Jump to content
BulForum.com

БТК / Виваком ADSL


Recommended Posts

Къде го видя тоя дроп само не ми е ясно? Никой в темата не се е оплаквал от него или поне това което аз съм видял. Относно пинга мога да преживея 25-26мс към бг. Влезни малко в темата на Нетгруп/ЛГ виж как хората нямат по 10 дена нет и тогава ела да пишеш в нашата тема :) Най-странното е, че тука има едно ядро, което хвали адски много ЛГ/нетгруп, а другите потребители са доста по-сдържани, а по някой път даже и критични към доставчика си :bgrin:

 

 

Посочи ми кои са те?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Сигурно защото потербителите на ЛГ (или който да е != ЕК / БТК) са доста по-капризни вече (колкото повече ти дават, толкова повече искаш) :D . И като видят скорост < 2 МБ/с почват да негодуват.

А човек на БТК примерно, с измислен ъплоуд от 800 Ка какви торенти какво чудо..

И далеч не всички получават 12-те мбита обещани. А ъплоуд от 1 Мбит явно на повечето хора им дават 800кбит.

Има единици на ЛГ дето може и с дни да нямат нет, има и такива от тази група, които се държат арогантно или навикват по телефона, има и съпорт, който просто чете като грамофон, навсякъде има такива. И на БТК имам приятели и познати, с дни са нямали нет, дроп, а за пинга поровете тази тема с резултати, по-голямата част с нещо над 40 мс до Бг :bgrin:

Нищо лично.

А аз просто попитах кога ще си оправят мизерния ъплоуд от 800 кбита..

Ама и вие сте една групичка, дето се палите лесно, както ние браним нашто 'лозе' :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

...А аз просто попитах кога ще си оправят мизерния ъплоуд от 800 кбита...

повечето време имам 1,3МБ/с даун и 114КБ/с от локалната им мрежа в сащ и 1,5МБ/с даун и 121КБ/с ъп от бг тракери.

би ли го превел в кбпс като включиш и контролната информация? :unsure:

 

относно прекъсванията и стабилността - нета в къщи го ползвам основно за онлайн игри, така че когато ме дропне знам че правят нещо по сървъра и винаги като проверя предположението ми се потвърждава.

 

всеки с нуждите си, но най-учтиво те приканвам да спреш най-после с този безсмислен флейм. стенли едитна в първия пост състояния на мрежата им в различни райони. като искаш да кажеш къде се дънят земи дай някви райони, а не просто да ни казваш че сме балъци да са вържем към бившият телфонен монополист който по някви си там причини има разгърнати одф-и в цялата страна както и по случайност държи фрейм рели мрежата в бг.

Link to comment
Share on other sites

Не знам при вас как е но при мен скоростта на работа с моите сървъри леко падна откак се увеличиха скоростите. Говоря за ping-a виж download-a ми е по-добър но на мен ми трябва да човъркам през remote desktop и ping-a ми се вдигна едно 20ms някъде. Не е болка за умиране ама... Нямах 1 вечер и 1 сутрин нет, мисля че точно тогава вдигнаха скоростта, трябва да пробвам след седмица-две пак да видя какви са цифричките (up/down/ping) и ще споделя.

 

Вие си се карате един с друг но за мен 2та най-добри доставчика за момента са Langame и БТК ADSL и активно си ги ползвам и 2та.

 

И не знам по каква логика но поне преди да мина на ЛГ, когато бях на ЕК, ако седна на компютър с ADSL трудно успявах да се логна в моята машина. Връзката от АДСЛ до сървъри хостнати в СпектърНет също беше ужасяващо бавна. Съпорта на БТК категорично отричаха да е при тях, спектър нет също, но е факт че все едно минаваше през албанско прокси връзката...

Link to comment
Share on other sites

... когато бях на ЕК, ако седна на компютър с ADSL трудно успявах да се логна в моята машина...

