Jump to content
BulForum.com

Петиция


benita_

Recommended Posts

Дружеството за защита на животните в Пловдив организира петиция в подкрепа на затварянето на "кучешкия" изолатор в Пловдив, където бездомни кучета се измъчват и изгарят живи!

 

Уви, за пореден път икономическите интереси в гр. Пловдив надделяха над здравия разум. Дори когато се касае за живота на беззащитните и бездомните, общинската администрация показа, че всичко човешко ни е чуждо. Че общочовешкият морал и етика не виреят под тепетата а европейските норми на поведение са смехотворни препоръки за наивници. С всичко това сме свикнали отдавна. Само че този път потърпевшите са от друг вид и имат четири крака. Единствената вина на кучетата в общинския изолатор 4ти километър в Пловдив е че са се събудили живи. За което могат само да съжаляват. Защото пребиваването им в изолатора е по- лошо от смърт. Варварското, садистично отношение към тях през последните дни от живота им е обида към всеки от нас. Мъчителната им смърт поражда редица въпроси, като например "От кога хладнокръвното, преднамерено убийство стана доходоносен бизнес? И не е ли престъпна арогантност в 21 век да спонсорираш с пари на данъкоплатците безумната жестокост на която сме свидетели?". А алтернативи има, хуманни и не толкова скъпи. И хора има, добронамерени и нежни към четириногите ни приятели, които биха ги осъществили. И примери такива има в световната и в нашата практика. Което го няма е чуваемост и разбиране.

Помогнете да съберем 1000 подписа за затварянето на кучешкия изолатор в Пловдив и да ги хвърлим в лицето на пловдивския кмет Д-р Иван Чомаков.

 

(тук)

 

Дайте гласа си и може би ще спасите някое четирикрако от ужаса на лагера на смъртта! Подпишете сега!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply
А в случай , че го затворят къде ще отиват бездомните кучета ... ?
Ако имаш идея колко пари от държавния бюджет влизат за борба с бездомните кучета - ще може да им се осигури приют с по-хуманно отношение към кучетата. Ако ще - кастрация.

Голяма част от бездомните кучета са продукт на домашните... и на безхаберието на собствениците им...

Една приятелска лапа и от мен!

Link to comment
Share on other sites

Болни кучета винаги могат да се умъртвяват чрез инжекция. По безболезен начин. А останалите би трябвало да се предлагат за подаряване, дори продажба. Но да се горят кучета е някак си садистично...

Дори да не го затворят, поне може да се промени практиката да се пести от инжекции...

Link to comment
Share on other sites

Ако се затвори тоя изолатор, кучетата пак ще станат колкото хората, тъкмо в последните 1-2 години намаляха и все по-рядко се срещат глутници и не се е чувало за хапани хора, за разлика от в София. И стига с тоя популизъ - измъчват ги, изгарят ги живи и други такива. Дайте доказателства, снимки, извикайте господари на ефира и тогава говорете. Ясно е, че умъртвяват кучета вместо да ги кастрират и да ги пускат отново на улицата, но точно на това се дължи рязкото им намаляване по улиците. Аз не знам, но предполагам, че ги умъртвяват чрез инжекция, което си е напълно хуманно

Link to comment
Share on other sites

Карамане я земи се стегни!

Никой няма да изгори живо куче

А какво друго очаквате да се направи с труповете на умъртвените животни? Гробище за домашни любимци?

Проблема е другаде - отпуснатите пари изобщо не се ползват "по предназначение" - затова се стига до абсурдни ситуации.

Link to comment
Share on other sites

Живял съм в Изгрев 15 години и около блока ни кат малак беше свърталище на глутници от бездомни кучета. Та да ви кажа тва си беше е ебаси ужаса както си покажеш носа от вратата и та лаят отсякаде некви озверели песове. Та при положение че ако са затвори тоя изолатор ситуацията може да стане същата както беше преди години да си седат в изолатора и тва е. По-добре едно изгорено куче отколкото едно нахапано дете...

Link to comment
Share on other sites

Кво значение има живи или мъртви изгарят някакви помияри. Това е по-смешно и от онази мания с тюлените в Канада. :lol: Кастрация и инжекции ли?! Вътре в пещите заедно с всичките им кърлежи и бълхи и това е. Как така ще затварят изолатора - нима е по-добре да има плъзнали епидемии и нахапани от заразни помияри хора???

Link to comment
Share on other sites

Темата е поставена, за да се получи подкрепа в инициатива, разчитаща напълно на добра воля. Който подкрепя идеята, заложена в начинанието, е приветстван да даде гласа си, който не - по-добре да въздържи призивите си за палеж и унищожение.

 

Позволих си да създам нова тема с цел по-широка достъпност. Хора, които иначе не биха попаднали на петицията, но я подкрепят, сега имат възможността да действат - чрез гласа си. За другите е ясно - просто не се подписват. Ако оттук нататък ще следват единствено призиви към убийство на хора и животни, по-добре темата да се затвори и да остане само под формата на информация.

