
Share on other sites

Досега не съм писала в тази тема защото не съм толкова зарибена като вас, но скоро ми казаха нещо което също е много полезно Пчелният прашец! Нашият учител по физическо (който е бил тренирал вдигане на тежести, а сега трениьор на ветераните) го подвърди Чух, че 100гр. били 3 лева :P и, че потчи навсякъде където продават мед има и пчелен прашец Мисля, че на четвъртък пазара продават :P

Дано да ви помогнах поне малко Ще се радвам

 

edit:"съставът му е изключително богат и включва 35% въглехидрати; 20% белтъци; незаменими аминокиселини; ензими; всички витамини от група В; бета каротин; витамин C с изразен антиоксидантен ефект; витамин D имащ огромно значение за калциевата обмяна на организма и за изграждането на хитиновите обвивки при пчелите и костната система при човека; витамин Е имащ значение за потентността на организмите.

В 100 гр. прашец се съдържа около 70-80 гр. сухо вещество - от него 7-36 гр. са белтъчини, съдържащи голяма част от жизнено необходимите аминокиселини; въглехидрати - 20-39 г. /предимно глюкоза и фруктоза/; мазнини 1.4-20 гр.; нуклеинови киселини и микроелементи - 1-5.5 гр

Установено е, че свежият прашец съдържа: 20-40% белтъчни вещества; 30-60% захари под формата на нектарни въглехидрати; витамините С, В1, В2, В5, В6, В8, Е; провитамин А, фолиева киселина, биотин, токоферол; ферменти; антибиотични вещества; минерални вещества; биологично активни вещества; липиди, ароматни и пигментни вещества и т.н

Поради богатия си състав и изразеният биологичен ефект той намира приложение и като хранителна добавка, целяща повишаване на съпротивителните сили на човешкия организъм. Известно е, че той има и лечебно въздействие

Приемането на пчелен прашец подпомага изграждането на костната система. Съдържащия се в него витамин Е влияе положително върху потентността. Пчелният прашец съдържа също така растежен хормон. Рутинът укрепва кръвните клетки, намалява кървенето, действува укрепващо на сърцето, нормализира високото кръвно налягане, чрез въздействие върху кръвния поток. Прашецът е богат на лецитин, който нормализира мастната обмяна и по този начин подпомага нормализирането на теглото. Прашецът е много богат и на селен. Както е известно селенът действува профилактично при някои ракови заболявания, подпомага организъма при освобождаването му от тежки метали.Не е случайно, че прашецът е важна субстанция в редица продукти на козметиката тъй като състава му е изключително богат на въглехидрати, белтъци, ензими, аминокиселини и др."

сичко това се отнася за пчелният прашец :P

ENJOY :punk

 

P.S.: Ето и линкове за повече информация тук и тук

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...