свързаността между екк и бтк е наистина отвратителна. кат ми се налага да барна нещо служебно (екк) от вкъщи (бтк) винаги си пресмятам времето х3 което ми е необходимо за определена операция. а от служебното фтп дърпам с 3кб/с :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Усещате ли обаче как едни и същи хора продължаваме да си чешем езиците относно кой доставчик какъв бил и защо всеки предпочита избрания от него доставчик :) Не че имам някакво излишно време но работата на бира почва да ми замирисва :P

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Усещате ли обаче как едни и същи хора продължаваме да си чешем езиците относно кой доставчик какъв бил и защо всеки предпочита избрания от него доставчик :) Не че имам някакво излишно време но работата на бира почва да ми замирисва :P

ми земи го организирай кат най-стар и мъдър :D

Link to comment
Share on other sites

То не е лесно. Утре със сигурност няма да е щото отиваме на вилата да кльопаме кебапчета и пържолки с бира (като аз ще съм майстора готвача - мухаха!) за идната седмица не е ясно... айде пуснах ви мухата - мислете и вие по въпроса.

 

Ето и малко тестове от мен през АДСЛ-а вчера в 2 сутринта:

 

277573171.png277572906.png277572570.png

277572281.png277571867.png

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Къде го видя тоя дроп само не ми е ясно? Никой в темата не се е оплаквал от него или поне това което аз съм видял. Относно пинга мога да преживея 25-26мс към бг. Влезни малко в темата на Нетгруп/ЛГ виж как хората нямат по 10 дена нет и тогава ела да пишеш в нашата тема :) Най-странното е, че тука има едно ядро, което хвали адски много ЛГ/нетгруп, а другите потребители са доста по-сдържани, а по някой път даже и критични към доставчика си :bgrin:

 

Както някой попита - кои са тези хора?!?!?!? Що за глупости пишеш?

 

Или да зачетем темите за всички доставчици в този форум и да видим в коя има най-малко оплаквания. Искаш ли? Ама слагаме по 50 лева на масата преди да почнем да броим, навит ли си? И да не се гледаме с наведени глави после.

Link to comment
Share on other sites

Не следиш темата явно :) Оплаках се аз преди време че 1 вечер и 1 сутрин нямах нет и явно тогава са го сменили... и че като направих тестове до сървърите с които работя кто че ли закъснението малко се е вдигнало и определено вече връзката минава отдругаде.

 

В тоя ред на мисли интересно КАК ТАКА преди 6 месеца не можеха да ми пуснат 4те мегабита а сега изведнъж 6 текнаха. Интересна работа... Преди време в пощата в клон 2 имаше един техник на който направо ми идеше да му хвърля бой - искам да си пусна ISDN а онзи ми се пери че нямало техническа възможност в блоковете в които живея. Да е жив и здрав Ангел Гаров тогава ми помогна с малко връзки в пощата и от началството на централна поща го накараха да си размърда задника и да намери свободни чифтове и се оказа всъщност че има поне 4ма пенсионери които изобщо не си ползват телефоните а са им прави а не дуплекс, но аз разбира се въпреки че ми трябва се налага да стоя на дуплекс защото тъпанара го мързи да си подмести задника и да оправи кабелите. След това същия този умник като го задействаха отгоре ми се обажда да ме пита КОЛКО кабела трябват за да се пусне ISDN телефон... а няколко седмици по-рано ми се пенеше че той от 15 години работил в тая поща и знаел всичко и трябвало него да питат и т.н. .......

