Jump to content
BulForum.com

World Of WarCraft


smurphet

Recommended Posts

Имам няколко забележки:

А аналогия с диабло просто не може да има.

Тук не става въпрос само за трупане на левели и търсене на предмети.

А за какво ? А, да и за куестове ;) Беше отдавна и съм забравил дали ги имаше и в Diablo :woot

 

Вярно, че има някои неща, които са използвани в диабло,

Обратното - има неща, които са използвани в WoW, защото твоето звучи все едно за взели от Warcrafta за Diablo ;)

 

Диабло си беше сингъл плейър рпг с мултиплейър, а това е мморпг .

Разликата в името не значи че едното не е като другото.

 

Иска ти се да изиграеш всяка раса, всеки клас и да развиеш всяка професия. Играта е страхотно балансирана.

Все едно слушам някой да говори за Diablo преди 2 години :woot

Спомни си дали не ти се е искало след като си направил 60-70 lvl Сорсерка да разцъкаш и с Некромансер или с Барбар. После ти се приисква и Паладина да го видиш, а като излязоха Друида i Assasin пък ти се искаше да ги пробваш и тях, нали?

 

Пак казвам разликата е в 3D-то другото е аналогия.

 

*едит: нека никой не си мисли че казвам за играта лоши думи. WoW си е супер, кефи ме(но за без пари - иначе е грубо). И ще продължава да ме кефи и като излезе NoX със изпипаните неща, малко остава. Вярно че ще ми омръзне по-бързичко, понеже вече ми е писнало от левели и куестове, но затова си има warez с нови игри нали ;)

И после (говоря за себе си) няма да се чувстван прецакан, че имам игра за 116+ лева, която вече ми е писнала.

 

Едно е да си купиш за по 116-168 лева едни супер яки маратонки които ще ги носиш 1-2 години и няма да ти писнат, един тлъст 160GB хард, едно готино яке, една DVD-RW, един перфектен часовник и тн... друго е да ги дадеш тия пари за игра, която омръзва бързо и край.

 

И по-гадното е, че и на твойте приятели ще им омръзне, но те са цъкали в безплатни сървъри, които стават все по-добри с часове и те (приятелите) няма да са с по 170 лева минус.

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Едно е да си купиш за по 116-168 лева едни супер яки маратонки които ще ги носиш 1-2 години и няма да ти писнат, един тлъст 160GB хард, едно готино яке, една DVD-RW,  един перфектен часовник и тн... друго е да ги дадеш тия пари за игра, която омръзва бързо и край.

 

Идеята на тея дето си купуват играта е че като им омръзне ще я продадат на половин цена на някои който иска да я играе. Примерно за 40 кинта ....

 

Аз лично не бих ги дал тея пари. Ще изчакам месец два - все ще излезне свестен сървър дали ще играя март или юни - играта няма да избяга, само ще се усъвършенства :)

Link to comment
Share on other sites

И ще продължава да ме кефи и като излезе NoX със изпипаните неща, малко остава.

Така ли? Хм... Я дай link pls, къде ги четеш тия работи, щото аз четох, че NOX бил спрян и не се разработвал заради някакви проблеми с екипа.

Диабло си беше сингъл плейър рпг с мултиплейър, а това е мморпг .

Има голяма разлика. WoW е така направен, че да стимулира team play-a и взаимодействието м/у играчите, който е играл open beta-та знае идеално за какво говоря... Естествено че можеш да си играеш и сам, но 1во е адски трудно на по-високите нива (то над lvl 15 става трудно, кво остава нагоре...), второ губиш много от атмосферата на играта такава, каквато са искали да е от Blizzard. И не е "Ми кво от тва", понеже не вярвам да играеш някакво RPG заради предметите които ще намериш или заради куестовете, а в крайна сметка заради fun-a и удоволствието от играта (стига се до този извод като се абстрахираш от виртуалното си Аз :P ) А Diablo 2 си беше съвсем добре и single play, така беше балансирано, а в BattleNet просто се допълваше experience-a, но не беше обърнато чак такова внимание на играта в екип, както е тук в WoW (системи за разпределяне на предметите, гилдии, специални куестове само за parties...)

