Jump to content
BulForum.com

World Of WarCraft


smurphet

Recommended Posts

аз почнах със същата комбинация и след като събрах доста нещица ги продадох и започнах майнинг и блексмитинг...там са истинските пари ;)

иначе намерих ма'трял' при главния вендор в Stormwind.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Не питах за парите в играта.Искам ако може някой да ми даде повече инфо за магийте в играта,щото не съм бъкан с пари и да не зема да си купа нещо безполезно.Последно видях една магия,която ми е по джоба :) -демек готвенето само че не знам как да си запаля огин :)

Link to comment
Share on other sites

ако не разбираш нещо...

 

Повече инфо за пиратските сървари:

 

Играта:

За да играете в пиратски сървър ви трябва копие на играта. Можете да се здобиете с тъкова от локалния или от аренабг. Внимавайте само да не е US версия.

Патчовете:

Последния патч за момента е 1.11.1(качен на Близардските сървари). По пиратските се играе най-често с 1.9.4.

Като си свалите и инсталнете играта започвате от версия 1.0.0 и трябва да стигнете до 1.9.4 или по-нагоре (дълго нали). Това е още 1 причина да си купите играта....Спестява мноооого усилия.

Патчовете можете да свалите от:

http://wow.deep-bg.net/wow/index.php?mod=stats

или от хедофф (директен линк не мога да дам, защото са на фтп-то :) )

Избиране на сървар:

Като за начало трябва да знаете, че има 2 вида сърари- blizlike и funservers. Разликата е в рейта (демек колко експириънс взимаш като убиеш някой гад) Препоръчвам blizlike. Както сами се сещате там рейта е като в Близардските сървари.

Можете да си изберете сносен сървър от:

http://wowstatus.net/

или да играете тук:

http://wow.deep-bg.net/

След като си изберете сървър прочетете 'ип-то' му от сайта и го сложете във файла realmlist.txt (мисля, че беше тхт) след това си създайте акаунт от сайта и влизайте да 'пляскате'. :) Истината е в Близард ;)

Edited by Raging Fire
Link to comment
Share on other sites

Този мой пост е леко дълъг, но е само и единствено с цел, да помогне на asd.

 

asd нищо лично към теб и към хората играещи на пиратки, но тук сега като сме се събрали доста хора играещи на Близз сървъри, мислиш ли, че имаме идеи на пиратките, колко от low lvl куестовете работят. А и много оскъдна информация ни даваш - нито раса, нито клас, макар че класа още немя никакво значение. За да обогатя с познанията си това твое запитване, ще споделя скромният си опит с теб, обаче само за две раси, първо любимата ми

Първият куест на ъндедите е като излезнеш от гробницата един човечец те изпраща малко по-надолу в селото да се срещнеш с "кмета", който се намира в катедралата - това ти е първият куест. Този човек в църквата (катедралата) ще ти даде друг куест, да убиеш по 8 парчета от едни mindless зомбита и още някакви там, като го изпълниш вече ще имаш опции да взимаш куестове и от другите вътре в църквата. Връщайки куеста на този човек - взимаш нов, да убиеш дадена бройка скелети, а от една жена взимаш един куест да намериш и погребеш останките на един мъж, който го е пипнала чумата и сега се лута из горите, това е по request на жена му, която е замолила за тази услуга, на смъртният си одър. Убиваш скелетите, намираш го този пич (лвл 5 е) убиваш и него, взимаш му черепа, отиваш до гробището, което е точно до църквата и му заравяш останките, връщаш куеста за скелетите - вече имаш нови куестове за взимане. Единият е да намериш едни сандъци, които се намират около къщите малко по-долу, другият е да трепеш прилепи и вълци, изпълняваш ги бързо, и се връщаш за нови. Изпращат те да трепеш паяци, които са нападнали мините, а един скаут е открил лагер на Скарлети близо до селото, в което се намираш - събери 12 скарлет кърпи - претрепваш желаните от NPC-тата неща и се връщаш пак да отчиташ. Хмммм провокации, Скарлетите имат един капитан - убий го, за да видиш какво са замислили - отиваш и го ступваш набързо, взимаш писмото и беж назад към селото. Човека дето ти дава куестовете за скарлетите ти вика - а браво еди-кой-си (тук е ника ти в играта) ти си храбър/а .......... (клас) сега обаче занеси това писмо на Командир (не помня името), който се намира в Брил. Когато вземеш този куест вече трябва да си минимум 5 лвл. Запътваш се към Брил яваш-яваш и на вратата, която прегражда местността, в която беше до сега виждаш един самотен хайванин - той ти казва, че любимата му е в Брил, че войната и чумата ги е разделила и т.н., та да и занесеш едно писмо и без това на там си се запътил. Ти какво да правиш, гледаш го хайванче, самотно седи, абе мъка, съжалиш го, па вземеш и неговия куест да изпълниш - все пак кинти ще се вземат. Аха да излезнеш на един кръстопът и какво да видиш - гард, че и куест дава - lol супер - взимаш и неговия, ама той пък те праща за някакви тикви - 10 броя в близката ферма, ама внимавай имало тъпи хора, че и 6 - 7 лвл са, с вили.... бият лошо, пазят си продукцията и де михлюзите. Както и да е - по пътя за Брил виждаш едно нещо, което не си го виждал до сега (така изглеждат и гардовете в Ъндърсити) та това нещо ти вика, абе тъй и тъй си се запътил към Брил, а вземи намери 3 цветенца за моят господар, Аптекарят..... така мога да продължа за ъндедите до 30-ти лвл, много пъти съм ги правил тези куестове, знам ги, но горе-долу те насочих.