 

Като нищо пак някаква такава история е имало сега защото на мен на 15ти не ми пуснаха нета а някъде на 22-23ти беше като се случи. Пених се на съпорта 1-2 пъти безрезултатно, на 16ти и 17ти се опитвах безуспешно да се свържа и след половин час намилане колко важно за тях било моето обаждане реших че за мен чак толкова не е важно и реших че не ми се занимава - като/ако ми вдигнат скоростта то ще се забележи и 5-6 дена по-късно чудото се случи :)

 

Не знам, има ли някой тука на бизнес тарифите да направи един tracert до някой щатски сървър и да видим откъде минава? Питам тъй като имам спомени, че някой ми е обяснявал, че нета е малко по-добър за бизнес абонатите и те са още по старите тарифи (т.е. плащат повече за 2мбита но пък явно трафика минава отдругаде). Като казвам по-добър го казвам в смисъл че закъснението до там и обратно е по-ниско а не че скоростта е по-висока.

Link to comment
Share on other sites

.....

Нямам намерение да си мерим ********, сякаш малко съм го надраснал това, а и честно казано не ми се четат 100тици страници само, за да доказвам нещо, на който и да било. Относно групичката тя е ясна и я знае всеки, който малко или много се е зачитал в темите. То не бяха хвалебствия, то не бяха скорости и т.н. Е да ама от последните неща, които чета става ясно, че нещата не са толкова розови колкото се опитват да ги изкарат някои хора. Не казвам, че твоя нет не е перфектен или пък на tedy, но нещата не са толкова суперски както ги изкарвате и явно има райони, които са доста по-зле от към скорост и свързаност. Ама да идвате тука и да ми обяснявате за дропове, пингове и т.н. при условие, че не сте на тоя доставчик, е извинявай, ама не ти ли се струва леко нахално? Или пък за прословутия ъплоуд, ми аз не свалям по цял ден торенти, че да ми трябва толкова. Честно казано нямам спомен да съм писал в темата на ЛГ, че нета им е зле при условие, че не съм им потребител. Всичко, което го казвам е на базата на последните няколко мнения.

 

дядомраз, кажи сървър и ще направим нещо по въпроса с tracert-a. Имам познат, който е с наета линия, ама там пък са много пц-та навързани та не знам колко ще е достоверен :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

.......................

 

Също така и аз не съм казвал, че нашият е перфектен. Няма такъв филм. Просто е най-добрия в града. И за последните 2 месеца и нагоре поне при мен мога да твърдя че е перфектен, защото нито е прекъсвал, нито пакети е губил - казал съм как го следя с онлайн играта 24/7. Естествено че едва ли навсякъде е точно така, естествено, че някъде има проблеми, но те се решават във времето. Така както се реши и нашия проблем в района. Големи разлики между различните райони няма.

 

Никакво желание нямам да ти говоря за каквото и да било в тая тема, просто се стъписах от това дето беше лепнал. Понеже хората го четат и ще вземе някой да му се върже. А да си видял аз в темите за Нетгруп и ЛГ да говоря нещо за БТК? Не че нямам какво да кажа, но не ми се занимава с глупости.

 

Остани със здраве както казва Любо :D

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, остави ги, и на мен вече ми писна от глупости и се изморих (за щастие).

То верно съм малко твърдоглав, ама явно има и по-твърдоглави от мен.

Остави ги да се радват на супер Любо, той супер Гаро не спи (май и в буквалния смисъл). :bgrin:

Само дето супер Любо единственото му занимание е по рекламите да задява моми и да да се прави на батман или там кво беше..

Както каза раптора, ай със здраве на всички и умната.

Link to comment
Share on other sites

За мен най-добрия доставчик е БТК пък вие си се радвайте на ЛГ/нетгруп, то се видя, че нета не им е толкова златен и явно само на вас 2мата ви е без грешка. Имам си 12те Мбита, имам си и постоянно интернет друго не ме интересува. Самият факт, че за толкова време не съм звънял на съпорт за каквото и да е говори само за себе си. А и както може да се види в първия пост хората от форума са доволни, така че :punk

Link to comment
Share on other sites

Тракия, до мебелна къща. Интернетът ми е 12 мбита, като откакто го пуснаха имаше само едно прекъсване преди 1 месец, когато половината страна нямаше... Иначе съм много доволен. Понякога пада до 8-9, но пак е добре ;)

Link to comment
Share on other sites

Рапторе, остави ги, и на мен вече ми писна от глупости и се изморих (за щастие).