Link to comment
Share on other sites

Dont kill animals, kill people!

Подкрепям !

 

Иначе каквото и да си говорим и те душа носят тез животинки така че няма право по такъв начин да биват изтребвани. По подобен начин както се отървеават сега от кучетата преди време бях предложил да се отървем от мургавите елементи в държавата ни но уви нямаше подписка ;)

Link to comment
Share on other sites

Кво значение има живи или мъртви изгарят някакви помияри. Това е по-смешно и от онази мания с тюлените в Канада. :lol: Кастрация и инжекции ли?! Вътре в пещите заедно с всичките им кърлежи и бълхи и това е. Как така ще затварят изолатора - нима е по-добре да има плъзнали епидемии и нахапани от заразни помияри хора???
Айде още един в пеща. После американците били прости, по-тъп народ от българския, няма :angry1
Link to comment
Share on other sites

Наистина неискам да се разкарват кучета из улиците . Лично аз съм претърпявал гонения и хапания от куче и знам какъф шок е било . За кратък период от време бях спрял и да говоря . Някаде бях че , че кастрираните животни почти не нападат хора не са толкова агресивни . Да ги кастрират и да си седят в някой приют докато някой неиска да го вземе . Ако пък в такъф случай една инжекция и тогава да ги кремират .

Dont kill animals, kill people!

Аз мисля , че се изтрепват достатъчно хора всеки ден с войни , глад , трудови затвори и тем подобни .

Link to comment
Share on other sites

100% не ги "изгарят" както някой се изрази (за емоционално внушение ли, не знам). Кучетата са според мен най-готините животни, но след като биват умъртвени (с инжекция, даже и автора на темата е за това) твърдо съм за екарисаж. Всичко друго означава повече проблеми на и без това не цветущия ни град.

Наистина самата идея да убиват кучета е неприятна, има толкова мили създания сре тях :) , но се надявам и искам да вярвам, че не убиват наред, ами само най-големите зверове.

Link to comment
Share on other sites

подписах.животните са ми любими още от малък независимо какви са и никое живо същество не заслужава подобно отношение

Link to comment
Share on other sites

подписах.животните са ми любими още от малък независимо какви са и никое живо същество не заслужава подобно отношение

 

донякъде си прав...и на мен ми харесват животните, но замисли се един ден когато имаш деца и едно от детето ти бъде охапано от бездомно куче и развие някаква ужасна болест пак ли ще мислиш така ?

 

Според мен здравите бездомни кучета трябва да стоят в приюти докато не си намерят собсвтвеник ;) а болните колкото и брутално да звучи да бъдат приспивани ;)

Link to comment
Share on other sites

да ги правят каквото си искат, писнало ми е от помиари и котки из махалата да ровят по кофите и да разнасят зарази. кастрация не, пак има "пропуснати" екземпляри и ефекта е ~0. имам една комшийка която не е добре психически и ходи до магазина за кремвирши , с които храни котки кучета -> резултата като излезеш по тъмно сутринта настъпиш някой кремвирш, хляб или asparagus (изпражение) ;)

Link to comment
Share on other sites

benita_, за съществуването на такива изолатори, главната вина е ваша - на собствениците на кучета. Ако си бяхте кастрирали любимците и не бяхте изхвърляли на улицата малките кученца, нямаше да има популация от градски бездомни кучета. За съжеление борбата с тях е само една - унищожение. Детето ми е по-скъпо. Бездомните кучета хапят и носят болести. В най-лошия случай плашат децата и възрастните. Отглеждането на куче е отговорност, а не прищявка. Докато пускате любимците си да пикаят и серът в градинките, където си играят децата ни, гражданската ми позиция ще е такава. Аз ще направя петиция за изтребление на бездомните кучета и ще събера в пъти повече гласове.

И да уточня - нямам нищо против кучетата, аз също съм имал куче дълго време, но откакто ни събориха къщата за да вдигнат на нейно място "модерна кооперация" вече няма къде да го гледам. А да навреш немска овчарка в апартамент е меко казано престъпление. Писна ми от безотговорни стопани и "защитници" на кучетата. Аз избирам хората!

Link to comment
Share on other sites

По хубаво изгорели кучета от колкото нахапани деца и фъшкии по улиците ;) Ако затворят изолатора просто всички кучета ще са пак на улицата, защото по "хуманно" решение и да се приеме няма да се изпълнява. И ще има глутници кучета се бият с глутници котки :woot :woot

Link to comment
Share on other sites

ЪъЪъ извинявайте за моята некомпетентност,но къде по дяволите ще отидат тея кучета ако не в "лагера на смъртта" както го нарече автора на темата.Както каза stefan по добре изгорени кучета отколкото нахапани деца :excl:

Link to comment
Share on other sites

benita_, за съществуването на такива изолатори, главната вина е ваша - на собствениците на кучета. Ако си бяхте кастрирали любимците и не бяхте изхвърляли на улицата малките кученца, нямаше да има популация от градски бездомни кучета. За съжеление борбата с тях е само една - унищожение. Детето ми е по-скъпо. Бездомните кучета хапят и носят болести. В най-лошия случай плашат децата и възрастните. Отглеждането на куче е отговорност, а не прищявка. Докато пускате любимците си да пикаят и серът в градинките, където си играят децата ни, гражданската ми позиция ще е такава. Аз ще направя петиция за изтребление на бездомните кучета и ще събера в пъти повече гласове.