Елфите - почти същото - правиш героя и си на една ливада, все пак това са елфи, нали. Та човека до теб ти вика, я да вземеш да ми убиеш малко прасенца и тигри, че голяма напаст - ти вече си опиянен от горският въздух и през глава тръгваш да ги трепеш милите създания. Връщаш се след известно време, е да ама ми трябват и едни гъби - ти вика оня. Ами гъби-гъби, щом му трябват.... попрескачам малко, че то банално - след известно време виждаш една женица, тя ти вика абе имах едно другарче, изгуби се нещо, отиде уж до пещерата, ама то пък плъзнаха слухове, че паяци са я завзели същата тази пещера. Ти вече си нахъсан елф/ка 3-4 лвл и веднага тръгваш към указаната посока. Намираш го сгушен като мишка да седи до пещерата, е да ама болен. Казва ти да се върнеш и да и предадеш на булката за какво иде реч и ти бегом назад, да не вземе да се гътне хайвана. Тя обаче булята много отворена билкарка и вика, о няма проблеми, този илач го зная - отиди и събери това и това и се върни при мен, ти си чевръст/а носиш и билките и тя набързо спретва едно елексирче - дава ти го, но ти вика - носи го бързо, че след еди-колко-си минути, ще му изчезне магическият ефект. Газ колкото елфските ти крака те държат и хоп цъфваш пред момъка с илача на булята доста преди времето да е изтекло - той се оправя, щото тука има и the power of love и ти се спасяваш нататък. Най-горе пък на дървото един ти дава куест за едни колби с проби от кладенците пръснати из картата. Първият сигурно вече си го видял, та ще ти е лесно. Напълваш си колбичката и му я връщаш - той ти вика, аз много не ги разбирам, тези води - носи я на еди-кой-си, който е в съседното село и така вече оформен 4-5 лвл ти излизаш от стартовата територия на елфите и се запътваш из горите на острова към съседният град. Отново на вратата има един самотник, ама той ти дава нещо да носиш на ханджийката в града, в който отиваш и т.н.

Та в крайна сметка какво имам предвид - на оригиналните сървъри имаме хиляди куестове, на пиратките - не се знае колко работят, на оригиналните сървъри имаме много магии и способности, които са специфични за всеки клас, на пиратките - повече от половината може и да не работят. Тегля чертата и ти казвам - не питай нас за такива неща, защото тук не можем да ти помогнем. Днес съм в добро настроение, но следващият път ще има наказания, защото предният пост са ти дали линк, ако си пълен n00b къде да ходиш да четеш. Да не говорим, че има изписани 94 страници - вземи ги прочети и не ми казвай само, че няма кой да ги чете и че си зает и т.н. Спама ме дразни, съответно следващо такова твое постване ще го третирам като спам и скорч инвейжън и ще го премахна.

Успехи на пиратския сървър - дерзай.

 

Много се извинявам на останалите участници за дългият пост.