То верно съм малко твърдоглав, ама явно има и по-твърдоглави от мен.

Остави ги да се радват на супер Любо, той супер Гаро не спи (май и в буквалния смисъл). :bgrin:

Само дето супер Любо единственото му занимание е по рекламите да задява моми и да да се прави на батман или там кво беше..

Както каза раптора, ай със здраве на всички и умната.

Теди нищо лично,ама от това,което чета имам чувство че влизаш в темата чисто и просто да се заяждаш!Както ти казаха малко по горе ти дори не ползваш доставчика,а изглежда все едно едва ли не БТК с ниския си ъплоад ти пречат да си ползваш "перфектния" нет.Малко стана,като в детската градина "нека ти мойта близалка(примерно) е по голема"...Факторите са много и трудно би могло в действителсност да се каже кой е по-добрия доставчик в момента.Както вие например се кефите на големите числа,аз примерно се кефя че нета ми тече по кабелче дето е хубаво заровено под земята,а не по висящи на доварите и стълбовете жици!Някой хора искат скорост други искат стабилност,не искам да споря с никого но за мен нещата стоят така:Гаров=Скорост,Любчо=Стабилност.Айде с здраве и от мен...

 

BTW:@Stenli Аз живея до Скобелева майка и нета е 12 мбит-ов....гледам горе си писал 9.5 таван :)

Edited by Breez
Link to comment
Share on other sites

Ся поглеждам темата.. мен ми пуснаха новите скорости няколко дена след като договора беше преподписан , а тва се случи пък няколко дена след като я направиха тая промоция... как така при мен са се излъгали да ги пуснат почти веднага , а вас ви мотаят още?

Link to comment
Share on other sites

Ся поглеждам темата.. мен ми пуснаха новите скорости няколко дена след като договора беше преподписан , а тва се случи пък няколко дена след като я направиха тая промоция... как така при мен са се излъгали да ги пуснат почти веднага , а вас ви мотаят още?

Доколкото знам в момента се "наливат средства" в преустройване на мрежата и сигурно на това се дължи забавянето при някои абонати.Мисля че вече почти навсякъде май тече новия нет,ама знам ли...

Link to comment
Share on other sites

може ли русата за мен :D

 

Аааа не знам... за мен ако мозе тази с големите ... очи.... :P

 

Ама тихо да не чуе жената :lol:

 

 

 

дядомраз, кажи сървър и ще направим нещо по въпроса с tracert-a. Имам познат, който е с наета линия, ама там пък са много пц-та навързани та не знам колко ще е достоверен :bgrin:

 

Дай да видя при вас как е tracert до 207.38.123.200 че горе-долу в тоя район са нещата които силно ме вълнуват.

 

 

ADSL:

Tracing route to 207.38.123.200 over a maximum of 30 hops

 1	 2 ms	<1 ms	<1 ms  adslrouter.adsl [192.168.1.1]
 2	25 ms	25 ms	29 ms  212-39-87-2xx.btc-net.bg [212.39.87.2xx]
 3	29 ms	28 ms	54 ms  212.39.69.212
 4	29 ms	29 ms	29 ms  212.39.69.210
 5	68 ms	64 ms	69 ms  2-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.2]
 6	61 ms	64 ms	65 ms  67.17.193.65
 7   215 ms   216 ms   217 ms  INTERNAP.gi3-18.ar4.LAX1.gblx.net [64.215.28.150]
 8   217 ms   220 ms   217 ms  border1.po1-bbnet2.ocy002.pnap.net [216.52.96.99]
 9   277 ms   215 ms   219 ms  intelenet-13.border1.ocy002.pnap.net [70.42.117.90]
10   218 ms   215 ms   217 ms  206.82.223.65
11   219 ms   218 ms   220 ms  206.82.223.90
12   218 ms   217 ms   222 ms  207.38.123.200

