Jump to content
BulForum.com

малки странности и суеверия


Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

единственото което се сещам сега е че винаги слизам и се качвам от една и съща врата на рейсовете-средната

Едит- също така не обичам да ми пипат нещата и когато нещо е разбаркано и неподрердено много се дразня

Link to comment
Share on other sites

Аз имам гадният навик да си нагласям всичко , може пак да не е подредено , обаче си е по мой начин или в противен случай се чувствам дискомфортно , когато нещо не стои там , където искам да бъде ... понякога е доста досадно за околните хора да те гледат как си нагласяш нещо по пет минути .

п.п. Много правописни грешки направих .

:laughing:

Link to comment
Share on other sites

Аз имам гадният навик да си нагласям всичко , може пак да не е подредено , обаче си е по мой начин или в противен случай се чувствам дискомфортно , когато нещо не стои там , където искам да бъде ... понякога е доста досадно за околните хора да те гледат как си нагласяш нещо по пет минути .

п.п. Много правописни грешки направих .

:laughing:

Това малко мяза на OCD (Obsessive-compulsive disorder) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

при настъпването на фугите на плочките, трябва да се стъпи със средата на стъпалото, както и колкото пъти стъпиш с десния, толкова и с ления крак. ако плочките свършват и няма как да направиш поредната стъпка, то тогава стъпваш и с двата крака на една и съща фуга, по средата естествено :woot

Link to comment
Share on other sites

малко е дразнещо, но броя буквите в дадена дума, буквите в дадена фраза или буквите в изречение, като винаги се стремя да са четен брой. Например като гледам филм и на субтитрите им броя буквите, независимо колко думи са в изречението. Ако буквите са нечетен брой си изказвам наум същото изречение, но по друг начин, със същите думи но в различни форми, така че буквите да станат четни. На следващите субтитри пак.. и пак... и го правя несъзнателно, като понякога се усещам. Много е досадно и не мога да се отърва от това нещо. Някак си съм вманиачен всичко да е четен брой :)

Link to comment
Share on other sites

малко е дразнещо, но броя буквите в дадена дума, буквите в дадена фраза или буквите в изречение, като винаги се стремя да са четен брой. Например като гледам филм и на субтитрите им броя буквите, независимо колко думи са в изречението. Ако буквите са нечетен брой си изказвам наум същото изречение, но по друг начин, със същите думи но в различни форми, така че буквите да станат четни. На следващите субтитри пак.. и пак... и го правя несъзнателно, като понякога се усещам. Много е досадно и не мога да се отърва от това нещо. Някак си съм вманиачен всичко да е четен брой :)
Ти си луд :lol: Тва е доста занимателно...
Link to comment
Share on other sites

Смахнатата ми стара съквартирантка/изнесе се, ура!!!!/ си целуваше телефона и монитора на компа, когато часовника показваше 11:11, 22:22 и т.н. щото носело късмет.Е на нея определено не и донесе :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

малко е дразнещо, но броя буквите в дадена дума, буквите в дадена фраза или буквите в изречение, като винаги се стремя да са четен брой. Например като гледам филм и на субтитрите им броя буквите, независимо колко думи са в изречението. Ако буквите са нечетен брой си изказвам наум същото изречение, но по друг начин, със същите думи но в различни форми, така че буквите да станат четни. На следващите субтитри пак.. и пак... и го правя несъзнателно, като понякога се усещам. Много е досадно и не мога да се отърва от това нещо. Някак си съм вманиачен всичко да е четен брой :)

Ако това го правиш и докато гледаш филм по телевизията/кино, т.е не може да спираш и да броиш буквите на всяка дума и изречение, си бахти и брояча майна. Само с поглед и да успяваш това си е дарба - малко като филма с Том Круз и Дъстин Хофман, дето само с един поглед и брата преброяваше всичко.

Е той там беше аутист и беше доста странен, ама ....

Link to comment
Share on other sites

Моята странност е само една(и то па една странност)...когато някой ме черпи сулети винаги си зимам 3 :lol: .Тфа още от малък ми е останало-три за щастие и винаги по три.Ако си взема по-малко или повече ми е кофти :bgrin: :P

Link to comment
Share on other sites

Ако това го правиш и докато гледаш филм по телевизията/кино, т.е не може да спираш и да броиш буквите на всяка дума и изречение, си бахти и брояча майна. Само с поглед и да успяваш това си е дарба - малко като филма с Том Круз и Дъстин Хофман, дето само с един поглед и брата преброяваше всичко.

Е той там беше аутист и беше доста странен, ама ....

 

ами правя го несъзнателно. То това е от една-две години, преди го нямаше. Броя си ги всички, и понякога като се усетя и ми е дразнещо такова :) иначе не ми пречи да си изгледам филма. Пък и не искам разни дарби и странности да ме обсебват :) надявам се да не стана като някой от гореспоменатия филм. Ще отмине тази мания. Преди като ходех по плочки винаги стъпвах посредата, това отмина, също така като заспивах винаги преди да затворя очи примигвах 4 пъти с очи, и това отмина. Така че и това ще отмине. I`ll be normal again! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

I`ll be normal again! :lol: :lol:

Until next time :):):)

 

Иначе аз често се хващам, че броя разни работи. В смисъл - на колко парчета се разделя определено нещо по някви си критерии и т.н - колко броя прозорци, колко копчета има на дистанционното, на телевизора.