Link to comment
Share on other sites

TAZ знам,че повечето тук играете оригинална играта.Питах мисля че veseo дали може да си отворим хората,които играем играта пиратска нова отделна тема-той каза че няма нужда и си питам тука.Щом разликата в това къде се намират търговците,които учат на ковачество в Stormwind между пиратския и оригиналния сървър е толкова голяма повече няма да пиша тука.Иначе куестовете си ги изпълнявам много усърдно.В Nortshite вече изпълних всички куестове.Играя с Human/Warrior и в момента съм почти 7 левел.Тфа е.Аре повече няма да поствам тука повече

Edited by asd
Link to comment
Share on other sites

Ми те тия NPC-та може да са навсякъде в един пиратски сървър. Може и някой мейдж да може да владее дуал-уайлд с дагери примерно. Може и с един удар да убиеш Рагнарос. Ние тия работи няма как да ги знаем, още по-малко пък имаме желание да ги обсъждаме. На всяка пиратка е различно. Мислиш че някой е играл по всички пиратки и знае навсякъде къде е ковача в Стормуинд. Да помгона на някой няма проблем, ама да знам какво ме пита. А мога да знам какво ме пита ако играе в платен сървър на Близард. Така че няма какво да се цупиш и да не пишеш тука.

 

Таз, ебати като се изппуснеш и пишеш некви чаршафи дето ми се чупи скрола да го въртя :)

Link to comment
Share on other sites

TAZ знам,че повечето тук играете оригинална играта.Питах мисля че veseo дали може да си отворим хората,които играем играта пиратска нова отделна тема-той каза че няма нужда и си питам тука.Щом разликата в това къде се намират търговците,които учат на ковачество в Stormwind между пиратския и оригиналния сървър е толкова голяма повече няма да пиша тука.Иначе куестовете си ги изпълнявам много усърдно.В Nortshite вече изпълних всички куестове.Играя с Human/Warrior и в момента съм почти 7 левел.Тфа е.Аре повече няма да поствам тука повече

Ех, толкова писане за нищо значи. Хюмън.....

Та всичките ти професии, които са активни на пиратката се навират в Голдшир и Стормуинд - така че запътвай се натам, питай някой гард са профешън трейнър и се ориентирай по флагчето. За писането тук, явно не ме разбираш или от толкова дълго мнение не съм се езказал правилно - значи - най-лесно - алаказам - отиваш там и четеш, богата информация има, въпросът е, че никой не чете, всеки пита едно и също и циклим на едно и се повтаряме. Решението си е твое, но само като съвет (за Близз сървър) майнинга и скининга са най-доходоносните професии. Хербализма също има голяма файда.

Успехи!

 

Килър, това е едно кратко обобщение на кустовете до максимум 7-ми левъл, другият път ще пиша от 7-ми до 30-ти. Ама този път за елфите няма да пиша. Пък то и без това много малко хора ще ми го оценят писанието :(

Link to comment
Share on other sites

всичко това много хубаво, ама аз пак имам въпрос :) как да си направя ctпрофил :) ? :woot

Идваш тук, правиш си ъкаунт и почваш да си го обличаш, с дрехите, с които си.

Link to comment
Share on other sites

Ее, горд съм! Най-накрая хванах успех за стипендия, така че, като свърши лятото (което няма да си хабя с компютърни игри) ще оставя на "родителското тяло" да ми гледа гърба иззад облегалката на стола! :pirate При това ще започна нов герой при вас, както се бях заканил :) И тъкмо ще успея да хвана christmas event-а :lol:

Edited by Legop4o
Link to comment
Share on other sites

Ми освен едно честито, друго не можем да ти кажем. То в нашият сървър нещо доста сериозна българска гилдия се заформя, но взимат вече след като чукнеш 50-ти лвл. Идеите са им много добри, повечето са ми лични приятели и доста добре знаят за какво става дума в тази игра. Най-важното е че са надъхани и то много. Желание човек има ли, всичко е възможно, вярно 13 души не можахме да бутнем Ониксия (толкова беше райда - 13), но пък беше предизвикателство с толкова малко хора да я свалим до 60%.

Така че обади се като почнеш, все ще измислим някаква торбичка и малко пара да ти осигурим, нататък ще дерзаеш и сам.

Link to comment
Share on other sites

е аз ако бях дошъл сам щях да я бутна :P дето вика едно приятелче "отивам да нафармя ониксия и излизам"

 

пп. яд ме е че не играя при вас :bgrin:

 

ding! 12-ти lvl :)

Edited by Raging Fire
Link to comment
Share on other sites

Най-накрая зех си играта :) сега ако някой може да ми помогне в избора на раса за Priest (Horde)ще му бъда много благодарен. :)

Link to comment
Share on other sites

еее тъкмо се надявах да започнеш при нас, че да те вземем в гилдията :unsure: иначе според мен няма някаква огромна разлика м/у расите ;)

Link to comment
Share on other sites

Щом ще е Хорда, значи нямаш много какво да избираш - или трол или ъндед, и двете раси имат интересни расови спелове, аз лично обаче никога не бих си направил трол прийст поради простата причина, че на сърце са ми ъндедите, а и за мен най-добрата раса за прийстове си остава ъндедската. Вярно тролите с техният расов скийл - 1 сек по-бързо кастване, но пак си има голяк куул даун пък и някакси визията не може нещо да ме грабне (сори Мерка, ти както винаги си изключение мила).