Link to comment
Share on other sites

Има голяма разлика. WoW е така направен, че да стимулира team play-a и взаимодействието м/у играчите, който е играл open beta-та знае идеално за какво говоря... Естествено че можеш да си играеш и сам, но 1во е адски трудно на по-високите нива (то над lvl 15 става трудно, кво остава нагоре...), второ губиш много от атмосферата на играта такава, каквато са искали да е от Blizzard. И не е "Ми кво от тва", понеже не вярвам да играеш някакво RPG заради предметите които ще намериш или заради куестовете, а в крайна сметка заради fun-a и удоволствието от играта (стига се до този извод като се абстрахираш от виртуалното си Аз :P ) А Diablo 2 си беше съвсем добре и single play, така беше балансирано, а в BattleNet просто се допълваше experience-a, но не беше обърнато чак такова внимание на играта в екип, както е тук в WoW (системи за разпределяне на предметите, гилдии, специални куестове само за parties...)

Еми ако нямаше разлики, щеше просто да се казва Diablo II, не мислиш ли?

 

номера е че новите неще (разнообразен teamplay, по-лесно трупане на ехр в екип и 3D не са толкова много че да е революция за няколко години както беше Diablo.

За NoX го дадох само като пример и никъде не съм чел нищо, но е близко до акъла, че с тези темпове на развитие и като се гледа какво е направено досега, скоро ще има нещо.

Така ли? Хм... Я дай link pls, къде ги четеш тия работи, щото аз четох, че NOX бил спрян и не се разработвал заради някакви проблеми с екипа.

Хм, а ти би ли дал линк, с достоверна информация, че няма да излезе хубав пиратски сървър, а? :woot

 

*Едит:

пак казвам - никой не критикува WoW, и никой не казва че е лош. Просто ще го цъкаме скоро качествено без пари и няма да се набутваме.

Верно че е подло, но ще го преживея...

Edited by sMARTBomber
Link to comment
Share on other sites

Абе нещо не стоплям къде е общото с диабло, ама карай :) Ти играй в нокс, аз ще играя в официалния и всички ще са доволни :)

Те и сега са доволни :)

А за общото ще е по-лесно да го видиш ако си представиш WoW в 2D като диаблото.

С риск да се потретя:

Кажи ми че няма левели, скилове, предмети с характеристики, куестове, куестигивъри, магазини за предмети, монстери пускащи артефакти, артефакти които си имат изисквания за да ги сложиш, мана, живот, отвари за пиене, party mode, duels... Е...? Сега ако не стоплиш - няма да се мъча повече ;)

Link to comment
Share on other sites

Хм... с риск да повторя някого,защото съм чел само предишната страница искам да кажа,че sMARTBomber не е прав.Играта вярно прелича на всяко MMORPG,което може да си дръпнеш от нет-а(и в тях има левели,куестиве,куестгивъри ...;на мен лично ми харесват старите РПГ-та като Fallout 1 & 2(май нямат мулти но са яки;толкова хумор има в тая игра-в една част се жениш за една жена в едно село,а по-късно се отваря и опция да направиш същото но с нейния брат :D ) ,Ultima Online (повече свобода от това здраве му кажи :),Star Wars Galaxies,Lineage II и Final Fantasy XI(Online е не се притесднявайте) ),но има разлика.Тя е,че хората от Blizzard ще си я обновяват постоянно с куестове,оръжия,умения и др.Дори да спреш за 1-2 месеца като се върнеш може да я завариш достатъчно променена.Не че ще си я купя,много ми е скъпа пък и не съм сигурен дали ще ми върви добре.Това исках да кажа.Дано съм решил спора.