 

 

Langame:

Tracing route to 207.38.123.200 over a maximum of 30 hops

 1	 3 ms	 3 ms	 2 ms  644-GW.winetbg.com [80.80.143.1]
 2	 3 ms	 5 ms	 4 ms  GSR-core-GE-601.langame.net [80.80.129.129]
 3	 3 ms	 4 ms	 4 ms  501.po2.ar1.pld1.evolink.net [85.14.20.177]
 4	 5 ms	 4 ms	 4 ms  40.po1.cr1.pld1.evolink.net [85.14.12.65]
 5	11 ms	11 ms	11 ms  85.14.22.41
 6	46 ms	46 ms	46 ms  so-3-0-2.fra40.ip.tiscali.net [213.200.86.57]
 7   137 ms   136 ms   137 ms  so-1-0-0.was10.ip.tiscali.net [213.200.80.114]
 8   141 ms   140 ms   139 ms  ge6-1.IR1.Ashburn-VA.us.xo.net [206.111.0.109]
 9   140 ms   139 ms   138 ms  te-2-0-0.rar3.washington-dc.us.xo.net [207.88.12.70]
10   216 ms   217 ms   216 ms  te-3-2-0.rar3.sanjose-ca.us.xo.net [207.88.14.97]
11   222 ms   223 ms   223 ms  207.88.14.98.ptr.us.xo.net [207.88.14.98]
12   220 ms   221 ms   221 ms  207.88.186.10.ptr.us.xo.net [207.88.186.10]
13	 *	  221 ms   221 ms  border2.po1-bbnet2.phx003.pnap.net [69.25.168.66]
14   242 ms   236 ms   237 ms  intelenet-6b.border2.phx003.pnap.net [69.25.127.42]
15   237 ms   236 ms   237 ms  206.82.223.69
16   237 ms   238 ms   237 ms  206.82.223.90
17   237 ms   236 ms   237 ms  207.38.123.200

 

 

Може и да се бъркам но преди месец като че ли беше по-бързо през АДСЛ-а... я дайте да видя при вас как е?

 

Ся поглеждам темата.. мен ми пуснаха новите скорости няколко дена след като договора беше преподписан , а тва се случи пък няколко дена след като я направиха тая промоция... как така при мен са се излъгали да ги пуснат почти веднага , а вас ви мотаят още?

 

Уцелил си кьоравото защото со отишал веднага, ако беше се забавил като мен малко щеше да почакаш...

 

 

 

--------------

 

Аз ако може да парафирам спора - и 2та доставчика са добри, в зависимост комуто каквото трябва да си избира. Аз и от 2та съм доволен, и към 2та имам леки забележки като честно ако трябва да кажа с кой съм брал повече ядове - това е БТК именно заради съпорта си и съм стоял почти месец без нет докато накрая се развиках на съпорта и пратиха техник да установи че модема се е прецакал и да го сменят, но близо месец ме баламосваха че проблема не е в "техния телевизор". И 2та са ми прекъсвали понякога, но и дума не може да става да се сравняват с проблемите, които имах при ЕК миналата година преди тотално да ми писне от тях. Да, имах проблеми с langame в началото, да, взеха го насериозно момчетата и го оправиха, оттогава прекъсванията се броят на пръстите на едната ми ръка и са били от абсолютно прозаично естество и общо взето много късно вечерта когато всички нормални хора спят, само че аз естествено не съм измежду тях. Е затова и държа 2 нета - защото вероятността да спрат и 2та е нищожна. И ДА, СПИРАЛ ми е и АДСЛ-а ... пак на пръстите на 1та ми ръка се броят прекъсванията последната половин година, като последния месец мисля 2 пъти се случи, 2риа път след като тръгна беше на по-високата скорост.