И да уточня - нямам нищо против кучетата, аз също съм имал куче дълго време, но откакто ни събориха къщата за да вдигнат на нейно място "модерна кооперация" вече няма къде да го гледам. А да навреш немска овчарка в апартамент е меко казано престъпление. Писна ми от безотговорни стопани и "защитници" на кучетата. Аз избирам хората!

 

На първо време, не е нужно да си стопанин на куче, за да искаш да ги спасиш от жестока смърт, пък било то и "просто" жестоко отношение. Но тъй като сте се досетили, да и аз съм в купа "собственици на кучета". Третирам, както и всеки член от семейството ми, своето като човек - дете по-скоро. Не го озлобявам, а напротив - дружелюбно и любвеобилно е, обожава децата. Не съм го кастрирала, мъжко е, тъй като не смятам, че го заслужава - резултатът: 11 малки кученца, които не са изхвърлени на улицата, а подарени. Всички стопани - много неподходяща дума, между другото - на кучета в обкръжението ми се грижат за любимците си, въпреки че ги отглеждат в апартамент. Аз също отглеждам дог в апартамент и не го смятам за престъпление, особено представяйки си в какви ръце би могло да отиде. Редовните разходки са задължителни и задължително продължителни. Може критиката Ви да не е била насочена към мен, но се почувствах пряко засегната от пресилените Ви обобщения.

 

Казвате, че детето Ви е скъпо. Несъмнено, така е с всеки родител, така е и с мен по отношение на кучето ми. Бездомно куче не значи задължително болест, а където значи - би следвало умъртвяване (в утопичен вариант, лечение). Подписката е в подкрепа на спирането на нехуманното отношение спрямо бездомните кучета (заместете куче с човек и може би ще го видите под друг ъгъл). В други страни се организират проверки в домове, където е докладвано за жестоко отношение спрямо животно и ако се потвърди - се отнемат правата на...да го наречем, настойника. Кучето се прибира, лекува и подарява в магазини или приюти. Ако лечението е вече невъзможно, животното се приспива. Практиката с бездомните кучета е същата - здравите се почистват от бълхи и пр. и подаряват или продават, а болните след нуеспешно лечение - умъртвяват, но с инжекция.

 

Съществуването на изолатор не може да бъде оправдано по никакъв начин! Както и унищожението! Изтреблението не е решение, още по-малко единствено! То е най-лесното, но и най-жестокото. И е жалко, че има хора, подкрепящи го с две ръце и виждащи в масовата смърт някакво възмездие и спокойствие.

 

Кучето е дете, което винаги остава беззащитно. На дете, жертва на безотговорен родител, се помага и дава шанс, но на куче, жертва на безотговорен настойник, се гледа като на нещо опасно и единствено заслужаващо смърт? Бездомните кучета, от друга страна, не са жертва на "собствениците на кучета" - животът им е следствие на безотговорността на всички, но най-вече на липсата на хуманна политика спрямо тях. Не е правилно да прехвърляте вината толкова лесно - тя е обща! За съдбата на бездомните деца се смята отговорна цялата общественост, но за съдбата на бездомните кучета...кой? Помислете пак. Не може просто да изберете хората - а всички останали?

 

Едит: По отношение на "фъшкиите" - това също си има решение, най-сполучливото всеки е виждал по филмите. Но първо трябва да се въведе! А с въвеждането му да се поставят и съответните контейнери и да се пуснат в продажба подходящи и лесно рециклирарищи се опаковки. Въвеждането на решение и закон не изисква единствено от пряко засегнатите, но и от законосъздателите. Изисква постоянство и от двете страни и проверки от едната!

Link to comment
Share on other sites

Детето ми е по-скъпо. Бездомните кучета хапят и носят болести. В най-лошия случай плашат децата и възрастните. Отглеждането на куче е отговорност, а не прищявка. Докато пускате любимците си да пикаят и серът в градинките, където си играят децата ни, гражданската ми позиция ще е такава. Аз ще направя петиция за изтребление на бездомните кучета и ще събера в пъти повече гласове.

... Аз избирам хората!

@Raptor, @DrEvil Respect ;)

И аз така смятам.

А вие от къде разбрахте, че горят живи кучета? И от къде разбрахте за "нехуманното" отношение? Нехуманно, защото не са human :blink: , a кучета.

Това, че кучетата които е родило твоето са в според теб добри ръце е супер, ама покраи нас има парк и през 2-3 месеца засичам някой чичка с колелцето кара, кара, спре се, хвърли от торбата някой пес в градинката и хайде пак на колелото. :angry:

Проблема е в хората, решението пак в тях.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...