Link to comment
Share on other sites

Abe mai to vav vsi4ki questove e taka ama... :P Istinata e 4e WoW rulz...:P Ama za6to nikoi ne mi otgovarq na vaprosa malko po gore:p

 

Neta mi e Dostapna ,a Wc3 varvi s 70 80 ping?Kak 6te varvi WoW?I ima li BG WoW stranica?Kak se pla6ta ? ale plz nqkoi da otgovori?

 

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Те и сега са доволни :)

А за общото ще е по-лесно да го видиш ако си представиш WoW в 2D като диаблото.

С риск да се потретя:

Кажи ми че няма левели, скилове, предмети с характеристики, куестове, куестигивъри, магазини за предмети, монстери пускащи артефакти, артефакти които си имат изисквания за да ги сложиш, мана, живот, отвари за пиене, party mode, duels... Е...? Сега ако не стоплиш - няма да се мъча повече ;)

То по тая логика за левелите,маната,хелтите и порчие Бузър Гейт ще е диабло а?

Edited by Black_Hacker
Link to comment
Share on other sites

Ами има, но е наблегнато на друго. Сега и двете игри са РПгта, но просто с една много съществена разлика - в едното прескачаш през сървъри с по 8 човека и циклиш на 2 боса да ти пуснат предмети, а на другото са сбрани хиляди хора на куп, има си икономика,гилдии, яко пвп, абе по-весело е . Е това е много основна разлика. Има и други ама сега не ми се пише, играл си ги и двете, знаеш ги.

 

Само един кусур има ( доста сериозен ) платената версия. Вече 20 минути чакам на опашка да влезна в сървъра :)

 

Abe mai to vav vsi4ki questove e taka ama... :P Istinata e 4e WoW rulz...:P Ama za6to nikoi ne mi otgovarq na vaprosa malko po gore:p

 

Neta mi e Dostapna ,a Wc3 varvi s 70 80 ping?Kak 6te varvi WoW?I ima li BG WoW stranica?Kak se pla6ta ? ale plz nqkoi da otgovori?

 

:unsure:

 

Ако се разровиш по предишните страници ще откриеш отговори на всичките си въпроси.

Edited by stefan
Link to comment
Share on other sites

То по тая логика за левелите,маната,хелтите и порчие Бузър Гейт ще е диабло а?

То по тая логика може да питаш за всяка игра дали е Dialblo. Ами питай си, лесно е да се ориентираш по заглавието, че не е Dialbo, нали?

 

Ако някой още не е разбрал - говорим за общи неща между игрите. Мързи ме да обяснявам на някои хора кое е Диабло и кое не. И не е това темата.

 

WoW rulz - Кой го оспорва? Чудя се къде в темата пише че играта е тъпа?

 

stefan - доста по-весело е прав си. Ама за без пари. Иначе с мисълта че съм дал толкова много пари, веселото не е толкова весело :)

 

За тия пари знайш ли колко по-весело ще си изкараме с приятели ;)

Link to comment
Share on other sites

Кажи ми че няма левели, скилове, предмети с характеристики, куестове, куестигивъри, магазини за предмети, монстери пускащи артефакти, артефакти които си имат изисквания за да ги сложиш, мана, живот, отвари за пиене, party mode, duels... Е...? Сега ако не стоплиш - няма да се мъча повече ;)

Е добре, чудесно, така стигнахме до извода, че и двете са RPG, понеже това са основни елементи на ВСЯКО RPG и съвсем нормално без тях не може. Ако съдиш по това точно, то Diablo 2 е "почти същото" като ВСИЧКИ RPGs, с пренебрежително малки изключения, за които дори не се сещам в момента :) Но разликата между Diablo и Darkstone примерно е далеч по-малка, отколкото между Diablo и WoW. Прав си, че е нормално да има разлика заради годините, но не е само това. И пак казвам, че не знам дали си пробвал (или може би само "пробвал" не е много достатъчно, по-добре е "играл") бетата на WoW, но усещането, поне за мен, е доста по-различно отколкото Diablo, въпреки това, че и двете са RPGs. Само това, че WoW е нелинейна и е създадена с цел multiplay я прави доста различна, а не толкова разните нововъведения (професии, talents, mounts и т.н.). 3D-то е важно обаче, понеже от това зависи доста атмосферата на играта в случая (спомнете си, че основна критика към Diablo навремето беше именно скапаната графика). Наивно е да се твърди, че Blizzard са копирали от Диабло в WoW.