Link to comment
Share on other sites

Скоро май и аз ще я пробвам. Голям фен съм на елфите (а те са абсурдно нарисувани с тези уши, но..) и на кастърите или лъкове. Изобщо- обичам да нападам от далече. Препоръчаха ми Елф - hunter, който се равнявал на нещо като ranger в Guild Wars, а това ми допада. Но все пак някакви други предложения да имате? Не съм сигурен, но мисля, че ще се съсредоточавам предимно в PvE. Миси :)

Link to comment
Share on other sites

Щом ще е Хорда, значи нямаш много какво да избираш - или трол или ъндед, и двете раси имат интересни расови спелове, аз лично обаче никога не бих си направил трол прийст поради простата причина, че на сърце са ми ъндедите, а и за мен най-добрата раса за прийстове си остава ъндедската. Вярно тролите с техният расов скийл - 1 сек по-бързо кастване, но пак си има голяк куул даун пък и някакси визията не може нещо да ме грабне (сори Мерка, ти както винаги си изключение мила).

 

а нещто по-подробно за ъндедския скил ? ^ ^ по-добър ли е от този на трола за ПВП естествено :P

Link to comment
Share on other sites

а нещто по-подробно за ъндедския скил ? ^ ^ по-добър ли е от този на трола за ПВП естествено :P

За PvP, е тук вече ударихме на камък - аз съм PvE играч и в мозъка на костите си, но какво имат троловете, те имат Shadowguard - шилд с три заряда, който прави някакъв дмг на тези, които те удрят, но пък след като му свършат 3-те заряда и наново трябва да се пуска и Berserking - да си намалиш кастинг тайма, за 15 секунди, но с неприятен куулдаун. Regeneration - пасивен скийл, който ти увеличава регена по време на комбат с 10%, но само на НР-то.

Ъндедите - Will of the Forsaken - това е просто уникален расов скийл - диспелва фиър, шийп и чарм ефект, дори и да ти е кастнат, Cannibalize - това само по себе си е ясно, няма какво да ти го обяснявам, Touch of Weakness си е пък дот, който те и хийлва.

Всичкъ това си го пише из сайтовете, отнасящи се за WoW и Прийстове, аз лично съм пристрастен към ъндедите - моята несподелена любов, но ти като се поразровиш малко и ще видиш коя раса ще ти допадне повече.

Успехи, ако съм забравил нещо - съжалявам.

Link to comment
Share on other sites

За PvP, е тук вече ударихме на камък - аз съм PvE играч и в мозъка на костите си, но какво имат троловете, те имат Shadowguard - шилд с три заряда, който прави някакъв дмг на тези, които те удрят, но пък след като му свършат 3-те заряда и наново трябва да се пуска и Berserking - да си намалиш кастинг тайма, за 15 секунди, но с неприятен куулдаун. Regeneration - пасивен скийл, който ти увеличава регена по време на комбат с 10%, но само на НР-то.

Ъндедите - Will of the Forsaken - това е просто уникален расов скийл - диспелва фиър, шийп и чарм ефект, дори и да ти е кастнат, Cannibalize - това само по себе си е ясно, няма какво да ти го обяснявам, Touch of Weakness си е пък дот, който те и хийлва.

Всичкъ това си го пише из сайтовете, отнасящи се за WoW и Прийстове, аз лично съм пристрастен към ъндедите - моята несподелена любов, но ти като се поразровиш малко и ще видиш коя раса ще ти допадне повече.

Успехи, ако съм забравил нещо - съжалявам.

 

Мерси много.Поразрових малко и видях че WoF > Аll ^ ^

Link to comment
Share on other sites

Berserking na Huhuran naprimer e nezamenimo. Pravish po 2.3 sec cast na PoH, koeto e zaduljitelno, ako si healer na meat walla. Otdelno svalq casta na greater heala do 1.9-2 sec i na Twin Emperors po vreme na imbalancing strike e neveroqtno efektivno.

Link to comment
Share on other sites

близард ся са пуснали 10 дневен вариант на играта и аз кат риба реших да захапа куката. подтикнат от мързела реших да попитам група опитни играчи коя раса и професия би отговаряла най-точно на ника ми - Hamalina? (в смисъл кой е най-голямото тъпо говедо в играта)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...