Във филма Електра и тя така броеше и там май го обясниха какво е.Ма така е - всеки луд с номера си.

Също така като си драскам или праяв нещо - гледам да го докарам симетрично от двете страни, харесва ми да са еднакви нещата.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък винаги избирам нечетен брой неща, ако има възможност да има и числото три в цялата история, още по-добре.

Винаги чета почти до сутринта преди изпити, не го ли направя - не минава добре. Имам си и определени дрехи, които носят късмет.

Link to comment
Share on other sites

Аз на поправките винаги вкарвах колата на заден предната вечер и на другия ден ми лискаха вода да върви по вода и воала взех ги :lol:

Като бях малак гледах като вървя по плочките гледах или пръстита или петитеда са ми близо до фугите без да ги настъпвам и винаги стъпвах през една :blink: .

Link to comment
Share on other sites

Аз на поправките винаги вкарвах колата на заден предната вечер и на другия ден ми лискаха вода да върви по вода и воала взех ги :lol:

Като бях малак гледах като вървя по плочките гледах или пръстита или петитеда са ми близо до фугите без да ги настъпвам и винаги стъпвах през една :blink: .

И аз нещо подобно, само че вървях на хода на коня от шаха,т.е. 3 плочки напред и 1на наляво/надясно.Та ако видите някакво лапе да скача по тротоара,не се чудете.Аз съм. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Като ям се чуствам някак си нередно, ако не завърша яденето с по едно парче от всичко, което съм ял (напр. по 1 хапка хляб, салам, сирене и домат). Голяма простотия, като се замислиш. Също като ходя по улицата се стремях да не стъпвам в равнините на стените (само за вертикалните важи), а да ги прекрачвам. Иначе имах чуството, че ми взимат от точките. :woot Това второто, обаче май взе да отшумява в последно време. Обикновено не споря за нещо, ако не съм 100% сигурен в него. Така ми се намаляват шансовете да загубя спора, който и дори да е за абсолютна глупост, ми е доста криво ако не излезна правия. И любимият ми захват на волана (когато е направо насочен) е по главния диагонал. При първа възможност веднага го хващам така. Преди също се качвах на тротоари с левия крак, сигурно за да е равномерно натоварването на двата крака.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам навика да си гледам повече в краката като ходя, преди постоянно виждах и броях разни триъгълници по земята - фас, капачка, листо - ТРИЪГЪЛНИК, дупка в плочка, нещо черничко, нещо беличко - ТРИЪГЪЛНИК и т.н. Напоследък се усещам, че го правя все по-рядко.

 

Нали всички разбираме, че всичко това са състояния от натрапчиво-маниакален тип и всичките не сме съвсем добре? :tongue

Link to comment
Share on other sites

Аз имам навика да си гледам повече в краката като ходя, преди постоянно виждах и броях разни триъгълници по земята - фас, капачка, листо - ТРИЪГЪЛНИК, дупка в плочка, нещо черничко, нещо беличко - ТРИЪГЪЛНИК и т.н. Напоследък се усещам, че го правя все по-рядко.

 

Нали всички разбираме, че всичко това са състояния от натрапчиво-маниакален тип и всичките не сме съвсем добре? :tongue

Че ти у тая държава колко нормални над 3 годишна възраст познаваш ? :)

Link to comment
Share on other sites

Харесва ми да мисля за себе си като за балансиран, нормален човек :P

Верно, те всички нормални хора си правят триъгълници от фасовете по улицата :D :P

Link to comment
Share on other sites

На мен доста ми пречат тия простотии, защото много лесно губя концентрацията си, ако започна да си мисля за тях, а и после трудно се концентрирам. Голяма загуба на време като цяло.

Link to comment
Share on other sites

споко, всички сме си нормални, това е просто един вид отдушник (?мале не знам как се пише тая дума) на съзнанието ни. Ако не ги правим тея странни работи сигурно ще си вървим по улицата и ще си приказваме сами, или пък ще се спираме пред всеки стълб да му обясним какво сме видели и запомнили от настъпването на последния ледников период и ще спорим с него защо са изчезнали жирафите примерно :blink:

Link to comment
Share on other sites

споко, всички сме си нормални, това е просто един вид отдушник (?мале не знам как се пише тая дума) на съзнанието ни. Ако не ги правим тея странни работи сигурно ще си вървим по улицата и ще си приказваме сами, или пък ще се спираме пред всеки стълб да му обясним какво сме видели и запомнили от настъпването на последния ледников период и ще спорим с него защо са изчезнали жирафите примерно :blink:

:confused

С тоя пост разцепи мрака.. :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...