Jump to content
BulForum.com

малки странности и суеверия


Recommended Posts

всеки има някакви странности-неща които той прави а другите не го разбират.или пък някакви суеверия-да стъпва на кръгли шахти а на правоъгълните-не,тва с черната котка и тем подобни...

например аз като си паля първата цигара от кутията винаги вада втората от ляво на дясно,не знам защо го права,просот го права.или пък като пускам еврофутбол докото се прибера си нося фиша сгънат в програмата за тиража.и други тъпотии права но за сега това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

на мен черните котки ми носят голям късмет :P

и не се връщам,ако съм излезнала и съм забравила нещо-мноооого лош късмет :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Суеверия май нямам, колкото до странности...

Имам си едно одеяло... :rolleyes: Трябва да е постлано по точно определен начин и ако не е с еди-коя си страна нагоре и т.н. не мога да спя спокойно...и си имам определено виждане относно това, коя е лицевата страна на двулицевите одеяла :lol: Ми май е това, нищо друго невиждано.

Link to comment
Share on other sites

на мен черните котки ми носят голям късмет :P

и не се връщам,ако съм излезнала и съм забравила нещо-мноооого лош късмет :ph34r:

 

Хахах и аз така страшен късмет имам. Аз по-принцип съм суеверен или по-точно вярвам на интуицията си. :)

Link to comment
Share on other sites

Оооооо! Като бях по-малък се бях побъркал по тея неща и се чудих какво ми има. Бях стигнал до заключението че е някаква мания.

Например: С кой крак се взима първо еди-си-коя стълба и с кой крак трябва да се завърши. С кой-крак се започва всяка нова промяна в терена на земята (например от тротоар на асфалт). Общо взето можеше да ме гледаш как си забавям и засилвам крачките без никаква очевидна причина.

Хахо-хихи

Link to comment
Share on other sites

Например: С кой крак се взима първо еди-си-коя стълба и с кой крак трябва да се завърши.

Аз това със стълбите само съм го изчислявала така, че да правя възможно най-малко излишни крачки по завоите до 4тия етаж.

Като малка ако се завъртя в кръг в едната посока, задължително трябваше после да се завъртя и в другата, за да не се оплета в някакво невидимо въже.. :laughing:

Имах гадния навик да си изписвам тайничко във въздуха думите, които чувам,...след това по мързеливия начин започнах да си отбелявам само препинателните знаци на изреченията от филмите със субтитри, които гледам...много трудно отвикнах...егати странното хлапе дето съм била :P

Link to comment
Share on other sites

аз пък от доста години насам, включително и сега, даже в момента, като гледам филм, или слушам песен или просто си мисля нещо всичко си превеждам на ум на английски, не знам защо, но ми се струва, че все пак имам полза от този си странен навик

Link to comment
Share on other sites

аз пък имам един много кофти навик когато си казвам примерно Сега ако Бразилия бият значи ще завърша без испити :laughing: незнам защо но ако в този момент Бразилия не бият си казвам "оле от утре сядам да уча серизоно" и естествено мързела ме кара да си кажа " абе стига бе тва са тъпи суеверия ", а естествено ако бият - " еееееее значи и тая година я минах без проблеми "

 

Това е единственото нещо на което много се впрягам. А тия простотии дето ги пращат в скайп от сорта на " ако не изпратиш това на 10000000 човека за 10 секунди целия ти род ще измре до появата на слънцето " на тях вобще не им се впрягам

Link to comment
Share on other sites

Например: С кой-крак се започва всяка нова промяна в терена на земята (например от тротоар на асфалт). Общо взето можеше да ме гледаш как си забавям и засилвам крачките без никаква очевидна причина.

Хахо-хихи

Същото.

Да не говорим за това, че е от жизнено важно значение в определени ситуации как съм облечен. Обувки, чорапи, дрехи...ако е важно събитие нищо случайно няма. И синджирите и парфюма - кой ми ги е подарил, кога съм ги слагал... :wacko:

Имам един химикал, който го давах на всеки, който ще кара изпит за книжка от моя клас. И 9 човека минахме :D

Общо взето съм маняк. Мога да пиша още мнооого, особенно сега покрай сесията, да не ви разправям. :wir

Link to comment
Share on other sites

Като дете гледах да вървя наравно с плочките на тротоата - така че да стъпвам във всяка една от тях. :lol:

Сега ми е останал само навика да не минавам през едно място в квартала - носи ми лош късмет. ;)

 

Edit: Сега се опитвам да вървя в ритъм с музиката, която слушам. Така че ако видите един висок шантавеняк със слушалки в ушите да подскача и да върви с танцова стъпка по улиците - споко аз съм! ;) :P :D

Link to comment
Share on other sites

Като дете гледах да вървя наравно с плочките на тротоата - така че да стъпвам във всяка една от тях. :lol:

Сега ми е останал само навика да не минавам през едно място в квартала - носи ми лош късмет. ;)

тва с плочките маи го прави всяко дете :) обяснявам си го все едно се стремиш към нещо или просто ти е прекалено тъпо докато се разкарваш с маика си и си търсиш занимание :laughing:

Link to comment
Share on other sites

rofl.