 

Спора е излишен, като относно един от доводите на tedy, че договор от 2 години си е доста обвързващ съм абсолютно съгласен, предполагам и вие, верно сега намалиха срока на договорите но някак с малко горчив вкус оставам при положение че за да не плащам 2но по-висока такса се налага да подпиша договор. Верно аз няма всеки ден да тръгна да си сменям доставчика особено ако съм доволен и все пак ако тепърва реша да си търся трудно ще се навия да подпиша двугодишен договор без да знам какво да очаквам, особено ако това ще е единствения ми доставчик. Айде аз работя с това, пък и съм маниак на темата и не ми пука чак толкова, колко ще ми струва - +/- 20-30лв не са проблем щом е за работата... разбира се 200 евро на месец няма да почна да давам, след като мога да мина и по-тънко :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Това е от вкъщи пуснах го току-що.

 

Tracing route to 207.38.123.200 over a maximum of 30 hops

 1	 1 ms	<1 ms	<1 ms  adslrouter.adsl [192.168.1.1]
 2	26 ms	24 ms	25 ms  212-39-87-232.btc-net.bg [212.39.87.232]
 3	25 ms	24 ms	25 ms  212.39.69.212
 4	27 ms	30 ms	27 ms  212.39.69.209
 5	60 ms	66 ms	62 ms  2-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.2]
 6	64 ms	 *	   64 ms  67.17.193.65
 7   215 ms   215 ms   212 ms  INTERNAP.gi3-18.ar4.LAX1.gblx.net [64.215.28.150
]
 8   214 ms   216 ms   215 ms  border2.po1-bbnet2.ocy002.pnap.net [216.52.96.10
0]
 9   224 ms   215 ms   216 ms  intelenet-13.border2.ocy002.pnap.net [70.42.117.
94]
10   215 ms   213 ms   215 ms  206.82.223.73
11   212 ms   214 ms   217 ms  206.82.223.98
12   215 ms   217 ms   218 ms  207.38.123.200

Trace complete.

Теста с гарантираната линия ще стане чак в понеделник, че момчето е тогава на работа за съжаление :(

Link to comment
Share on other sites

Теста с гарантираната линия ще стане чак в понеделник, че момчето е тогава на работа за съжаление

 

Когато-тогава. Като гледам и 2та доставчика горе-долу еднакви в това отношение... върти ми се нещо в главата че едно време съм имал около 160мс връзка но може да е било до сървър в NY а не LA, а тя скоростта на светлината колкото и висока да е все пак има значение някой и друг километър в повече, та като нищо се бъркам.

 

Едит: мерси все пак за справката :) Като гледам тестовете са ни почти идентични а мисля че преди "upgrade"-a връзката минаваше през друг междинен доставчик като че ли ...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Tracing route to 207.38.123.200 over a maximum of 30 hops

 1	<1 ms	<1 ms	<1 ms  192.168.2.251
 2	15 ms	 3 ms	 3 ms  83-228-122-97.btc-net.bg [83.228.122.97]
 3	 7 ms	 7 ms	 7 ms  212.39.69.90
 4	 6 ms	 6 ms	 6 ms  84-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.84]
 5	41 ms	41 ms	49 ms  2-91-39-212.btc-net.bg [212.39.91.2]
 6	41 ms	42 ms	41 ms  67.17.193.65
 7   199 ms   199 ms   200 ms  INTERNAP.gi3-18.ar4.LAX1.gblx.net [64.215.28.150]
 8   201 ms   199 ms   199 ms  border1.po1-bbnet2.ocy002.pnap.net [216.52.96.99]
 9   308 ms   399 ms   424 ms  intelenet-13.border1.ocy002.pnap.net [70.42.117.90]
10   203 ms   203 ms   204 ms  206.82.223.65
11   203 ms   202 ms   203 ms  206.82.223.90
12   200 ms   200 ms   199 ms  207.38.123.200

 

Това е от наетата линия, въпреки че в момента нетът се ползва от около 5-6 РСта...

Edited by James_Bond007
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...