Относно пиратските сървъри - няма много смисъл да казвам, че ще има свестни, нито че няма да има, понеже и сам не знам това. Както и всички останали впрочем, освен тези, които знаят как да направят свестен емулатор, ако изобщо има такива още. Дано това даде отговор на въпроса ти :)

Даже и да имах парите, със сигурност бих им намерил по-добро приложение, поне така мисля. Ще ми се Blizzard да си бяха направили труда да измислят някаква балансирана система за плащане за страни като нашата, понеже 26 лв на месец са сериозна сума за много хора, отделно 90 лв за самата игра. Но какво пък, те така или иначе ще получат огромна печалба от тази игра, като относно тези глупости с парите за поддръжка на сървъри след проста сметка се вижда, че много малка част от спечелените пари ще отидат там. Както и да е, който иска (и има) нека дава пари на Blizzard, играта си струва въпреки всичко, аз лично не бих го направил.

 

Edit: Хм, видях че вече са казани някои неща докато пишех post-a, sorry ако се повтарям с някого B)

Edited by Flameblind
Link to comment
Share on other sites

Доста хора не биха го направили и има защо.

 

Това че има общо с други игри не право WoW по-лоша даже напротив. Но идеята беше че след като толкова сме играли другите игри и все по-бързо омръзват, дали си струва да се дадат тия пари. Това беше въпроса. Вие го задълбахте че WoW бил различен от Diablo, еми бинго.

Хайде сега, след като знаем вече че има разлики да се бръкне всеки, който има възможност и да си плаща.

 

Ами аз имам възможност, да си купя всички игри на които съм играл, но едва ли ще го направя. За мен няма смисъл да дам толкова пари. Точка.

Link to comment
Share on other sites

Vizte sega az igraq WC ot WC 1 orc and humans posle prez WC2 WC2 expanciona Posle ROC i TFT!Za men WOW e zbadnataa me4ta!!!Za WC se sam si kral cd keyovete no WOW...6te si q kupa za6tot za men li4no-nikoga nqma da mi umrazne! a i blizzard obe6tavat non stop da oveli4avat i podnovqvat questovete i uraziqta tai4e...FUN FUN FUN FUN FUN FUN :cry

Link to comment
Share on other sites

Хм, sMARTBomber , неможе ли хем уоу, хем весело с приятели :) Ако си бях купил колекторс едишън щях да ти дам 10 дневния пас и щеше да се убедиш, че си струва :) Просто няма как да стигнат фрии съврърите платените. Просто защото на тия ентусиасти никой не им плаща и рано или късно ще се откажат. Пък и братчедите и френдчетата на админа като са 12589 левел и те трепят на всяка крачка няма фън :)

Link to comment
Share on other sites

stefan, не във всеки сървър е така. в този, който играя аз, няма такива изцепки.

иначе , като цяло, си прав. всеки клас има нещо неработещо. професии досега не съм видял да работят.

бе, само да събера парите :)

Link to comment
Share on other sites

аве пичове това Diablo го изядохте с парцалите ......замислете се че WOW идва от WarCraft ,а не от Diablo ...... и нормално е да има ОГРОМНИ разлики между тези игри ..... B) и стига сте се дърчили.Всички са прави. имаш ли пари и искаш да е циклиш играй е ,а 26 лева на месец са бая пари за нас ,освен ако не взимаш по 250-300 лева заплата и тези пари са си само за теб

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...