Аз пък преди да легна сядам.. Винаги.. Не знам защо ;-)

Едит: Като се замисля, преди да стана пак сядам... Егати странния човек дето съм ;-)

Link to comment
Share on other sites

Имах един познат, който имаше странния навик да сборува числата от номерата на колите. Само като мерне кола и започва да събира числата. На оживен булевард се чувствашв ужасно. Лошото е че става навик и е много трудно да се откажеш. Мозъкът го прави на автопилот.

 

Аз пък имах едно суеверие като студент че като вляза на изпит след една колежка и изкарвам изпита. Формулата работи успешно през цялото ми студентство. Едва в последната година на курса по психология разбрах рационалното обяснение на това явление. Нарича се ефекта на контраста. Тоест ако човека преди теб знае малко, ти изглеждаш все едно знаеш повече. А моята колежка в повечето случаи наистина нищо не знаеше. По същата схема е зле ако влизате на изпит след отличник.

 

Ч.А.

Link to comment
Share on other sites

rofl.

Аз пък преди да легна сядам.. Винаги.. Не знам защо ;-)

Едит: Като се замисля, преди да стана пак сядам... Егати странния човек дето съм ;-)

 

Еми то друг начин има ли? Освен да скочиш и да се гмурнеш в леглото, а при ставане да излетиш направо! :D

 

 

 

Аз гледам, като пресичам улицата да направя 3 крачки на тротоара, преди да ме е подминала първата кола - ето на това му се вика смахната работа!

Link to comment
Share on other sites

Еми то друг начин има ли? Освен да скочиш и да се гмурнеш в леглото, а при ставане да излетиш направо! :D

 

 

 

Аз гледам, като пресичам улицата да направя 3 крачки на тротоара, преди да ме е подминала първата кола - ето на това му се вика смахната работа!

Аз като пресичам първо гледам надясно после на ляво пак на дясно и пак на ляво и тогава тръгвам да пресичам.Ако видя жена чакам да подмине . Много се дразня някой има знак стоп и пешеходна пътека и той спира на нея на такива най-обичам да плюя на колите с густо го правя :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Имах един познат, който имаше странния навик да сборува числата от номерата на колите. Само като мерне кола и започва да събира числата. На оживен булевард се чувствашв ужасно. Лошото е че става навик и е много трудно да се откажеш. Мозъкът го прави на автопилот.

 

Аз пък имах едно суеверие като студент че като вляза на изпит след една колежка и изкарвам изпита. Формулата работи успешно през цялото ми студентство. Едва в последната година на курса по психология разбрах рационалното обяснение на това явление. Нарича се ефекта на контраста. Тоест ако човека преди теб знае малко, ти изглеждаш все едно знаеш повече. А моята колежка в повечето случаи наистина нищо не знаеше. По същата схема е зле ако влизате на изпит след отличник.

 

Ч.А.

 

Е това ме кефи за контраста много яко. :punk :lol:

Link to comment
Share on other sites

аз пък и до ден днешен още от малък като видя на номерата на колите две,три или четири еднакви числа и си ги казвам на ум и викам МОЙ КЪСМЕТ :))))хахаххахаа :)))))

Link to comment
Share on other sites

Като дете гледах да вървя наравно с плочките на тротоата - така че да стъпвам във всяка една от тях. :lol:

Ако не съм много разсеяна и аз все гледам да не стъпвам по фугите, не знам защо. И на старата главна също подскачах между цепнатините. Веднъж вървях с двама приятели из стария град и по едно време забеляза, че и тримата крачим като идиоти и стъпваме по най-изпъкналите части на паветата, които са на по-голямо разстояние едно от друго.

Edit: Сега се опитвам да вървя в ритъм с музиката, която слушам. Така че ако видите един висок шантавеняк със слушалки в ушите да подскача и да върви с танцова стъпка по улиците - споко аз съм! ;) :P :D

Естествено, че ще вървиш в ритъм с музиката! :) То иначе не е интересно. Аз затова през 4 минути забавям или забързвам крачка като вървя :D

Link to comment
Share on other sites

в ритъм с музиката! :) То иначе не е интересно. Аз затова през 4 минути забавям или забързвам крачка като вървя :D

:) аз пък съпоставям палеца си с останалите пръсти в сложни комбинации... сигурно хората си мислят че броя нещо :) или че просто съм луд :D

Link to comment
Share on other sites

:) аз пък съпоставям палеца си с останалите пръсти в сложни комбинации... сигурно хората си мислят че броя нещо :) или че просто съм луд :D

 

Няма начин - въображаемите струни и клавиши са задължителни! Голямо шоу си е! :punk

Малко трудно става номера с "пеенето", но ако е тъмно и/или пусто... :P

(само дано не ме застрелят като куче) :D

Link to comment
Share on other sites

При мен си е практика като съм седнал някъде да си тропкам с ръце и крака, дори и да няма музика. И понеже свиря на пиано си тропкам и с отделните пръсти - доста добре се получава, но това според мен не е странно - просто е стремеж към хармония!

Link to comment
Share on other sites

Няма начин - въображаемите струни и клавиши са задължителни! Голямо шоу си е! :punk

Малко трудно става номера с "пеенето", но ако е тъмно и/или пусто... :P

(само дано не ме застрелят като куче) :D

и така в 5ти клас една съученичка се почувства много неудобно, като я видях как върви по улицата в 8 сутринта и си прави с ръце танца на Spice Girls-Stop :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...